Що таке протезування нігтів на руках і ногах і де його роблять? Протезування нігтів на ногах при грибку

При грибку або сильному пошкодженні нігтя застосовують протезування нігтьової пластини. Що це за процедура — читайте в нашій статті.

Кожна жінка мріє бути ідеальною і чарівною. В образі важливо все до найменших деталей: одяг, взуття, парфуми, волосся, нігті. Але, часом, наші нігтики важко назвати ідеалом. Внаслідок нестачі вітамінів, травм, хвороб, невдалих манікюрних процедур нігті втрачають красу і здоров'я.

Не варто зневірятися, навіть нігті, що мають з народження непривабливу форму, можна змінити. Завжди можна знайти рішення проблеми на шляху до краси і впевненості в собі. Саме тому в наш час широку популярність придбала процедура протезування нігтів.

Суть процедури протезування нігтів

Протезування нігтів — процедура заміни пошкодженого або відсутнього нігтя на руках або ногах за допомогою штучних матеріалів. Ніготь повністю замінюється і прикріплюється до залишку нігтьової пластини спеціальними пластичними матеріалами.

Протезування нігтів — це медична процедура

Іноді внаслідок травми або хвороби ніготь повністю або частково руйнується, залишаючи косметичний дефект. Ця проблема не смертельна і, в принципі, не шкодить здоров'ю, але доставляє дискомфорт. Особливо цей дефект хвилює прекрасну половину людства.

Якщо з якихось причин у вас відсутній ніготь, він деформований або розщеплений – не біда, протезування відмінно впорається з цим завданням і Ви знову будете почувати себе комфортно. Після протезування нігтик буде виглядати, як натуральний.

Слід знати, що процедура відновлення нігтів за допомогою протезування не має нічого спільного з нарощуванням нігтів в манікюрних салонах. Всім нам відомі гель, акрил та інші матеріали категорично не підходять для протезування.

При протезуванні нігтів використовуються медичні пластичні маси
нігтьові маси.

Ці матеріали містять велику кількість пластичних речовин, які створюють міцність, але в той же час гнучкість, як у натуральних нігтів. Також протези містять компоненти, які не дозволять під протезом нігтя завестися грибка і бактерій.

З допомогою нігтьового протеза Ви доб'єтеся таких результатів:

 • Нігті знову будуть виглядати красиво і природно
 • Кінчики пальців охороняються від травм і навантажень
 • Повертається чутливість до пальців на руках, якщо протезування проводиться на пальцях ніг
 • Повертається відчуття опори, що втрачається разом з нігтем.

Відео: Протезування нігтя медичним гелем

Причини протезування нігтів

Вдаватися до процедури протезування нігтів доводиться якщо у Вас:

 • Травми, при яких повністю або частково порушується ріст і розвиток нігтя
 • Грибок, який може привести до руйнування нігтя
 • Розшарування нігтів
 • Вроджені анатомічні дефекти нігтів. Наприклад, ложкообразный ніготь
 • Вростання нігтів
 • Наслідки операцій на нігтях
 • Необхідно створити додатковий простір для врастающего нігтя
 • Розщеплення нігтя. Може бути поздовжнім або поперечним
 • Порушення росту нігтя
Протезування проводиться, коли натуральний ніготь більше не може виконувати свою функцію

Протипоказання до протезування нігтів:

 • Відкриті рани на пальцях або на нігтьовому ложі – процедуру можна провести після загоювання ран
  • Запальні та гнійні захворювання пальця – процедура проводиться після лікування
  • «Гострий» період грибка нігтів – не можна протезувати ніготь, якщо не лікувався грибок
  • Повна відсутність нігтя– ні один протез не втримається просто на шкірі. Для протезування необхідно наявність хоча б 3мм своєї нігтьової пластини.

Протезування нігтів на ногах при грибку

Грибковими захворюваннями нігтів хворіє дуже багато людей по всьому світу. Це, мабуть, одне із самих поширених захворювань на нашій планеті. При чому грибок вражає нігті рук і ніг, залишаючи після себе не приємні наслідки.

