Сценарій на ювілей 55 років для жінки, чоловіки: слова, конкурси, організаційні питання

У даній статті ми розглянемо сценарій ювілею для чоловіка і жінки на 55 років з вітальними віршами та розважальними конкурсами.

Ювілей – це особлива дата, коли можна підводити деякі підсумки прожитого життя. А 55 — це дата молодих душею людей, у яких попереду ще багато цікавого, але вже і розповісти що є. Зібрати в такий день сім'ю і друзів за одним столом буде відповідальною місією. Адже щоб ніхто не нудьгував, потрібна хороша організація свята. Тому пропонуємо до вашого розгляду два варіанти сценарію ювілею 55 років для шановного ювіляра і щасливою ювілярки.

Сценарій на ювілей 55 років для жінок

У вас сьогодні свято для душі,

І в цей день року не в рахунок.

Адже ви завжди так гарні,

І нехай буде так з року в рік!

Ведучий:

На календарі звичайний день, але тільки не для нас. Ми тут і у нас відповідальне завдання — нести щиросердечні вітання, квіти та подарунки коханій іменинниці. З побажаннями любові, щастя і здоров'я зібралося багато друзів і рідних. Свято святом, але що він був веселим, (Ім'я по Батькові ювілярки) затвердила статут свята. Дорогі гості наповнюємо ваші чаші і слухаємо уважно.

55 — це дата, коли ще багато цікавого чекає в майбутньому

Правильні правила правильного свята

Догорим і улюбленим гостям належить:

 • Пити багато для підняття життєвого тонусу і настрою. Їсти щільно ковбасу, рибу і інші закуски господині свята. Спробувати все, і обов'язково торт. Все одно за все заплачено!
 • Танцювати танці, навіть якщо болять ноги. Чоловікам покладено перекур у колі знавців автомобілів, футбольних команд і міцних напоїв. Жінкам можна поправляти макіяж в компанії кращих господинь, знавців чоловічого та дитячого психологи. І просто кращих красунь і дружин у світі!
 • Веселитися в повній мірі. Брати участь у конкурсах і вигравати подаруночки від іменинниці. Фото та відеофайли ваших пригод будуть доступні для викупу на ранок після свята!
 • Анекдоти і веселі історії вітаються. Тости звучать голосно. Всі, кому випало право вітати іменинницю, п'ють стоячи і до дна.
 • Врахуйте — за невиконання правил порушники будуть оштрафовані додатково чашею, наповненою до самих країв!

Ведучий:

За здоров'я пити не гріх,

Можна випити за успіх,

Щоб ювілярка не нудьгувала,

Вип'ємо до дна з початку!

Ведучий і господарі свята, частують гостей, стежать, щоб було налито і випито. А також щоб правила застілля не порушувалися. Для вдалого початку і веселого продовження рекомендуємо зробити паузу між тостами та конкурсами на 10 хвилин. Гості повинні спробувати закуски, щоб не бути голодними. Після чого веселощі можна продовжувати. Почати краще з невеликою вікторини, не відриваючи людей від столу.

Кілька теплих слів ювілярці

Ведучий:

Зібралися рідні за щедрим столом. Багато хто з вас знають іменинницю багато років. Але чи знають добре, зараз ми перевіримо. Пропоную вашій увазі вікторину «Деталі з життя чудової людини.

Питання підбираються індивідуально, але вони повинні бути не дуже складними. Можуть нести жартівливий характер. Наприклад:

 • Скільки важила ця симпатична дівчинка цього дня 55 років тому?
 • А в який день тижня сталася ця знаменна дата?
 • Якого зросту вона була тоді?
 • Подумайте, наскільки вона встигла вирости за цих 55 років?
 • Як її хотіли назвати батьки спочатку?
 • Як її називали друзі в школі?
 • А який був самий її нелюбимий/улюблений урок?
 • Самий смішний випадок у її житті?
 • Яка була в юності зачіска?
 • Що сьогодні їй подарував чоловік?
 • Яким героєм мультфільму ви її бачите?

За правильні відповіді гостям покладені подарунки. Краще якщо вони будуть по темі заданого запитання. Наприклад, на питання про вазі і зростанні дарувати памперси і соски або інші смішні подарунки. Далі плавно переходимо до тосту.

