Рейтинг кращих мазей і гелів від синців, ударів, розтягнень: топ-10 кращих препаратів. Яку мазь краще купити при розтягненнях і ударах руки, ноги, куприка, хребта, особи, пальця, грудної клітки, при вагітності, дітям: поради, рекомендації, відгуки

У даній статті ми розглянемо популярні мазі від ударів, розтягнень та синців. А також розглянемо, яку дію має кожна з цих мазей.

Зміст

Наше життя сповнене сюрпризів і, на жаль, не завжди приємних. Синці, розтягнення й забиття – все це може трапитися з кожним, як у повсякденному житті, так і під час професійної діяльності.

Асортимент препаратів, які допомагають боротися з подібними проблемами, досить великий, однак, не всі медикаменти є ефективними і доступними.

Рейтинг кращих мазей від синців, розтягувань, ударів: топ-10 кращих препаратів

Зайшовши в аптеку, можна побачити десятки різних мазей, які підходять для усунення синців, зменшення болю при розтягненнях і ударах. Відрізняються вони між собою, як правило, ціною і виробником, склад ж у них найчастіше і якщо не однаковий, то схожий.

Від ударів

Важливо знати, що ефективними можуть бути не тільки дорогі препарати, більш дешеві аналоги також бувають дієвими.

 1. «Гепарин-Акригель 1000». Мазь знімає запалення і набряклість до хворого місця. Застосовують медикамент при ударах, травмах і набряках.
 2. «Арнигель» — мазь. Препарат швидко знімає м'язовий біль, також застосовується при ударах, синцях.
 3. «Гепароид Зентіва» — мазь. Препарат зменшує больові відчуття після травм, сприяє розсмоктуванню синців і знімає набряклість до хворого місця.
 4. «Бадяга Форте» — гель. Даний препарат користується великим попитом, оскільки є дуже ефективним і доступним засобом. Гель сприяє розсмоктуванню синців, зняття больових відчуттів, свербежу та набряку.
 5. «Нікофлекс». Мазь має зігріваючу дію, сприяє розсмоктуванню синців і зняття болю в місцях ударів.
 6. «Алфлутоп». Ця мазь знімає запалення, біль. Застосовують препарат при м'язової, суглобного болю.
 7. «Індометацин» — мазь. Медикамент знеболює, знімає запалення, а також сприяє зняттю набряклості з хворого місця та усунення почервоніння на шкірних покривах.
 8. «Кетопрофен» — мазь. Усуває запальні процеси, знімає больові відчуття. Застосовують мазь при ударах, розтягненнях, болі в суглобах.
 9. «Троксевазин» — мазь. Препарат сприяє зняттю набряків, болю в місцях ударів, також допомагає зняти м'язовий біль, що з'являється з-за судом.
 10. «Синяк-off» — мазь. Доступне засіб від синців, крововиливів. Мазь знімає больові відчуття, набряк та припухлість травмованих на місцях.

Категорії мазі при синцях і забоях і спектр їх дії: зігріваючі, охолоджуючі, спортивні, знеболюючі мазі

Як вже говорилося раніше, мазей існує величезна кількість. Відрізняються вони не тільки вартістю, але і дією. Отже, мазі бувають:

 • Зігріваючі. Такі препарати у своєму складі мають компоненти, які прискорюють кровообіг, розріджують кров і розчиняють тромби. Важливо знати, що подібні зігріваючі мазі для усунення синців і синців можна застосовувати лише через добу після їх виникнення.
 • Охолоджуючі. Такі мазі найчастіше використовують при забоях. Охолоджуючі мазі не тільки знижують температуру тіла в місці удару, але і знеболюють травмовану зону, знімають запалення, набряк. Важливо знати, що спочатку пошкоджене місце охолоджується за допомогою льоду, в першу добу інші способи зняття болю використовувати не рекомендують. Також потрібно розуміти, що охолоджуючі мазі використовуються виключно в тих випадках, коли отримана травма відноситься до закритого типу, тобто, коли немає порізи, рани і т. д.
Мазі бувають різної дії
 • Спортивні. Під час занять спортом, особливо якщо мова йде про професійних заняттях, дуже часто спортсмени отримують різні травми, удари і розтягнення. У таких випадках дуже важливо не зволікати, швидко зняти больові відчуття. Спортивні мазі, як правило, мають подвійну дію – вони швидко і ефективно усувають біль і набряклість, а це в свою чергу запобігає появі запального процесу. Такі мазі, як правило, не відрізняються високою вартістю і доступні кожному.
 • Знеболюючі. Як правило, всі мазі, які застосовуються для усунення гематом, синців, набряків і т. д. володіють знеболюючим ефектом, тому немає необхідності шукати препарат саме з такою дією. Незважаючи на це, є знеболюючі мазі, дія яких спрямована виключно на те, щоб зняти больові відчуття в травмованому місці. Такі кошти найчастіше використовують у комплексі з іншими, які надають іншу дію, наприклад, протизапальну, бактерицидну і т. д.

