Коли стригти волосся дитині перший раз? Можна чи не можна стригти дитину до року налисо, наголо? Куди подіти перші стрижене волосся дитини? Чи можна стригти сплячу дитину?

Необхідність та особливості першої стрижки дитини.

Існує безліч традицій, які говорять про те, що дитину необхідно підстригати або голити наголо в рік. У цій статті ми розповімо, коли ж необхідно перший раз стригти дитину і як це потрібно робити.

Коли стригти волосся дитині перший раз?

Зверніть увагу, що деякі діти народжуються з густим волосяним покривом, а в деяких дуже тонкі, короткі волосся, в цьому немає нічого страшного. Вченими доведено, що кількість волосяних фолікулів, а також густина, закладаються ще в утробі матері, на 3 місяці життя плода.

Особливості:

 • Якщо дитина народилася з дуже довгим волоссям, які заважають, можете зістригти їх, для того щоб уникнути пітниці. Все ж старовіри не рекомендують стригти дитину раніше, ніж йому виповниться 40 днів.
 • Не варто хвилюватися, тому що на їх місці скоро виникнуть нові, більш міцні волосся. До року, якщо волосся вашій дитині ніяк не заважають, не викликають дискомфорту, не провокують виділень величезної кількості поту і висипань на голові, стригти дитину немає необхідності.
 • У багатьох батьків виникає питання, а чи потрібно взагалі голити дитини в рік? Що це за традиція і обряд першої стрижки? Насправді цей обряд придумали як своєрідний перехід від дитинства до дитячого віку. Відповідно малюк змінюється, зростає його тіло, він вже починає ходити.
 • Відповідно дитячий пушок повинен замінюватися дитячими волоссям. Тому здійснюється стрижка. З нею пов'язано багато цікавих, незвичних маніпуляцій. Волосся зазвичай не викидають, а згортають і зберігають. Часто використовують, якщо дитину зурочили або він захворів. Має місце думка, що такі волосся є лікувальними і допоможуть повернути дитині здоров'я.
Перша стрижка

Стригти дитину налисо, наголо в рік?

Доцільність стрижки:

 • Насправді доцільності проведення такої процедури немає, тому що якась маніпуляція ніяким чином не вплине на густоту волосся. Зверніть увагу, що у дівчаток може бути психологічна травма після того, як маля побачить себе в дзеркало, після проведення процедури. Погодьтеся, дівчатка стрижені налисо — це дуже негарно.
 • При цьому вчені визнали цю процедуру абсолютно марною, вона ніяк не впливає на кількість і густоту волосся в майбутньому. Існує думка, що тример, а також електрична бритва для стрижки дорослих, є непридатною для дітей. Це можливо із-за того, що зазор між зубчиками дуже великий, а волосся у малюків тонкі. Вони можуть потрапляти в простір між зубцями, що провокує виникнення болю, а також може вирвати волосся.
 • Крім того, досить тупа машинка для стрижки може стати причиною виникнення порізів, які в майбутньому призведуть до утворення рубців. На них не ростуть волосся, тому радимо утриматися від стрижки дітей за допомогою машинки налисо.
 • Якщо у вашого малюка до року істотно відросло волосся, радимо запросити майстра додому або відвезти в дитячу перукарню. Існують спеціальні стільчики для малюків віком 1-2 роки з цікавими іграшками, які допоможуть підстригти дитини. Найчастіше малюків стрижуть за допомогою безпечних ножиць, із закругленими краями, для того щоб випадково не порізати. Ви можете впоратися зі стрижкою будинку.
 • Для цього необхідно змочити волосся за допомогою спеціального розпилювача. Намагайтеся не налякати дитини, можете просто злегка зволожити долоні, і намочити таким чином волосся. За допомогою гребінця волосся піднімається, починаючи від потилиці до маківки. При цьому пасмо затискається за допомогою вказівного і середнього пальця, остригается за допомогою ножиць. Таким чином необхідно проводити стрижку. Далі, варто просуватися від лоба до верхівки, повторюючи цю техніку затиснення волосся між середнім і вказівним пальчиками.
 • Фахівці рекомендують першу стрижку малюків у віці до року або на рік здійснювати в зимовий час, щоб зміни були не дуже сильно видно. Тобто волосся в цей час перебувають під шапкою, дитина звикає до своєї нової зачіски і на неї найменше уваги звертають оточуючі люди. Коротку стрижку рекомендуємо здійснювати в літній час. Для того щоб уникнути появи пітниці в області шиї, зістригають волосся саме в зоні потилиці.
 • Що стосується стрижок дівчаток, то немає необхідності їх взагалі підстригати у віці одного року. Якщо вам подобаються волосся вашого малятка, необов'язково їх стригти. Можете просто підрівняти кінчики або надати форму зачісці. Стригти коротко волосся немає необхідності, це ніяк не вплине на ріст і густоту волосся в майбутньому.
Стрижка малюка

Чому не можна стригти дитину до року?

