Солодкий присмак у роті після їжі, після сну, постійно: причини і симптоми якихось хвороб у жінок і чоловіків? Від чого солодкий присмак у роті при вагітності? Як позбутися від солодкого присмаку в роті: лікування

Можливі причини солодкого присмаку в роті.

Зміст

Найчастіше поява солодкого присмаку в роті не дуже сильно турбує людей так, як вони пов'язують його з вживанням цукерок, тортиків і здоби. Так, якщо ви регулярно вживаєте велику кількість солодощів, то цілком ймовірно будете відчувати солодкий присмак у роті. У разі ж якщо подібний симптом не зникає навіть у ті дні, коли ви не їсте цукерки і тортики, то це є приводом звернутися до лікаря.

У більшості випадків подібним чином проявляють себе досить серйозні патології, які потребують негайного лікування. Зважаючи на це, давайте розберемося, які хвороби можуть спровокувати появу солодкого присмаку в роті і як можна швидко позбутися від нього.

Солодкий присмак у роті після їжі, після сну, постійно: причини і симптоми якихось хвороб у жінок і чоловіків?

Причини появи солодкого присмаку у роті

Найчастішою причиною появи солодкого присмаку в роті є стоматологічні проблеми. У разі якщо людина погано доглядає за ротовою порожниною і практично не чистить зуби, то це може спровокувати появу карієсу і як наслідок, вищезазначену проблему. Якщо причиною солодкого присмаку в роті буде саме карієс, крім цього у чоловіка або жінки буде присутній сильний наліт на зубах і неприємний запах з рота.

Інші причини появи проблеми:

 • Патології шлунково-кишкового тракту. Як правило, таким симптомом себе проявляє гастроезофагеальний рефлюкс. У цьому випадку соляна кислота з шлунку потрапить в стравохід, що і призводить до того, що у людини різко змінюється смакове сприйняття. Дана проблема супроводжується сильною печією і болем в грудей.
 • Запалення гайморових пазух. Цю проблему провокує синьогнійна паличка, яка спочатку впливає на чарівність, а потім перемикатися і на смакове сприйняття. У разі якщо запалення стає хронічним, людина починає відчувати неминущий присмак солодощі у роті. Крім цього, у хворого може спостерігатися сильна закладеність носа, проблеми з диханням і біль в області носа і грудей.
 • Інтоксикація організму. Як правило, в цьому випадку причиною появи проблеми є нирки і печінку, які перестають виконувати роль природних фільтрів організму. Ці патології можуть проявлятися сухістю в роті і больовим синдромом в області попереку і живота.

Від чого солодкий присмак у роті при вагітності?

Причини появи солодкого присмаку в роті вчасно вагітності

Поява солодкого присмаку у роті під час вагітності може спровокувати багато різних факторів. Найчастіше причиною появи цього симптому у жінок в цікавому положенні є банальне переїдання.

Як показує практика, в перші місяці вагітності жінка починає їсти більше, ніж треба, і найчастіше одні й ті ж продукти. Таке безконтрольне вживання їжі призводить до перевантаження ШЛУНКОВО-кишкового тракту і появи яскраво вираженою солодощі в ротовій порожнині.

Інші причини появи солодкого присмаку в роті вчасно вагітності:

 • Гормональний фон. Під час вагітності гормони різко змінюють своє звичне кількість і це призводить до збою обмінних процесів. На цьому тлі організм починає гірше справлятися з поживними речовинами, що потрапляють організм і як наслідок, жінка починає відчувати солодкість у роті.
 • Дефіцит вітамінів і мінералів. Як відомо, під час вагітності жінці потрібно вдвічі більше корисних поживних речовин. В разі якщо вона не вживає доставочное кількість фруктів і овочів, то їх рівень знижується до мінімуму і таким симптомом організм починає сигналізувати про появу проблеми.
 • Проблеми з підшлунковою залозою. Досить часто у вагітних підшлункова перестає справлятися з навантаженням і починає виробляти меншу кількість ферменту потрібного для нормального переварювання їжі. Це призводить до різкого зниження інсуліну і появи солодкого присмаку у роті

Сухість і солодкий присмак у роті: причини, лікування

Сухість і солодкий присмак у роті: причини, лікування

Відразу ж хочеться уточнити, що солодкий присмак, який супроводжується сухістю, не завжди є ознакою якогось захворювання. Іноді подібні симптоми з'являються з-за банального зневоднення організму.

У цьому випадку людині буде достатньо налагодити водний баланс і всі неприємні симптоми зникнуть самі по собі. Для цього треба тільки привчити себе випивати як мінімум 1.5 л чистої води в день.

Інші причини появи проблеми:

 • Цукровий діабет. У цьому випадку в людському організмі не буде в нормальних кількостях виробляти інсулін і з-за цього в крові буде підвищуватися рівень цукру. Крім цього, у хворого буде спостерігатися сухість у ротовій порожнині, яка не буде проходити навіть після вживання води.
 • Патології ендокринної системи. Подібна проблема крім солодощі та сухості в роті провокує появу сильного голоду. По мірі прогресування патології всі симптоми будуть посилюватися, і в результаті у людини почне коливатися гормональний фон і почнеться збій обмінних процесів в організмі. Все це, без правильного лікування, неминуче призведе до розвитку все того ж цукрового діабету.