Найдешевші мазі від ударів і синців: список, ціна

Деколи зайшовши в аптеку, можна жахнутися від побачених цін, однак, панікувати не потрібно. Існує величезна кількість мазей від синців і ударів, які ефективно усувають біль, набряклість і запалення і при цьому коштують не дуже дорого.

Приходячи в аптеку, запитуйте у провізора аналоги відомих засобів і уточнюйте їх складу. Якщо склад повністю ідентичний або ж відмінності невеликі – беріть більш дешевий засіб.

 • «Кетопрофен» — мазь. Справляється препарат з м'язовим болем, яка з'явилася з-за розтягнень, вивихів і т. д., також препарат знімає запалення і набряки. Вартість складає приблизно 70 руб.
 • «Бом-Бенге». Мазь можна використовувати для зняття больових відчуттів у суглобах, м'язах і т. д. Вартість становить приблизно 70 руб.
 • «Бадяга» — мазь. Застосовується для зняття болю від ударів, усунення свербежу та синців на тілі. Придбати медикамент можна за 60-100 руб.
 • «Гепариновая мазь». Володіє вираженим знеболюючим ефектом і застосовується для усунення больових відчуттів, які викликані забоєм або травмою. Ціна варіюється від 40 до 80 крб.
Дешеве лікування
 • «Рятівник» — мазь. Відоме і доступне засіб, що знімає біль і набряклість у місці удару. Крім цього препарат можна використовувати для зняття запалення і усунення гематом. Ціна становить приблизно 100-130 руб.
 • «Диклофенак-МФФ» — мазь. Знімає больові відчуття при травматичних ударах, набряки і запалення. Вартість складає приблизно 30 руб.
 • <>«Іхтіол». Мазь застосовується для зняття запалення і болю при ударі. Так як цей медикамент можна використовувати навіть при ударах з пошкодженням шкіри, він має ще антибактеріальний ефект. Вартість складає 100-130 руб.

Які мазі застосовувати при ударах грудної клітини, ноги, руки, ноги, пальці: список

Цілком логічно припустити, що для усунення синця та усунення болю потрібно використовувати різні препарати, хоча іноді одна і та ж мазь може надавати подвійний, а то й потрійний ефект. Саме тому краще всього для вибору підходящої мазі звертатися за консультацією до лікаря або провізора.

 • При забої грудної клітини потрібно спочатку правильно оцінити ступінь травми. Якщо больові відчуття не дуже сильні, в результаті удару з'явився невеликий синець і т. д., то можна скористатися таким засобом, як «Гепариновая мазь». Якщо ж сильні больові відчуття, відразу звертайтеся до лікаря, оскільки наслідки можуть бути дуже серйозними.
Финалгон
 • Якщо ж ви ушибли ногу, гомілку або руку, то скористайтеся мазями — «Індометацином» або ж «Бадягой», «Рятувальником», «Диклофенаком».
 • Забій пальця найчастіше проходить сам по собі, але якщо удар був сильним, то іноді доводиться вдаватися до допомоги мазей, так як відчуття, м'яко кажучи, при цьому неприємні. Можна скористатися маззю «Фіналгоном», «Троксевазин».

