Жінка «економ-класу»: ознаки — чому такими стають? Як позбутися від звички економити на собі?

Часто ми економимо на собі, причому економія стосується лише особистих витрат. У такому разі даму можна назвати жінкою «економ-класу».

На жаль, у нашому суспільстві жінка, яка звикла на собі економити, є, радше, правилом, а не винятком. Нам з дитинства прищеплювали думку, що завдання жінки – бути хорошою дружиною і матір'ю, забезпечувати своїх близьких всім необхідним і жертвувати для своєї сім'ї.

Цікаво, що в молодості практично всі дівчата схильні балувати себе. Юнацький максималізм спонукає їх вибирати все найкраще: косметику, одяг, відносини. Але з роками більшість представниць слабкої статі втрачають подібні прагнення. Вони все частіше намагаються економити на собі, перетворюючись поступово у жінок «економ - класу».

З часом подібна економія на собі перетворюється в звичку, а потім – в патологію, яку дуже важко викорінити.

Ознаки жінки «економ-класу»

Не потрібно думати, що жінка «економ-класу» — це дама бідна, яка змушена відмовляти собі у всьому з-за відсутності грошей. Подібне ставлення до життя властиво багатьом навіть дуже заможним жінкам. Неважливо, який рівень доходу у жінки «економ-класу».

Навіть, якщо вона добре заробляє і живе в достатку, вона все одно буде економити на собі. При цьому жінка «економ-класу» не завжди виявляється скупий чи жадібною. Вона може із задоволенням витрачати гроші на своїх родичів або друзів. По відношенню до інших вона дуже щедра, і економить лише на власних потребах.

Економія на собі

Перерахуємо типові ознаки жінки «економ-класу»:

 • Нові обновки в її гардеробі з'являються дуже рідко. Та й то, тільки в тому випадку, коли стара одяг прийшла в непридатність.
 • Речі жінка «економ-класу» купує не ті, які їй сподобалися, а ті, які набагато дешевше або продаються зі значною знижкою. При цьому вона обов'язково відчуває докори сумління за те, що доводиться витрачатися на себе.
 • Вона не схвалює безглуздих витрат, начебто фарбування волосся, манікюру або педикюру. Ці маніпуляції жінка «економ-класу» прекрасно робить вдома самостійно.
 • Нижня білизна завжди купується недороге, просте і зручне. Адже воно носиться під одягом і не видно сторонньому оку. Порвані колготки не викидаються, а латаються і потім носяться під брюками.
 • Речі для себе жінка «економ-класу» купує добротні, функціональні, і щоб обов'язково «підходили» для будь-якого випадку.
 • Власні кошти вона із задоволенням витрачає на численні іграшки для дітей або дорогі речі для чоловіка. Тобто жінці не шкода грошей на членів сім'ї, шкода тільки на себе.
 • У жінки «економ-класу» немає ні часу, ні бажання робити щось приємне собі самій. У неї завжди є справи важливіше, ніж власне благополуччя і задоволення.

Чому жінка стає «економ-класом»?

Як правило, жінки «економ-класу» навіть не намагаються з'ясувати причини, що примушують їх так ставитися до себе. Вони звикли пояснювати це різними зовнішніми обставинами: фінансовою нестабільністю, економічною кризою, тимчасовими сімейними проблемами, невідомістю майбутнього. Проте справжні причини економії на собі сидять глибоко в підсвідомості жінки.

Причин не мало

Психологи визначають декілька головних чинників, через які жінка стає «економ-класом»:

