Можна дарувати ікони в подарунок: прикмети, думка церкви. Чи можна приймати в подарунок ікону?

З нашої статті ви дізнаєтеся можна дарувати ікони на свята, а також познайомитеся з думкою церкви на цей рахунок.

Православна ікона — це непросто зображення лику, а святиня, яка допомагає людській душі справлятися з усіма життєвими спокусами і бідами. Саме тому освячена православна ікона є ідеальним подарунком для близьких людей. З її допомогою ви наблизите рідної людини до Бога і дасте йому можливість спілкуватися з ним максимально часто.

Але все ж перед тим як подавати такий презент, спочатку поцікавтеся у винуватця події, як він ставиться до такого роду подарунків. Адже якщо людина з якихось причин буде далекий від християнської віри, то особливої користі ваш сюрприз йому не принесе.

Можна дарувати ікони в подарунок: прикмети

Прикмети про православні святині
 • Напевно, кожен з нас чув про те, що подарована православна святиня може накликати біду на людину, яка прийняла її в дар. Наші бабусі досить серйозно ставилися до цієї прикметою, тому найчастіше самі набували собі образу в церкві. А тепер давайте розберемося на чому ґрунтувався їх страх.
 • Раніше вважалося, що саме через ікону заздрісні люди наводили порчу на людину. А так як її найчастіше вішали на саме видне місце, то псування діяла швидше і люди безпричинно починали сваритися і хворіти. Але насправді ця прикмета не має під собою ніякої обґрунтованої грунту. Адже якщо подібний сюрприз вам зробить брат, сестра чи мама, то вони навряд чи будуть намагатися нанести своїм презентом шкоди вашій родині.
 • Тим більше що такий подарунок подається тільки посвяченим, а це значить, що він зможе захистити вас від злих умислів. Також існує думка, що не можна дарувати власноруч вишиті або намальовані ікони. Вважається, що з-за того, що вони зроблені не священнослужителями, а простими людьми, звертатися через них до Бога не можна. Деякі віруючі, взагалі, вважають це великим гріхом.
 • Але на ділі навіть вишита ікона може стати справжній православною святинею. Просто, перед тим як дарувати подарунок людині, його треба буде занести в храм і освятити. Після того, як священик проведе над ним потрібний ритуал, він нічим не буде відрізнятися від ікон, які продаються в церкві.

Можна дарувати ікону на день народження?

Ікони на день народження

День народження — це особлива подія в житті кожної людини, тому і подарунки на це свято хочеться отримувати самі душевні. А що може бути душевней православної ікони? Такий презент покаже винуватцеві торжества наскільки тепло і добре ви до нього ставитеся. І що найголовніше, буде нагадувати про вашу дружбу все його життя.

І не треба слухати людей, які говорять про те, що дарувати ікони не можна. Повірте, якщо ви зробите це з найщирішими почуттями, то ваш презент принесе імениннику виключно позитивні емоції. Але якщо ви вже вирішили подарувати ікону на день народження, тоді дуже серйозно підійдіть до її вибору.

Так як існують святині, які можна дарувати виключно чоловікам або виключно жінкам, то буде краще, якщо перед тим як остаточно визначиться з вибором, ви спробуєте більш глибоко вивчити це питання.

Іверська ікона Божої Матері

Святині, які можна дарувати жінкам:

 • Казанська ікона Божої Матері (здатна зцілювати від хвороб і давати сімейне благополуччя)
 • Володимирська ікона (позбавляє від хвороб серця і передає молитви матерів про дітей)
 • Ікона Богородиці Троєручиця (допоможе позбутися від сумних думок і захистить будинок і його домочадців від усього поганого)
 • Іверська ікона (у цього способу треба молитися про прощення своїх гріхів)
 • Віфлеємська ікона (дарується тим жінкам, які мріють про дітей і сімейному благополуччі)

Святині, які можна дарувати чоловікам:

 • Спас Нерукотворний (потрібно дарувати тим представникам сильної статі, у яких немає можливості часто відвідувати церкву)
 • Образ Святителя Миколая (прекрасний подарунок для тих чоловіків, які багато подорожують або просто їх робота пов'язана з дорогою)
 • Ікона Ангела-Хранителя (допоможе захистити кохану людину від спокус і неприємностей)
 • Образ Святого Покровителя у справах (допоможе вибрати потрібний напрямок у житті, а також зможе допомогти розібратися у сімейних справах)

Чи можна приймати в подарунок ікону?