Рекомендації з лікування патологій:

 • Цукровий діабет. У цьому випадку людині насамперед треба налагодити правильне харчування. А це означає, що він повинен дотримуватися дієти, яка не буде перевантажувати підшлункову залозу. Крім цього, в обов'язковому порядку приймаються препарати, що стимулюють вироблення інсуліну і ліки, які роблять клітини більш схильні до цього специфічного ферменту.
 • Патології ендокринної системи. Як правило, подібну проблему усувають гормональною терапією, яка супроводжується прийомом вітамінних і мінеральних комплексів. Все це сприяє тому, що щитовидка починає працювати правильно і це призводить до зникнення всіх неприємних симптомів. Але пам'ятайте, гормональні патології вимагають досить тривалого лікування. Тому якщо ендокринолог пропише вам пити гормони 6 місяців, то суворо дотримуйтесь його вказівок. Якщо ви перервете лікувальну терапію або будете вживати препарати нерегулярно, то позитивного результату не отримаєте.

Гірко-солодкий присмак у роті: причини, лікування

Гірко-солодкий присмак у роті: причини, лікування

Спровокувати появу гірко-солодкого присмаку в роті можуть проблеми з жовчними шляхами і жовчним міхуром, а якщо сказати точніше, холецистит і жовчнокам'яна хвороба. Ці захворювання мають практично однакову етіологію, тому досить часто вони супроводжують один одного.

У разі якщо у людини запалитися жовчний міхур і жовчовивідні шляхи, то це відразу ж позначається на роботі травної системи. У хворого буде регулярно з'являтися діарея, яка не буде подаватися лікування. Крім цього, з-за неправильного відтоку жовчі перестане нормально працювати підшлункова залоза і як наслідок, почнуться збої в обмінних процесах.

Рекомендації по лікуванню:

 • Холецистит. Для лікування даної патології використовуються ліки, що стимулюють нормальне вироблення жовчі. Це може бути Аллохол або Холензим. Крім цього, хворому обов'язково призначається антибактеріальна терапія — Еритроміцин і Тетрациклін.
 • Жовчнокам'яна хвороба. Як правило, жовчнокам'яна хвороба погано піддається медикаментозній терапії. Все що можна робити в цьому випадку, знімати больовий синдром у періоди загострення, а також регулярно стимулювати рухову активність проток, наприклад, за допомогою сульфату натрію. У разі якщо проблема посилюється занадто сильно, камені видаляються хірургічним шляхом.

Солодко-солоний присмак у роті: причини, лікування

Солодко-солоний присмак у роті: причини, лікування

Досить часто солодко-солоний присмак у роті провокують лікарські препарати, особливо якщо вони прийматися досить тривалий термін. Зважаючи на це, якщо цей симптом з'явився у вас після того, як ви почали лікування якоїсь хвороби, тоді обов'язково скажіть про це вашого лікаря, і переконайтеся що приписаний вам препарат не чинить негативного впливу на ваш організм. У разі якщо неприємний симптом буде постійно посилюватися, від такого лікування треба буде взагалі відмовитися.

Також дуже часто солодко-солоний присмак у ротовій порожнині провокує запалення в носоглотці. У цьому випадку причиною появи неприємної проблеми є велике скупчення слизу. З-за того, що не поміщається в гайморових пазухах вона поступово починає стікати по задній стінці горла. Якась її частина потрапить на мову і людина починає відчувати не зовсім приємний смак.

Лікування проблеми:

 • Поприймайте антибактеріальні засоби широкого спектра дії. Приймати їх треба буде не менше 7 днів.
 • Кожен день вранці і ввечері промивайте ніс сольовим розчином. Його можна купити в аптеці або приготувати в домашніх умовах з води і морської солі.
 • Якщо є потреба закапуйте ніс судинорозширювальними засобами, що полегшують дихання.

Кисло-солодкий присмак у роті: причини, лікування

Кисло-солодкий присмак у роті: причини, лікування

Головною причиною появи солодко-кислого присмаку в роті є проблеми з шлунково-кишковим трактом, найчастіше це запалення слизових шлунка і кишечника. Якщо такий запальний процес носить хронічний характер, то у людини розвивається гастрит і виразкова хвороба. При розвитку цих патологій і хворих спостерігається різке підвищення кислотності шлунка, що і стає причиною появи не зовсім приємною проблеми.

Рекомендації по лікуванню:

 • Поприймайте кошти, які обволікають слизові і не дають їм запалюватися ще більше, наприклад, Альмагель
 • Також обов'язково вам треба буде пройти антибактеріальну терапію. Для цього поприймайте Амоксиклав або Фурадозолин
 • Крім цього, для нормалізації стану вам треба буде нормалізувати тонус тканин ШЛУНКОВО-кишкового тракту. Зробити це можна буде за допомогою спазмолітиків Але-шпи або Платифіліну.

Солодкий присмак у роті: лікування народними засобами

Солодкий присмак у роті: лікування народними засобами

Протизапальний відвар

 • Візьміть по 1 ст. л ромашки і звіробою і залийте їх 500 мл окропу
 • Дайте настоятися засобу, а потім процідіть і випийте в 3 прийоми протягом одного дня
 • Заварюйте такий чай кожен день і вживайте не менше 2 тижнів
 • Після цього треба буде зробити перерву, а потім пройдіть ще один курс лікування

Бактерицидний відвар

 • Візьміть по 2 г сухого шавлії і календули і залийте їх кип'яченою водою (600 мл)
 • Поставте все на парову баню і протомите 15 хвилин
 • Остудіть засіб, процідіть його і розділіть на 4 однакові порції
 • Вживайте його в теплому вигляді і обов'язково за 30 хвилин до їжі
 • Цей засіб також може бути використане для полоскання ротової порожнини

Відео: Поняття смаку. Чим корисний і шкідливий кожен смак?