Вівсянка і геркулес: в чому між ними різниця, що корисніше? Які бувають різновиди геркулеса, вівсянки?

Різниця між вівсянкою і геркулесом

Багато дівчат дотримуються здорового харчування, особливо популярним став останнім часом ЗСЖ. Зараз існує якийсь культ здорового способу життя, до якої входить вівсянка. У цій статті ми розповімо, чим вівсянка відрізняється від геркулеса.

Вівсянка і геркулес: в чому різниця?

Спочатку вівсянку роблять з вівса, тобто звичайного зерна, яке очищають і запаковують у целофанові пакети. Для того щоб приготувати таку крупу, вам знадобиться приблизно 60 хвилин. Для того щоб вона варилася швидше, її можуть подрібнювати. У такому разі виходить січка. Час приготування-40 хвилин. Геркулес зробили для зручності, їх виготовляють таким чином, що зерна вівса злегка зволожуються, для того щоб від них відійшла верхня оболонка.

Після цього на спеціальних установках видаляється лушпиння, тобто висівки. У вологому вигляді зерна пропускаються через спеціальні валики, які розплющують їх. У підсумку виходять плоскі пластівці, схожі на млинці. Після цього готовий продукт висушується і розкладається по упаковках. Таким чином геркулес в підсумку містить абсолютно всі поживні компоненти, що я вівсянка, але тільки готується набагато швидше. В цьому його перевага. Але варто відзначити, що вівсяна каша, приготовлена безпосередньо з крупи, набагато більш корисна, ніж геркулес.

Геркулес

Це пов'язано з тим, що пластівці перед тим як розплющити, позбавляють від спеціальної лушпиння, оболонки, якою є висівки. Це дуже корисна частина продукту, який працює на зразок щіток, очищує стінки кишечника від токсинів і шкідливих речовин. Тому, якщо ви замість вівсяної крупи використовуйте пластівці, то втрачаєте частині корисних компонентів. Щоб заповнити цей дефіцит, можете придбати висівки в окремій упаковці. Їх додають в кефір, йогурт, а також з їх допомогою готують оладии, млинці і капкейки, для здорового харчування.

Вівсяні пластівці

Вівсянка і геркулес: що корисніше?

Не даремно люди, які стежать за своєю фігурою, використовують саме цю крупу в своєму раціоні. Великою популярністю користуються вівсяні висівки, пластівці. Це пов'язано з тим, що ці зерна позитивно позначаються на роботі шлунково-кишкового тракту.

Корисні властивості вівсянки і геркулеса:

  • Вони допомагають виводити токсини, а також містять високу концентрацію клітковини, яка допомагає виводити застарілі калові маси з кишечника. Тим самим це сприяє зниженню ваги, прискоренню обміну речовин, а також швидкому насиченню.
  • Ще одним позитивним якістю вівсянки і геркулеса є те, що вони викликають тривале відчуття насичення. Це пов'язано з тим, що продукти містять складні вуглеводи, які дуже довго перетравлюються і переробляються, засвоюються організмом.
  • Що дозволяє довше зберігати постійний рівень цукру, а також відчуття насичення. Крім того, вівсянка є деяким сорбентом, вбирним шкідливі речовини, а також токсини.
  • У шлунку продукт розбухає перетворюється на желе, яке обволікає стінки кишечника і робить його менш проникливим для потрапляння шкідливих бактерій. Таким чином, навіть випадково потрапили в організм шкідливі компоненти, виходять з нього не всмоктуючись в кишечнику. Все це відбувається завдяки вживання вівсянки.
  • Зараз на прилавках в магазинах можна знайти величезну кількість різновидів пластівців як з вівсянки, так і інших круп. Реалізуються і зовсім дешеві варіанти, які продаються у вигляді крупи.
Крупа або пластівці

Різновиди геркулеса, вівсянки

Висівки мають низький глікемічний індекс, що дозволяє їм засвоюватися вкрай повільно. Що робить продукт максимально корисним. Геркулес придумали тільки для того, щоб заощадити час. Зараз у продажу можна знайти кілька варіантів пластівців.

Різновиди пластівців:

  • Швидкого приготування. Тобто ті, які заливаються окропом і готові протягом 3-5 хвилин
  • Готуються 15 хвилин, вони середнього приготування
  • Є пластівці, які варяться 25 хвилин

Між ними є суттєва різниця. Їх розплющують різною мірою. Ті які готуються максимально швидко, найсильніше розплющені і тонкі. Це дозволяє готувати продукти максимально швидко. У той же час, вони менш корисні, тому що в них не зберігається текстура крупи, яка і дозволяє виводити з організму шлаки. Якщо у вас є час, то дозвольте собі придбати вівсяні пластівці, які готуються довше всього, приблизно 25 хвилин. Вони є максимально корисними і наближеними до самої вівсяній крупі.

Види вівсянки і геркулеса

Деякі виробники зберігають навіть висівки, не знімаючи їх. Верхня луска знімається теж для швидкого приготування, тому як вона проварюється не дуже швидко і захищає зерно від розварювання.

ВІДЕО: Улюблена вівсянка