Стригучий лишай у дитини на голові: симптоми, причини, способи лікування

Симптоми, причини появи й способи лікування стригучого лишаю на голові у дитини.

Лишай — збірний термін, який передбачає під собою захворювання шкіри грибкового або вірусного характеру. Проявляється у вигляді висипань, різноманітних плям на шкірі. Найчастіше проявляється у дітей. У цій статті ми розповімо про способи лікування стригучого лишаю.

Як відрізнити стригучий лишай у дитини від інших видів позбавляючи: ознаки недуги

Зверніть увагу, що 90% всіх батьків маленьких дітей хоч раз стикалися з цим захворюванням. Це пов'язано з тим, що у дитини тільки формується імунітет. Тому в результаті багатьох інших захворювань імунітет послаблюється, стає чутливим до такого роду грибкових, а також вірусним хворобам. Крім того, діти дуже цікаві і люблять грати один з одним, а також обіймати, гладити бездомних тварин, що теж часто провокує лишай.

Існує кілька видів лишаю, якими хворіють маленькі діти. Вони можуть бути спровоковані як грибами, так і вірусами.

Лишай на голові

Види позбавляючи:

 • Стригучий лишай проявляється у вигляді світлих плям на волосистій частині голови. Саме в цій зоні волосся обламуються, стають довжиною 4-8 див. Тому видно плями облисіння. Захворювання викликане грибами.
 • Часто стригучий лишай плутають з рожевим. Проявляється він у вигляді рожевих плям. Спочатку з'являється рожеве світле пляма великого розміру в діаметрі 5 див. Вже від нього відходять більш дрібні плями, діаметром 1 див. Скоринки яскраво пофарбовані, лущаться і сверблять.
 • Висівкоподібний лишай складно сплутати з стригучим. Нагадує собою плями коричневого кольору, які розсіяні по всьому тілу невеличкими ділянками, які нагадують зернятка.
 • Оперізувальний лишай в основному проявляється в області попереку, як дрібні, червоні пухирці, які потім лопаються, зливаються в єдине ціле і нагадують мокнучі рани. Спровокований вірусом герпесу. Найчастіше діагностується у дітей, які перехворіли вітрянкою, яка спровокувала вірус герпесу. Вірус деякий час спить в організмі, а при зниженні імунітету може проявлятися. Зазвичай хворіють діти, починаючи з 10 років, а також дорослі.
Лишай у дитини

Чому з'явився стригучий лишай у дитини на голові: причини

Причини і симптоми:

 • Найчастіше дитина може підхопити хворобу у дитячому садку, таборі, школі або при контакті з великим скупченням дітей. Зазвичай це якісь дитячі секції, басейн або навіть пісочниця.
 • Найцікавіше стригучий лишай передається при контакті дітей один з одним, а також при використанні загальних предметів гігієни, наприклад гребінці, рушники або мочалки.
 • Нерідко передається при обміні дитячими іграшками. Деякі з видів позбавляючи можуть виникати з незрозумілих причин. Незважаючи на те, що медицина зробила крок далеко вперед, до кінця не вивчено, чому виникає рожевий лишай і деякі види стригучого.
 • Вчені припускають, що лишай з'являється в результаті ослаблення організму і розростання на епідермісі певних мікроорганізмів, які властиві для здорової шкіри. Але якщо імунітет знаходиться в порядку, то вони не приносять ніяких неприємностей. При ослабленні імунітету з'являється рожевий лишай разом з чіткими яскравими плямами, полущені ділянками.
 • Часто лишай у дітей супроводжується підвищенням температури, болем у горлі. У зв'язку з цим часто діагностика недуги ускладнена. Тому що батьки в першу чергу лікують ГРВІ і тільки потім звертають увагу на плями, а також ураження на шкірі. Тільки потім звертаються до дерматолога, що стає причиною розвитку недуги і його поширення.
Види лишаю

Як лікувати стригучий лишай у дитини на голові?

Способи лікування стригучого позбавляючи:

 • В першу чергу хворого ізолюють. Тобто необхідно попередити вихователів у дитячому садку, що у вашої дитини виявили лишай. Справа в тому, що необхідна дезінфекція, а також обробка всіх іграшок. Знадобиться увагу з боку батьків інших дітей, які перебували з вашою дитиною в групі. Тому що ця недуга передається через іграшки та засоби гігієни.
 • Після цього проводиться лікування дитини. Необхідно змащувати уражені місця протигрибковими препаратами. Бо як захворювання спричинене грибками. Зазвичай використовуються антімікотікі, такі як Кетоконазол, Клотримазол. Цими мазями змазують уражені місця.
 • Якщо лишай крім голови проявляється на нігтях, і практично на всіх ділянках шкіри, використовують таблетовані препарати. Відмінно справляються з недугою таблетки Тербінафін, які теж є протигрибковими.
 • Дитині дають антигістамінні препарати, для того щоб плями не набрякали, не було температури.
 • Імуномодулятори, для того щоб зміцнити імунітет і сприяти якнайшвидшому одужанню. Для цих цілей підійдуть свічки Інтерферону, Лаферобіон.
 • Для того щоб на уражених ділянках не було приєднання вторинної інфекції, їх часто змащують сірчаної, а також саліцилової маззю.
Мікроспорія

Найбільшого поширення набув саме стригучий лишай, який переноситься за допомогою використання засобів гігієни, а також після контакту з безпритульними тваринами. Він досить швидко поширюється, розростається, тому необхідно проводити карантини, а також ізолювати хворих дітей до повного одужання. При цьому ризикують заразитися дорослі. Рекомендуємо використовувати окреме постільна білизна і рушники, а також часто проводити зміну домашньої одягу у дитини.

Лишай на голові

Стригучий лишай є інфекційним, грибковим захворюванням, яке легко передається при використанні засобів особистої гігієни, а також при обміні дитячими іграшками. Потрібно уважно оглядати шкіру дитини після купання і звертатися до дерматолога при виявленні безбарвних, червоних, коричневих, шелушащихся плям.

ВІДЕО: Лікування стригучого лишаю