До протезування часто вдаються при грибку

Крім купи витрат на препарати, регулярну обробку нігтів, зміну взуття, грибок залишає нам деформовані, сухі, мляві нігті.

Наші нігтики товщають, кришаться, стають жовтого кольору. Навіть після курсу лікування грибка доводиться дуже довго чекати, коли нігті відростуть і знайдуть нормальний вигляд. На допомогу в такій ситуації прийде протезування нігтів.

При грибкових захворюваннях протезування нігтів потрібно проводити тільки після курсу лікування грибка. Це може бути лікування таблетками, кремами, спреями, а також, апаратні методи лікування.

Перед протезуванням нігтів необхідно пройти курс лікування від грибка

При лікуванні апаратом уражена частина нігтя обробляється спеціальним інструментом, спиливающим «поганий» ділянка нігтя і з допомогою випромінювання вбиває грибок, який знаходиться під нігтем і в глибоких шарах нігтьової пластини.

Після лікування можна приступати до процедури нарощування. Дуже важливо при цьому використовувати матеріали з додаванням протигрибкових препаратів!

Якщо зробити протезування на хворий грибком ніготь, то можливе повне руйнування власного нігтя. Виправити це буде неможливо, адже протез кріпиться тільки на залишок здорової нігтьової пластини. На шкірі штучний ніготь триматися не буде.

Протезування — швидка і безболісна процедура
<>Методи протезування:
 1. Методика «клей+кополин» — використання готової нігтьової маси
 2. «Унгизан» — метод базується на використанні твердіє маси.
  3. Гель «Геволь» — метод протезування светоотверждаемым гелем

Всі ці методи відрізняються між собою вартістю процедури і доцільністю для застосування в кожному конкретному випадку. Який саме використовувати завжди вирішує лікар, адже кожен з методів має свої переваги і недоліки, і тільки фахівець може правильно зважити всі «за» і «проти».

Який би метод не вибрав Ваш лікуючий лікар, для протезування нігтьову пластину готують:

 1. Шліфують і обробляють нігтьовий валик, адже при відсутності нігтя він його замінює
 2. Якщо є відшарувалися частини нігтя, то їх видаляють
 3. Безпосередньо перед нанесенням протеза і його закріпленням натуральну нігтьову пластину знежирюють.

Протезування нігтів за методом Баумана

При використанні цього виду протезування застосовують двокомпонентний полімер «Унгизан». До складу його входить порошок і рідина, при змішуванні яких утворюється маса для протезування нігтя.

За методом Баумана протезування виробляють з допомогою полімеру
метод «заливки», коли лікар заливає суміш на нігтьове ложе і надає їй форму, полірує. Цей метод краще використовувати при грибку.

Другий варіант використання цього препарату – створення «пластинки», коли з полімеру створюють готову нігтьову пластину для конкретного пацієнта. Цей метод чудово підходить для протезування нігтів на руках і на ногах.

Єдина умова для використання «Унгизана»– наявність залишку здорової нігтьової пластини, яка повинна бути не менше 3 мм.

Метод «клей+конолин»

Це найскладніший метод протезування нігтів. При проведенні такого протезування на ніготь пошарово накладається клей і конолин. Конолин – це природний, «дихаючий» матеріал. Накладається необхідне до нормальної товщини нігтя кількість шарів. Далі поверхню протеза шліфується, полірується.

Після створення нігтьової пластини ніготь шліфується — він не відрізняється від натурального

Штучний ніготь виходить натурального вигляду і дуже міцний. Цей метод краще використовувати при протезуванні нігтів на ногах і при грибкових ураженнях, так як в клеї містяться протигрибкові препарати.

Геволь гель для протезування

Геволь гель – це спеціальний светоотверждаемое речовина, застигає полимеризационный гель. Він просто наноситься на пошкоджене нігтьове ложе і застигає. Створюється дуже тонкий і еластичний шар. Потім фахівець надає йому бажану форму.

Перевага цього методу в тому, що таке протезування значно простіше, ніж попередні види.

