Що відбувається з організмом після відмови від куріння? Можливі зміни в перші години, дні, тижні, місяці, через півроку, через рік після того, як кинув палити: опис. Відмова від куріння: позитивні і негативні моменти, відгуки

З нашої статті ви дізнаєтеся, як реагує на відмову від куріння організм курця зі стажем.

Зміст

В сучасному світі вже нікого не дивує палить людина на вулиці. Зараз однаково багато курять як чоловіки, так і жінки. Для одних ця шкідлива звичка просто спосіб розслабитися і зняти стрес, а для інших це вже особливий ритуал, який допомагає їм прокинутися, підбадьоритися або налаштуватися на потрібний лад.

На превеликий жаль, такий стиль життя досить згубно позначається на організмі курців, і досить часто це призводить до розвитку серйозних внутрішніх патологій. І, напевно, саме з цієї причини зараз все частіше стала обговорюватися тема відмови від куріння. Якщо ви теж вирішили позбутися шкідливої звички і хочете дізнатися, як впливає відмова від куріння на організм, тоді уважно прочитайте нашу статтю.

Відмова від куріння — позитивні і негативні моменти

Відмова від куріння: позитивні моменти

Курці зі стажем знають наскільки важко кидати палити. Більшість людей не розуміють наскільки згубно впливає на їх організм нікотин, тому найчастіше сприймають свій поганий стан в перші дні всього лише відмовою від куріння. Насправді, все набагато серйозніше. У випадку, якщо людина курить тривалий термін, то нікотин починає брати активну участь в обмінних процесах.

З цієї причини, як тільки кількість нікотину в організмі зменшується, він починає посилати сигнал що йому бракує елемента, який до цього допомагав йому правильно функціонувати. На цьому тлі починають виявлятися перші негативні симптоми.

Позитивні моменти відмови від куріння:

 • В рази знижується ризик розвитку онкологічних захворювань
 • Нормалізується тиск
 • Починає правильно працювати серцево-судинна система і ШЛУНКОВО-кишкового тракту
 • Обсяг легень поступово збільшується і через деякий час приходить в норму
 • Відбувається поступове очищення організму від шкідливих смол, шлаків і токсинів
 • Підвищуються захисні сили організму
 • Кров починає краще збагачуватися киснем
 • Зупиняється передчасне старіння клітин організму
<>ВАЖЛИВО: Не треба чекати що позитивні зміни настануть буквально через кілька днів після відмови від куріння. Процес відновлення організму безпосередньо залежить від стажу курця. Чим довше людина отруював свій організм нікотином, тим довшою буде відбуватися очищення. У деяких випадках на повне відновлення всіх функцій можуть піти роки.

Негативні моменти відмови від куріння:

 • Можуть спостерігатися різкі скачки настрою
 • Артеріальний тиск може різко підвищуватися або знижуватися нижче норми
 • Може розвинутися безсоння
 • З'являється агресивність, сонливість
 • У деяких людей починає розвиватися депресія, у жінок підвищується плаксивість
 • Може спостерігатися занепад внутрішніх сил

Що відбувається з організмом після відмови від куріння: можливі зміни

Куріння шкодить здоров'ю людини

ВАЖЛИВО: Відмова від куріння є стресом для організму. Як показує практика, найбільш сильно всі неприємні симптоми проявляються в перші 20 днів, а потім йде поступове поліпшення самопочуття. Саме тому в перший місяць після відмови від куріння в раціоні людини у великих кількостях повинні бути присутніми овочі і фрукти, а також якісні кисломолочні продукти.

Відмова від куріння: зміни в організмі в перші години

Відмова від куріння

Відразу хочемо сказати, що в перші 2 години людина не буде відчувати ніяких неприємних симптомів, буде присутній лише легке бажання викурити сигарету. Це пов'язано з тим, що тільки через 2 години нирки починають інтенсивно виводити нікотин із організму. Так довго вони не реагують на нікотин, тому що після викуреної сигарети починається спазм судин, через що організм не може адекватно реагувати на наявність шкідливих речовин у крові людини. Приблизно через 20 хвилин після куріння починає нормалізуватись робота серцево-судинної системи, приходить в норму тиск, і тільки після цього нирки включаються в роботу.

З третьої години починається поступове збільшення кількості кисню в крові і зменшення чадного газу в дихальній системі. Цей процес триває 4-6 годин. Через 8 годин курець зі стажем вже починає більш інтенсивно відчувати нестачу нікотину в організмі. Через 12 годин легкі більш добре наповнюються киснем і в людини помітно поліпшується дихання. Також на цьому етапі починається більш інтенсивне насичення кровоносної системи киснем. А через 24 години кількість нікотину зменшиться до мінімуму, і людина починає відчувати абстинентний синдром.