Заборони:

 • Це могло стати причиною бідності дитини, його хвороби. Вважалося, що батьки таким чином відрізають мова у дитини. В основному повір'я про те, що дитина буде пізно говорити, якщо зрізати волосся до року, були в Білорусії.
 • У багатьох народів вважалося поганою прикметою стригти волосся, бо означало відрізати від себе енергетику. Хоча серед християн віддавали перевагу стрижці, тому що саме з видаленням волосся можна було зрізати негативну енергію.
 • Але практично в усіх країнах існує повір'я не стригти дитину віком до 1 року. Якщо викинете волоссячко дитини де-небудь на вулиці, їх може підібрати птах або щур, звити гніздо. У результаті цього у дитини буде боліти голова. Насправді це все повір'я, і тому не обов'язково в них вірити. Все залежить від того, наскільки ви віруюча людина.
Стрижка малюка

Куди подіти перші стрижене волосся дитини?

Що ж робити з цими зрізаними локонами? У давні часи вважалося, що за допомогою цих волосся можна зробити амулет.

Зберігання волосся:

 • Багато мам просто зберігали ці волоски, скачували їх в джгут і зберігали в медальйоні, створюючи своєрідні обереги для себе і своїх дітей. В Ісламі існувала традиція вкладати пасмо волосся безпосередньо у велику товсту книгу.
 • Вважалося, що таким чином ви надаєте розум дитині, допомагаєте зробити його більш розумним. В давні часи наші предки по-різному надходили з волоссям. Одним з варіантів було взяти, і спалити їх. Якщо не хочете щоб на волосся наслали порчу, або звили птахи гнізда, рекомендуємо спалити або закопати волосся.
 • Можна закапати в мурашнику. Вважалося, що якщо закопати грядку, в лісі, в обителі мурах, то це допоможе зробити дитину багатим і успішним. Також існує повір'я закопувати волосся безпосередньо на перехресті.
 • Але зараз багато мам не дуже слідують старим обрядам, тому волосся зберігають. Багато хто просто вкладають у конверти і зберігають як сімейну реліквію. Зараз в інтернет-магазинах у продажу є навіть спеціальні мішечки для дитячих волосся. Вони зберігаються разом з дитячим альбомом, як частина спогадів про дитину.
Стрижемо дитини

Можна стригти дітей до року?

Найцікавіше, що в давнину існував справжній обряд підстригання дитини. Зазвичай ножиці віддавалися самому старшому в сім'ї, або глибоко шанованому і шановному гостю. У наш час багато людей не живуть в місті, де народилися, серед них немає великої кількості родичів. Тому найчастіше віддають ножиці і просять обстригти одну прядку хрещених батьків.

Зазвичай ці волосся ховають в мішечок і зберігають з сімейними реліквіями. Якщо ви є віруючою людиною, боїтеся, що хтось накликає біду чи заговорить волосся, можете просто їх спалити. Для дівчаток зазвичай вважалася оптимальною стрижка з чотирьох сторін. То є чубчик, потилицю, і обидві сторони. Дівчаток раніше і зараз коротко не стрижуть. Вважалося, що це може перешкодити зустріти жіноче щастя.

Незважаючи на різноманітність ознак, сучасні батьки не дуже вірять у забобони, тому не дотримуються обрядів. Головне, зробити стрижку для дитини безпечної, найменш травматичною і виконувати її тоді, коли вона дійсно необхідна, а не тому, що так хтось сказав.

Стрижка в рік

Чи можна стригти сплячу дитину?

Багато діти не дуже хочуть, щоб їх підстригли. Тому можуть виникати певного роду істерики. У багатьох матусь виникає питання, а чи можна підстригати дитини, коли вона спить? Існує повір'я про те, що сплячим дітям не можна обстригати нігті і волосся. Це пов'язано з тим, що ви зрізуєте частину енергії. Крім того, дитина, коли прокинеться, може дуже сильно злякатися маніпуляцій, які ви здійснюєте. Рекомендуємо умовити дитину, відвернути мультфільмами або якоюсь цікавою іграшкою і в процесі цього здійснити стрижку.

Перша стрижка

Якщо у вашої дитини красиві, довгі волосся, вони жодним чином йому не заважають, то обстригати в рік їх зовсім не обов'язково.

ВІДЕО: Стрижка дитини в рік