За скільки днів виплачують відпускні гроші до відпустки: що говорить Трудовий кодекс?

Якщо ви збираєтеся у відпустку, то вам потрібно знати, за скільки днів вам повинні виплатити відпускні гроші. Про це читайте в цій статті.

Відпочинок покладений за законом кожному працівнику після відпрацьованого звітного року, а в перший рік — після 6-ти місяців. Крім цього, згідно Трудового кодексу, наймач зобов'язаний виплатити своєчасно і відпускні. За скільки днів він повинен їх віддати працівнику? Що про це говорить закон? Про це читайте у даній статті нижче.

За скільки днів виплачують відпускні гроші до відпустки: що говорить Трудовий кодекс?

Відпускні отримані, можна їхати на відпочинок

Прочитайте статтю на нашому сайті за цим посиланням про правила надання відпустки після закінчення 6-ти місяців і повного відпустки працівникам компаній, підприємств, фірм та інших організацій.

Отже, заява на відпочинок вже підписано начальником. Коли тепер виплатять відпускні? Адже гроші на відпочинку дуже потрібні. Відпустка — це і оздоровлення, і ми набираємося сил на майбутній рік. Загалом, гроші в цьому випадку дуже потрібні, особливо, якщо ви збираєтеся поїхати у відпустку за кордон в жаркі країни.

Що говорить закон?

Виплата відпускних грошей встановлена законодавством. Розмір оплати буде залежати від розрахункового періоду, вашої зарплати. Розрахунковий період — це весь попередній рік, в який ви працювали. Сума грошей на відпустку розраховується за спеціальною загальноприйнятою формулою. У розрахунок включають такі доходи:

  • Заробітну плату
  • Різні компенсаційні виплати
  • Премію
  • Інші виплати за трудові досягнення і так далі

Весь цей дохід складається і ділиться на кількість місяців у розрахунковому періоді. Коли все підраховано, проводяться виплати.

За скільки днів виплачують відпускні гроші до відпустки?

Кожен працівник повинен знати, коли йому наймач повинен виплатити гроші на відпочинок. Державою встановлений термін і порушення його призведе ваше керівництво до відповідальності. Виплата відпускних здійснюється за 3 дні до початку відпустки.

Здається, що все зрозуміло — 3 дні до початку відпочинку. Але й тут часто виникають суперечки: 3 дні — календарних або робочих. Адже, якщо в цей термін потрапляють вихідні, то тоді термін виплати в робочих днях буде менше. Щоб не виникало плутанини, Федеральна служба зайнятості та праці опублікувала лист від 2011 року, в якому зазначено, що у Законі йдеться про робочих днях. Тому відпускні за Законом мають бути виплачені не пізніше, ніж за 3 робочих дні до початку відпустки.

Відео: За скільки днів повинна проводиться виплата відпускних?