Перевірте, наскільки гості знають іменинницю

Вітає чоловік:

Сьогодні тільки для тебе — подарунки та квіти,

Все це тільки для того, щоб ти посміхалася!

За всі роки, і за дітей тобі дякую.

І досі, як в перший раз, тебе одну люблю!

Бажаю, мила, любові, не знати туги, печалі,

Щоб збулося, про що удвох з тобою ми мріяли!

Щоб життя дарувала лише добро, трішечки везіння.

Дарували кожен день квіти, не тільки в День народження!

Вітання від чоловіка завжди найтепліші

Ведучий:

Дорогі гості, від такого тосту душа розгорнулася, а тому не згортається. Тому всі п'ють до дна за любов чоловіка і за прекрасну ювілярку (Ім'я по Батькові).

 • Продовжити свято можуть тости дітей. До речі, добре, якщо діти вже заміжня/одружений, а на святі присутні їхні другі половинки. Тоді можна пограти. «Мама краще, ніж я». Гра нескладна.
 • Сини і дочки по черзі говорять однакову фразу «Мама краще, ніж я» і доповнюють її від себе. Наприклад: «Мама краще, ніж я, готує борщ, розповідає анекдоти, торгується і т. д. » Від конкурсу плавно переходимо до привітань. Діти вітають по черзі. За бажанням, віршем чи своїми словами.

Привітання дітей:

Кохана, рідна, прийми ти привітання,

Бажаємо бути щасливою не тільки в День народження!

Любити і бути коханою, цвісти і гарнішати,

На вихідні просто на острови летіти!

Ще ми побажаємо трішечки везіння,

І міцно обіймаємо мамульку в День народження!

Привітання дітей від мами

Після кожного тосту невелику перерву. Привітати іменинницю можуть всі рідні і близькі. Родзинкою вечора може стати запрошений фольклорний колектив з піснями і танцями. Тепер можна відпочити гостям від столу і перейти до танців і рухомим конкурсів.

Сценарій ювілею 55 років для чоловіка

Біжать роки і відцвітають, як осеней сад,

Засмучуватися не варто, їх не повернути назад!

Їх відпусти, і нехай у любові вони пливуть.

Адже вони не йдуть, а в спогадах живуть.

Ведучий:

Добрий вечір, дорогі друзі! Просимо вас зайняти свої місця за цими святковими пишними столами. Шановні гості, нас усіх зібрало урочисте подія — ювілей нашого дорогого колеги, люблячого батька і чоловіка (Ім'я по Батькові).

Ювілей для чоловіка повинен бути не менш стриманий на компліменти

Життя хай сміється і завжди радує,

Обходить дім ваш смуток і вся біда.

Здійснить мрії і втілить бажання,

Зробить реальними всі ваші очікування!

Просимо шановних гостей налити бокали до країв і випити за здоров'я нашого ювіляра. Дається невелика пауза, щоб гості випили і встигли закусити.

Ведучий:

Ювіляр багатий не тільки на добре серце, але і на жіночу компанію, і чоловічу підтримку. У нього чарівна дружина і дочки/сини. А також вже з'явилися рідні другі діти — дорогий зять чи невістка, у яких бігає маленька дідусева потіха (ім'я онука/внучки). Вони всі є батьківською гордістю і радістю. І сьогодні їм належить сказати щирі слова вітання своєму батькові.

Також будуть досить до речі привітання онуків, хай вони ще й погано говорять. На самому початку застілля, коли більша частина гостей ще їсть, дітки допоможуть розбавити обстановку.

Теплі слова рідних дітей

Привітання дітей:

Підручники, конспекти і малюнки,

Бесіди вчителів і збиті коліна.

Проблеми, навантаження і відносини,

Сміливі мрії й болючі помилки.

Батьківським всі серцем пережито,

У мріях, у думках, у почуттях.

І Господа розказано в молитвах,

Щоб все це стало напрямком життя.

Після цього не завадить провести невелику мозкову вікторину. Запитання можна задавати не тільки особистого характеру, про іменинника, але й такого плану. Наприклад:

 • який найкоротший місяць (травень);
 • про що можна битися (скло, заклад);
 • в який час року найвища температура на екваторі (влітку);
 • який вузол не можна розв'язати (залізничний);
 • з чого людина біжить (мається на увазі – по доріжці);
 • чи питання на кмітливість – хто найрозумніший. Відповідь – я, тобто кожен з гостей.

