Манікюр, гель-лак шелак під кутикулу: за і проти. Що знаходиться під кутикулою? Як не зашкодити ніготь при глибокому манікюрі і покритті під кутикулу?

За і проти виконання глибокого манікюру і нанесення гель-лаку під кутикулу.

Зараз дуже багато дівчат віддає перевагу глибокому манікюру, а також нанесення покриття під кутикулу. У цій статті ми розповімо, що таке втручання в нігтьову пластину може бути небезпечно, і як правильно варто наносити гель-лак під кутикулу.

Що знаходиться під кутикулою?

Зараз існує дуже багато технік виконання манікюру, а також нанесення гель-лаку. Все пов'язано з різницею нігтьових пластин, їх товщиною і побажаннями клієнтів. Найбільш популярним варіантом є вирівнювання нігтів базою, зокрема каучукової, і нанесення покриття. Такого роду манікюр служить досить довго, і дозволяє кілька утолщить нігтьову пластину, зробити її більш міцною, а також зберегти довжину нігтів, мінімізувати варіант ушкодження нігтя, тобто його зламати. Але останнім часом з'явилося дуже багато негативних моментів у нанесенні гель-лаку під кутикулу.

Що ж відбувається насправді? Коли майстер виконує зняття попереднього матеріалу, а також манікюру за допомогою фрез, він досить глибоко проникає під кутикулу. Стоїть мета — добре фарбувати в цій області нігтьове ложе. Таким чином вдається домогтися того, що протягом двох тижнів практично не видно, наскільки відріс ніготь, з-за того що він дуже глибоко фарбують.

Будова нігтя

Особливості нанесення гель-лаку під кутикулу:

 • Майстер впроваджується в подкутикульное простір. Для того щоб гель-лак в цій області добре ліг, необхідно вичистити ніготь в даній зоні. Це зробити досить проблематично, особливо якщо у вас немає апарату.
 • Існує декілька технік: класичний обрізний манікюр, у ході якого майстер замочує нігті і видаляє наросшую кутикулу за допомогою щипчиків, вичищаючи птеригий за допомогою апельсинової палички або ж пушера. Після того як манікюр закінчений, майстер є ще раз за допомогою пушера натискає на нігтьову пластину, відсуваючи кутикулу, яка і без того вже обрізана, її практично немає.
 • Тим самим здійснюється зайве тиск на корінь нігтя. В апаратній техніці цю область очищають за допомогою фрези. Найчастіше майстри використовують игловидную фрезу або фрези куля, полум'я — це загострені на кінчику фрези, за допомогою яких вдається досить глибоко залізти під кутикулу.
 • При неправильному використанні апарату, якщо працювати не строго паралельно нігтьовому ложу, а перпендикулярно або під кутом 45 градусів, чиниться тиск на корінь нігтя, як при використанні пушера.
 • Справа в тому, що натискати в цій області дуже небезпечно, тому що тут знаходиться Matrix, який задає зростання нігтя, відповідає за те, яким же буде ніготь в майбутньому. Тому пропили в цій області, надмірне натискання, а також травматизація, сприяє тому, що згодом ніготь може рости нерівномірно, тобто горбами, з вертикальними смугами, а також з тріщинами по периметру всього нігтя.
 • Впоратися з цим досить складно, тому як пошкоджений корінь нігтя. Радимо ходити в салон з дуже досвідченими майстрами, або вибрати для себе одного майстра, який досить добре і тривалий час працює з апаратом.
Наслідки глибокого манікюру

Манікюр, гель-лак шелак під кутикулу: за і проти

Якщо ви робите нігті самостійно в техніці «під кутикулу», радимо на початковому етапі не використовувати апарат, а займатися відсуненням кутикули, а також вычищением птеригия за допомогою апельсинової палички. Видалення кутикули варто проводити із застосуванням щипчиків або ножничек. Таким чином, варіант травматизації простору під кутикулою зводиться до нуля, тому що сама апельсинова паличка досить м'яка, і існує дуже маленький відсоток того, що з її допомогою ви зможете пошкодити корінь нігтя.

