Хто такий егоїст: визначення, види, характеристика людини простими словами. Що таке егоїзм: добре це чи погано? Відносини з егоїстом: філософія, споживацтво

Якщо у вашому оточенні є люди-споживачі, які тільки беруть, але нічого не дають взамін, можливо, це егоїсти. Щоб детальніше розібратися, що таке егоїзм, читайте статтю.

Всі люди на нашій Землі різні за складом характеру, розуму та іншим особистісним рисам. Існують особистості, які готові піти на будь-які жертви заради іншої людини. Але є такі, які люблять тільки себе.

Хто такий егоїст? У чому філософія цієї якості? Які будуть відносини з егоїстом і можливі нормальні відносини з такою людиною? Відповіді на ці та інші питання шукайте в даній статті.

Філософія егоїзму

Егоїзм з точки зору філософії

Ми живемо за різними земними законами, дотримуючись їх чи ні. Один з цих законів говорить про рівновагу. Тільки віддаючи щось, людина може розраховувати на отримання відповідної вигоди для себе. Якщо з якоїсь причини людина не врівноважує дані величини, тоді це говорить про протилежних життєвих позиціях: альтруїстичної або егоїстичної.

Люди економлять свій життєвий потенціал і енергію — це закладено від природи. Одні досягають цієї мети, ущемляючи інтереси оточуючих їх людей. Це називається егоїзмом.

Часто рівновагу віддачі та отримання порушується одномоментно. Наприклад, людина намагається протиснутися до каси без черги або вистачає останній пиріжок з тарілки. Потім таких людей мучить совість — це не можна назвати егоїзмом. Але, якщо подібні випадки для людини є нормою і його життєва позиція «захотів-взяв» незважаючи ні на що — це егоїзм.

Хто такий егоїст: визначення, види, характеристика людини простими словами

Егоїст простими словами

Егоїст — це людина, поведінка якого повністю визначається думкою про власну вигоду і користь. Така людина не вміє жити в суспільстві, знаходити виходи з компромісних ситуацій і зазвичай він ставить свої особисті інтереси вище інтересів оточуючих.

Цікаво: Як казав Марк Твен: «Егоїст — це людина, яка любить себе більше, ніж мене!». Слово «егоїст» походить від латинського «ego», що перекладається, як «я».

Егоїзм присутній в кожного з нас, і це вважається нормальним. Але у деяких особистостей настільки споживацьке ставлення до інших людей, що їх такий принцип життя виходить за рамки звичного для кожної людини мислення, і тому таких індивідуумів називають егоїстами.

 • Існує раціональний егоїзм, коли людина може оцінити свої дії і знає, які наслідки його чекають.
 • Але також є і такий вид егоїзму, як ірраціональний — це паразитує споживач, діючий на підставі своїх бажань і імпульсів, бажаючи отримати якомога більше користі для себе.

Ще можна виділити такі види егоїзму:

Види егоїзму

Якщо проаналізувати визначення егоїзму і його види, то можна сказати наступне:

 • Розумний егоїст при раціональному якості живе в своє задоволення, але при цьому не заважає жити іншим.
 • Людина, яка з завищеною самооцінкою, егоцентрична або у нього присутні якості нарцисизму, погано уживається в суспільстві.

У нього виникають вирішуються проблеми протягом усього життя, він завжди чогось вимагає неможливого від оточуючих, але при цьому нічого не віддає взамін.

Що таке егоїзм: добре це чи погано?

Егоїзм — це погано

Сам для себе егоїст — це добре. Жодна людина не скаже, що він поганий і ніколи не визнає, що він не правий. Для оточуючих егоїст — це проблема, так як така людина живе тільки для себе. Люди зобов'язані виконувати забаганки егоїста, хочуть вони цього чи ні.

До ознаками егоїзму варто віднести такі якості і дії людини:

 • При розмові невміння і небажання слухати свого співрозмовника.
 • Включення ігнору на зауваження інших людей.
 • У всіх своїх невдачах звинувачення будь-кого, але не себе.
 • Улюблене твердження егоїста: «Я завжди прав і крапка!».
 • Хвастощі.
 • Егоїст впевнений, що він виключно ідеальний чоловік.
 • Любить маніпулювати іншими людьми.
 • Всі свої достоїнства виставляє напоказ.
 • Залучення уваги до себе.
 • Поділ людей за ієрархічним рівням.

