Тема «Мистецтво — є посередник того, що не можна висловити»: аргументи для твору. Мистецтво різних періодів. Способи популяризації мистецтва

Як написати твір на тему «Мистецтво — посередник того, що не можна висловити словами».

 • Вислів належить німецького поета Йоганна Вольфганга фон Гете. Складно спростувати. Людина здавна прагне з допомогою різних засобів і методів трансляції інформації ділитися своїми враженнями і вигаданими образами з оточуючими.
 • Матеріал статті допоможе підготуватися до написання твору про мистецтво, яке не можна висловити словами.

Що для нас «мистецтво»?

 • Художні образи, за допомогою яких людина відтворює дійсність, є мистецтвом, творчим відображенням внутрішнього і зовнішнього світу. Творче відображення дійсності – спосіб показати те, що цікавить автора або хвилює, те, про що хочеться розповісти.
 • Своїм творінням, відтвореним чином автор не тільки самовиражається, але може змусити навколишніх переосмислити дійсність, подивитися на події під іншим кутом або наблизити їх точку зору до власної.
 • Переосмислення дійсності, має матеріальну форму – це дзеркальне відображення інтересів творчої особистості.
Мистецтво відображає духовну сферу життя суспільства

Відео: Незвичайні скульптури та презентація 20 пам'яток з глибоким змістом

Мистецтво різних періодів

 • Пізнання законів світобудови допомогою творчого сприйняття – прояв креативного майстерності в якійсь певній області. Зарождаясь в присутності людей, мистецтво може приймати різні форми. Наприклад, в доісторичну епоху це були примітивні зображення сцен повсякденного життя. Виконувалися такі малюнки на скелях, каменях, інших плоских поверхнях. У якості «полотна» для своїх картин первісні люди використовували навіть власні тіла.
 • Трохи пізніше побачене, різні життєві епізоди трансформувалися людьми в прості символічні зображення. Ці символи мали певне значення. Їх стали використовувати для спілкування. З намальованих символів стали з'являтися танці, пісні, зароджувалися перші обряди, музика. Через образи-символи, мелодію, танець людина пізнавала світ.
Наскельні малюнки — найдавніші пам'ятки мистецтва
 • Міфологічні, магічні персонажі переосмислювалися і трансформувалися в нові образи, ставали героями різних творів мистецтва. Часи античності подарували нам безліч шедеврів, протягом усього періоду свого існування різними способами надають вплив на представників творчих професій.
 • Мистецтво не існує саме по собі. Воно народжується і розвивається за умови, що виразником його форм, змісту стане людина. Змінюється побут людини, змінюється і мистецтво. Якщо наскальний живопис – це переважно сцени полювання, підготовки до лову тварин, сцени розведення вогню і ритуальних танців, то в часи античності ключовим моментом Давньогрецьких і Давньоримських шедеврів ставав загальний естетичний ідеал.
 • Таким вважався людей з ідеальною зовнішністю і гармонійним внутрішнім світом. Тіло ідеального представника того періоду фізично розвинений, це доблесний воїн, відданий патріот.
 • Велика увага приділялася зовнішності, статурі. Фізично розвинене тіло, душевна чистота і духовне наповнення– ці якості виділяли ідеального людини часів античності із загальної маси. Таким ми бачимо жителів Стародавніх Античних міст, відображених у скульптурах, на полотнах живописців, у творах прикладного мистецтва. Форма тіла людини, пропорційне співвідношення, пластику рухів – це те, чого надавали значення в Стародавній Греції скульптори, художники, поети, філософи.
Скульптурна група Ватиканського музею «Лаокоон та його сини» роботи Пія-Климента
 • Прикладом служать роботи грецьких живописців, де зображені сцени Олімпійських ігор. Натуралістична передача форми людського тіла зустрічається на грецьких вазах (чернофигурная і краснофигурная розпису), скульптурі.
 • Робіт цього періоду властиві пластична легкість, свобода і правдива переконливість, як, наприклад, статуї афінського Акрополя роботи Фідія.
 • Мистецтво цього періоду відбилося на світосприйнятті людей, які проживають на європейській території. Таким чином, мистецтво перероджується і продовжує втілюватись у різні форми, зрозумілі для сучасної людини.
Скульптура Фідія «Мойри»
 • В основі мистецтва середньовіччя – біблійні сцени, духовні істини. В результаті зростаючої глобалізації культури різних народів змішувалися, купуючи нові обриси. Мистецтво стає поза часом і кордонів.
 • Анрі Матісс і Пабло Пікассо створювали свої роботи під впливом американського мистецтва. Імпресіоністи ж знаходили натхнення в японських гравюрах.
Анрі Матиссс «Танець»
 • Основною місією мистецтва є розвага, своєрідна психотерапія. Мистецтво підтримує в суспільстві комунікацію на більш високому рівні, допомагає виражати соціальний протест і пропаганду. Певна категорія людей повністю віддається служінню мистецтву, вкладаючи в нього власний сенс, вибираючи його як спосіб зберегти своє ім'я на сторінках історії.
 • Паустовський К. р., коли-то висловив однією фразою те, що ми вкладаємо в поняття «мистецтво». Коротко його думку можна висловити наступним чином: людська душа повністю залежить від мистецтва і саме мистецтву належить важлива роль формування хорошої людини».
Мистецтво дозволяє висловити дійсність через звуки, кольори, обсяг

