Зайчик гачком — білий зайчик в шапочці. Зайчик гачком: докладна інструкція в'язання, приклади інших схем в'язання виробів, відео

У статті є детальна інформація про те, як своїми руками зв'язати зайця гачком. Крім того, ви дізнаєтеся, як вибрати відповідні нитки для в'язання звіряток.

У наш час можна знайти на просторах онлайн безліч цікавих майстер-класів з пошиття, в'язання спицями, гачком різних іграшок. Можна вибрати як прості, так і складні, великі, середні і створені з різних матеріалів. В цьому майстер-класі розглянемо приклади в'язаних гачком симпатичних звіряток з довгими вушками — зайчиків.

Цих тварин люблять маленькі діти і дівчата, а в'язати їх беруться, як початківці майстрині, так і досвідчені рукодільниці. Цікаво те, що зайця можна зв'язати маленького розміру або великого, а такі м'які іграшки в магазинах коштують дорого, але він вам обійдеться задешево. Єдине, що потрібно вибрати товсті нитки і гачок відповідного розміру. Отже, далі детальніше.

Зайчик гачком — білий зайчик в шапочці

Для милого тваринного підійдуть нитки з бавовни або акрилу. Щоб вийшов заєць щільної в'язки, є один секрет — намагайтеся підбирати гачок на розмір менше, ніж зазначено на паперовій маркуванні ниток.

Зайчик гачком

ВАЖЛИВО: Зайчика можна пов'язати з акрилової пряжі, як на малюнку вище. Називається вона — Barka Menta. Можна, звичайно, знайти і інші фірми турецького та німецького виробництва. Розмір зайчика 25 сантиметрів, товщина ниток — середня, гачок розміром — 2,5-3 міліметра. Не забудьте заздалегідь приготувати наповнювач, підійде синтепон, ватин та інші.

Примітка:

В'яжіть виріб по колу, у вигляді спіралі. Не треба в кожному рядку використовувати з'єднувальний стовпчик, коли в'яжіть деталі викрійки тварини. Щоб не збитися, де закінчується рядок петельок застосовуйте спеціальну шпильку. Переміщайте її кожен раз, коли доходить до потрібного місця.

У схемі в'язання виробу використовуються два типи петель: з'єднувальний стовпчик без накиду (ССБН) і просто стовпчик без накиду (СБН). Тому зв'язати таку тваринку амігурумі зможуть навіть недосвідчені в'язальниці.

Стовпчики без накидов виконуються за наступною схемою: введіть інструмент для в'язання (гачок) в петельку і витягніть стовпчик, після введіть гачок в наступну петельку і знову витягніть петельку, зробіть накид, протягніть його через всі отримані петельки.

Опис в'язання зайчика гачком:

Умовні позначення:

СБН: стовпчик без накиду, збільшення петель: СБН пр., убавка — СБН уб.

Далі в'яжіть за схемою:

Як зв'язати зайця гачком?
Як зв'язати тулуб?
Схема в'язання вушок
Зайчик гачком

Коли ви закінчите в'язати зайчика, то можете вносити свої зміни, обов'язково все робити так, як описано вище, наприклад, замість шапки, зайчикові можна зав'язати бант або додати свої якісь штрихи, щоб вийшов заєць не схожий на інших.

Зайчик гачком — пухнастий зайчик

Такого красивого пухнастого красуню можна пов'язати з сірої пряжі — козячий пух. Для того, щоб зайчик тримав форму знадобиться синтепон. Причому лапки щільно набивати їм небажано, щоб тваринка використовувалася в якості іграшки для діток. І дитина міг її посадити на іграшковий стілець для того, щоб погодувати тварину або пограти з пухнастим звірятком в школу.

Жилетку в'яжуть з яскравої пряжі з білими нитками. Втім, можете застосовувати будь-які нитки, які у вас залишилися з попередніх виробів.

Зайчик гачком

Зайчик гачком — опис процесу:

Почніть в'язання з голови зайченя:

 1. Спершу наберіть шість петельок і зберіть їх у кільце. Продовжуйте процес в'язання тепер тільки по колу.
 2. Збільште кількість стовпчиків у другому ряду до 12 петельок, в третьому ряду збільшіть до 18-ти стовпчиків, додавайте через одну.
 3. У четвертому — через два стовпчики на третій провязывайте 2 СБН, у п'ятому збільште кількість петельок до 30-ти, в наступному до 36-ти.
 4. З сьомого по дев'ятий в'яжіть просто стовпчики без надбавок і убавленій.
 5. А в десятому ряду: додавайте стовпчики до 42 петель. Після 10-го почнеться зменшення.
 6. З 11-го ряду з 15-ї зменшуйте в кожному ряду по шість петель, поки не залишиться 18-ть.
 7. Набийте частина зайчика синтепоном і йдіть на убавку петельок далі. Зменшуйте так в кожному ряду по шість петель, поки не закриєте повністю голову зайчика.