Православну святиню краще всього приймати в дар
 • Як вже говорилося вище, не варто вірити в прикмети про те, що подарована ікона здатна принести шкоду людині або його оточенню. Якщо ви дуже близько знаєте дарувальника цього презенту і точно впевнені, що він відчуває до вас виключно теплі почуття, тоді можете сміливо брати його сюрприз. У випадку якщо у вас виникають якісь сумніви, тоді просто візьміть подарунок і сходіть в церкву, розкажіть священику про все що вас турбує, і попросіть освятити презент.
 • Так, і не забудьте, що такий сюрприз не можна приймати, як звичайний подарунок. За ікону не говорять звичні у таких випадках слова подяки. Якщо ви хочете, щоб вона дійсно принесла у ваш будинок тільки позитивні емоції, тоді подякуйте за цей презент не тільки дарувальника, а й Бога і обов'язково приложитесь до лику Святого головою. А ось брати чи ікону в подарунок від чужих або малознайомих людей, вирішувати тільки вам.
 • Якщо ви відчуваєте, що вони дарують вам з самими чистими намірами, тоді можете приймати презент. У випадку якщо у вас виникло хоча б найменший сумнів, то спробуйте тактовно відмовитися від подарунка. Адже якщо ви його візьмете, а потім зрозумієте, що його подарували зі злим умислом, позбутися від нього буде досить складно. Просто викинути на вулицю або спалити ікону не можна. Такі дії вважаються дуже сильним гріхом. Щоб позбавитися від такого подарунка вам доведеться піти до церкви і попросити священнослужителів забрати її у вас.

Навіщо, з якою метою дарують ікону?

Ікони дарують для того, щоб продемонструвати повагу і прихильність

У старовину ікони дарували виключно на весілля, хрестини і новосілля, і робили це в основному батьки, хресні або просто найближча рідня. Вважалося, що таким чином можна захистити будинок і його домочадців від псування і пристріту. У наш час мало хто звертає увагу на прикмети і найчастіше дарують ікони виключно тому, що такий презент вважається дуже модним.

Але будь-який священнослужитель вам скаже, що дарувати такий презент треба з розумом. Якщо ви просто хочете зробити подарунок своїй найближчій людині, тоді піднесіть йому ікону-заступницю. Такий спосіб вибирається по даті народження або по імені Ангела Хоронителя. У випадку якщо ви знаєте, що людині потрібно щоб залікувати душевні рани або позбавитися від якогось фізичної недуги, подаруйте йому Богородицю Почаївську. Вона зможе повернути людині здоров'я і поверне йому віру.

Також за допомогою ікони ви можете спробувати привести в віру родича, який дуже далекий від Бога. Але врахуйте, що підносити такий презент треба тільки в тому випадку, якщо ви точно впевнені, що він не внесе розбрату в вашу дружбу. А, взагалі, православна ікона, піднесена на день народження, весілля або хрестини, є запорукою того, що у винуватців торжества буде довге і щасливе життя

Яку ікону батьки дарують молодятам на весілля?

Ікони для молодят від батьків

Зараз жодне весілля не обходиться без вінчання, тому батьки молодят зобов'язані подбати про те, щоб у новоутвореній сім'ї була своя особиста вінчальна пара. При бажанні батьки можуть передати дітям ікони, з якими вінчалися вони самі, але все ж буде краще, якщо вони куплять у храмі і освятять образи Святителя і Богоматері.

Вважається, що дві цих святині здатні захистити молоду сім'ю від розбрату і подарувати їм сімейне благополуччя. Також в якості венчальной пари можна вибрати ікони Петра і Февронії. Саме ці святі стародавньої Русі вважалися покровителями подружніх пар. Крім цього, непоганим подарунком від батьків може стати Федорівська ікона Божої Матері.

Вона вважається найкращою помічницею майбутніх мам, а також допомагає без проблем зачати і виносити дитину. Крім цього, батьки можуть подати в якості презенту на весілля образ Святих Праотців. Такий символічний подарунок може бути побажанням того, щоб тільки утворилася сім'я в майбутньому стала родоначальником міцного і згуртованого роду.

В принципі немає особливих правил, які б говорили про те, що на весільне торжество можна дарувати виключно вищеназвані ікони. Якщо ви зайшли в церкву і вам сподобався, наприклад, образ Ксенії Петербурзької, тоді сміливо купуйте і його. Головне, щоб ваш подарунок був подарований з найчистішими помислами і добрими побажаннями і, звичайно ж, обов'язково був освячений ще до весілля.

Які ікони дарують на хрестини хлопчикові і дівчинці?

