Чому в 30 років не заміжня? Причини самотності жінок після 30 років. Чи Реально вийти заміж після 30 років?

Причини самотності жінок після 30 років.

Кількість одиноких жінок зростає з кожним роком. Це пов'язано не тільки з поступовим зменшенням кількості чоловіків на планеті, але ще і з іншими причинами. У цій статті ми розповімо, чому ж багато жінок після 30 років є незаміжніми.

В 30 років не заміжня: свідомий вибір чи трагедія?

Найцікавіше, що в нашому суспільстві збереглися деякі нотки, які були помітні після війни. Тоді дійсно багатьох чоловіків забрали на фронт, і в поселеннях залишилися лише інваліди чи ті, хто зумів втекти.

Чому потрібно рано вийти заміж:

 • Саме тоді популярністю користувався будь-який чоловік, і жінка прагнула максимально догодити йому, щоб вийти заміж. Це пов'язано було з мінімальними шансами знайти собі партнера, у зв'язку з їх нестачею. Саме тому жінки, які народилися після Другої Світової війни, стали трохи інакше ставитися до заміжжя, але раніше вважали, що необхідно вийти заміж до 25 років.
 • Тоді вважалося, що, якщо жінка не вийшла заміж до 25 років, вона є старою дівою, і нікому не потрібною. Зараз настрої дещо змінилися, але багато людей вважає, що, якщо жінка до 30 років не була заміжня і в неї немає дітей, значить з нею щось не так. Проте вчені психологи відзначають певний феномен, який пов'язаний з миллениалами.
 • Це люди, народжені в період між 1980 і 1990 роками. Зараз цим людям приблизно 29-39 років. Це люди нової категорії, у яких є можливість відкладати прийняття життєво важливих рішень. Якщо раніше всі життєво важливі рішення приймалися між 20-25 роками, то зараз цей період розтягнувся. Більшість людей можуть дозволити собі відкладати прийняття фундаментальних рішень.
 • Відповідно, жінки тепер в 30 років не прагнуть, та не біжать виходити заміж. Це пов'язано як раз з тим, що багато зрозуміли і оцінили переваги життя на самоті. Адже дійсно досить багато вільного часу, а також можливостей проводити своє життя так, як хочеться. Багато дівчат віддають весь свій вільний час кар'єрі.
Не заміжня

Погано чи добре, якщо дівчині 30, і вона не заміжня?

Переваги самотності:

 • Деякі займаються у вільний час, хобі, спілкування з друзями, і подорожами. Для багатьох жінок стало набагато зручніше жити в самоті. Особливо це доречно в тому випадку, якщо жінка самореализовалась, у неї є власне житло, машина, постійний джерело доходу, і хороша робота.
 • Представниці прекрасної статі зручно розпоряджатися своїм часом так, як вона хоче. Але серед людей старшого покоління можна побачити деякі закиди і нерозуміння, чому ж дівчина до 30 років не вийшла заміж.
 • Швидше за все, у неї є якісь проблеми, або занадто завищені вимоги. Саме так думають давно заміжні знайомі. Насправді це не що інше, як стереотипи суспільства, які з'явилися ще в повоєнні роки. Насправді зараз абсолютно інші настрої присутні серед молоді. Збільшується кількість чайлдфрі, а також асексуальних людей, які не прагнуть вступати в сексуальні відносини, тим більше виходити заміж, або пов'язувати себе узами шлюбу.
 • Насправді жінка нікому нічого не повинна. Немає ніяких причин того, що вона повинна вийти заміж неодмінно до 25 або до 30 років. Все це є помилковим думкою, і життя жінки в її власних руках, і вона здатна її витратити так, як хочеться особисто їй.
В 30 років не заміжня

Чому ти не замужем в 30 років?

 

 • Саме на свободі вибору варто наполягати, коли люди задають дурні, незручні і незрозумілі питання, які стосуються сімейного стану, наявності чоловіка і дітей. Найцікавіше, що багато заміжніх жінок, які мають декілька дітей, з деякою заздрістю дивляться Instagram незаміжніх дівчат, які ведуть досить активний спосіб життя. Такі дівчата можуть дозволити собі подорожувати і витрачати час так, як їм хочеться.
 • У той час як заміжні жінки з кількома дітьми не мають вільного часу і змушені витрачати його за розкладом. Адже кожен з членів сім'ї потребує уваги жінки. Вільного часу на догляд за собою не залишається взагалі. Відповідно жінка з дітьми і чоловіком заздрить вільної представниці прекрасної статі. Але все ж деяких жінок після 30 років починають відвідувати тривожні думки про те, що вони більше не зможуть вийти заміж.
 • Це пов'язано з тим, що вік, оптимальний для народження дітей, до 35 років. Після 35 років стає набагато складніше зачати дитину з-за того, що кількість овуляцій у році зменшується. Тобто жінка вже нездатна у такій великій кількості виробляти яйцеклітини. Біологічний годинник цокає і жінку час від часу починають відвідувати нав'язливі думки про заміжжя і дітей.
Не заміжня

В 30 років не заміжня: причини самотності

Чому ж жінки до 30 років не заміжня? Існує маса причин, основні з яких виділяють психологи.

