Що значить — жити для себе? Як навчитися жити для себе, а не для чоловіка?

Жити для себе — що це значить? Багато хто впевнені, що це прояв егоїзму і руйнує сім'ю. Але насправді в цьому немає нічого поганого і в нашій статті ми розповімо, як навчитися жити для себе.

Ви коли-небудь думали про те, що значить жити для себе? Яке це? Ви можете здивуватися, але цю фразу, точніше її сенс, розуміє далеко не кожен. Зазвичай, якщо хтось живе для себе, то його прийнято вважати егоїстом, якому не особливо важливо чужу думку, та й взагалі він з ним не вважається і самозакоханий до вищого ступеня. Але чи насправді це так?

Насправді, жити для себе, а не для чоловіка, дітей або рідних, зовсім не означає наплювати на них. З точки зору психології це зовсім інше поняття та його суть у тому, що треба любити себе і знаходити час на цікаві заняття, а не тиснути постійно свої принципи заради інших.

Хіба в цьому є щось погане? Якщо ви зробите те, що вам до душі, то ви перестанете бути хорошою мамою і дружиною? Безперечно, немає. Просто у нас прийнято вважати, що якщо людина не жертвує собою, то він егоїст. А він просто себе цінує і не робить те, що не може, от і все.

Якщо ви вирішили, що хочете почати жити інакше і приділяти собі більше часу, то доведеться попрацювати над собою. Будьте впевнені, якщо ви будете щасливою людиною, то й інші будуть від вас отримувати тільки позитив.

Що значить, жити для себе і чи можна цьому навчитися?

Як почати жити для себе?

Вам доводиться працювати допізна, щоб зробити все і навіть чуже? Ви постійно допомагаєте родичам, а самі страждаєте від цього? Ходіть на прогулянку з одним, щоб він не ображався? Прикладів можна навести дуже багато, але якщо в них ви впізнаєте себе, значить ви з тієї категорії людей, хто жертвує собою і намагається догодити всім.

Це може бути навіть цікаво до того часу, поки не прийде розуміння, що для себе ви нічого не робите зовсім. Якщо ви незадоволені і усвідомили, що треба трохи пожити для себе, то почався ваш шлях до хорошого життя.

Але що значить — жити для себе? Вам не треба прагнути бути досконалим, постійно робити те, що викликає неприязнь, посилено доглядати за собою, щоб бути бездоганним. Головне, що ви повинні зрозуміти — ні під кого не треба підлаштовуватися. Ви повинні вибрати власний шлях, незважаючи на все і на всіх.

Якщо ви завжди втрачаєте можливості для себе, постійно зосереджені на життя і проблеми інших, то ви точно невільні. Нерідко проблема криється в тому, що суспільство нав'язує нам різні стереотипи, що стосуються нашої поведінки, бажань і навіть думок.

Хто-то навіть не розрізняє свою думку і суспільну, а це вже говорить про несвободу. Такі люди самостійно заганяють себе в рамки, які нав'язало нам суспільство, а тому навіть боїться думати, щоб поступити так, як хочеться.

Задумалися про вирішення проблеми? Тоді починайте роботу над собою цю хвилину. Ми пропонуємо вам кілька рекомендацій, які допоможуть вам на шляху до своєї мети.

Як навчитися жити для себе: поради, способи, рекомендації

Як навчитися жити для себе?
  • Не прагнете стати ідеалом краси

В суспільстві завжди є певні стандарти краси і до них не прагне тільки ледачий. Сьогодні ідеали активно пропагуються і навіть нав'язуються. В журналах, інтернеті, фільмах — скрізь нам показують, як повинні виглядати красуні і нам теж так хочеться.

Подумайте ось про що:

Поняття краси постійно змінюється і часто законодавцями є люди з вадами, як нам здається. І ось вони намагаються свій недолік зробити об'єктом захоплення. Приміром, жінка з великими сідницями, замість того, щоб приховувати їх, навпаки, привертає увагу і виділяє їх. Комусь це подобається і він починає робити також. Вся суть в тому, щоб бути впевненим у собі і показувати це людям.

Другий момент — ідеальна краса може бути нав'язаною простими людьми для заробітку, кому не подобається своя зовнішність. Досить згадати, скільки сьогодні всяких варіантів пластики, косметичних процедур і так далі — все це просто говорить про те, що це важливо і мало не обов'язково, якщо ви хочете стати красивими. Не варто давати нікому нав'язувати власну думку, будьте унікальні.

На що і правда варто звернути увагу — це спорт і правильне харчування. Головне, не виходити за межі розумного. Ви робите це для активності і здоров'я. Ви є особистістю і зовнішність у вас унікальна. Не варто жити стереотипами і дозволяти оточуючим впливати на вас.

  • Робіть те, що вам подобається
Робити те, що подобається

Це відноситься до всіх сфер життя. Ну хіба це життя для себе, якщо робота не приносить задоволення? Або коли доводиться робити те, що ти маєш, а не те, що до душі?

Якщо ви живете в такому ритмі, що навіть розслабитися колись, то і не варто дивуватися, що ви незадоволені життям і навіть не знаєте, як допомогти собі.