Тепер варто розглянути все-таки егоїзм — це добре чи погано:

 • Діагноз: егоїст — погано. Роблячи висновки на основі всього сказаного, можна з впевненістю сказати, що егоїзм — це негатив, нерви і маніпуляції. Егоїстичні особистості болісно самозакохані в себе, у них занадто завищена самооцінка, і при цьому вони критикують оточуючих, які намагаються щось сказати в їх сторону, заперечуючи вищість.
 • Егоїзм — добре. Якщо розглядати це поняття з точки зору людського існування, то бути егоїстичним індивідуумом добре. У цьому випадку егоїзм — це підтримання природного інстинкту самозбереження. Людині також потрібні такі якості для того, щоб він зрозумів свою важливість і зміг реалізувати себе, доводячи свої пізнання до досконалого стану.

У підсумку, індивідуум, який є егоїстичною натурою, в деяких ситуаціях може не відчувати провину, так як він йде до досягнення своєї мети. Але це не повинно переходити в звичний стан або споживацьке ставлення до інших людей.

Відносини з егоїстом: споживацтво

Споживацьке ставлення егоїста

Егоїст вибудовує відносини з протилежною підлогою тільки вигоди. Він може побудувати тривалі відносини, але тільки якщо буде впевнений, що партнер зможе задовольнити його інтереси і вимоги. Необов'язково такі запити будуть відображати матеріальну сторону. Якщо егоїстична особистість не отримує того, що хоче, починаються скандали і відносини в підсумку закінчуються.

Егоїстична людина не може оцінювати свого партнера як рівного собі. Він вимагає «прислуговування» і особливого ставлення до себе. Йому не важливі почуття інших людей, які страждають від ставлення егоїста. Він просто не вміє проявляти турботу до інших, йому важливий тільки він сам.

Важливо запам'ятати: Жити з егоїстичною людиною складно!

Споживче ставлення в результаті набридає і вже немає сил терпіти егоцентричні вчинки. Часто трапляються такі випадки, коли люди, що живуть з егоїстами, робили небажані вчинки на емоціях, і в подальшому це негативно позначалося на їх життя.

Егоїст завжди вважає себе ідеальним

Ось поради психолога, які допоможуть розставити все по своїх місцях і вибрати правильний шлях:

 •  Якщо намагатися піти від егоїста, то це нічого не вирішить. Егоїстична людина не зрозуміє своїх помилок і буде тільки звинувачувати партнера в тому, що це він винен і це він кинув. Потрібно розлучатися один раз і назавжди, і це рішення має бути зваженим.
 • Не перевоспитывайте егоїста — це безрезультатна ідея. Ви будете багато нервувати, і може істотно похитнути здоров'я, а самозакоханий партнер так і залишиться на своїй егоїстичній хвилі. Він звик, що йому завжди все підносили на тарілочці, і за неї всі проблеми вирішували інші люди. Єдиний вихід — це змінити ставлення до своєї дружині, чоловікові або іншому родичу або змінитися самостійно.
 • Намагайтеся міняти не характер егоїстичної людини, а його відношення до вас і іншим рідним людям. Якщо результату немає, тоді слід на деякий час стати таким же егоцентричним людиною, щоб «споживач» зміг подивитися на свою персону з боку. Хоча і це не завжди допомагає, особливо, в самих запущених випадках.
 • Ведіть боротьбу з егоїстами їх же методами. Виявляйте байдужість, не беріть на себе всі обов'язки партнера. Якщо змін немає, тоді краще залишити такої людини, адже ніхто не заслуговує споживацького ставлення до себе.
 • Навчіться любити і поважати себе. Для вас свої інтереси повинні бути на першому місці. Загальні проблеми повинні вирішуватися разом, а домашні обов'язки повинні бути розділені рівно навпіл.
 • Завжди говорите эгоисту про те, що вам не подобаються його звинувачення і підвищений тон з претензіями. Не погоджуйтеся з усім, що вам говорить егоїст.

Таким людям не вистачає уваги. Навчіться егоїста вислуховувати, і іноді дякуйте саме за те хороше, що він зробив у вашу сторону. Але не переборщіть, щоб не тішити его людини. Не показуйте свою слабкість, інакше ви станете для людини нецікаві і його ставлення до вас буде тільки погіршуватися. Любіть себе і не реагуйте на маніпулювання егоїстичних людей!

Відео: Плюси і мінуси бути егоїстом