Скільки років в середньому живуть кішки й коти британські, перські, сіамські, лисі сфінкси, шотландські висловухі, бенгальські, тайські, сибірські в домашніх умовах? Які породи кішок живуть довше всіх? Скільки максимально довгожителі живуть кішки?

Коти і кішки живуть по різному в залежності від породи. Читайте інформацію у статті.

Зміст

Коти і кішки у багатьох будинках є повноцінними членами сім'ї. Пов'язано це з тим, що вони ласкаві, не заважають своєю присутністю, так як люблять насолоджуватися самотністю і навіть вміють заспокоювати й знімати стрес.

 • Доглядати за кішками просто. Їх не треба вигулювати тричі на день, вони завжди чисті, тому що сидять вдома, та майже весь день сплять, радуючи наш слух своїм милим нявчанням.
 • Всім відомо народне твердження, що у кішки 9 життів. Це пов'язано з тим, що кіт може впасти з висоти і залишитися в цілості і неушкодженості. Але насправді життя кішки може бути короткою і вона залежить від багатьох факторів.
 • Як довго можуть жити коти і кішки? Які види живуть довше? Чи залежить тривалість життя кішок від стерилізації? Багатьох власників муркочучих домашніх вихованців хвилює це питання. Читайте відповіді в статті нижче.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти британські?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти британські?

Британські кішки граціозні, охайні і допитливі. Вони поєднують в собі такі якості, як наполегливість, манірність і елегантність. Іноді власникам цих вихованців здається, що у них вдома живе кішка, а поважний британський громадянин. Завдяки своєму холоднокровному вподоби і надмірного спокою, представники цього роду живуть довго. Саме серед цих кішок зустрічаються довгожителі.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти британські?

 • Представники цього роду живуть від 12 до 15 років, але це за умови, що у них хороша спадковість.
 • При гарному догляді термін життя британських кішок збільшується до 20 років.
 • Тривалість існування на цьому світі допомагає збільшити і хірургічне втручання, позбавляє тварина можливості приносити потомство.

Цікаво: В народі побутує думка, що тривалість життя може бути різна в залежності від статі тварини. Але це не так, і доказ — книга рекордів Гіннеса, в якій зареєстровано кілька довгожителів серед цих тварин обох статей.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти перські?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти перські?

Ці розкішні створення приносять багато радості своїм власникам.

 • Пухнасті, життєрадісні і мають аристократичні манери — ці кішки захоплюють і додають в наше життя позитивних емоцій.
 • Коли людина гладить таку кішку, він, здається, забуває про все на світі і захоплюється її м'якою і ніжною шерстю.
 • Незважаючи на довжину вовни, ці кішки раніше мешкали в Середній Азії. Вчені досі не можуть пояснити, звідки взялася ця порода в теплих країнах.
 • Через деякий час ходили легенди, що цих кішок бачили в лісах Сибіру, але таке припущення не справдилося.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти перські? Представники цього роду живуть у 15 років. Варто зазначити, що термін життя також залежить від приналежності до даної породи. Більшість видів цього роду виведені штучно, з'являються відхилення в генетиці, і тому тварини можуть жити менше. Особливо, це буде пов'язано зі схильністю до хвороб на генетичному рівні.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сіамські?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сіамські?

Сіамські коти входять в число довгожителів. Вони витривалі і швидко пристосовуються до складного життя. Велику роль відіграє генетична схильність сіамів. Важливо також своєчасно проводити профілактику котячих захворювань. Будь-які нездужання представника цього роду призводять до серйозних ускладнень у здоров'ї. Тому сіамську кішку необхідно часто показувати ветеринара.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сіамські? Представники цього роду живуть від 14 до 18 років. При гарному догляді — до 20 років. В історії цього виду відомі випадки, коли коти і кішки доживали до 30 років.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти лисі?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти лисі?

На сьогоднішній день відомо кілька порід лисих кішок:

 • «Питерболд»
 • «Ельф»
 • «Український левкой»
 • «Сфінкс»

Майже всі породи лисих кішок відрізняються хорошим інтелектом. Скільки років в середньому живуть кішки й коти лисі? Тривалість життя представників цієї милою породи невелика і складає в середньому 10-12 років. Раніше ці тварини жили в Єгипті, в храмах і будинках фараонів. Їх щедро годували і доглядали, як за королями.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сфінкси?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сфінкси?

Довге й худе тіло кішки сфінкса має розвинену мускулатуру. Мордочка схожа на трикутник, а потужні щелепи та підборіддя надають цій кішці неповторного зовнішнього вигляду. Верхня щелепа трохи виступає вперед, додаючи в образ вишуканості.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сфінкси? Представники цього роду живуть до 15 років. При правильному догляді термін життя збільшується до 18 років. Кішок цієї породи заводять люди, у яких є алергія на котячу шерсть, так як вони гіпоалергенні.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти шотландські висловухі?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти шотландські висловухі?

Цей тип кішок випадково з'явився в Шотландії.