Що ж робити? Насамперед, змініть роботу. Нехай у вас піде багато часу, головне, щоб ви знайшли, що подобається. Хоча б іноді відкладайте справи, щоб робити цікаві справи, або для відпочинку.

Прислухайтеся до себе і відчуйте, що вам хочеться зробити тут і зараз. Безперечно, обов'язкові справи треба зробити, але пообіцяйте собі, що після них ви займетеся чим-небудь цікавим. Це дозволяє швидше впоратися з рутинною справою.

  • Позбавтеся від шкідливих фраз і думок

Багато хто навіть не розуміють, чому у них все валиться, а справа виявляється в них самих. Причина в негативних установках і ось деякі з них:

  • Ви заздалегідь впевнені, що нічого не вийде. Намагайтеся відганяти такі думки. Вони вкрай шкідливі для вас. Краще налаштовуйтеся на хороше і все обов'язково вийде.
  • При пошуку роботи ви не впевнені у своєму досвіді та знаннях. Коли ви починаєте, пропонувати свої послуги, намагайтеся бути унікальними і показати кращі сторони своїм роботодавцям. Будьте впевнені в собі — це відчувається і до такої людини зазвичай інші теж розташовуються.
  • Ви не впевнені, що можете знайти другу половину. Навіть не думайте про це. Навіть якщо на даний момент у вас нікого немає, то це не привід засмучуватися.
  • Поки у вас немає відносин, то користуйтеся цим часом і реалізуйте себе і займайтеся саморозвитком. Коли ви відчуєте, що стали гармонійні самі з собою, щастя не змусить себе чекати.

За твердженнями психологів, якщо постійно повторювати одні і ті ж фрази, то можна підсвідомості дати конкретну установку. Так що замість негативу намагайтеся відкладати тільки позитивні думки. Поступово ви побачите, як це всі ваші бажання стають реальними.

Прагнете до змін, якщо це робить вас щасливим

Зміни на краще

Багато хто боїться міняти своє життя, навіть найдрібніші деталі. Так, безперечно, стабільність — це дуже добре. От тільки якщо це приносить вам позитивні емоції.

Навіщо вам потрібна стабільна, але нелюбима робота, яка до того ж приносить мало грошей і вас зовсім не цінують? А навіщо ви дружите з людиною, від якого у вас купа проблем? Ви втрачаєте дорогоцінний час, поки переконуєте себе, що нехай не все так чудово, але стабільно.

Безперечно, на зміни зважитися важко, але ви тільки уявіть, скільки задоволення вони вам принесуть.

Пам'ятайте про своїх бажаннях, ставте цілі

Кожен новий день у вас повинна бути мета. Вона може бути маленькою і незначною або великий, для якої потрібно багато сил. У будь-якому випадку вона повинна бути. Це і робить ваше життя наповнене сенсом. Подумайте, чого вам дуже сильно хочеться і як це отримати. Мета має бути ваша, а не інша. Якщо ви незадоволені тим, що доводиться робити, значить це не ваше.

Подумайте, що вас дійсно робить щасливим. Живіть своїми мріями, а не чужими. А щоб вам було простіше визначитися зі своїми бажаннями, виконайте дуже проста вправа, про який ми розповімо далі.

На аркуші паперу зробіть три колонки. У першій опишіть всі радощі життя, які ви любите. Пишіть навіть різні дрібниці — їжа, прогулянки, спілкування і так далі. У другому стовпці напишіть все погане, що вас гнітить. У третю колонку напишіть всі свої мрії. Вони можуть бути невеликими. Пишіть всі. Тільки робіть це все щиро і вказуйте тільки свої бажання. В лукавстві толку не буде.

Так, це буває складно — навчитися розбиратися в своїх бажаннях, але ще важче їх прийняти. Навіть якщо ви хочете стати грумером або розводити равликів, то не треба боятися цього. Ви не повинні зважати на думку інших.

Життя для себе

Так, ви не ідеальні, але всі люди такі. Намагайтеся витрачати енергію тільки на те, що приносить вам радість, а все погане женіть геть. Якщо ви думаєте, що мрії не збуваються — ви дуже сильно помиляєтеся. Почніть з меншого і прагнете далі. Хочете бути ведучим? Йдіть на курси. Хочете жити в іншій країні? Так, будь ласка, але тільки це складно. Краще починати з дрібниць. Якщо ви залишите все як є, то нічого і не зміниться, бо ніхто вам нічого не принесе і не покладе.

Ви тільки подумайте, яке життя може бути цікава, а якщо проживати її для інших, то можна залишитися з відчуттям неповноцінності і не реалізувати свої мрії. Живіть сьогоденням і не думайте про минуле. Майбутнє важливо, але і воно може почекати, адже ви є тут і зараз, а не колись там ще.

Навчіться жити для себе і живіть сьогоденням. Робіть те, що вам подобається і ви будете щасливі — ви станете вільними і удача вас буде переслідувати завжди і скрізь.

Відео: Психологія. Як почати жити і змінити себе?