До речі, не скупіться на призи та нагороди для гостей. Заохочувальні презенти рекомендується купувати з запасом. Ситуації трапляються різні, а ювілеї — це звичайно дуже непередбачувані урочистості. Резерв потрібен для того, щоб вже точно ніхто не залишився без подарунка.

Розбавляйте привітання гостей конкурсами

Ведучий:

Ювілей у вас щасливий нині.

Добрий, мудрий, щедрий ювілей.

У ньому є всі: колеги, друзі, рідні.

Радість найдорожчих вам людей!

Починають вітати колеги, родичі і друзі.

Ведучий:

Життя нудне без любові,

Та найцінніше в світі — це сім'я.

Було все і смуток, і випробування.

Але поруч з вами завжди була дружина.

Вона — ваша колега і надійний оберіг.

Вона — ваш друг, поруч все життя.

В серці чистім, як перший сніг,

Під оплески виходить дружина ювіляра, починає грати музика «першого побачення» і подружжя танцюють свій другий весільний танець. Після чого мікрофон передається дружині, яка виголошує вітання чоловікові.

Ведучий:

Наш ювіляр гідний нагород вищої проби, ось і сьогодні в цей святковий день хочемо вручити йому ювілейну медаль. Така честь випала його колезі (або будь-якого іншого важливого людині).

Медаль ювіляру
 • А щоб трохи прикрасити обстановку пропонується невеликий конкурс «найсолодше побажання».
 • Всім, хто бере участь видається за кілька льодяників, які потрібно взяти в рот, а потім голосно і чітко привітати ювіляра з Днем народження. Після того, як всі гості сказали цю фразу, ведучий видає ще цукерки, кількість яких постійно збільшується. Самого переможця, який виголосив саме солодке побажання, вибирає ювіляр, дарує пакет з солодощами та бажає самих солодких моментів в житті.

Ведучий:

В цей святковий день, зимового (літнього, осіннього або весняного), прохолодного суботнього ранку (змінюється під потрібний час), у щирих серцях гостей ми змішали маленькі порції гумору та жартів, а компліменти додали найкращі вітання любові і поваги. Але тепер настав час перейти до активних конкурсів!

Конкурси, якими можна розважати гостей, продовжують сценарій ювілею 55 років

<>Конкурс «Танцюють всі»

Ведучий повинен вибрати 5 або більше учасників. Попередньо у звичайні повітряні кульки засовують папірці із завданням для учасника. Потрібно буде виконати танець з фільму, мультика чи інші відомі варіації. Учасники прожарюють будь кульку, який сподобався, і отримують своє завдання.

Зразкові варіанти:

 • станцювати танець султана з фільму «Кавказька полонянка»;
 • показати публіці танець під пісню «А нам все одно» з «Діамантової руки»;
 • згадати молодість і станцювати добре відому «ламбаду»;
 • зіграти роль східної красуні — танець Шахерізади;
 • продемонструвати пустотливий циганський танець;
 • танець грузинського джигіта — лезгинка;
 • є ще порох — продемонструйте пустотливий гопак.

За бажанням можна зробити конкурс костюмованим. Заздалегідь тільки підберіть потрібний реквізит.

Вік — не перешкода танцювати танець пустотливий

Конкурс «Поворожи на майбутнє»

Конкурс простий і веселий. Можна переодягнути одного з гостей ворожку. Для більшого ефекту і веселощів зіграти роль може чоловік. Попередньо потрібно підготувати мішок з цукерками, під обгортками яких повинна знаходитися записка. Гість витягає цукерку і читає своє ворожіння. Ворожіння повинні бути приємними і веселими.

 • Судилося вам дорога далека. Побачити Париж і не померти, а полетіти на острови і відпочивати довго і ліниво.
 • В недалекому майбутньому купівля велика чекає. Уточнюю у Всесвіті — автомобіль чи літак.
 • Чекайте вість гарну. Надбавку до зарплати, але не до вашої, а до зарплати коханого/коханої!
 • Поповнення чекає, але не банківського рахунку, а в сім'ї щасливою!
 • Веселощі чекає, правда за ваш рахунок. Доведеться заплатити за весілля або хрестини!
 • Багато нового здивуйте, здивуєтеся і зрадієте.
 • Любов вас заповіт. Почуття спалахнуть з новою силою.
 • Робота роботою, але пора відпочивати. Зірки рекомендують.
 • Уважно ставтеся до колег, пора влаштувати кооператив.