 • На звичайній фермі народилося кошеня з притиснутими вушками.
 • Власник ферми зареєстрував нову породу таких добродушних створінь. Але після спарювання двох тварин, які перебували в близькому спорідненні, з'являлися кошенята з відхиленнями, вони не могли ходити. Тривалість життя таких кішок була маленькою.
 • Зараз, щоб кішки цієї породи були нормальними, повинні виконуватися певні вимоги: не спарюють двох скоттиш-фолдов. Кішка чи кіт обов'язково повинні бути представниками породи скоттиш-страйт — прямоухими шотландськими.
 • Якщо ці правила дотримані, то на світ не будуть з'являтися діти з відхиленнями, які ведуть до короткого життя.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти шотландські висловухі? При дотриманні правил виведення породи, шотландські висловухі можуть прожити до 15 років.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти бенгальські?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти бенгальські?

Бенгальська кішка — відданий звір. Схожість з леопардами у зовнішньому вигляді зробило цю породу популярною. Вона вважається рідкісною у всьому світі. Незважаючи на схожість з хижим звіром, бенгалы дуже ласкаві і ручні коти.

Вони стають улюбленцями своїх власників, і тому не дивно, що заводчиків хвилює питання: скільки років в середньому живуть кішки й коти бенгальські? Адже хочеться, щоб вони були поруч як можна довше. Тривалість цих кішок від 12 до 15 років. Але за всю історію породи зустрічалися і довгожителі, які жили до 25 років.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти тайські?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти тайські?

Тайські кішки — це повноправні мешканці Таїланду. Звідси і назва породи. Тайські кішки дуже доброзичливі до дітей, вони ніколи не скривдять дитини. Тварин цієї породи заводять алергіки, так як у тайської кішки гладка і коротка шерсть.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти тайські? Тривалість життя кішок цього роду — 12-14 років. Здоров'я у цих тварин такий же слабкий, як і у сіамських котів. Тому термін життя таєк безпосередньо залежить від генетичного фону, догляду. При перших симптомах нездужання, кішку потрібно відразу показати ветеринару.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сибірські?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сибірські?

Фактори формування і розвитку роду сибірських кішок призвели до того, що ці тварини живуть довго, а саме на 3-5 років довше, ніж інші представники. Причому останнім часом спостерігається значне збільшення терміну життя цих кішок. Це пов'язано з появою нових види поживних сумішей, лікарських препаратів і розвитком науки ветеринарії.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти сибірські? Термін життя сибіряків вважається великим — 13-17 років. Але за історію існування породи були особини винятки, які переживали кордон у 20-25 років.

Скільки років в середньому живуть кішки й коти вуличні?

Скільки років в середньому живуть кішки й коти вуличні?

Дворовим котам складніше виживати. Холод, голод, хвороби — все це скорочує їхнє життя. Скільки років в середньому живуть кішки й коти вуличні? Їх термін життя складає в середньому 6-8 років. Але, якщо кішка народилася з хорошим імунітетом, то її тривалість життя буде складати 10 років і навіть більше.

Скільки років живуть стерилізовані кішки і кастровані коти?

Скільки років живуть стерилізовані кішки і кастровані коти?

Стерилізовані кішки і кастровані коти набагато здоровіше, ніж їх некастровані побратими. Вони не будуть хворіти захворюваннями, які з'являються після статевого контакту, не б'ються і не травмуються, не йдуть з дому будинку на кілька кілометрів. Але у кастрованих котів відбувається зміна в гормонах і це може призвести до ожиріння.

Скільки років живуть стерилізовані кішки і кастровані коти?

 • Якщо стежити за якістю їжі та загальним станом здоров'я таких вихованців, то вони можуть, залежно від породи, прожити 20 років і довше.
 • Кастрованого кошеня потрібно з перших місяців не годувати їжею зі свого столу і привчати до здорового харчування.
 • Крім ожиріння у цих кішок може бути поганий сольовий обмін і з-за цього розвивається нирковокам'яна хвороба. Вона вимотує вихованця і його життя помітно скорочується.

Слідкуйте за харчуванням свого вихованця і за тим, щоб він вів активний спосіб життя, тоді у кота або кішки буде гарне здоров'я і довге життя.

Скільки живуть кішки й коти після стерилізації?

Скільки живуть кішки й коти після стерилізації?

Порада: Своєчасно показуйте вихованця ветеринара. Це допоможе своєчасно почати лікування, якщо кіт або кішка захворіє.

Які породи кішок живуть довше всіх?

Які породи кішок живуть довше всіх?

Будь-якому власникові пухнастого друга хочеться, щоб його улюбленець прожив як можна довше. Які породи кішок живуть довше всіх? Сіамські, бенгальські, перські, сибірські коти і кішки будуть радувати вас протягом 15-18 років. Варто відзначити, що довгожителі у кішок були саме у цих порід.

Скільки максимально довгожителі живуть кішки?

Скільки максимально довгожителі живуть кішки?

Кішка і кіт довгожителі були занесені в Книгу рекордів Гіннеса. Кіт прожив 38 років, а кішка 38 років і два місяці. В даний час у Великобританії живе кішка, їй вже 43 роки. Вона активна, але погано чує. В Австралії живе кішка, їй 37 років. Вона здорова і активна, і за зовнішнім виглядом ніхто не скаже, що їй стільки років. Тому на питання, скільки максимально живуть кішки довгожителі, можна сміливо відповісти, що без малого півстоліття.

Любов власників, відмінний догляд та якісна їжа допомагають вихованцям жити довго і залишатися бадьорими і здоровими.

Відео: Скільки живуть кішки і як продовжити життя свого вихованця