 • Малозабезпечене дитинство. Жінка звикла з малих років до дуже скромною і небагатій життя, коли гроші в сім'ї витрачалися тільки на речі першої необхідності.
 • Батьківські установки. Можливо, в батьківському домі було заведено відкладати гроші на «чорний день», відмовляючи собі в будь-яких задоволеннях і вважаючи їх надмірностями. Ставши дорослою, жінка «економ-класу» копіює поведінку батьків та їх ставлення до фінансів. Вона просто звикла так жити і не знає інших варіантів.
 • Показна жертовність. Іноді дама відмовляє собі у всьому на користь домочадців, щоб мати можливість згодом дорікнути їх за неправильну поведінку: «Я заради вас всім жертвую, а ви...» Докір може бути мовчазним, так і висловлених вголос. Ті, заради кого, власне приноситься жертва, повинні з повагою ставитися до мучениці і постійно відчувати почуття провини. Жертовність – чудовий спосіб заслужити значущість в очах чоловіка і дітей. Це справжнісінька маніпуляція з боку жінки.
 • Низька самооцінка і нелюбов до себе. Жінка «економ-класу» задовольняється малим, тому що не вважає себе гідною для чогось більшого. Цей принцип вона застосовує у всіх сферах життя і вибирає відповідні стосунки, побутові умови або роботу.
 • Недостатня мотивація. Жінка просто нічим не цікавиться. Їй нічого не хочеться в принципі. Можливо, в дитинстві батьки часто пригнічували її бажання. Тому, ставши дорослою, пані так і не навчилася бажати.
Немає мотивації
 • Страх і почуття провини. Жінка боїться того, що якщо сьогодні вона витратить гроші на себе, то завтра сім'я залишиться без коштів до існування. І винною в цьому буде вона. А так не доведеться брати на себе відповідальність за будь-які фінансові труднощі, які можуть статися в сім'ї.
 • Затяжна депресія. Стреси, зобов'язання, проблеми на роботі, складні відносини – все це може стати причиною того, що у жінки пропадають будь-які прагнення і мрії.
 • Відсутність перспектив. Даний стан властиво жінкам, які махнули на себе рукою. Підстави можуть бути різними: рутинна робота без можливості кар'єрного зростання, відсутність надій на гармонійні відносини або створення сім'ї. Жінка не бачить в своєму майбутньому ніякої радості і розвитку. Тому й не хоче вкладати в себе ні грошей, ні часу.

Чи шкідливо бути жінкою «економ-класу»?

Психологи в один голос стверджують, що представниці слабкої статі не повинні економити на своїй персоні. Жінка «економ-класу» не приносить ніякого блага ні себе, ні дружину, ні близьким. Своєю економією вона робить тільки гірше всіх.

Економія

Чому шкідливо бути жінкою «економ-класу»:

 • Дама, яка свідомо себе у всьому обмежує, спонукає й інших не звертати уваги на її бажання. У членів сім'ї просто увійде в звичку, що жінці нічого не треба. І вони теж стануть економити на ній. А з часом можуть навіть обурюватися і засуджувати її, якщо раптом їй захочеться купити щось для себе.
 • Чоловік жінки «економ-класу» поступово позбавляється стимулу домагатися в житті чогось більшого. Адже якщо дружині нічого не потрібно і балувати її не обов'язково, навіщо намагатися заробляти більше грошей і прагнути до успіху заради сімейного благополуччя?
 • На думку езотериків, економлячи на собі на користь своїх чоловіків, дами починають проявляти материнський інстинкт, який згодом витісняє з них жіночі енергії. Таким чином, жіночність втрачається, і жінки стають менш привабливими і бажаними.
 • Вважається, що саме через жінку в сім'ю направляється фінансовий потік. Вона є своєрідним магнітом для грошей, так як більше відчуває і бажає. Якщо берегиня сімейного вогнища не дозволяє собі витрачати гроші на розваги, вона тим самим перекриває грошовий потік.
 • Чоловік одразу помічає в жінці «економ-клас», як вона реагує на подарунки і які страви замовляє в ресторані. І якщо дама на собі економить, то й джентльмен буде на ній економити. Якщо ви бурхливо радієте якусь дрібницю, яку отримали в якості подарунка на день народження, то яким би не був заможним ваш кавалер, дорогих презентів він вам робити не буде ніколи. Навіщо йому витрачатися, якщо вам багато не треба?
 • Постійно економлячи на собі, жінка починає відчувати незадоволеність життям, яке може з часом перерости у справжню депресію.
Невдоволення
 • У майбутньому діти жінки «економ-класу» не будуть поважати свою матір. Вони просто сядуть їй на голову. Якщо вона завжди від усього відмовляється, то й нащадки не будуть рахуватися з її думкою.
 • Якщо жінка не відчуває себе красивою і абсолютно до цього не прагне, вона раніше починає старіти і в'янути.
 • У жінки «економ-класу» включається режим економії і у всіх інших сферах життя. Вона поступово втрачає здатність мріяти і бажати. А якщо немає бажання, то і немає сенсу щось змінювати у своєму житті і чогось добиватися. З часом у жінки слабшає віра у власні сили.