Записок можна підготувати багато, на всіх, тоді гості отримають і ворожіння, і цукерку.

Конкурс «Мумія»

Для проведення наступної вікторини потрібно запросити 5 пар. Чоловікам настійно рекомендуйте звернути уваги на прекрасних супутниць, що сидять поруч. Саме чоловіки будуть брати активну участь у ролі французьких кутюр'є, щоб створити для своєї супутниці неповторний наряд.

 • Кожній парі учасників конкурсу видається за рулону туалетного паперу. За тридцять секунд чоловікам необхідно як можна швидше обмотати свою даму папером з ніг до голови. Оцінюватися буде швидкість, задорность і почуття гумору. Переможцям, звичайно ж, вручаються невеликі презенти.
Ювілей 55 — це не час сумувати
<>Вікторина «Між першою і другою»

А тепер всім гостям пропонується відставити свої келихи і трохи розважитися.

 • Напевно, кожному відомо крилатий вислів: «між першою і другою перерывчик невеликий». Кожен з гостей придумує свої неповторні версії до першої рядку фрази. Найбільш кмітливі будуть заохочені цікавими сюрпризами.
 • А за кожну рифмованную фразу ведучий пропонує гостям випити за здоров'я іменинниці і дарує символічні призи: шоколад, цукерки, імпровізовані медалі.

Організаційні моменти для сценарію ювілею 55 років

 • Ювілейні дати, які закінчуються на 5, святкуються серед близьких друзів, родичів та коханих в сімейному, затишній обстановці. Ці роки перебуває в зоні впливу Сатурна і Нептуна, тому відповідають за сімейне щастя, гармонію в будинку і взаємні почуття між закоханими. Тому сценарій ювілею 55 років потрібно планувати під таку обстановку або під вибраний сценарій, який обговорюється заздалегідь.
 • Спочатку варто зрозуміти, в якому стилі буде проходити ювілей. Сам свято залежить від характеру і переваг іменинника. Щоб продумати всі, навіть найнезначніші нюанси, необхідно як слід розпитати колег по роботі, друзів, близьких і родичів.
 • Завдяки інформації, яку ви отримали, можна буде безпомилково вибрати ідеальний варіант проведення. Сценарій ювілею не тільки на 55 років потрібно підбирати під вибраний стиль свята.
 • Це може бути, наприклад:
  • звичний для всіх банкет в ресторані;
  • імітація церемонії вручення премії;
  • можна улюблений фільм іменинника;
  • створити казкову атмосферу;
  • або ж це буде подорож у часі (Стародавній Рим, Середньовіччя тощо)
Обов'язково надсилайте всім гостям тематичне запрошення на урочистості
 • Хорошим тоном вважається підготувати для кожного запрошеного гостя спеціальну пригласительную листівку. Оформити її необхідно відповідно до обраного стилю і вручити гостю як мінімум за місяць до обраної дати. У такій листівці дуже важливо прописати наряд, в якому потрібно бути, час і місце проведення. Уточніть, що відразу після отримання запрошення, гість повинен в телефонному режимі повідомити, чи він зможе прийти на ювілей. Це допоможе викорінити неприємні ситуації і зайві витрати.
 • Важко собі уявити який-небудь свято без музичного супроводу. Підбираючи композиції для святкування 55 років, дуже важливо враховувати сам вік гостей і переваги іменинника. Погано підібраний музичний репертуар може зіпсувати навіть самий ідеальний свято, тому до вибору плэйлиста поставтеся серйозно. Рекомендується заздалегідь заготовити пісні, які звучатимуть на дні народженні. Також варто ознайомити з ними ювіляра та внести можливі корективи в сценарій ювілею 55 років у ведучого.
 • В Європі на вечірках з нагоди ювілею прийнято дарувати гостям маленькі подарунки, як символ нагадування про минуле торжестві. По закінченню заходу їх виносять разом зі святковим тортом. Стандартно, це магніти, ручки, м'які іграшки, брелоки, футболки, а також цукерки і тістечка. Все це буде асоціюватися з днем народження дорого друга або коханої родича.

 Відео: Забавні конкурси для сценарію на ювілей 55 років