Бубновський — оздоровлення хребта та суглобів: у чому основа методики, як впливає гімнастика на пацієнта, підготовка до виконання вправ, комплекс вправ, відео

Щоб полегшити стан і вилікувати захворювання хребта, суглобових тканин, існує багато різних методів. Вправи Бубновського — один з цих методів. Подробиці читайте в статті.

Больові відчуття в суглобових тканинах, спині, на жаль, зовсім не рідкісне явище. Джерелами таких патологій бувають різноманітні причини, починаючи від неврологічних, закінчуючи ортопедичними. В якості терапевтичного лікування використовують нестероїдні, протизапальні пігулки, бальзами, креми або ін'єкції. Шкода, що дане лікування дає тимчасовий ефект полегшення. Через деякий період симптоматика знову починає турбувати пацієнта.

Щоб позбутися від хвороби, потрібно не тільки приймати таблетки, але і міняти свій образ життя повністю. Для цілковитого одужання слід почати правильно харчуватися, вести активний спосіб життя, і робити спеціальний комплекс вправ. Поліпшити рухливість суглобів перемогти біль у спині допоможуть вправи професора Бубновського. Далі детальніше про цей метод терапії.

Бубновський — оздоровлення хребта та суглобів: у чому основа методики?

Багато ортопеди, хірурги, травматологи замислювалися про те, який комплекс оздоровчих заходів полегшить життя пацієнтам з різними захворюваннями суглобів, патологіями кісткового матеріалу. Явне першість завоював в даному питанні Бубновський, саме він придумав новий комплекс оздоровчої гімнастики для хребетного стовпа, суглобових поверхонь.

На думку професора, гімнастика допоможе вирішити різні проблеми з суглобовими тканинами, хребтом навіть без оперативного втручання. Виконуючи щодня фізичну зарядку, пацієнт забуде, що таке «простріли», больові відчуття, ломота в тілі.

Метод Бубновського об'єднує три основних складових:

 • Лікувальну гімнастику, яку підбирають з урахуванням стану пацієнта.
 • Виключення жирних продуктів з раціону, копчених, солоних, перехід на здорову їжу для схуднення та «доставки» організму необхідного комплексу вітамінів, речовин, жирних кислот і т. п.
 • Обов'язкові водні процедури.
Гімнастика для суглобових поверхонь — професора Бубновського

Гімнастика складена з урахуванням будови суглобових поверхонь, хребетного стовпа. Вправи укріплюють м'язи та дають однакову навантаження на спину, ноги, плечі, шию, руки. Тим самим зміцнюється м'язова тканина, а в суглобах посилюється рухливість.

У комплексу Бубновського є ряд переваг перед іншими методами терапії даного типу:

 1. Вправи спеціально становили, враховуючи особливість організму людини.
 2. Гімнастика, як вже згадувалося вище, помірно навантажує м'язи, хрящові волокна, суглобні тканини, зв'язки і т. п.
 3. Завдяки правильній роботі м'язів, суглобів і раціональному харчуванню відбувається насичення організму корисними компонентами.
 4. Посилюється обмін у всіх системах організму, в тому числі: м'язах, кістковому матеріалі.
 5. Завдяки заряду енергією після виконання гімнастики поліпшується настрій, зміцнюється імунна система.
 6. Вже після тижневого курсу Бубновського можна помітити, що посилюється рухливість суглобових поверхонь, підвищується пружність м'язових волокон.
Бубновський. Вправи для хребетного стовпа

ВАЖЛИВО: Добре також те, що гімнастику з легкістю можна робити вдома, без будь-яких утисків і незручностей.

Бубновський — оздоровлення хребта, суглобів: як впливає гімнастика на пацієнта?

За правилами — гімнастику з методикою Бубновського треба робити, поступово нарощуючи навантаження на всі відділи хребта і суглобів.

Комплекс гімнастики спрямований на такі поліпшення стану здоров'я:

 • Поліпшення рухливості хребта, розслаблення м'язових тканин.
 • Збільшення розтягування м'язових волокон кінцівок.
 • Поліпшення стану м'язової маси, посилення розтягування хребетних суглобів.

Так само пацієнт отримає пружні сідниці, треновані стопи, гнучкі коліна і т. д.

Бубновський — оздоровлення хребта, суглобів: підготовчі заходи при проведенні гімнастики

Комплекс підготовчих заходів дуже важливий для якнайшвидшого одужання пацієнта, тому треба виконувати якісь заходи, перш, ніж почати робити гімнастику:

 • Вправи дозволяється виконувати пацієнтам, якщо стан здоров'я в нормі.
 • Не можна робити комплекс вправ на ситий шлунок, краще дотримуватися проміжки близько двох годин.
 • Перед гімнастикою в обов'язковому порядку розігрійте м'язи, зробіть невелику розминку. Для процесу підійдуть вправи у вигляді кругових рухів. Таким чином, розминайте руки, кисті, суглоби колін, гомілки.

