Кінський волос, що живе в річці – черв'як паразит: чим небезпечний для людини? Як виглядає хробак паразит кінський волос: фото. Живий волосся під шкірою, в п'ятах людини — паразити, черв'яки ришта, дірофілярій: опис

Паразити живуть у комфортних для них умовах. Зокрема багато селяться у водоймах. Одним з них є кінський волос. Далі детальніше про нього.

Коли на вулиці спека, багато йдуть до водойм, щоб скупатися і освіжитися. В озерах, ставках водиться безліч різних водних паразитів, черв'яків і т. п. зокрема, там можна знайти хробака, якого прозвали — кінський волос з-за разючої схожості з волоссям тварини.

Багато хто вважає, що цей паразит негативно впливає на системи організму людини. Зазвичай він проникає всередину через п'ятку та поселяється в органах, поступово виїдаючи їх. Але іноді люди можуть перебільшувати, тому давайте дізнаємося, чи справді все так погано чи ні.

Хто такий водяний паразит кінський волос, що таке хвороба кінський волос: опис

Нематоморфа — ще так називають паразита, є предметом безлічі чуток, байок. В основному, всі вони лякають, так в народі кажуть, що якщо скупатися у водоймі з такими хробаками, то вони проникнуть всередину організму плавця. Що загрожує страшними хворобами людині через ураження всіх його органів, у тому числі і серця.

Паразит — волосатик

Крім цієї версії ще існує інша, що волосиста має здатності пересуватися під шкірою хворого і чудово там себе відчуває. Тому і не слід купатися в різних водоймах з водою без течії. Це є ідеальним середовищем для розвитку черв'яків.

Але чи так це і чи є небезпека черв'як для людини, розглянемо далі в подробицях.

Зовні гордиацея (волосиста) схожий на волосся. Він відноситься до класу круглих паразитів. Розміри його можуть бути різними. Довжина іноді варіюється в межах 45 сантиметрів до двох метрів. Діаметр тіла не перевищує трьох міліметрів. Своєю формою і анатомією кінський волос нагадує нематодозів. Тому що:

  • У волосатика є простір між кишечником і стінами тіла, так зване — псевдоцель.
  • Існують лише поздовжні м'язові волокна.
  • Подібне будова, розташування нервових волокон, репродуктивних систем організму.
  • Кутикулярний покрив ідентичний.
  • Немає сегментації тіла.
Хробаки нематоди

Колір у кінського волосу зазвичай темно-коричневий, рідше зустрічаються паразити світлих відтінків. Самки відрізняються від самців зовнішнім виглядом, вони завжди мають більшу довжину і кінчик хвоста у них злегка вигнутий, а то і нагадує форму спіралі.

Завдяки такому забарвленню цих паразитів складно побачити у воді. Зате під час спарювання вони видні неозброєним оком, тому що об'ємні клубки важко не помітити.

Де мешкає хробак паразит – кінський волос?

Комфортним середовищем існування для паразитів є вода. Вони люблять чисту воду, де практично немає ніякого течії. Саме в таких водоймах люди можуть знайти цих черв'яків.

Кінський волос у ставкою

Живий волосся під шкірою, в п'ятах людини — паразити, черв'яки ришта, дірофілярій: опис

Кінський волос воліє паразитувати у комах. В організм людини самостійно проникнути він не в силах, щоб він там опинився людині треба його ненавмисно проковтнути. Хворобливі стани хробак не викликає, немає у нього ні отрути, ні токсинів.

Кінський волос — небезпечний для людини?

Тому як у волосатиків абсолютно немає травного тракту. Вони не харчуються нічим, тим більш органами людини. Та й потрапити під шкіру вони не в силах.

Іноді ці створення потрапляють в організми річкових мешканців (риб, тварин, равликів). Але існувати там вони не можуть, це несприятлива для них середовище.

ВАЖЛИВО: Черв'яки паразитують лише у комах — цього існує чимало підтверджень вчених-біологів. Якщо зустріти хробака в річці, озері чи іншому водоймищі, то нічого страшного з цього не вийде. Навіть навпаки — вода значить в цьому місці чиста. Можна сміливо купатися і насолоджуватися відпочинком.

Ришта — гвінейський черв'як

І все ж, чому люди так лякають цими паразитами, може тому, що вони схожі з іншими видами черв'яків. Зокрема вони можуть нагадувати ришту, дирофелярии, які дійсно завдають великої шкоди людині.

Ришта — білий черв'як довжиною близько одного і більше метрів. Цей паразит спочатку ніяк не видає своєї присутності в організмі людини, а лише через дванадцять місяців проявляється ознаки його впливу. Зокрема, можуть з'являтися хворобливі рани, запалення, нагноєння шкірних покривів і навіть запальні реакції, які знаходяться поряд суглобів. Загальна симптоматика теж залишає бажати кращого. З'являється лихоманка, запалення лімфовузлів, алергенні реакції і порушення функціональності ШКТ.

Дірофілярії — паразити, схожі на волосатиків

Паразити дифилярии (з латинською — зла нитка) — ниткоподібні гельмінти. Колір черв'яків — білий. Види таких гельмінтів бувають різні, для людини особливу небезпеку представляють repens і immitis. Зовні вони схожі з кінським волосом, єдине, що відрізняє їх, це колір. Довжина дифилярия становить 30-1,3 сантиметрів, все залежить від виду паразита.

Людини заразити цим видом хробака можуть комарі. Спочатку утворюється личинка, а потім вона розмножується всередині організму. Якщо не лікувати пацієнта, то можливі запалення м'яких тканин, абсцес.

Вражають ці хробаки буквально всі частини тіла:

  • Верхні, нижні кінцівки
  • Груди, мошонку
  • Лицьову частину і очі

ВАЖЛИВО: Не плутайте кінський волос з іншими видами гельмитов, які становлять небезпеку для людського організму. Волосиста не живе всередині людини і не представляє ніякої загрози для його здоров'я.

Кінський волос, що живе в річці – черв'як паразит: як виглядає, чим небезпечний для людини?