«Добре слово і кішці приємно»: значення, зміст, походження прислів'я. «Добре слово і кішці приємно»: як скласти на цю тему розповідь?

Значення прислів'я: «Добре слово і кішці приємно» набагато глибше, ніж здається на перший погляд. Давайте розглянемо її детальніше.

Добре слово і кішці приємно, а людям такі слова просто необхідні для життя. Якщо кожен з нас почне вимовляти більше добрих слів, то і світ, і оточуючі люди стануть добрішими. В компліментах, в словах доброти і ввічливості потребує кожна людина. Навіть сильним і самодостатнім особистостям потрібні слова підтримки.

«Добре слово і кішці приємно»: значення, зміст, походження

«Добре слово і кішці приємно» – звідки з'явилася ця фраза і яке значення вона має на увазі? Ця мудра приказка відноситься до фразеологизмам. Одну з версій її походження пов'язують з учасником Севастопольської битви на прізвисько Кішка. Під час військових дій його блискавична реакція допомогла врятувати життя знаменитого адмірала російського флоту Корнілову. За свій вчинок адмірал душевно подякував спасителя. Від Кішки пішов позитивну відповідь у вигляді фрази: «Навіть такому безродному, як Кішці, ваша подяка дуже приємна». Скорочений варіант цієї фрази виглядає як: «Добре слово і кішці приємно».

Згідно іншої версії прислів'я є частиною більш повного вираження — «Добре слово і кішці приємно, а людині вже тим більше». Багато прислів'я з часом скорочуються до ключових слів. Можливо деякі слова є синонімами початкового виразу. При цьому не змінюють сенс висловлювання.

Доброта

Остання версія походження прислів'я – це запозичення крилатого англійського виразу: «A word warmly said gives comfort even to a cat». Дослівний переклад означає – слово тепло сказане, дає комфорт навіть кішці. Російське прислів'я викладена в більш зрозумілою для нас формі. Цікавий науковий факт про те, що якщо не хвалити кішку, то велика ймовірність, що вона буде глухою. Виходить, що добрі слова потрібні не тільки людям, але й тваринам.

Більшу частину подій, що відбуваються в нашому житті, ми сприймаємо за допомогою слів. Інформація з поза надходить через вербальне спілкування. Одне слово, сказане викликає безліч асоціацій і емоцій. Підбираючи правильні слова, ми маємо можливість керувати своїми почуттями і впливати на оточуючих. Надихаючою силою володіють вимовлені компліменти.

Хороші слова, звернені до неприємного людині, можуть спонукати співрозмовника змінитися. Вихідний позитив надає заразливе дію. Слова надії надають хворому людині сил на одужання. Творчої особистості слова підтримки додають натхнення. Подяку дружини за приготовану вечерю зміцнює сімейні стосунки.

Не скупіться на добрі слова і у важку хвилину вашого життя не залишитеся без уваги. Кожен чоловік хотів би почути похвалу у свою адресу. Комплімент володіє чарівним дією, викликає посмішку і підвищує самооцінку. Щирі слова не повинні бути загальними або шаблонними. Стандартні фрази дуже часто залишаються непоміченими. Якщо ви хочете справити враження і підняти настрій співрозмовника, то похвала повинна бути спрямованою – підкреслювати гідності конкретної людини. Розгляньте унікальні якості в людині. Ваша уважність доставить йому величезну радість і підштовхне його до нових досягнень.

І кішці приємно

Фальшива лестощі не має ніякого відношення до компліментів і викликає протилежний ефект. Це скоріше інструмент для маніпулювання людьми.

Будь-яка виконана робота має на увазі грошову винагороду або похвалу. Багато хто віддає перевагу перший варіант, так як похвала викликає у них страх і сором. Кожна людина хоче почути добрі слова на свою адресу, в той час як сам часто соромиться похвалити когось. Не потрібно боятися висловлювати своє захоплення або симпатію. Дійте згідно з приказкою: «Стався до інших так, як хочеш, щоб ставилися до тебе».

Важливо бути добрішими

Висловити вдячність і своє увагу до людини можна за допомогою ввічливих слів. У короткому слові «спасибі» може полягати нескінченна вдячність за чиюсь турботу. Якщо ви зробили добру справу і не отримали подяки, то вам стає не по собі. До вас не проявили елементарну ввічливість. Якщо вчасно говорити слово «будь ласка», то зміцниться прихильність і повагу до співрозмовників.

Кожне незначне подія можна підкріпити любов'ю і ніжністю з допомогою одного слова. Адже якщо починати день зі слів: «Доброго ранку», то вже з ранку ви отримаєте позитивний заряд енергії. Проста фраза: «Будьте здорові» характеризує вас як доброго і тактовного людини.

Просте словосполучення: «Приємного апетиту» здатне створити затишну атмосферу за вечерею. Щоб ужити ввічливе слово, не потрібно чекати героїчного вчинку. Скажіть спасибі за смачну вечерю, за чашку кави, за будь-яку виявлену турботу. Слова ввічливості можуть стати початком майбутніх міцних взаємин.

«Добре слово і кішці приємно»: як скласти на цю тему розповідь?

Донести сенс фрази: «Добре слово і кішці приємно» можна з допомогою розповіді з повсякденного життя. Кожен день з нами відбувається безліч подій, які наочно демонструють силу слова.

Ми віддаємо своїх дітей за досягнення у навчанні, і тим самим викликаємо бажання вчитися ще краще. Дитина поспішає вивчити вірш або намалювати картинку, щоб скоріше показати батькам та отримати заповітне добре слово.

Говоримо комплімент жінці і задаємо їй прекрасний настрій на цілий день. У неї з'являється бажання бути ще гарніше, прагнення працювати на собою. Словесне заохочення надихає і розвиває особистість, спонукає до дії.

А якщо зауважити вголос вдало підібраний краватку у перехожого, то наша похвала сприйметься з напругою і обережністю. У незнайомця відразу виникне думка, що нам щось від нього потрібно. У сучасному світі людям важко повірити в щирість добрих слів від малознайомих людей. Вони швидше повірять у негативне ставлення. За потоком власних проблем ми стали закритими і егоїстичними. На будь-який прояв злості, ми відповідаємо тією ж монетою. А адже часом слова надають руйнівну дію. Необережна фраза може залишити глибокий слід у пам'яті людини. Спробуйте на зло відповідати добром. З допомогою доброго слова можна дати людині шанс розкритися з кращого боку.

В оповіданні Гайдара «Гарячий камінь» автор на прикладі старого і хлопчика наочно показує, яке значення може мати слово, сказане. Хлопчик заліз в чужий сад і коли був виявлений, то очікував на свою адресу потік негативних висловлювань. Замість це старий відпустив злодюжку, тим самим пробудив у ньому совість і бажання робити добро. А адже одне негативне слово могло мати незворотні наслідки для хлопчика. Тут доречна приказка: «Де добре слово позначиться, там і добро виявиться».

Наочно

Володимиром Солоухиным написано вірш «Слово про слова», де описана цінність усього, що ми говоримо. Кожне слово наділене певною силою, що несе в собі особливу енергетику. Перш ніж що-небудь вимовити, варто задуматися, яка емоція за цим піде. Зрадіє людина або розчарується — «Подумай, як би їм не образити того, хто слухає тебе».

Сила слова

Добре слово може не звучати красномовно. Досить говорити з відкритою душею і бажанням достукатися до серця співрозмовника. Тільки чисті помисли і щирі почуття забезпечують взаєморозуміння. Прості слова людської душі здатні збудити милосердя і великодушність.

Відео: Добре слово і кішці приємно