Діастолічний артеріальний тиск: це нижню або верхню — яким воно повинно бути, що означає, якщо вона підвищена, як лікувати?

У статті детально описана інформація про діастолічному тиску. Ви дізнаєтеся, яке це значення верхнє або нижнє, і які норми цього показника повинні бути у людини.

Тиск у людини складається з двох показників. При контрольному вимірі лікар вказує верхнє і нижнє тиск. Дані цифрові значення формуються на основі показників циркуляції крові по венах. Якщо людина не має жодних проблем з серцево-судинною системою, то тиск приток крові на серцевий м'яз буде в нормі.

Коли ж у пацієнта спостерігаються порушення в роботі органів, у тому числі і в серці, то діастолічний, систолічний артеріальний тиск починає підніматися в гору. Але мова не про те, далі розглянемо, що таке діастолічний тиск.

Діастолічний артеріальний тиск: це верхнє або нижнє — що таке ПЕКЛО?

Норми ПЕКЛО

ПЕКЛО — це загальне значення показника в артеріях. Причому ці дві цифри залежать від того, наскільки близько розташовані судини серцевого м'яза. Чим більше його розміри, він ширший, тим вищий АТ. За стандартними мірками воно повинно дорівнює 120 на 80, де другий показник — діастолічний тиск.

Перше значення вказує на систолічний тиск, воно позначає силу тиску на судини, коли серцевий м'яз, стискаючись, виштовхує кров у них. Розмір даного показника не залежить від сили, частотності скорочень серцевого м'яза. Ось тому його називають серцевим. Якщо серце б'ється часто, то АД має високі показники першого значення.

Нижнє число — діастолічне значення. Результат формується на підставі показань тиску в артеріальних судинах, коли серцевий м'яз розслабляється. Значення показника безпосередньо залежить від опору нормальному руху кровотоку в артеріях.

Розмір значення нижнього показника тиску визначається коефіцієнтом прохідності в тонких артеріях, частотою пульсації, станом внутрішніх стінок судин. Якщо характеристики перерахованих систем не в нормі, то показник діастолічного тиску буде рости вгору.

Трохи далі від серцевого м'яза ПЕКЛО починає спадати, тому практично не залежить від сили його скорочення. Далі на стінки артерій вже впливають нирки. Саме ці органи виробляє Ренін, який здатний підвищувати силу кровотоку за рахунок поліпшення стану стінок артерій. Завдяки цьому і нормалізується діастолічний АТ. У народі його ще називають-нирковим.

Діастолічний артеріальний тиск — які показники вважають нормальними?

Якщо людина здорова, то нормою вважають показання верхнього, нижнього ПЕКЛО 100 на 65 до 139 до 89. Правда, у багатьох пацієнтів дані показники трохи різняться з встановленою медичної нормою.

На що вказує нижнє ПЕКЛО?

Багато чого залежить від віку людини. У молодих людей і перший, і другий показник майже завжди в нормі, а у літніх показники АТ збільшуються. З роками відбувається і збільшення діастолічного АТ. Якщо відбувається значне його збільшення, то це говорить про прояви гіпертензії. До п'ятдесятирічного віку норми не повинні перевищувати 64-80 мілілітрів рт. ст. А після п'ятдесяти до 89 міліметрів рт. ст. На незначні коливання нижньої межі АТ можна не звертати уваги. Адже багато що залежить від впливу зовнішніх факторів. Зокрема:

 • Воно змінюється при стресових ситуаціях, на тлі емоційного стану.
 • Коли на вулиці спека, то показання нижній межі тиску можуть знижуватися.
 • Збільшуватися даний показник може після великих фізичних навантажень на організм.

Діастолічний тиск може змінюватись і у молодих людей в більшу сторону, тобто вони схильні до повноти. У таких пацієнтів є схильність до порушення еластичності стінок артерій, що ускладнює рух крові по них.

Діастолічний артеріальний тиск — які першопричини високого діастолічного тиску?

Якщо у пацієнта відбувається підвищення нижнього тиску на постійній основі, а не в поодиноких випадках, то це вже може бути приводом для звернення до лікаря.

Першопричини, які впливають на функціональність діастоли:

 1. Погана робота нирок, сечовидільної системи.
 2. Крім того, можуть виникати проблеми іншого плану в роботі серцевого м'яза на тлі захворювань ендокринного характеру.
 3. Патологія серцевої м'язи (атрофія).
 4. Хвороби опорно-рухової системи, такі як остеопороз, остеохондроз.
 5. Порушення кровопостачання в легенях, головному мозку. Пацієнти з такими проблемами відчувають біль в грудній клітці, у них буває часта мігрень, задишка, прискорений пульс.

Перш, ніж почати лікування всякого виду препаратами, зверніться до лікаря, нехай він вам встановить правильний діагноз, лише після цього треба підбирати засіб або комплекс ліків для усунення проблеми.

Систолічний, діастолічний АТ

ВАЖЛИВО: коли у хворого діастолічний тиск постійно зупиняється на позначці 90 і вище, то без терапії не обійтися. Інакше можуть бути ускладнення у вигляді патологій серця і судинної системи (інфаркт, інсульт).

Діастолічний артеріальний тиск — як знизити?

Вже за появи перших симптомів високого артеріального тиску пацієнту потрібно змінити свій спосіб життя, зайнятися терапією для поліпшення загального стану.

Для цього корисними будуть наступні заходи:

 • Вести спокійний, розмірений спосіб життя без будь-яких стресів, при потребі вживати заспокійливі засоби, бажано на рослинній основі.
 • Не завадить пропити для профілактики магній, риб'ячий жир.
 • Піші прогулянки, фізичне навантаження у вигляді різних вправ піде на користь, поліпшить якість життя пацієнта.
 • Не вживайте спиртні напої, саме через них можуть виникнути небезпечні ускладнення перебігу хвороби.
 • Почніть правильно харчуватися, вживайте більше рослинної їжі, відмовтеся від жиру фастфуду, шкідливої смаженої їжі. Це поліпшить стан печінки, нирок і сприятливо позначиться на ПЕКЛО.
 • Додайте в свій раціон їжу складається з білкових продуктів, овочів, фруктів.
Дієта для зниження нижнього ПЕКЛО

Відео: Діастолічний тиск