Прислів'я «Сім разів відміряй»: значення. Які поради укладені в прислів'ї «Сім раз відміряй»?

Значення прислів'я: «Сім разів відміряй».

Кожен з нас чув прислів'я «Сім разів відміряй, один раз відріж». Практично всі розуміють її значення. Так як в основі прислів'я лежить необхідність прийняття зважених рішень, а також, що потрібно керуватися інтуїцією, але не забувати все ретельно обміркувати. У цій статті ми розповімо про походження даної прислів'я.

Прислів'я « Сім разів відміряй»: значення, походження

Існує кілька варіантів походження даної прислів'я, який з них правильний, на даний момент невідомо.

Варіанти:

  • Вважається, що прислів'я могла статися з часів семибоярщини. Коли розгнівані бояри були незадоволені царем. Саме тому вони придумали дане вираження, щоб не зганьбитися, необхідно було спочатку все зважити і проаналізувати.
  • За іншою версією, вираз пішло від кравця справи. Адже дійсно, дуже просто відрізати шматок полотна, але пришити його назад без швів неможливо. Таким чином, якщо знову приладнати відрізок полотна, то залишиться шов і буде видно стик. В основі прислів'я лежить необхідність прийняття зважених рішень. Якщо сказати точніше, то автор прислів'я змушує нас правильно приймати рішення, і не рубати зопалу. Тобто кожне рішення повинно прийматися обдумано — «сім разів відміряй, один раз відріж».
Важливість ретельних вимірювань

Обережність — досить хорошу якість, так як дозволяє позбутися і уникнути великої кількості неприємностей і проблем. Однак у багатьох випадках воно стає деяким перешкодою в досягненні власної мети. Люди, які постійно обережні і дуже довго думають над прийняттям рішень, часто пропускають необхідні пропозиції і втрачають більшість можливостей. Адже не дарма з'явилася в противагу інше прислів'я: «Хто не ризикує, той не п'є шампанського».

Ці прислів'я протилежні за змістом. Якщо перша радить сто разів подумати, перш ніж прийняти рішення, то друга, навпаки, пропагує прийняття дуже швидких рішень. Насправді, необхідно керуватися ситуацією і можливими наслідками. Обережність хороша в тому випадку, якщо прийняте рішення впливає на ваше майбутнє життя.

У кравця

Які поради укладені в прислів'я «Сім разів відміряй»?

Дуже важливо сто разів подумати, перш ніж вибрати собі професію. Спочатку необхідно проаналізувати ринок затребуваних професій, а також врахувати, скільки буде коштувати навчання. Ось тільки після цього варто приймати рішення. Адже дуже багато підлітків дійсно рубають зопалу, і надходять туди, куди беруть без проблем.

Ну або ж навпаки, керуються тим, що високооплачувана професія і прибуткова. Найчастіше ніхто не думає про те, що, наприклад, юристів і економістів в конкретному місті не так багато. Щоб потрапити на таку посаду, необхідний певний досвід. Який дуже складно придбати, у зв'язку з незатребуваністю даної професії на ринку праці.

Оббивка стільців

Ця прислів'я вчить не поспішати, і перед тим, як здійснювати активні дії, сто разів подумати. Дійсно, багато хто роблять помилки, так як перебувають в поспіху. Це часто трапляється з тієї причини, що люди відкладають в довгий ящик справи, які можна виконати досить швидко.

Таким чином, на голову звалюється велика кількість справ, які необхідно виконати в обмежений період часу. Відповідно, перед тим як щось робити, необхідно подумати. Якщо це термінове справу, необхідно виконати його в першу чергу.

Своєрідним аналогом даної прислів'я є вислів: «поспішиш, людей насмішиш». Цей вираз також вчить розсудливості, і вказує, що поспіх — не найкращий варіант.

Ножиці з лінійкою

Схожою за змістом є прислів'я: «слово не горобець». Подібна прислів'я також вчить нас терпінню та обдуманих вчинків. Іноді різкі слова можуть стати причиною погіршення відносин між близькими. Відповідно, прислів'я «Сім разів відміряй», вчить нас здійснення обдуманих вчинків і вимовляння фраз, які також є осмисленими. Будь колючі слова може негативно позначитися на відносинах між людьми.

ВІДЕО: Сім разів відміряй