Здорові відносини — які вони? Як зрозуміти, що відносини здорові?

Кожному хочеться нормальних відносин без скандалів і докорів. У нашій статті ми розповімо, як розпізнати здорові відносини і яких правил потрібно дотримуватися, щоб вони такими залишалися.

Будь-яка людська комунікація, в тому числі і здорові сімейні відносини — це складна робота, яка вимагає багато уваги і сил. Вона повинна йти безперервно і ніколи не припинятися.

До певного моменту відносини розвиваються самі собою, і для цього навіть не потрібно докладати зусилля. Ось тільки після створення сім'ї все змінюється. Дуже часто в парах зустрічається пасивний спосіб побудови відносин і це завжди закінчується сумно.

Перш ніж почати жити разом, одружитися і завести дітей, люди роблять багато маленьких кроків назустріч один одному і тільки потім вже вирішуються на великі. Ось саме всякі дрібниці дозволяють створити міцну і здорову сім'ю.

Якими повинні бути здорові відносини: правила

Здорові відносини

Існує кілька основних правил, що дозволяють утримувати відносини в потрібних рамках. Якщо ви спробуєте їх на практиці, то помітите, що все у вас змінюється на краще, і сім'я стане міцнішою.

1. Дотримуйтесь дистанцію

Безумовно, сім'ї створюються людьми, щоб стати єдиним цілим. Так, це і називається справжніми почуттями, про які мріє кожна. Але тільки не всі вміють любити, а ось улюбленими хоча бути все. Коли створюється сім'я, то поступово проходить вся легкість і новизна. Замість цього з'являється побут.

Подружжя в деякій мірі контролюють один одного — питають як справи, як пройшов день і так далі. Але коли людина починає накладати на відносини тотальний контроль, то це говорить про його невпевненість в собі і внутрішньому страху. От тільки замість того, щоб намагатися контролювати, краще залишати невеликий простір.

Не обов'язково знати абсолютно все, щоб спілкування було в задоволення. Кожен чоловік повинен мати своє, особисте простір. Дозвілля не обов'язково проводити окремо завжди, хоча і це буває корисно, просто повинна бути свобода. Тобто, кожен сам вирішує куди йти і що робити. І не повинно бути ніяких заборон і дозволів.

2. Будьте собою і розвивайтеся

Розвивайтеся

Здорова сім'я — це та, де обидва можуть залишатися такими, як є. Вона не повинна бути повною суперечок і скандалів, де кожен змушує прийняти власну точку зору.

Якщо ви хочете залишитися собою, то ви повинні прийняти і свого чоловіка. Ви не повинні мати єдину думку з будь-якого приводу. Для успіху у відносинах потрібні компроміси та поступки. Ні, підлаштовуватися під чоловіка не потрібно, просто хоча б у чомусь послаблення повинні бути.

Розвиватися духовно може кожна родина. Відбувається це у двох різних напрямках — кожен розвивається сам, а ще обидва розвиваються разом. І навіть не обов'язково при цьому порівнювати себе з іншими сім'ями і робити також. Ваші погляди можуть бути іншими і відрізнятися. Кожна сім'я унікальна і тому не можна на когось рівнятися.

3. Насолоджуйтеся процесом

Сімейні відносини не є гонкою, по закінченні якої вас чекає якийсь приз. Насправді, це просто процес, яким треба насолоджуватися завжди. У нагороду ви отримаєте безліч приємних моментів і відчуттів, які створені природно.

Одним із секретів гарних відносин є те, що ви не повинні думати, що чоловік повністю ваш і нікуди не дінеться. Це не власність і не даність. Він теж людина зі своїми думками.

Боріться за своє щастя і завойовуйте людини щодня з допомогою любові і підтримки. Додайте цікаве спілкування і оригінальне проведення часу. Іншими словами, якщо ви хочете зберегти інтерес, то його треба підтримувати.

Як визначити здорові стосунки чи ні: ознаки

Ознаки здорових відносин

А ви впевнені, що перед вами саме той, хто вам потрібен? Адже часто доводиться витрачати час на марні відносини, в яких немає нічого хорошого. Безумовно, правила у здорових відносинах повинні дотримуватися, але як зрозуміти, що саме такі відносини? Давайте дізнаємося.

 • Ви є доповненням один одного

Знаєте як робота команда? Кожен в ній робить певні речі, і вони приводять до результату. Але робити це потрібно обов'язково разом і тоді команда досягає великих висот. Приблизно такий же принцип застосуємо і для здорових відносин.

Якщо одному не подобається мити посуд, то другий може зробити це за нього. Це і називається підтримка. А коли один є доповненням другого — це ідеально.

 • Ви сперечаєтесь

Але нечасто і по-доброму. Ви обоє маєте власну думку і можете його відстояти. Це дуже добре. А от якщо один постійно погоджується з другим, то це вже дивно, тому що абсолютно однаково мислити не здатен ніхто.