Які мазі застосовувати від забиття хребта, коліна, синців на обличчі: список

Забої хребта, коліна є найбільш небезпечними і болючими, саме тому при них обов'язково використовують мазі з знеболюючим ефектом.

При таких ударах можна скористатися наступними мазями:

 • «Троксевазин»
 • «Індометацин»
 • «Кетопрофен»
 • «Гепарин-Акригель 1000»
 • «Нікофлекс»
Забій хребта

Щоб посприяти швидкому розсмоктуванню синців, потрібно використовувати такі мазі:

 • «Бадяга»
 • «Синяк-оff»
 • «Рятувальник»

Дитячі мазі від ударів, набряків і розтягувань: список

Діти дуже часто отримують різні травми під час ігор, занять спортом, а також тоді, коли вчаться ходити і т. д. Далеко не всі мазі, які можна використовувати дорослим, підходять для дитячого організму, тому краще всього перед купівлею такого засобу проконсультуватися з лікарем або хоча б з провізором.

 • Мазь «Троксевазин», «Рятувальник». Відмінно ці мазі справляється зі зняттям набряклості, запалення і болю від ударів і травм у дітей.
Дитяча мазь
  <>«Синяк-off» — мазь. Ще один засіб, який можна застосовувати для усунення синців, набряків і болю від ударів у маленьких діток.
 • «Гепариновая мазь». Можна використовувати для усунення синців, набряків і болю. Підходить для діток від 1 року.
 • «Бепантен» — мазь. Засіб можна використовувати для усунення синців і лікування забитих місць. Препарат підходить для лікування немовлят.
 • «Траумель С». Мазь знімає больові відчуття при вивихах, ударах, сприяє швидкому розсмоктуванню синців і т. д. Для застосування цієї мазі необхідно проконсультуватися з педіатром.

Якими б безпечними лікарські засоби не були, перед початком їх застосування обов'язково проконсультуйтеся з дитячим педіатром, оскільки кожна дитина має особливості, наприклад, алергічні реакції на певні речовини.

Якими мазями від ударів і синців можна користуватися при вагітності?

Незважаючи на те, що мазі використовуються зовнішньо, застосовувати їх під час вагітності потрібно дуже обережно, так як деякі компоненти, що входять до їх складу, можуть нашкодити малюкові.

Будьте уважні при самостійному виборі засобу і краще відмовтеся від самолікування. Зверніться за консультацією до фахівців або попросіть допомогти вам з вибором мазі фармацевта.

 • «Бадяга». Цю мазь можна сміливо використовувати під час виношування малюка для усунення саден, синців і зняття больових відчуттів, що виникли із-за травм і ударів.
 • «Рятівник» — мазь. Також можна використовувати під час виношування і годування малюка грудьми.
 • «Траумель С». Мазь може використовуватися в період виношування дитини тільки після консультації з лікарем.
Важлива консультація з лікарем
 • «Арніка» — мазь. Є гомеопатичним засобом, перед застосуванням якого потрібна консультація лікаря.
 • «Левомеколь» — мазь. Знімає больові відчуття після травм і пошкоджень, знімає запалення. Не заборонено використовувати в період виношування дитини, так як компоненти, що входять до складу засобу, всмоктуються в кров тільки в разі тривалого застосування мазі.
 • «Іхтіолова мазь». Засіб може використовуватися під час вагітності та годування груддю. Однак під час годування груддю слід з обережністю застосовувати мазь в зоні грудей, оскільки якщо вона потрапить на сосок, є ризик того, що дитина проковтне її разом з молоком.

«Швидка допомога», «911» – мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

Крем-бальзам «Швидка допомога», використовується для усунення больових відчуттів, викликаних травмами та забоями. Також засіб усуває синці і набряки в місці удару. Більш того, використовувати крем-бальзам для усунення рубців різного походження.

