Слов'янські обереги для дітей — пожвавлення і використання: як захистити дитину оберегами?

Ще в давнину у слов'ян було дуже важливо захистити дитину, для цього і створювалися обереги. Деякі з них дійшли і до нашого часу.

У культурі слов'ян талісман для малюка – нероздільний елемент повсякденного життя. Обереги використовували не тільки, щоб уберегтися від лихого ока, вад, злого задуму, вони допомагали дитині знайти спокій душевне і тілесне, наставляли на вірний шлях. І донині існують обереги для дітей , які використовуються для різного віку окремо.

Лише рідна мама могла зробити талісман, і за рідкісним винятком бабуся, але тільки по спорідненості матері. Захист мами володіє величезною силою. Цікаво те, що малюків до трирічного віку оберігали зовсім не талісманами, а іншими способами.

Обереги для дітей від 0 до 3 років

У відповідності з традиціями слов'янських народів, малюків, які народжувалися, кутали в сорочку батьків, маленьких дівчаток в мамину, а хлопчиків – тільки в татову. Інших оберегів не робили, щоб не перешкодити формуванню тіла і характеру.

Слов'яни свято вірили в чудодійну силу сорочки її здатність вберегти весь навколишній простір навколо малюка. Для цього було прийнято вишивати на ній обережные візерунки.

Візерунок

Іншим слов'янським оберегом для дітей була ліжечко малюка і саме житло. Там, де стояла люлька для новонародженого, на двері вішали купальний віночок, кут червоного кольору, а ще до прийняття православ'я під святилище з богами, стелили рушник з вишивкою. При вході в кімнату до дитини, на двері вішали хрест з горобини, як захист від нечисті і зла.

Обереги вишивали не тільки на рушник, але і на ковдрі, у вигляді картини на стіні. Їх виготовляли з дерева і на стінах малювали малюнки. Ось такі існували слов'янські обереги для дітей:

 • Класичним талісманом був Алатир. Ходило думка, що він здатний уберегти дитину протягом усього життя.
Класика
 • Іншим сильним амулетом вважали – «родовик», Знак Роду. Цей амулет володів силою захистити від самого народження і до смерті. До 10 років він лежав біля дитини, а потім він його носив на тілі.
Захисний
Маленькі
 • Гойдалки у вигляді коня давали захист від негативу.
На підлогу
 • Лялечки-пеленашки також були сильними талісманами. Їх робили у вигляді новонароджених загорнутих в конвертик. Це був оберіг від злих духів, його укладали в ліжечко з малюком. Всю негативну енергію він переманював на себе. Таку лялечку робили без застосування голки.
Для діток

Дитини до 3-річного віку оберігали тільки предметами, і на тіло нічого не надягали.

Слов'янські обереги для дітей з 3 до 7 років

Коли дитина ставав старшим, йому надягали вже талісман на тіло. Їх робили своїми руками з матеріалів, які були завжди під рукою: з дерева, матерії, срібла, з кори берези. На півночі країни талісмани робили з кісток тварин.

Малюнок, який вишивали на одязі, був однаковим як у дівчаток, так і у хлопчиків. Їх робили зі старих речей батьків. Діти до 7 років повинні були носити «ладинцы», названі на честь Богині Лади.

Дошкільнятам

Також носили персні та інші прикраси, берези і тканини. На матерії вишивали обереги: «ладенец», що володіє силою пробуджувати у дівчаток жіночу сутність та інстинкти, «молвинец», який оберігав від лихого ока, наклепу, «світоч», що приносить успіх і щастя.

Слов'янські обереги для дітей від 7 до 14 років

Коли дитині виповнювалося сім років, рідні та близькі люди робили аналіз його здібностей і починали присвячувати дитини в основи ремесла. Обереги для дітей були призначені для кожного випадку окремо.

Залежно від статі

Хлопчикам робили їх у вигляді знарядь, кувалди, молота, а для дівчаток робили у вигляді веретена. Божественні тварини також служили талісманами – за їх подобою робили силуети з дерева, каменю, матерії наповненою соломою, робили особливі вишивки на рушник, одеяльцах, серветках.

Слов'янські обереги для дітей старше 14 років

У 14 років дітей вже вважали дорослими. Проводили ритуал ініціації і нарікали ім'ям. Тепер у нього було два імені, одне давали при народженні, а інше символізувало рід, відображало характер та стан душі. Робили для цього особливі талісмани, щоб ім'я пристосувалося. У віці від 11-14 років дитя нарікали отроком і також проводили ритуал наречення.

Обереги створювали з зображенням духів, богів, які оберігали весь рід. Таким чином, дітям передавали родові здібності та якості.

Обереги для дітей цього віку були такі:

 • «Колядник» — допомагав хлопчикові стати сміливіше, целеустремленней, постійно перемагати, наділяв понад силу, оберігав в бою, приходив на допомогу в побутових справах.
Хлопчикам
 • «Родимич» – слов'янський оберіг для дітей, який носили все життя, він оберігав від нечисті силою предків.
Довічно
 • «Лунница» — талісман, який робили, щоб залучити любов і удачу, добре вийти заміж і народити здорову дитину, оберігав від жіночих хвороб.
Дівчаткам
 • «Макоша» — названий ім'ям богині Макоша, ним користувалися, щоб створити міцну сім'ю і зберегти сімейне вогнище від лихого ока.
Сімейний
 • «Молвинец» — слов'янський оберіг охороняє малюків від недоброго слова, лихого ока і думок.
Захист
 • «Коловрат» — оберігає дитяче здоров'я, від пороків, ворогів. Він наділений силою сонця.
Оберіг
 • «Зірка Лади» — спеціальний слов'янський оберіг для дівчаток. Наділений силою зберігати красу, молодість і оберігати від злих слів.
Дівчаткам
 • «Сокира Перуна» — амулет для хлопчиків. Приходив на допомогу при битві, допомагав не задивлятися на інших жінок.
Хлопчикам

Ці обереги були найбільш класичними і поширеними, їх робили з підручних засобів. Наприклад: повсті, льону, гілок, кори берези, металу, дерева, кісток, каміння.

Лялечки робили з натурального волокна. Самим популярним матеріалом була береза, рідше використовувався – дуб, тополі, липи.

Як оживити оберіг для дитини?

Просто оберіг, як предмет, особливої сили не мав, його слід було оживити і дати життя, наділити силою і вкласти трохи душі. Для початку треба було очистити, прочитати заклинання, а вже потім давати дитині.

Якщо талісман робив людина з добрими умыслами, то очищення не робили. В процесі виготовлення талісмана думали тільки про хороше. Добрі помисли робили оберіг з самого початку чистим.

Оберіг, який передавали у спадок або купували, перед використанням треба було очистити. Проводили спеціальний ритуал, поклавши на пару днів в сіль.

Для пожвавлення оберега, його брали в руку і читали молитву, просили захист. Батьки постійно діставали талісман і просили допомоги і захисту для дитини, поки він був маленьким.

Як користувалися слов'янськими оберегами для дітей?

Новонародженим їх просто клали у люльку, під подушечку або матрац, а діткам постарше одягали на тіло. Обреги для дітей були іграшками, їх підвішували на двері або вікна. Беручи на руки дитину, мама носила оберіг у себе в кишені або вдягала на шию.

Завданням сім'ї було народити здорових дітей, виховати їх розум і душу, щоб вони стали гідними продовжувачами сімейного роду. Турбота батьків проявлялася захисту дітей. Талісмани володіли сильною магічною силою. Ці талісмани можна використовувати і зараз, проте важливо враховувати його призначення.

Відео: Дитячі обереги від слов'ян