Деякі можуть подумати, що відсутність спорів — це навпаки добре. Ось тільки це зовсім не добре, як може здатися. Адже виходить, хтось приніс свої переконання в жертву.

 • Ви завжди підтримуєте один одного

У стосунків не буває вихідних і, тим більше, відпустки. Або вони є, або їх немає. Якщо відносини здорові, то обидва людини будуть з задоволенням перебувати разом. Якщо виникнуть труднощі, то стануть вирішувати їх спільно.

 • Ви не ховаєте свої недоліки

Ми всі не ідеальні і недоліки є абсолютно у кожного. Питання лише в тому — чи ви готові все це взяти? Якщо ви можете у відносинах дотримуватися звичайного поведінки, а всі відомі недоліки партнера, і він від вас не втік, значить можна вас привітати — ваші стосунки ідеальні.

 • Ви не боїтеся говорити про секс
Щаслива пара

Для здорових відносин завжди важлива відвертість. Партнери повинні навчитися говорити на будь-які теми, навіть про секс. Перед улюбленим ніколи не треба соромитися, і можна розповісти про свої потаємні фантазії. Це є ознакою довіри.

 • Ви можете помовчати удвох

У кожного був такий друг, з яким було приємно навіть помовчати. Відносини теж без цього неможливі. Не обов'язково постійно базікати без угаву. Іноді можна трохи помовчати і просто насолодитися моментом.

 • Ви відчуваєте себе особистістю

Потрібно завжди залишатися людиною і не розчинятися в своєму обранцеві. Якщо ви будете постійно підлаштовуватися, то втратите себе. З часом прийде розуміння, що ви жертва і втрачаєте себе.

 • Ви поважаєте особистий простір

Так, ви є парою, але особистий простір має бути у кожного. Всі мають на це право і ви не виняток.

Це означає, що ви не повинні постійно переглядати речі і телефон коханого. Нормальні люди так не роблять. У всьому повинна бути свобода і дотримання особистих кордонів.

 • Ви повністю довіряєте один одному
Абсолютна довіра

Довіра вкрай важливо. Без нього стосунки не можуть існувати. Якщо у вашій парі відсутня довіра, то один з партнерів буде завжди нервувати і висловлювати свої підозри в зраді. Нерідко нервозність проявляється навіть при виході на роботу і це сумно. Нехай і не відразу, але стосунки в результаті руйнуються. А все тому, що немає довіри.

 • У вас немає заборонених тем

В кожній парі є такі теми, які обговорювати не хочеться. Якщо постійно мовчати, то поступово прийде нерозуміння. А це, знову ж таки, спровокує скандали і непотрібні підозри. Так що, якщо вас щось турбує, то краще обговорити це, навіть якщо дуже неприємно.

Спілкування вкрай важливо, адже якщо його не буде, то як вибудовувати відносини. У вас не повинно бути ніяких заборон на розмови. Тим більше, це дозволить зберегти мир і спокій.

 • Ви приймаєте один одного з усім минулим

Всі ми маємо певне минуле. Безумовно, буває складно прийняти, що у коханого був хтось крім вас, але це треба зробити. Інакше далі ви не зможете рухатися.

Не бійтеся обговорювати минуле, адже його не змінити. Якщо ви навіть не хочете чути, що у вашого коханого вже були стосунки, то ви просто забираєте собі частину його життя.

Як ми вже сказали, у здорових відносинах не повинно бути заборонених тем, ніякої безпричинної ревнощів, тим більше до минулого.

 • Ви активно підтримуєте один одного
Підтримка

Люблячі люди завжди підтримують один одного, тому що впевнені в їх силах. Таким чином, коли ваша половина намітила мета, то ви не станете створювати перешкоди, а зробите все, щоб вона її досягла. Звичайно, допомога теж повинна бути розумною.

 • Ви продовжуєте працювати над стосунками

Пік є в будь-яких відносинах. Можна дістатися до нього швидко, а можна повзти туди роками маленькими кроками. Ось тільки, незважаючи на довгий сходження, падіння буде дуже швидким. Щоб затриматися нагорі, обов'язково потрібно працювати над стосунками і не давати їм зачахнути. Якщо ви просто одружилися і на цьому заспокоїлися, то не варто дивуватися, якщо вже через кілька місяців ви постійно скандали і віддалилися один від одного.

 • Ви чесні один з одним

Чесність важлива для відносин. Якщо вони шикуються в обмані, то тут навіть і говорити нема чого. Безумовно, іноді можна піти на маленький обман, але тільки якщо він на благо.

 • Вас не намагаються змінити

Кожна людина в стосунках не повинен прикидатися. Якщо доводиться це робити або щось в собі міняти, то це вже погано. Сутність здорових стосунків в тому, щоб прийняти людину такою, якою вона є і не намагатися нічого змінити. Так, можна змінювати якісь моменти, але не з чужої подачі. Ви повинні теж цього захотіти.

Відео: Що таке здорові стосунки?