У складі препарату є:

 • Липосомально-емульсійний комплекс № 6
 • Вода
 • Різні масла та екстракти, наприклад, алое, обліпихи
 • Вітаміни
 • Та інші речовини

У застосуванні крем «Швидка допомога» дуже простий:

 • Необхідно взяти невелику кількість засобу нанести його на пошкоджену ділянку легкими масажними рухами.
 • У день рекомендовано проводити 2-4 процедури нанесення засобу.
 • Оскільки цей крем не є медичним препаратом, він не викликає ніякого звикання і може використовуватися до повного зникнення болю.
 • Не можна використовувати засіб у разі алергії на будь-які компоненти в його складі.
Мазь

«911 з хондроїтином» – цей гель-бальзам для зняття запалення та больових відчуттів у суглобах, в місцях ударів. У складі засобу є:

 • Вода
 • Ментол
 • Вітаміни
 • Ліналоол
 • Масла
 • Та інші речовини

Цей препарат — «911 з хондроїтином», потрібно застосовувати так:

 • Попередньо очистіть шкіру в місці нанесення гелю.
 • Візьміть невелику кількість засобу і акуратно легкими масажними рухами втирайте його в шкіру.
 • Не можна використовувати засіб при наявності ран, що кровоточать, різних шкірних недуг і саден, а також при наявності алергії хоча б на один з компонентів у складі.
 • Дітям до 2 років також не можна використовувати цей засіб.

«Бадяга» – мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

«Бадяга» є найбільш популярною маззю, яка усуває больові відчуття, синці, синці, а також знімає запалення. Приваблює покупців і ціна засобу, яка значно нижче, ніж на інші подібні препарати.

Мазь «Бадяга» складається з таких компонентів:

 • Вода
 • Бадяга
 • Гліцерин
 • Різні екстракти рослин
 • Віддушка
 • Та інші компоненти
Бадяга

Застосовувати мазь «Бадяга» потрібно таким чином:

 • Невелику кількість мазі взяти на руку і нанести на хворе місце.
 • Масажними рухами розітріть.
 • Залишити мазь на хворому місці приблизно на 15 хвилин, а потім змити водою.
 • Заборонено використовувати «Бадягу» у разі алергії на який-небудь компонент у складі препарату, а також, у разі якщо у хворого суха шкіра.

«Індометацин» – мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

Медикамент має яскраво виражений знеболюючий і протинабряковий ефект. Також мазь сприяє зупинці запального процесу.

У складі мазі є індометацин, який виступає діючою речовиною, та інші допоміжні речовини, наприклад, вазелін, віск.

Застосовувати мазь «Індометацин» слід так:

 • Дорослі. Взяти трохи засобу на руку приблизно 3 м, і акуратно нанести на хвору ділянку, легкими рухами втерти мазь.
 • Діти, які досягли 12 років. Процедура проводиться точно так само, але кількість використовуваного засобу становить 1 р.
 • Діти, які досягли 6 років. Кількість засобу становить 0.5 р.
 • У день необхідно провести 2-3 процедури.
 • Курс може тривати не більше 1-2 тижнів.
 • Категорично заборонено наносити мазь на відкриті рани, садна, слизові оболонки тіла.
Мазь

Протипоказано застосовувати препарат у таких випадках:

 • Під час виношування дитини і годування її груддю.
 • Дітям, які не досягли 6 років.
 • Людям, у яких є алергія хоча б на один компонент входять до складу мазі.
 • У разі кровоточать і відкритих ран у місці, на яке потрібно наносити засіб.

Гомеопатична мазь від ударів і розтягувань «Траумель С» і «Арнигель»: інструкція по застосуванню, склад, діюча речовина

Існує не одна мазь від ударів і розтягувань з гомеопатичним складом. Ми ж пропонуємо розглянути 2 препарату «Траумель С» і «Арнигель».

«Траумель С» є засобом, який використовують у таких випадках:

 • При ударах і травмах
 • При розтягненнях
 • Для лікування запальних недуг, наприклад, запалення суглобів
 • Для зняття набряклості в місці удару, післяопераційного шва і т. д.

Потрібно зазначити, що цей засіб відноситься до гомеопатичних препаратів зі складним складом. До складу мазі входить велика кількість різних компонентів, у тому числі, арніка, ехінацея, вода, вазелін і т. д.

