Кеди гачком: схема для в'язання, докладний майстер-клас, приклади, відео

Шкарпетки, зв'язані гачком, це вже звична справа. А ось кеди, пов'язані цим же інструментом — це щось новеньке. У цій статті є докладний опис процесу в'язання гачком таких виробів.

Гачком можна зв'язати все що завгодно. Однак багато звикли в'язати звичайні речі — одяг, шкарпетки і т. п. Рідко, хто знає, що кеди, пов'язані цим інструментом виглядають досить-таки цікаво. Так і в шкарпетці ці вироби дуже зручні. Їх носять із задоволенням і маленькі діти, і дорослі по будинку в холоди. Вони мало того, що красиві і комфортні, ще й зігрівають ноги. Далі вивчимо в подробицях питання, як зв'язати кеди гачком з пряжі своїми руками.

Кеди гачком — схема для в'язання підошви

Для дому звично використовувати звичайні домашні тапочки. Але кеди з цікавим дизайном будуть гарним подарунком для молодих людей. Вони з задоволенням їх взують замість капців, і будуть стильними навіть вдома. Далі читайте, як зв'язати гачком кеди для дорослих в подробицях.

Кеди гачком

Нижче надана схема в'язання підошви для взуття. Розмір слід коригувати під себе.

 

Схема в'язання підошви

Підошва на зображення підійде для дитячої ніжки. Дорослому потрібно робити її подлинней.

Кеди гачком — покроковий майстер-клас

В'язати кеди зовсім не складно. Досвідчені майстрині відразу ж розберуться в схемі і тонкощі процесу. Для в'язання знадобляться:

 • пряжа, ножиці, гачок
 • шнурки, повсть.

Починати в'язання слід з підошви вироби.

Підошва в'яжеться за наступною схемою:

 1. Наберіть 10В.П. зберіть в ланцюжок, провяжите СБН в другу п. Наберіть від гачка 8СБН. Всього вийде 9СБН.
 2. У 2-му, 3-му, 4-му, 5-му, 6-му ряду зробіть В. П., потім провяжите СБН.
 3. У сьомому ряду додайте по 1СБН в чотири п., а в п'яту провяжите 2СБН, потім по одному СБН ще чотири п. В результаті вийде одинадцять СБН.
 4. У восьмому ряду і по двадцятий в'яжіть 1СБН, за одинадцять стовпчиків у кожному рядку. А на початку кожного ряду провязывайте з В. П.
 5. У двадцять першому ряду провяжите 4СБН, а в п'яту, шосту за 2СБН, далі по 1СБН.
 6. У двадцять другому ряду і по двадцять шостий провязывайте: за 1СБН, повинно вийти дванадцять.
 7. У двадцять сьомому зробіть зменшення. Провяжите п'ять СБН, жердини, сьому п. провяжите 1СБН. Після СБН, СБН, СБН, СБН, СБН, вийде всього 11СБН.
 8. У двадцять восьмому провяжите В. П., потім одинадцять СБН.
 9. У двадцять дев'ятому ряду провяжите чотири СБН, а п'яту, шосту, сьому провяжите 1СБН. Далі чотири СБН. Всього вийде 9СБН.
 10. В тридцятому ряду в кожен стовпчик провязывайте СБН, вийде дев'ять петельок.
 11. У тридцять першому зменшіть стовпчики, але перед цим: три петельки провяжите СБН, 4-ю, 5-ю, 6-ю петлю провязывайте 1СБН. Інші три в'яжіть стовпчики в стовпчик СБН. В результаті вийде сім СБН.
 12. В тридцять другому в кожен стовпчик в'яжіть СБН.

Це останній рядок стовпчиків. Після його провязывания, відірвіть нитку.

Підошва для кедів

ВАЖЛИВО: Потім обв'яжіть краю СБН одним рядком. На одному боці вийде тридцять п'ять СБН., на п'яті сім СБН. На іншому боці теж вийде тридцять п'ять стовпчиків, а на носку зробіть по 1СБН., ПСБН., І три СБН., ПС і СБН.

Процес йде на завершення. Всього вийде сімдесят вісім петельок. Відріжте Нитку, підошва для кедів готова.

Тепер почніть в'язати боки. Зробіть розмітку треба дванадцять дільниць, де ви проведете зменшення кількості стовпчиків.

Бока в'яжіть по інструкції:

 1. Наберіть СС, в місці, де буде хлястик. Далі провяжите дві В. П. і рухайтеся до п'яти. Виворіт поверніть до себе обличчям.
 2. У першому ряду в кожен стовпчик провяжите за 1ПСБН. Петельки захоплюйте за задню поверхню стінки стовпчика. Зробіть зменшення 2ПС, щоб вийшло шістдесят шість петельок на виході. Далі з'єднайте з другої В. П. Нитку не звертайте, провязывайте ПСБН далі.
 3. У другому ряду провяжите 2В.П., розгорніть в'язання, далі провязывайте по одному П. С. кожний стовпчик. Повинно вийти шістдесят шість П. С. їх необхідно з'єднати з другою петлею В. С.
 4. Провяжите дві В. П. (будуть рахуватися, як ПС. Провяжите ПС за попередній СБН, після в'яжіть П. С. — так до самого кінця. У вас вийде шістдесят шість ПС, з них 33 ПС за петлю, 33 ПС за передні стовпчики. Далі з'єднайте з другим стовпчиком на В. С.
 5. У четвертому рядку провяжите 2В.П., поверніть виріб, провязывайте за 1П.С. в кожен стовпчик, а в кінці з'єднайте з другим стовпчиком на В. С. В підсумку вийде шістдесят шість П. С.
 6. У п'ятому ряду починайте в'язати хлястик. Для цього не повертайте виріб на інший бік, і провяжите дві В. П., їх вважайте, як ПС., далі будуть ПС за передню поверхню, раніше провязанные П. С. Провяжите П. С. за стовпчик, чергуйте до самого кінця, де є позначка для початку, кінця хлястика. Зробіть дві В. П., поверніть виріб, провязывайте П. С. в бік п'яти. Нитку не обрізаємо.

Провяжите дві В. П. і поверніть виріб, почніть в'язання з 1П.С. за передню поверхню стовпчика, 1П.З., 1П.С. за попередню петлю, знову 1П.С. і так чергуйте шість П. С. Далі провяжите дві В. П. і поверніть виріб на інший бік. Далі в'яжіть 1В.П., СБН, в кожен стовпчик, в кінці вийде шість П. С. Після обріжте нитку. Другий рядок провязывайте за два стовпчики.

Кеди гачком

Мисок в'яжеться за схемою:

Для початку наберіть вісім петельок. Продовжуйте в'язати в другий стовпчик СБН. І в'яжіть петлю в петлю до кінця СБН. В наступному рядку провязывайте знову СБН, єдине, не пропускайте в'язання В. П. спочатку кожного рядка.

По досягненні необхідної довжини миска, зробіть обв'язку по колу гачком, таким чином ви отримаєте м'яке закруглення. Залишається тепер обв'язати всі гачком, з'єднати деталі. Потім вставте шнурки. Для жорсткості підошви використовуйте шкіру або повсть.

Кеди гачком — приклади схем для в'язання

Нижче представлені приклади різних моделей взуття для будинку і схеми їх в'язання:

Схема в'язання дитячого взуття для будинку

Схема в'язання дитячого взуття. Кеди
Червоно-білі кеди
Тапочки-кеди для будинку

Відео: Кеди гачком — інструкція з в'язання