Святиня на хрещення дитини
 • До хрещення дитини, як і до будь-якої важливої події в житті треба готуватися дуже серйозно. Причому робити це повинні батьки і хресні. Звичайно ж, найкращим подарунком для маленької людини буде православна ікона. Такий презент в майбутньому буде захищати малюка від усього злого й недоброго, а також буде допомагати його слабкої душі рухатися в потрібному напрямку.
 • Хресні батьки обов'язково повинні подарувати дитині Мірну ікону. Прийнято вважати, що її треба робити на замовлення, щоб її розміри строго відповідали зростання маленької людини. Але якщо у вас з якихось причин немає можливості зробити такий спосіб, тоді спокійно купуйте у церкві готовий, освятіть його і даруєте дитині на хрестини. Непоганим варіантом може бути Іменна ікона. На ній повинен бути зображений лик Святого, який є покровителем крихти.
 • Такий образ теж обов'язково ще до хрестин освячується в храмі і підноситься дитині вже після самого ритуалу. Зазвичай такий презент розміщують у ліжечка малюка так, щоб він міг вільно на нього дивитися. Вважається, що таким чином дитина, нехай ще несвідомо, буде спілкуватися зі своїм Ангелом-Хранителем.

Крім цього, на хрестини можна дарувати такі святині:

 • Пантелеймона Цілителя
 • Матрони Московської
 • Богоматері
 • Миколая Чудотворця

Яку ікону дарують на новосілля?

Ікона толгская молитва

Найоптимальнішим подарунком для новосілля є ікона Божої Матері «Покрова». Вважається що вона своїм святим покровом зможе захистити будинок від вогню, і від води, і від злого погляду. Дарувати такий подарунок краще всього без свідків і бажано до того, як у будинку почнуть збиратися гості. В ідеалі, звичайно ж, з цим образом сім'я повинна увійти в новий будинок і тільки після цього починати в ньому обживатися.

Тому якщо у вас є можливість піднести подарунок до новосілля, тоді обов'язково це зробіть. Якщо ви знаєте, що такий образ у господарів вже є, тоді можете придбати для них так званий складень. Ця святиня складається з трьох з'єднаних ікон, на яких зображений Христос, Богородиця і Микола Чудотворець. Такий подарунок може замінити собою іконостас, який просто зобов'язаний бути в кожній віруючій родині.

Святині, які можна дарувати на новосілля:

 • Образ з хрестом (буде захищати будинок від заздрості і скверни)
 • Ікона «Нерушима Стіна» (захистить ваше житло від злодіїв і природних катаклізмів)
 • Образ «Неопалима купина» (цей подарунок здатний захистити будинок від пожежі і грози)
 • Ікона «Непрохідна двері» (здатна відвести від вас людей з поганими помислами)
 • Образ «Спорительниця хлібів» (допоможе знайти сили для подолання духовних і матеріальних труднощів)

Які ікони дарують на вінчання?

Ікона на вінчання
 • Як вже говорилося трохи вище, найкращим подарунком на вінчання можуть бути ікони Святителя і Богоматері або образ Петра і Февронії. Але такий презент можуть дарувати молодятам виключно батьки або хресні. Решта гості можуть презентувати подружжю ікони, які будуть захищати їх молоду сім'ю.
 • Наприклад, можете подарувати подружжю образ «Несподівана радість». Перед ним наречений і наречена зможуть випросити у Бога спокійного шлюбу для себе і щасливого життя для своїх майбутніх дітей. Розміщувати такий презент треба в подружній спальні і кожне ранок або вечір дякувати Святого за день, прожитий в мирі та злагоді.
 • Але, мабуть, найсильнішою заступницею сімейних пар вважається ікона Блаженної Матрони Московської. Ця свята може допомогти у вирішенні практично всіх сімейних проблем. До неї звертаються якщо не можуть зачати дитинку, вимолюють у неї здоров'я для близької людини і обов'язково просять захистити сім'ю від злості і заздрості. Тому якщо ви хочете, щоб молодята жили довго і щасливо, тоді подаруйте їм саме цей образ.

Можна дарувати ікони: думка церкви

Церква дозволяє дарувати ікони своїм рідним і близьким друзям
 • Підносити ікони в дар люди почали в найдавніші часи. У той час святині були дуже дорогими так, як в більшості своїй були оздоблені золотом або сріблом. Тож такий подарунок був досить хорошим капіталовкладенням. Найчастіше образ розміщували в «червоному куті», і робили це так, щоб його могли бачити приходять гості.
 • І хоча сучасні святині можуть бути зроблені з дерева і паперу, за своєю красою і духовному наповненню вони нічим не поступаються старовинних образів. Тому і в наш час люди не перестають дарувати їх одне одному, і роблять це з великою радістю. Більше того, абсолютно всі священики рекомендують ікону як духовний подарунок, здатний очистити душу людини від гіркоти і злості.
 • Зважаючи на це, якщо ви вирішили подарувати близькій людині православну ікону, тоді сміливо купуйте і не звертайте уваги ні на які погані прикмети. Головне, даруєте свій презент з чистими помислами та з найкращими побажаннями.

Відео: Що робити з подарованими іконами?