Квіти цинії: коли садити на розсаду, пікірувати, висаджувати в грунт? Вирощування з насіння цинії на вікні в домашніх умовах: терміни, посів, підживлення, полив, догляд, посадка в грунт

Як створити райський куточок в саду з квітів цинії в якому тіло відпочине і знайде спокій душа.

З чим поєднуються цинії на клумбі?

Якщо ви влітку побачили строкату квіткову клумбу — то, швидше за все, цей «різнобарвний килим» створений з квітів цинії. Адже цинії — це квітка, яка відрізняється дуже широкою гамою кольорів. Простіше назвати кольори, в які не бувають пофарбовані пелюстки квітки, ніж перерахувати відтінки, яких вони бувають. Отже, цинії можуть бути:

  • Білими і кольору слонової кістки
  • Фіолетовими, кольору лаванди і рожевими
  • Бордовими і яскраво-червоними
  • Лимонно-жовтими та помаранчевими
Різнобарвний килим з цинії
Цінія на клумбі.

Квіти цинії можуть бути окремим яскравим штрихом в квіткової картині.

Картина з живих квітів

Це квіти навіть здатні навіть підкреслити красу природних красот, приміром, цього вулкана.

Цинії і вулкан

Цинії бувають яскравими і непомітними одночасно.

Цінія в тихому куточку саду

Перш ніж садити квіти на клумбі, було б непогано придумати, який малюнок вийде в підсумку. Якщо ви садите різні квіти, то треба буде подумати про їх строках цвітіння, і визначити чи вони будуть збігатися. Якщо ви збираєтеся посадити на одну клумбу цинию і, приміром, гладіолус, то цінія буде виглядати блякло в цьому поєднанні. Непомітною вона буде виглядати і на тлі троянд.

Цінія з гладіолусами на одній клумбі
Строката клумба з циниями

А так виглядає цінія в поєднанні з рожевої і білої лаватерой.

Цінія і лаватера

Непогане поєднання виходить з чорнобривців і цинії. Ці квіти не затьмарюють один одного, а вдало доповнюють.

Чорнобривці і цінія

Цинії та ромашки змагаються у скромною красою. Таке поєднання не схоже на помпезну клумбу з трояндами або гладіолусами, але незмінно вабить око господарів і гостей садиби.

Цинії та ромашки

Якщо висадити на клумбу цинії різних кольорів не упереміш, а окремо, то вийде пазл з різнокольорових геометричних фігур.

Цінія різного кольору висаджена поряд

Цінія може виконувати роль обрамлення клумби. Клумба на фото нижче виконана у вигляді піраміди: її вершина — високі лілії, а підстава — цинії.

Клумба — піраміда
«Море» цинії

Насіння цинії: як виглядають, треба замочувати перед посадкою?

Насіння цинії досить великі в порівнянні з іншими. Їх розмір можна порівняти з розміром дрібних насіння соняшнику, вони мають потужну силу проростання і схожість дуже швидко. Якщо ви посіяли ці насіння в теплу і вологу землю, то сходи можуть з'явитися вже на п'ятий день після посіву. Замочувати перед посадкою їх не потрібно, досить добре зволожити грунт.

Насіння цинії

Коли садити квіти цинії на розсаду: терміни

Розсада цинії виходить більш міцною, а рослини розвиваються краще, якщо від сходів до висадки у відкритий грунт пройшло не більше місяця. Потрібно пам'ятати про те, що ці рослини бояться морозу, а значить висадити їх можна буде після того, як мине загроза заморозків. У кожному регіоні ці терміни різні, і потрібно орієнтуватися на середні показання для кожної області. Наприклад, для Московської області ймовірність останнього заморозка 8 травня, в Татарстані — 28 травня, а в республіці Комі вони можуть бути в першій декаді червня.

Розсада цинії

Як доглядати за розсадою, як поливати, пікірувати?

Всі праці навесні окупляться влітку

Існує два полярних думки: одні вважають, що потрібно спочатку сіяти рослини густо і потім пересаджувати, інші — що краще відразу садити їх так, щоб вони не заважали один одному. Сходи цинії мають настільки потужною силою, що можуть перенести одну, дві і навіть три пересадки. Кожна пересадка — стрес для рослини, якщо пошкоджується коренева система. Тому посадити рослини по 2 -3 в один горщик і потім висадити, не пошкодивши коріння — оптимальний варіант.

Вільно зростаюча рослина випереджає в рості

Чим підживити розсаду цинії?

Підгодовувати розсаду цинії не потрібно, якщо:

Підгодовувати розсаду цинії потрібно якщо:

Рослини виглядають слабкими, мають пожовкле листя і відстають у рості

У тому випадку, якщо рослини слабкі, потрібно з'ясувати, чи не страждають вони від нестачі світла, грибкових хвороб і шкідників, а потім вже проводити підживлення. Це важливо тому, що надлишок добрив також шкідливий для рослин, як і їх недолік. Підгодувати рослини можна препаратами на основі біогумусу.

Цими ж препаратами рослини можна підгодувати влітку

Ось деякі з цих добрив:

  • Добриво «Ідеал»
  • Добриво «Гумістар»
  • Добриво для квітів «Троянда»
  • Добриво «Гумакс»

Цей продукт — результат життєдіяльності дощових черв'яків. Він має натуральні легкозасвоювані рослинами компоненти. Сприяє наростанню кореневої системи і збільшення опірності рослин до грибкових захворювань. Можна використовувати і суміш мінеральних добрив. Зручніше користуватися рідкими концентратами, які додають у воду для поливу згідно інструкції препарату.

Здорову розсаду можна не підгодовувати

Витягнулася розсада цинії: що робити?

Рослини тягнуться до сонця — це природний процес

Єдиним виходом при вирощуванні рослин в кімнатних умовах може бути спроба дати рослинам максимально можливе освітлення і не дати їм перебувати в таких умовах дуже довго, по можливості висвітлювати сонцем на підвіконні або під плівкою, висадити рослини у відкритий грунт при першій можливості. Якщо розсада вже витягнулася повернути її у нормальний стан складно і одужати вона зможе під сонцем, після висадки у відкритий грунт.

Спроба замінити сонце в кімнатних умовах

Посадка розсади цинії в грунт: терміни

Оптимальний термін для пересадки розсади у відкритий грунт — один місяць. Якщо розсада просидить в горщиках два і більше місяці, виникне велика ймовірність того, що не отримавши достатню кількість світла, рослини витягнуться, захворіють грибковими хворобами та в результаті відстають у рості. В результаті рослини посіяні навесні у відкритий грунт не тільки будуть виглядати могутніше, але і обженуть у зростанні ті, що мучилися в тісноті в горщиках. Тому висівати цинию на розсаду потрібно за місяць до висадки у відкритий грунт, плюс час на появу сходів.

Така краса коштує витрачених зусиль

ВІДЕО: Поради по вирощуванню цинії