Пропив в апаратному манікюру

Чому небезпечно наносити гель-лак під кутикулу:

 • Ні в якому разі не натискайте в цій області, тобто в області під кутикулою, ніколи не прикладайте тиск при використанні пушера або апарату. Бо як надмірний тиск надалі може стати причиною руйнування та пошкодження нігтя.
 • Саме із-за використання цієї техніки останнім часом у лікарів подологов з'явилося дуже багато роботи. Це пов'язано з тим, що є оніхолізисом — часткове видалення нігтя від нігтьової пластини, пропили, а також погіршення росту нігтя, або повна його зупинка. Все це відбувається через прикладання сильних фізичних зусиль, при виконанні манікюру.
 • Або ж здійснено пропив, пошкодження в області матриксу. Якщо ви є майстром манікюру, або виконуєте манікюр самостійно, і захопилися технікою нанесення гель-лаку під кутикулу, радимо бути максимально обережними. Не використовувати для цього пушер, сильно не натискати в області Matrix, а також кореня нігтя. Дуже обережною потрібно бути з застосуванням фрез, тому що це основний спосіб пошкодити корінь нігтя.
 • Якщо занурюватися фрезою сильно глибоко, тиснути на корінь нігтя, а також здійснювати пропили в цій області, можна залишитися без нігтів. Зверніть увагу, що під кутикулою ніготь набагато тонше, ніж той, який знаходиться на торцях. Це пов'язано зі швидкістю поділу клітин. Саме в області матриксу, кореня нігтя, починається поділ клітин. У цій зоні їх зовсім небагато, тобто шар нігтя зовсім тонкий і пропиляти його набагато простіше, ніж в області бічних валиків або на торці.
Пошкодження матриксу

Наслідки глибокого манікюру:

 • Дистрофія і деформація нігтя
 • Порушення зони росту
 • Пошкодження матриксу
 • Грибкові та вірусні недуги нігтів
 • Опухлі бічні валики
 • Оніхолізисом

Як не зашкодити ніготь при покритті під кутикулу?

При глибокому манікюрі, ви відкриваєте зону під кутикулою, тим самим відкривається доступ для проникнення бактерій, вірусів і грибків. Відповідно такі нігті набагато частіше схильні до грибкових захворювань, а також виникнення наривів, з-за того, що умовно-патогенні мікроорганізми можуть проникати в мікротріщини.

Досить часто за допомогою фрези майстер пошкоджує область кутикули і подкутикульное простір. Тому протягом 2-3 днів після манікюру, шкіра в цій області може хворіти. Це неправильне виконання і надмірно ретельне видалення птеригия, а також неправильне користування апарату і фрез.

Запам'ятайте, ніякого дискомфорту у ході проведення манікюру бути не повинно. Біль в області бічних валиків, подкутикульного простору також не є нормальною. Це означає, що майстер багато прибирає в цій галузі матеріалу, що може стати причиною зупинки росту нігтя, його пошкодження або розмноження інфекцій і грибків.

Оніхолізисом

Скільки можна носити гель-лак на нігтях?

Практично всі виробники гель-лаків дають гарантію на 21 день носкості свого покриття. Через 21 день більшість матеріалів починають розтріскуватися. Це пов'язано з тим, що зникають внутрішньомолекулярні зв'язки, і рвуться з'єднання між молекулами покриття. Це може стати причиною вивільнення токсичних речовин, що загрожує виникненням сумних наслідків для нігтя. Немає ніякої необхідності робити дуже глибокий манікюр та наносити гель-лак під кутикулу. Тому що в будь-якому випадку варто носити покриття на нігтях не більше ніж три тижні.

Результат нанесення покриття під кутикулу

Варто звернути увагу, що багато виробники обіцяють носкість покриття більше 3 тижнів, наприклад, місяць або 5 тижнів. Але перетримувати покриття настільки ми не радимо. Справа в тому, що змінюється положення апекса, а також зменшується кількість матеріалу в самій небезпечній, стресової зону нігтя. Тому при переношуванні покриття більше 3 тижнів, майстер не може відповідати за появу тріщин, відколів, а також пошкодження матеріалу.

У такому положенні ніготь може зламатися дуже легко, тому що в стресовій зоні, при срастании нігтя, матеріалу стає дуже мало. Це пов'язано з тим, що при проведенні корекції в області кутикули, а також бічних валиків, матеріалу наноситься набагато менше, ніж у центрі нігтя, і в зоні апекса. При срастании покриття це кількість матеріалу змінюється. Таким чином у зоні апекса стає зовсім мало вирівнюючої бази або гелю. Все залежить від того, яким матеріалом проводилося вирівнювання або зміцнення нігтя.

Наслідки пошкодження матриксу

Перш ніж виконувати нанесення гель-лаку під кутикулу, сто разів подумайте. Манікюр — це гігієнічна процедура, і не в якому разі не повинна шкодити здоров'ю.

ВІДЕО: Гель-лак під кутикулу: користь і шкода