Виліковує удари і розтягування

Наносити мазь на тіло стоїть так:

 • Взяти на руку невелику кількість засобу і масажними рухами втерти в хвору ділянку
 • Повторювати процедуру потрібно 2-3 рази в день
 • Засіб дозволено використовувати дітям, які досягли 3-річного віку
 • Курс, як правило, становить 2-3 тижні

Не можна використовувати «Траумель С», якщо:

 • Є алергія на будь-які компоненти входять до складу препарату
 • Є туберкульоз
 • Є лейкоз
 • Є імунопатологічні процеси
 • Та інші недуги

«Арнигель» — мазь використовують для усунення синців, зняття больових відчуттів, викликаних травмами та травмами. Діючою речовиною цього засобу є арніка, також у складі препарату є інші допоміжні речовини.

Застосовують засіб таким чином:

 • Взяти трохи гелю на руку і масажними рухами втерти в хворе місце. Втирати необхідно до тих пір, поки гель повністю вбереться.
 • Повторювати процедуру потрібно двічі на день.
 • Дозволено використовувати препарат для лікування дітей, що досягли 1 року.
 • Рекомендований курс лікування становить 1 тиждень.
Арнигель

Заборонено використовувати «Арнигель» у разі, якщо:

 • Є алергія на компоненти, що входять до складу гелю.
 • Дитина не досягла 1 року.
 • Є порізи, кровоточиві рани та садна в тому місці, на яке потрібно нанести препарат.

«Гепариновая мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

«Гепариновая мазь» покращує циркуляцію крові, що сприяє розсмоктуванню синців і синців. Також засіб надає знеболюючий ефект, тому його використовують при ударах і розтягненнях. Крім цього, мазь знімає запалення, тим самим покращуючи загальний стан хворого.

Діючою речовиною цього засобу гепарин натрію, анестезин і бензилникотинат. Крім цих речовин у складі мазі є і інші, наприклад, гліцерин, вода, масло персика і т. д.

Застосовують «Гепаринова мазь» таким чином:

 • Візьміть трохи засобу, приблизно 1 г на руку, а після акуратно втирайте її в хворе місце.
 • Процедуру проводите двічі в день протягом 1 тижня.
 • Дозволено використовувати мазь для лікування дітей, що досягли 1 року. При цьому кількість засобу потрібно зменшити до 0,5 р.
Сприяє розсмоктуванню

Заборонено використовувати цей препарат у разі якщо:

 • Є алергічна реакція на якийсь компонент входить до складу засобу.
 • Якщо в місці, на яке потрібно наносити мазь, є кровоточать відкриті рани.
 • Якщо дитина не досягла 1 року.
 • Під час вагітності та годування груддю без консультації лікаря.

«Іхтіолова мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

Це засіб знімає запалення, больові відчуття при травмах, опіках, ударах, розтягненнях і т. д. Також мазь є хорошим антисептиком.

Діючою речовиною цього засобу іхтіол, крім нього у складі препарату є й інші допоміжні речовини.

Застосовують «Ихтиоловую мазь» таким чином:

 • Мазь не втирають звичним чином, а навпаки наносять і залишають у такому вигляді.
 • Візьміть трохи мазі і нанести рівномірним шаром на хвору ділянку. Далі накладіть на хворе місце марлеву пов'язку.
 • У день необхідно проводити 2-3 такі процедури.
 • Тривалість курсу лікування визначається у кожному окремому випадку лікуючим лікарем.
 • Будьте акуратні, щоб мазь не можна потрапляла на слизові оболонки тіла, тому після того, як нанесете засіб на уражену ділянку, вимийте руки.
Ефективно

Не можна застосовувати мазь у наступних випадках:

 • Вагітним і годуючим жінкам без консультації лікаря.
 • При наявності алергії на якісь з компонентів, що входять до складу засобу.
 • Дітям, які не досягли 12 років.

«Левомеколь» – мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

Даний засіб знімає больові відчуття і набряклість, також має антибактеріальну дію. Використовуючи мазь «Левомеколь», можна швидко позбутися від ран і саден.

Діючими речовинами препарату є левоміцетин і метилурацил. Крім цих речовин у складі мазі є й інші, допоміжні речовини.