Відмова від куріння: зміни в організмі в перші тижні

Чому сигарети — це погано?

Приблизно через 72 години після відмови від куріння починається процес відновлення дихальної системи. Спочатку від сажі та слизу очищаються бронхи, а потім починається очищення легенів. У цей період може спостерігатися посилення так званого кашлю курця. Боятися цього не варто. Це цілком природний процес, який закінчиться, як тільки легені і бронхи почнуть працювати без навантаження. У перші тижні після відмови від куріння більшість чоловіків і жінок починають відчувати сильний голод.

Це пов'язано з тим, що в шлунку і кишечнику починається оновлення епітелію, внаслідок чого налагоджується спільна робота ШКТ. У цей момент дуже важливо контролювати себе і не переїдати. Намагайтеся їсти часто, але мало. Але ні в якому разі не голодуйте! Голод — це зайвий стрес для організму, а будь-яка стресова ситуація в цей період загрожує зривами. До кінця другого тижня бронхи і легені починають працювати без зайвого навантаження, що призводить до поступового зменшення кашлю і задишки.

Відмова від куріння: зміни в організмі в перші місяці

Кошти, які допоможуть відмовитися від куріння

Також у цей період починається нормалізація гормонального фону і налагоджується робота підшлункової залози. У разі, якщо у людини не спостерігається зривів, то до кінця третього місяця клітини встигають пройти кілька циклів регенерації, завдяки чому очищаються шкірні покриви, відновлюється структура нігтів і волосся. Крім цього, приходить в норму метаболізм, пропаде бажання їсти більше, ніж треба. На тлі цього приходить в норму вагу.

Відмова від куріння: зміни в організмі через півроку

Відмова від куріння: зміни в організмі через півроку

Якщо ви дійшли до цього етапу, то вас можна привітати. Приблизно до шостого місяця організм вже цілком стерпно може функціонувати без нікотину. У людини зникають думки про сигарети і повністю налагоджується мозкова діяльність. На цьому тлі в норму приходить нервова система, і колишній курець стає більш спокійним і врівноваженим, пропадає агресія, дратівливість і нормалізується сон. На цьому етапі йде інтенсивне очищення печінки.

Тому, починаючи з третього і закінчуючи шостим місяцем, колишнім курцям не радять вживати алкогольні напої. Це пов'язано з тим, що алкоголь буде сповільнювати очищення печінки і, як наслідок, організм буде повільніше очищатися від нікотинових шлаків. Таким же чином на організм діють абсолютно всі медичні препарати. Їх радять приймати тільки у разі гострої потреби. До кінця шостого місяця кровоносна система починає функціонувати в нормальному режимі і всі органи і системи починають отримувати потрібну кількість кисню.

ВАЖЛИВО: Більшість фахівців радять колишнім курцям саме в цей період починати відвідувати спортзал. Фізичні навантаження будуть сприяти більш інтенсивному очищенню організму, що посприяє поліпшенню імунітету та повної нормалізації емоційного стану.

Відмова від куріння: зміни в організмі через рік

Відмова від куріння: зміни в організмі через рік

Через рік після відмови від куріння людина перестає повністю відчувати тягу до нікотину. Більшість колишніх курців стверджують, що бажання викурити сигарету з'являється тільки після вживання алкоголю. Тому ви повинні бути готові до появи такої проблеми і всіма силами їй протистояти. А ще краще взагалі відмовтеся від вживання будь-яких алкогольних напоїв. Через 12 місяців після відмови від куріння легенева тканина відновлюється і повністю зникає кашель.

Але навіть якщо він присутній, то це не говорить, що легені не очистилися. Як правило, така проблема спостерігається у курців з великим стажем, які викурювали більше однієї пачки в день. У таких людей кашлевые рецептори роздратовані більш сильно, тому і кашель спостерігається довше. Але в більшості випадків він більше рефлекторний. Також через рік у колишніх курців повністю пропадає жовтизна шкіри, а також стають більш зуби білими.

ВАЖЛИВО: Показником того, що ваш організм повністю перестав сприймати нікотин як засіб розслаблення буде огида до запаху сигарет та сигаретному диму. В цьому випадку вам не буде хотітися викурити сигарету, навіть якщо ви будете тривалий час перебувати біля людини, що палить.

Легкі після відмови від куріння

Дихальна гімнастика для очищення легенів після відмови від куріння
Дихальна гімнастика для очищення легенів після відмови від куріння

Серед людей побутує думка, що легкі завзятих курців після відмови від куріння повністю не відновлюються. Насправді ця думка помилкова. Якщо ви уважно читали нашу статтю, то напевно зрозуміли, що приблизно через рік після відмови від куріння організм людини, що палить приходить в норму, і легкі в тому числі. Звичайно ж, відновлення легенів відбувається досить довго, але як показує практика, у більшості людей повністю відновлюється функціональність цього органу.