Відео: Найкращі арт-проекти і 10 яскравих художніх інсталяцій

Способи популяризації мистецтва

 • Популяризація мистецтва серед молоді – це питання, який постійно займає розуми людей творчих професій. На тлі одночасного розвитку різних жанрів творчості (просування яких відбувається завдяки молодіжним організаціям, товариствам). Але і це не сприяє повноцінному осмислення молодим населенням цінності мистецтва.
 • Більшою мірою перевага віддається масової культури: тієї, що оточує нас у побуті, що становить частину наших розваг, що надходить ззовні інформація. Все це відкривається молодим людям через телебачення, публікації в соцмережах, через кінематограф і спорт.
  Частково культура більшості знаходить відображення у щоденних подіях, ритуалах, складових життя більшості населення. І мова тут не йде про важливих складових гармонійно-розвиненого представника сучасності, що складають фундамент правильного виховання і розвитку.
Перформанс — як спосіб показати мистецтво

Відео: Перфоманс у мистецтві. Що це таке?

 • Класичні види мистецтва наділяють людину багатьма якостями і рисами характеру, яких так не вистачає в сучасному світі.
 • Які ж існують способи популяризації мистецтва? Основний спосіб — впровадження відомих творів мистецтва у повсякденне життя. Здійснюється це за допомогою установок скульптур та інсталяцій в місцях, куди люди приходять відпочивати. Це можуть бути парки, сквери, площі. Проведення виставок, флешмобів, ярмарків також сприяє просуванню сучасних тенденцій в мистецтві.
Робота Стефана Бруше — приклад творчості без кордонів
 • Думка складається з того, що ми бачимо в повсякденному житті. І, на жаль, найчастіше графіті являють собою незрозумілі написи на стінах та парканах, які з мистецтвом не мають нічого спільного. А адже прості букви і плями – це спрощений варіант красивого зображення на стіні.

Відео: Сучасне мистецтво — інсталяція

Проблема сучасного мистецтва

 • Важлива проблема полягає і в схильності суспільства до переоцінки і спотворення деяких сучасних шедеврів. Має місце і відсутність у товариства здатності повністю оцінювати закладений у деякі твори мистецтва сенс.
 • Це відноситься до робіт, виконаним в таких жанрах як імпресіонізм, супрематизм, розрахованим на вузьку аудиторію, для якої характерно схоже бачення картини світу. У деяких сучасних роботах люди не здатні розглянути і зрозуміти смисловий сюжет, а тому ці шедеври змушують сумніватися в сучасному мистецтві.
 • Щоб висловити почуття, для яких неможливо підібрати слова і словоформи, людина вдається до іншого способу – виразом того, що відбувається в душі допомогою мистецтва. Сила мистецтва неймовірна і здатна вносити зміни в світ і свідомість людей.
 • Тому варто кожному втягуватися в роботу по збереженню і підтримці розвитку мистецтва. Духовна їжа, якою для нас є мистецтво, живить нас, збагачує. Це основа світосприйняття для майбутніх поколінь, збереження знань про минуле.
Містична робота художника Холлі Сьєрра

Збереження та сприяння процесу розвитку мистецтва – наше спільне завдання, від виконання якої залежить наше духовне збагачення і передача новому поколінню знань про минуле.

Відео: Все про сучасному мистецтві за півтори години