Застосовується засіб так:

 • Необхідно взяти стерильну марлеву пов'язку і нанести на неї трохи мазі
 • Далі прикладаємо до хворого місця пов'язку і закріплюємо її
 • Процедури потрібно проводити 2-3 рази на день
 • Курс лікування цим препаратом триває протягом 3-4 днів
Ефективно

Протипоказано використовувати мазь «Левомеколь», якщо:

 • У вас є алергія на якісь компоненти з його складу
 • Дитина не досягла 3 років
 • Під час виношування дитини і годування груддю без консультації лікаря
 • Є грибкові захворювання шкіри
 • Псоріаз або екзема

«Арніка» – мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

Ця мазь є гомеопатичної, в її складі є арніка гірська і вазелін. Засіб використовують для якнайшвидшого позбавлення від синців, синців. Також мазь знімає запалення і загоює рани.

Застосовувати мазь «Арніку» потрібно наступним чином:

 • Необхідно нанести на хворе місце невелику кількість мазі і злегка втерти її
 • Повторювати процедури рекомендовано 2-4 рази в день протягом декількох тижнів
Гомеопаттия
<>не Можна застосовувати мазь у таких випадках:
 • Є алергія на компоненти, що входять до складу засобу
 • Під час виношування дитини і годування груддю без консультації лікаря
 • Якщо дитина не досягла 18 років

«Кетопрофен» – мазь від ударів і розтягувань: інструкція із застосування, склад, діюча речовина

Ця мазь чинить протизапальний ефект, знімає набряклість і больові відчуття в суглобах, м'язах і зв'язках.

У складі препарату діючою речовиною є кетопрофен, також у складі є допоміжні речовини, наприклад, етанол і вода.

Використовують мазь «Кетопрофен» таким чином:

 • Необхідно взяти трохи засобу на руку, а потім легкими масажними рухами втерти її в хворе місце. Втирати до повного всмоктування мазі.
 • Повторювати таку процедуру рекомендовано 2 рази в день.
 • Курс лікування не повинен тривати довше 10 днів, але тривалість в будь-якому випадку визначає лікар.
 • Будьте акуратні, краще всього наносити засіб в рукавичках. Також стежте, щоб мазь не потрапляла на слизові оболонки тіла. Після нанесення препарату в будь-якому випадку вимийте руки.
Кетопрофен

Протипоказано використовувати «Кетопрофен» у таких випадках:

 • При наявності алергії на будь-який з компонентів, які є в складі засобу
 • При наявності пошкоджених шкірних покривів, інфекцій
 • Під час виношування і годування малюка грудьми
 • Якщо дитина не досягла 15 років

Найбільш швидкодіючі засоби та мазі від синців і розтягувань – відгуки покупців

Як правило, оцінку медикаментів дають самі хворі. Саме так певні препарати знаходять особливу популярність, а інші навпаки – відходять на задній план і поступово зникають з аптечних полиць.

За відгуками покупців найбільш ефективними і швидкодіючими мазями від синців, гематом і розтягувань є такі:

 • «Бадяга» — мазь. Люди, испробовавшие на собі препарат кажуть, що його дія помітно практично відразу. Крім того що знімається набряклість, ще й біль у травмованій місці зменшується. А через кілька днів сходять синці.
 • «Траумель С» — мазь. Цей препарат, за словами покупців, дуже швидко знімає больові відчуття у місці забиття, розтягнення, а також знімає набряклість і припухлість.
 • «Синяк-off». Цей засіб зарекомендував себе дуже добре. За словами покупців, мазь дуже швидко усуває синці, а також знімає набряклість.
Швидке дію

Не меншою популярністю користуються такі мазі «Левомеколь», «Арнигель», «Кетопрофен», «Індометацин» та інші. Всі ці препарати справляються з тими завданнями, які заявлені в їх інструкціях – знімають біль, набряклість, запалення і прискорюють процес розсмоктування синців, синців.

Як бачите, існує дуже багато самих різних мазей, які знімають біль, запалення і сприяють усуненню синців. Звернувшись до лікаря, ви зможете підібрати препарат, який допоможе вам у вирішенні вашої проблеми.

Відео: Як позбутися від синяка за кілька днів?