Проблеми з відновленням можуть спостерігатися тільки у самих затятих курців. Це пов'язано з тим, що у них масляниста нікотинова плівка в дихальних шляхах більш товста, тому і виходить назовні більш тривалий період. Таким людям бажано через два-три місяці після відмови від куріння звернутися до терапевта і пролікувати хронічний бронхіт курця. Як тільки бронхи очиститься від сажі та слизу, почнеться більш інтенсивний процес руйнування маслянистої плівки і як наслідок, це призведе практично до повного очищення легенів. Прискорити цей процес може допомогти дихальна гімнастика або навіть найпростіші фізичні вправи. Головне, займатися ними регулярно.

Вагу після відмови від куріння

Вагу після відмови від куріння

На превеликий жаль, хочемо визнати, що відмова від куріння практично завжди позначається на вазі. У більшості випадків люди починають повніти і тільки одиниці, навпаки, худнуть. Це пов'язано з тим, що різке зменшення нікотину в організмі впливає на ліпідний обмін, який відповідає за накопичення жирової прошарку.

Всі ми знаємо, що при стресі організм автоматично намагається захиститися і починає накопичення жиру. А так як відмова від куріння — це дуже сильний стрес, то підвищення маси тіла в цей період є закономірністю. Більшість людей при виникненні даної проблеми намагаються обмежувати себе у всьому і цим шкодять собі ще більше. Якщо людина сідає на жорстку дієту, то тільки посилює свій стан. Стрес посилюється багаторазово, і організм у спробах відновити баланс, починає перетворювати в жир навіть маленька кількість корисної їжі.

Щоб уникнути розростання жирової тканини намагайтеся завжди втамовувати голод. Звичайно, це не означає, що ви повинні їсти все підряд. Намагайтеся вживати їжу в звичайному режимі, але якщо між прийомами їжі вам захочеться чогось смачненького, то побалуйте себе. Просто намагайтеся, щоб такі перекуси були максимально корисними. У такі моменти ви цілком спокійно можете їсти будь-які фрукти, овочеві салати, заправлені рослинною олією, сухофрукти, горіхи та нежирні кисломолочні продукти.

ВАЖЛИВО: Завжди пам'ятайте, що навіть корисні продукти містять калорії, які можуть перетворитися в жир. Тому вкрай важливо вести облік кількості калорій, які ви вживаєте в протягом дня. У разі, якщо добову кількість калорій буде перевищувати позначку 3 тисячі, ви напевно будете поправлятися.

Відмова від куріння: відгуки

Відмова від куріння: відгуки

Олександр: Почав курити ще в 16 років. Спочатку викурював буквально пару сигарет в день, але десь через півроку мені було мало навіть пачки. До 30 років кількість викурених сигарет за добу збільшилася до 35 штук, і відповідно з'явилися проблеми зі здоров'ям. Крім кашлю і страшною задишки, почалися проблеми з тиском. З цієї причини довелося кидати палити. Відмова від куріння дався дуже важко. Були моменти, коли хотілося на все плюнути і знову відчути смак сигаретного диму в роті. Але все ж я тримався і приблизно через три місяці перестав реагувати на курців на вулиці. На даний момент я не курю вже 3 роки і відчуваю себе повністю здоровою людиною.

Тетяна: У мене завжди були проблеми з вагою і я намагалася вирішити їх усіма можливими способами. Подруга розповіла мені що нікотин дуже добре пригнічує голод, тому палить людина менше їсть. Зваживши всі за і проти, я вирішила ввести шкідливу звичку в своє життя. Спочатку я дійсно стала менше відчувати голод, але з часом почала їсти ще більше. Ясна річ, що вага нікуди не зник, а ще й додався. В результаті мені довелося звертатися до дієтолога і, звичайно ж, боротися з нікотиновою залежністю. Харчування я налагодила буквально за місяць, зате від нікотину змогла повністю відмовитися тільки через півроку.

Валерій: Мене можна назвати курець зі стажем. Курив більше 20 років. На превеликий жаль, все це призвело до сильного погіршення здоров'я, і мені довелося повністю відмовитися від сигарет. На мій подив, все пройшло досить гладко. Я пішов у відпустку, поїхав на дачу і практично місяць працював в саду і на городі. Робота допомагала мені забутися, і я тільки зрідка згадував про сигарети. Звичайно, коли я повернувся на роботу, мені було досить важко перебувати серед курців колег. Тому я намагався в обідню перерву не йти разом з усіма в курилку, а відправлявся в найближчий парк, де на свіжому повітрі з'їдав що-небудь корисне. Десь через 4 місяці тяга до нікотину пропала і прийшло в норму мій емоційний стан.

Відео: Як відмова від куріння впливає на організм?