Після розминки робіть гімнастику, а потім в обов'язковому порядку прийміть контрастний душ. І коли будете розминатися, вправлятися, обов'язково дихайте правильно.

Як розслабити хребет?

Комплекс вправ Бубновського для оздоровлення хребта та суглобів

 • Після розминки постеліть килимок на підлогу і станьте на коліна. Зробіть упор на долоні, коліна. Постарайтеся розслабитися в такій позі. Хребет не напружуйте.
 • У цьому положенні зробіть видих тільки не різкий, а плавний і глибокий. Далі округліть хребет і постійте так близько 10-ти секунд. Секунди через три повторіть рух. Вправа підходить для терапії остеохондрозу (грудного та шийного відділу).
 • Не змінюючи вихідне положення, спочатку сядьте на одну ногу, відсунувши праву ногу, потім також присядьте, але вже на іншу ногу. Намагайтеся розтягнути м'язи, як можна більше. Така дія покращує рухливість суглобів, зміцнює м'язові тканини, сприяє лікуванню защемлення нервів, зняттю спазмів м'язових волокон. Якщо після гімнастики відчуєте болю в стегнової частини, то вправу виконувалося вірно.
 • Знову-таки, стоячи на четвереньках, випряміть і прогніть спину, як можна більше. Залишіться в такому положенні декілька хвилин, глибоко дихайте.
 • Тепер візьміть великий м'яч для фітнесу, ляжте на нього черевної частиною. Потім розслабте хребет, а руками, ногами спертися об підлогу. Через чотири хвилини змініть положення і ляжте на м'яч спиною. Ногами утримуйте рівновагу. Щоб отримати кращий ефект злегка розгойдування фітбол під собою протягом чотирьох хвилин.
 • Якщо у вас сколіоз, то зіпріться долонями об підлогу, а гомілками спирайтеся про м'яч. Намагайтеся повільно, плавно переступати руками. І так декілька хвилин.
 • Тепер знову зіпріться спиною об фітбол, а ноги тримати на підлозі. Руки заведіть за голову, тримайте рівновагу, як можна більше. Коли відпочинете після виконання дії, то повторіть його кілька разів.
 • Для зміцнення м'язів живота, ляжте на підлогу, руки за голову. Підборіддям підтягніться до грудей і високо підніміть лопатки. Робіть таку вправу, поки не заболить прес.
 • Прийміть вихідне положення — лежачи на спині. Тепер відривайте від підлоги сідниці, руки опустіть вздовж тулуба. Для першого разу достатньо зробити двадцять п'ять разів.
 • Зміцнити суглоби ніг можна наступним вправою. Ляжте на живіт і на вдиху відривайте від підлоги то одну, то іншу ногу. На видиху опускайте, робіть плавні, повільні рухи. Завдяки цій вправі, можна полегшити наступні патології: артроз, артрит, ревматизм та інші.
 • Суглобові поверхні стопи і сполучні тканини можна тренувати наступним способом — стати на носочки на височину, а п'яти нехай звисають у повітрі, можна дотримуватися руками, щоб впасти, якщо важко. Ще добре, якщо ви будете то підніматися на носках, то опускатися періодично.
 • Коліна тренують так — станьте на підлогу рівно, а після робіть високі кроки, впираючись коліном прямо в живіт.
 • Для лікування хребетного стовпа, робіть нахили вниз, намагайтеся торкнутися долонями землі, не згинаючи коліна або обхопити руками ноги.
Вправи для розслаблення спини

Крім того за допомогою вправ вже не один пацієнт позбавився від частих запалень і болю при таких патологіях і проявах, як:

 • Грижа хребтового стовпа, остеохондроз, спондильоз
 • Гонартроз, артроз суглобових поверхонь, різні запальні процеси кісткових тканин.
 • Забиття, переломи, розтягнення, м'язова слабкість, імплантація суглобового матеріалу.
Вправа для колінних суглобів

Гімнастика лікаря Бубновського покращує стан пацієнтів, приносить разючий ефект, якщо ви не займаєтеся самолікуванням. Тому, як одних вправ для лікування суглобів мало, та і проводити комплекс таких дій можна лише за певних умов. Ні в якому разі не у фазі загострення. Зручно займатися гімнастикою в ранковий або вечірній час, не лінуйтеся, виконуйте вправи щодня. Тільки тоді можна відчути бажаний ефект.

Відео: Бубновський — оздоровлення хребта та суглобів: гімнастика, відео