Протезування Геволем — найбільш популярний метод

Також, за бажанням пацієнта, використовується кольоровий Геволь. Існує три відтінки – рожевий, прозорий і опал. Змішування цих кольорів дозволяє створити протез нігтя натурального кольору. Ще один плюс Геволя – він має протигрибкові компоненти. Крім того, Геволь рекомендовано застосовувати при расслоившихся, зламаних і деформованих нігтях.

Після завершення процедури протезування нігті можна фарбувати — Геволь не боїться ацетону і лаків. При відростанні немає лінії переходу між протезом і власним нігтем.

Догляд за протезом нігтя

Зробивши протезування нігтів потрібно пам'ятати, що нігтьові протези мають свій термін придатності та потребують догляду:
• При серйозних проблемах з нігтями, відростання власного нігтя може затягнутися до 1 року, а протез в середньому служить 1-3 місяці. Потрібно постійно перебувати під наглядом лікаря, який проводив процедуру і дотримуватися його рекомендацій

Протез нігтя вимагає особливого догляду, а через 3 місяці його необхідно змінити
протигрибковими спреями(клотримазол, триклозан, масло чайного дерева). Адже протез фіксується до залишку власного нігтя і не прилягає до шкіри. Між протезом і нігтьовим ложем завжди є проміжок, в якому можуть завестися бактерії і грибок
• Не можна носити часто вузькі туфлі. Якщо протез завжди буде здавлюватися, то це призведе до його деформації і травмування нігтьового ложа
• Для поліпшення кровообігу в ушкодженій нігтьовому ложі потрібно робити щоденний масаж підстави нігтя. Робити це можна самостійно. Просто нанесіть на руки крем, спочатку гарненько його разорите, а далі, по черзі помасажуйте основу кожного нігтика, особливу увагу приділіть пошкодженого пальця. Ту ж процедуру потрібно робити і з ногами.

Де можна зробити протезування нігтів?

Протезуванням нігтів займаються в спеціалізованих косметологічних клініках. Є спеціальні кабінети і фахівці, навчені процедур щодо створення протезів нігтів. Найчастіше цим займаються лікарі-подологи.

У будь-якому випадку, протезування нігтів – це медична процедура. Тому для збереження власного здоров'я краще ретельно обирати установу і фахівців.

Протезування нігтів слід здійснювати тільки в медичних клініках
матеріалів високої якості і спеціальних інструментів. Дуже важливо щоб всі використовувані матеріали були стерильні і одноразового використання.

Неприпустимо використання пензликів, так як їх неможливо повністю простерилізувати і разом з протезом нігтя можна отримати грибок або бактеріальну інфекцію. Використовувати можна тільки одноразові шпателі.

Протезування нігтів на ногах, відгуки

Більшість відгуків про протезування нігтів позитивні. Головне, знайти грамотного фахівця, який зробить всю процедуру акуратно і правильно. після цього важливо чітко слідувати його рекомендаціям по догляду за протезом і вчасно приходити на консультації.

Більшість жінок, які пройшли цю процедуру роблю акцент на тому, що після протезування свій ніготь відростає рівним і міцним, а протез тримається в середньому 4 тижні – 3 місяці. Це залежить від того з якими темпами відростає власний ніготь.

Протезування нігтів на ногах має безліч позитивних відгуків

Відзначають також те, що на протез можна наносити лаки будь-яких відтінків і без проблем знімати їх ацетоном. Матеріал протеза не забарвлюється і не псується. Більшість відгуків говорить про те, що після протезування перестав грубіти нігтьової валик на ногах, шкіра стала м'якою і більш чутливою.

На закінчення можна сказати, що процедура нарощування нігтів допоможе вирішити проблему з пошкодженими нігтями і може подарувати впевненість у собі і бездоганність Вашого образу. Не бійтеся проконсультуватися з лікарем і зважитися на протезування нігтів. Процедура безпечна і абсолютно безболісна.
Будьте здорові!

Відео: Протезування нігтьової пластини