Перелюб — що за гріх? До чого може призвести гріх перелюбу? Кара за зраду. Як спокутувати гріх перелюбства: поради фахівця

Перелюб — це тяжкий гріх. Давайте дізнаємося, як буде покараний зрадника і як можна спокутувати провину.

Кожна зі світових релігій має свої заповіді, канони, церемонії, конкретно вказують норми життєвого поведінки, які не призведуть до вчинення гріховних дій і, згодом, до каре Божої. Православ'я також має свої непорушні істини, які дарують людині, наступного ним, щастя і духовно насичене життя. Проте більшість людей воліють порушувати головні заповіді, що приносить їм неймовірні страждання.

Гріховність перелюбства

Одним з головних православних гріхів, вважається перелюб – осквернення подружнього союзу зрадою, а світлих почуттів — гріховними думками про іншу людину. Здійснюючи цей гріх, людина перестає бути морально цілісною особистістю, досконалий вчинок практичні розриває його надвоє.

Гріх

Сьома заповідь Божа говорить: «Не чини перелюбу». Святі отці чітко висловлюють свою думку з цього приводу, наводячи уривки з Євангеліє:

 1. Перелюбник вже той, хто з бажанням дивиться на жінку.
 2. Діти Ізраїлю повинні протистояти подібній пристрасті, т. к. Небеса не беруть тих, хто нечистий серцем.
 3. Тіло православної людини – обитель Святого Духа, люди вважаються гостями в цьому тлінному світі, відповідно, перебуваючи не у себе вдома, не можна здійснювати гріховні діяння.
 4. В обов'язковому порядку потрібно дбати про чистоту наших тіл – у свій час кожен християнин покликаний до відповіді за прожиті роки.
 5. Господь засуджує перелюб, але схвалює чистоту подружніх відносин і ложе непорочне.

ВАЖЛИВО: Біблія підкреслює: кожній людині з вірою в Бога в душі, наказано дотримання десяти божих заповідей, приносять душевний спокій і життєвий сенс. Порушення цих заповідей стає причиною вчинення багатьох гріховних вчинків.

І тільки потім, усвідомивши невірність своєї поведінки, ми починаємо думати над тим, як загладити свою провину і спокутувати гріхи, в тому числі, перелюб. Зрозумівши суть вчиненого, усвідомивши наслідки зради у шлюбі, необхідно від чистого серця покаятися перед Всевишнім.

До чого може призвести гріх перелюбу?

 1. Руйнується сімейне вогнище.
 2. Вчинивши гріх, людина опускає себе на саме дно: відтепер він керований лише низинними потребами і бажаннями.
 3. Перелюбник втрачає свою репутацію в очах оточуючих.
 4. Зрадників тепер визначений тільки один шлях — в пекло; єдине, що їм залишається – провести решту життя в молитвах до Бога про прощення.
 5. Їх душа відтепер позбавлена спокою і радощів любові.
 6. Гріх зради вважається крадіжкою чистоти і недоторканності.
 7. Людина розумна стає подібним тварині.
 8. В голові осідають лише думки про невірність і похоті.
 9. Перелюбник часто хворіє і рано йде з життя.
 10. Йому загрожує бідність, втрата друзів і близьких.
 11. Це стає причиною втраченого взаєморозуміння і любові в родині.
 12. Одна з Божих кар за перелюб – позбавлення розуму.
Руйнування гріхом

Той з подружжя, хто підозрює свою половинку на зраді, змушений тягнути важкий існування, наповнене отруйними душу почуттями. Будь-яку страву не мило, навіть власне житло бачиться обителлю зла. Порушується сон, будь дружнє участь розцінюється як насмішка, в ясний день бачаться хмари над головою. Навіть якщо факт перелюбства не був доведений, одна тільки думка про його ймовірності зводить з розуму.

Чоловік і дружина належать один одному, і усвідомлення того, один з них надає своє тіло для брудних утіх іншої людини, важким тягарем лягає на душу. З-за порушення священних клятв вірності, даних подружжям під час укладення шлюбного союзу, перелюб обов'язково спричинить за собою велике покарання.

Кара за зраду

Церквою передбачена кара за гріховні вчинки, вчинені під впливом почуттів і бажань – відлучення від приходу строком на п'ятнадцять років; священики в цьому випадку позбавляються сану. За допомогою демонстрації тяжкості проступку, кожній віруючій людині викладається урок того, як заборонено себе вести:

 • Будь розпусник/блудниця не має права на причастя до тих пір, поки не покається.
 • Кара полягає в тому, що сама совість не дасть забути скоєне. Тільки знищивши спогади про події, людина очиститься від гріха.
 • Підсумок зробленого перелюбу – біль за випливла зради, яка найчастіше призводить до розриву союзу, так як подружжя вважають практично неможливим збереження сім'ї.
 • Для будь-якого блудника відтепер закриті ворота для входу його душі у Небесну обитель.
 • Перелюб карається «другою смертю в озері пекла», що складається з вогню і сірки.
 • Новий Заповіт стверджує факт того, що кожне людське тіло – частина тіла Христового, тому, згрішивши, віруючий здатний збезчестити Сина Божого, позбавляючи тим самим, світобудову єдності. Позбувшись підтримки згори, ми опиняємося у владі жахливих демонів.
За Заповітом
 • Будь актів перелюбу споруджує метафізичну перешкоду, крізь яку складно проникнути молитвам і прощення. Якщо душа не зможе зцілитися після покаяння, то найімовірніше, її володар буде навіки відлучений від Церкви і Бога.
 • Відхід, що полягає в моральної або фізичної зраді православного віруючого, поступово руйнує тіло і душу людини; відтепер сила волі слабка і він не керується більш законами моралі.

Святий Василій у питаннях зради в шлюбі, не бачив різниці між тим, хто вчинив перелюб: дружина або чоловік. Кожен вчинок вважався смертним гріхом і могла бути викуплена лише абсолютним покаянням. Християнські канони довго не визнавали такого рівноправ'я, так як в давнину жінки не вважалися повноправними членами суспільства.

Спокута гріха перелюбником

Слід пам'ятати, що лише покаявшись від чистого серця, звернувшись з молитвою до Всевишнього, переосмисливши всю тяжкість гріховного діяння, припинивши шукати розради в швидкоплинних зв'язках, зраджувати свого партнера по шлюбу, істинно віруючий не позбавить своє тіло і душу від страждань.

Гріх

Необхідно знайти в собі мужність, покаятися у вже скоєних гріхах, благати Всевишнього, щоб він утримав від подібних дій у майбутньому. Лише тоді, є можливість очистити серце і душу і, продовживши духовний розвиток, піднятися на більш високий рівень самопізнання.

Чим швидше прийде розуміння того, що було зроблено не так, переосмислене існування та розпочато праведне життя, тим швидше людина отримає можливість на особисте щастя, дотримуючись Божественні Заповіді.

Відео: Блуд, перелюб