Чому виникають бульбашки на століттях під віями, на очному яблуці: причини появи, способи лікування, огляд препаратів та народні рецепти

Причини появи і способи лікування бульбашок на очах і століттях.

Зір — це один із способів пізнавати світ. Тому при його порушенні або появі сторонніх тіл на очах, століттях, виникає занепокоєння. Адже людина не хоче залишитися сліпим або спровокувати погіршення зору. Тому при виникненні будь-яких бульбашок на повіках або слизової оболонки ока, варто звертатися до лікаря. У цій статті ми розглянемо причини появи і способи лікування бульбашок на очах і століттях.

Бульбашки на століттях під віями: причини появи

Найчастіше бульбашки не є самостійним захворюванням, а лише симптомом, який свідчить про недугу. Існує маса причин, по яких виникають бульбашки на очах. Все залежить від їх розмірів, а також додаткових симптомів, які виникають при інфікуванні певним захворюванням.

Причини виникнення прозорих бульбашок на повіках:

 • Папілома. Нерідко виникає у вигляді одного пухирця. Найчастіше це нашарування з декількох бульбашок, які з'являються по лінії росту вій. Можуть бути як зверху, так і знизу, не викликають хворобливих відчуттів. Рідко зникають самостійно. Спровоковані проникненням в організм вірусу папіломи людини або його загостренням. Справа в тому, що при зниженні імунітету сльоза змінює свій склад, в ній спостерігається менше імуноглобулінів, які здатні боротися з вірусами. З-за цього можливе виникнення бульбашок.
 • Ячмінь. Спостерігається разом з бульбашкою на столітті набряклість і болючість, почервоніння. Спровокований стафілококом або стрептококом. Тому і лікується антибіотиками.
 • Кіста Молля. Являє собою пляшечку, безболісний, з в'язким, густим вмістом. Це не гній, а жир, який з'являється на столітті в результаті неправильної роботи сальних залоз. Найчастіше такі новоутворення розсмоктуються самостійно, але до кінця не проходять. При ослабленні імунітету знову з'являється такий жировик, але вже викликає додаткові симптоми, такі як біль, порушення зору, відчуття чужорідного тіла в очах.
 • Також бульбашки на повіках нерідко з'являються алергічних реакцій. Вони спостерігаються на пилок, тополиний пух або косметичні засоби. Тому, якщо придбали якусь нову косметику, і помітили поява бульбашок на століттях, перестаньте користуватися нею. Швидше за все, саме це косметичний засіб стало причиною появи бульбашок на століттях.
Бульбашки на століттях

Чому з'явився на очному яблуці бульбашка?

Найбільше занепокоєння виникає в тому випадку, якщо прозорий пухирець виникає на слизовій оболонці ока. Це дійсно так, тому що подібні симптоми можуть бути спровоковані дуже серйозним захворюванням, а також інфікуванням якимось вірусом. При цьому може знижуватися гострота зору. Утворюється надмірна сльозотеча, відчуття стороннього тіла в оці, почервоніння і світлобоязнь. Необхідно уважно оглянути флакон і терміново звернутися за допомогою до лікаря.

Причини виникнення бульбашок на очному яблуці:

 • Вірус герпесу. Цей вірус може довго спати в організмі і ніяк себе не проявляти, але при зниженні імунітету з'являються подібні бульбашки. Вони можуть бути як в куточку ока, так і безпосередньо на очному яблуці. Викликають хворобливі відчуття і може стати причиною зниження зору на деякий період часу, до повного відновлення слизової оболонки.
 • Кон'юнктивіт. Існує аденовірусний кон'юнктивіт, який виникає після фарингіту, як ускладнення. З-за цього на слизовій оболонці виникають бульбашки. Вони можуть бути ледь помітними, так і більш великих розмірів. Являють собою згустки інфільтрату. Піддається лікуванню досить складно.
 • Кіста. Часто виникає після травм очей або інфікування вірусом герпесу або adenovirus. Нерідко розсмоктуються самостійно, але найчастіше необхідно хірургічне втручання. Якщо кіста маленьких розмірів, і не доставляє незручностей, при цьому зір зберігається, немає відчуття чужорідного тіла, то хірургічного лікування не потрібно. Проводиться консервативна терапія. Якщо ж кіста заважає моргати, виникає світлобоязнь, то необхідно хірургічне втручання.
Бульбашки на століттях

Як лікувати бульбашки на очах?

Самостійно лікувати бульбашки на повіках очах не рекомендуємо, зверніться до офтальмолога. Можливо буде необхідна консультація ендокринолога, терапевта, а також отоларинголога. Все залежить від причин появи пухирців. В залежності від захворювання вибирається спосіб лікування.

Огляд способів лікування та препаратів:

 • Якщо бульбашка викликаний вірусом герпесу, найчастіше призначають Ацикловір. Це мазь, якою доведеться змащувати слизову оболонку. Також можуть призначити противірусні краплі, такі як Полудан або ж антибіотики, для того щоб не подсоединилась бактеріальна інфекція.
 • Кіста Молля самостійно проходить протягом 10 днів. Якщо цього не сталося, і вона збільшилася в розмірі, лікар робить прокол з метою вилучення вмісту пляшечки.
 • Освіти, які виникли в результаті дії вірусу папіломи, не проходять самостійно, їх необхідно прибирати за допомогою лазера або заморожування. Зараз у багатьох клініках існують апарати, за допомогою яких видаляють подібні новоутворення. Маніпуляція практично безболісна і місце опіку дуже швидко гояться, не викликаючи ніяких хворобливих відчуттів і побічних ефектів.
 • Якщо бульбашки спровоковані алергією через застосування нового косметичного засобу, необхідно пройти курс лікування за допомогою антигістамінних препаратів. Призначають Діазолін, Лоратадин або Цетрин. Також можуть призначати краплі штучна сльоза, для того щоб відновлювати омивання очі і перешкоджати пересихання слизової оболонки.
Ячмінь

Бульбашка на столітті під віями: народні способи лікування

Разом з лікарськими препаратами можна використовувати народні методи, але тільки при схваленні лікаря-офтальмолога. Існує кілька способів видалення папілом з ока за допомогою народних методів:

 • Необхідно зірвати листочок алое, яким більше двох років, розрізати його навпіл, прибрати слиз, очистити шкірку від колючок і прикласти цю корочку до віч-на ніч. Фіксується за допомогою лейкопластиру. Такий компрес необхідно залишати на 8 годин, тому і робиться процедура в основному на ніч.
 • Прибрати бульбашки, які викликані вірусом папіломи, можна за допомогою бананової шкірки. Необхідно протирати нею бульбашки вранці і ввечері. Змивати не потрібно. В цей час бажано не користуватися косметикою.
 • Для того щоб зменшити свербіж при кон'юнктивіті, можна використовувати відвар вівсяної крупи. Їм промивають очі два рази в день, вранці і ввечері, перед сном.
Бульбашка на столітті

Бульбашки на повіках, а також, на очах часто є причиною небезпечних захворювань і вірусів, які потребують лікування. При виникненні подібних симптомів звертайтеся до лікаря. Тільки він здатний правильно поставити діагноз і призначити адекватне лікування.

ВІДЕО: Бульбашки на очах