Причини:

 • В більшості випадків причиною самотності є відсутність відповідного партнера. Жінка не хоче виходити заміж за кого попало, особливо це часто трапляється з тими, хто має хорошу освіту чи навіть дві вищі освіти. Дійсно, освічені жінки мають більші вимоги до партнера, ніж ті, у кого низький освітній рівень. Жінка, яка эрудированна, вміє аналізувати, з прагматичним підходом ставиться до вибору партнера для життя. Якщо в 20 років було досить широких плечей і красивих очей, то після 30 жінка починає приймати рішення не пристрастю і серцем, а думати мізками. Тепер має величезне значення характер чоловіка, його шкідливі звички, рівень заробітку, а також матеріальне становище. Жінка тепер не хоче виходити за слюсаря, який не може зв'язати двох слів в словосполучення.  
 • Ще однією причиною, по якій жінка до 30 років не виходить заміж, це комплекси. Дуже часто жінки, які виховувалися в неповних сім'ях, або там, де їх ображали батьки, можливо вітчим або мачуха, страждають величезною кількістю комплексів. Більшість з яких абсолютно не відповідає дійсності. Таким жінкам з дитинства говорили, що вони потворні, негарні, нікому не потрібні. Це надає певний відбиток на поведінку жінки, вона відчуває себе неповноцінною, закомплексованою, нікчемною. Саме тому вона не вірить у те, що хтось здатний її полюбити. В такому випадку єдино вірний підхід, це звернення до психолога.
 • Небажання змінювати звичний життєвий устрій. Жінка до 30 років вже звикла жити певним чином, відносини з близькими налагоджені, вона має певний побут. Тому зміна звичного життєвого статуту їй здається досить складним. Тобто жінка знаходиться в зоні комфорту, з якої їй не хочеться виходити. Адже після заміжжя необхідно шукати нове житло, змінювати свій звичний щоденний спосіб життя. Це позначається на тому, що жінка просто відмовляється від шлюбу. Адже після заміжжя необхідно багато часу приділяти чоловікові, якщо незабаром з'являться діти, то про фітнесі, і вечері з подругами можна буде просто забути.
 • Надмірна самовпевненість. Дійсно, багатьох чоловіків лякає надмірна самовпевнена жінка, яка знає, чого хоче. Адже по своїй натурі більшість чоловіків є домінантними і звикли керувати в цьому житті. Відповідно вони не готові одружуватися на жінці, яка бере все в свої руки.  
 • Маніакальне бажання вийти заміж. Чоловік дійсно відчуває це на інтуїтивному рівні, і всіляко уникає таких жінок. Відповідно в такому випадку необхідно послабити свою хватку, і не вішатися на першого зустрічного чоловіка, який виявить до вас знаки уваги.
 • Ще однією причиною відсутності чоловіка у жінки після 30, це завищені вимоги. Жінка дуже сильно себе цінує, тому просто не готова пов'язувати свої відносини з ким попало. У такому випадку необхідно звернутися до психолога для того, щоб реально оцінити свої можливості і ймовірність вийти заміж взагалі.
 • Наявність дітей. У більшості випадків матері-одиначки дійсно не поспішають виходити заміж, і присвячують себе дітям. Багато хто вважає такий підхід є невірним, оскільки думають, що щастя можна побудувати тільки з другою половинкою. Як показує практика, такі жінки є досить самодостатніми, і не поспішають виходити заміж, тому повністю віддаються дітям.
Бажання вийти заміж

Вийти заміж після 30: реально це — статистика

На думку професора Джона Мировски, з Техаського університету, ідеальний час для народження першої дитини це 34 роки. Саме до цього віку досягається оптимальний баланс між здоров'ям жінки і її матеріальним благополуччям.

Шанси вийти заміж після 30 років:

 • Чоловіки в своїй більшості або перебувають у шлюбі або в пошуку, але при цьому не поспішають зв'язувати себе узами шлюбу. Це пов'язано з тим, що психологічне ставлення до самотності у чоловіків і жінок дещо відрізняється. У чоловіків у віці 30-40 років бажання завести сім'ю поки не так виражено, як у жінки 30 років. Вони думають, що у них є час почекати, в той час як жінки після 35 років, уже всерйоз замислюється про сім'ю та дітей. Йде біологічний час, і жінка з віком не молодіє.
 • Як не дивно, але серед багатьох незаміжніх жінок є і ті, які мають постійного партнера, але при цьому заміж вийти не можуть. Зазвичай це трапляється у відносинах з одруженим чоловіком. Найчастіше це відбувається, коли жінка у віці 20-25 років випадково зустрічає одруженого чоловіка і у них зав'язуються стосунки. При цьому жінка як і раніше сподівається, що коханець розлучиться зі своєю дружиною, але цього не відбувається. Таким чином, жінка втрачає свій час, і після 30 років залишається самотньою. У зв'язку з цим шанси вийти заміж у неї істотно знижуються.
 • Як зазначають психологи, у зв'язку з поліпшенням рівня життя, дійсно багато пар вступають у шлюб набагато пізніше, ніж це було 50 років тому. Раніше треба було одразу вискочити заміж, а потім вже дивитися, що і як відбувається. Нині все відбувається навпаки. Тепер в першу чергу дівчина хоче знайти дійсно гідного партнера, і не поспішає зв'язувати себе узами шлюбу з ким попало, для того щоб в паспорті з'явився штамп. Це пов'язано із підвищенням освітнього рівня, а також поліпшенням добробуту більшості громадян нашої країни. 
Заміж не беруть

Дійсно, після 30 років вільних чоловіків набагато менше, ніж жінок. У більшості випадків це люди з якимись комплексами, вадами характеру або шкідливими звичками. Серед дівчат після 30 дуже багато старих дів, які ніколи не були одружені, а також жінок з дітьми.

ВІДЕО: Не заміжня до 30 років