Тіло зайченя:

 1. Наберіть шість петельок і зберіть їх у кільце. Продовжуйте процес в'язання тільки по колу.
 2. Збільште кількість стовпчиків у другому ряду до 12 петельок, в третьому ряду збільшіть до 18-ти стовпчиків, додавайте через одну.
 3. У четвертому — через два стовпчики на третій провязывайте 2 СБН, у п'ятому збільште кількість петельок до 30-ти, в наступному до 36-ти.
 4. З сьомого по восьмий в'яжіть просто стовпчики без надбавок і убавленій.
 5. У дев'ятому починайте збавляти петлі, щоб вийшло 30-ть. Десятий, одинадцятий провязывайте стовпчики без додатків і убавленій.
 6. З 12-го по 19-й в'яжіть так: у першому рядку зменшіть шість петель, у наступному провязывайте без надбавок і убавленій і так, поки не залишиться шість петельок, затягніть їх ниткою. Набивайте тіло зайчика синтепоном на 16-му ряду.

Ручки зайченя:

 1. Наберіть шість петельок, з'єднайте їх в коло, в'яжіть наступний ряд з додаванням до 12 стовпчиків, потім у третьому — додайте до 15 петельок.
 2. В четвертому-п'ятому провязывайте стовпчики без додавань і убавленій.
 3. В шостому — зменшуйте знову до дванадцяти. У сьомому зменшіть ще дві петельки.
 4. Восьмий-дев'ятнадцятий рядок провязывайте без надбавок і убавленій.
 5. У двадцятому зменшіть до п'яти і затягніть нитку.

Ніжки:

 1. Намагайтеся зменшувати кількість стовпчиків з тієї сторони де знаходиться носок.
 2. У першому ряду провяжите відразу вісім повітряних стовпчиків. Тепер в 2-ю петельку провяжите СБН і так далі, поки не дійдете до останньої, там провяжите 3 СБН. Потім в'яжіть ще п'ять СБН, в останню в'яжіть два СБН, щоб вийшло 22 стовпчика.
 3. В наступному додайте стовпчики до 28 петельок.
 4. П'ятий-восьмий без надбавок і убавленій.
 5. У дев'ятому зменшуйте до 22-х стовпчиків, десятий провязывайте без яких-небудь змін.
 6. В одинадцятому рядку зменшіть п'ять стовпчиків до 17-ти. Дванадцятий рядок без надбавок і убавленій. Дванадцятий так само 17 стовпчиків.
 7. У 13-му залиште 12 петельок, 14-22 в'яжіть по колу з 12 петельок.
 8. У 23-му зробіть зменшення на 6 стовпчиків, а в 24-му зменшіть ще три і стягніть стовпчики.

Вушка:

 1. З трьох повітряних стовпчиків зробіть кільце. Після додайте СБН три штуки до 6-ти петельок.
 2. Третій рядок додавайте СБН до 8-ми петель. Четвертий в'яжіть вісім петель СБН.
 3. У п'ятому додайте до 10-ти петельок. Шостий — 10 СБН.
 4. У сьомому додайте до 12-ти стовпчиків. Восьмий без змін — 12 СБН.
 5. Дев'ятий рядок — додайте та 14-ти стовпчиків. Десятий в'яжіть — 14 СБН.
 6. Дванадцятий рядок — додайте до 16-ти. Тринадцятий-п'ятнадцятий — 16 СБН.
 7. З 16-го по двадцятий зменшуйте по дві петельки, поки не вийде шість стовпчиків.
 8. У двадцять першому зменшіть три петлі поспіль і стягніть петельки.

Залишається оформити мордочку зайчика, точніше пришити очі, вуха, вишити носик. Після пришити голову до тельцю, а потім хвостик. Жилетку можете в'язати на свій розсуд, головне не забудьте залишити дірочки для лапок звірятка.

Зайчик гачком — приклади інших схем для в'язання

Зайчик гачком
Зайчик гачком

Відео: Заєць гачком