Жінка «економ-класу»: як позбутися згубної звички?

Якщо все, про що писалося вище, вам властиво, пора терміново міняти своє життя!

Чому так важливо позбутися від звички економити на собі:

 • Усвідомте ту думку, що у вас є тільки одне життя. Іншої не буде. Залиште думки про загробне життя або реінкарнації. Навіть якщо все це існує, жити потрібно сьогодні: насолоджуватися смачною їжею, подорожувати, носити гарний одяг. Подумайте також про те, що роки пролетять дуже швидко, і старість неминуча. І у вас ще будуть проблеми, її супроводжують. Так навіщо завчасно жити по-старечому?
 • Прийміть той факт, що бути жінкою «економ-класу» просто принизливо. Не переконуйте себе, що головне в людині – його багатий внутрішній світ. Це, звичайно, важливо, але і до власних потреб потрібно ставитися шанобливо. Пора починати себе цінувати і любити.
Не можна на собі економити
 • Економлячи на собі, ви провокуєте Вищі сили, бо хто чекає настання «чорного дня», той у підсумку його чекає. І навпаки, хто готовий до матеріального достатку і живе так, ніби воно вже настало, обов'язково його отримає. Подумайте, може, ви економите не тому, що у вас грошей немає, а грошей немає, тому що ви економите.
 • Купуючи дешеві і неякісні речі, ви тим самим абсолютно не економите. Зовсім навпаки – вони вийдуть з ладу набагато раніше більш дорогих, але якісних. І вам доведеться знову витрачатися.
 • Якщо ви не будете на собі економити, і станете вкладати кошти у своє здоров'я, то позбудетеся в майбутньому від витрат на ліки і лікарів.
 • Життя влаштоване таким чином, що того, чого ми шкодуємо для себе, у нас не буде. Це відноситься і до тимчасових ресурсів теж. Так що якщо вам вічно ніколи займатися собою, то, навіть крутячись як білка в колесі, завжди будете відчувати брак часу.
Не можна економити на собі
 • Коли жінка дозволяє собі мати те, що їй хочеться, у неї гарантовано підвищується самооцінка, вона зростає у власних очах. Вона починає відчувати себе більш красивою, значущою і коханої. З'являється впевненість у собі. І навколишні люди це відчувають і ставляться до неї так само. Наявні раніше комплекси у жінки поступово зникають. Вона починає вільніше спілкуватися і частіше посміхається. І всі ці зміни в результаті притягують в її життя успіх.
 • Зрештою, ви повинні відповідати своєму чоловікові. Тим більше, якщо він добре заробляє. Для кого він намагається? Виглядаєте так, щоб він з гордістю казав знайомим: «Це моя дружина».

Багато пані можуть заперечити, що наше життя зараз досить важка, і грошей часто не вистачає навіть на найнеобхідніші речі. Як же в таких умовах перестати економити на собі? Адже не завжди є можливість витратити гроші на нову сумку або туфлі.

Але принцип позбавлення від економії на собі полягає не в тому, щоб почати витрачати на себе багато грошей. Принцип в тому, щоб не думати про себе в останню чергу. Не ставте свої потреби нижче потреб інших. Не думайте, що їм потрібніше, а ви обійдетеся».

Для того щоб не відчувати себе жінкою «економ-класу», ніколи не економте:

 • На догляді за собою. Жінка зобов'язана бути красивою. Тим більше сучасна косметологічна промисловість пропонує величезний арсенал засобів, що підтримують нашу молодість і привабливість. Наносите макіяж, умащивайте своє тіло маслами і кремами. І головне – насолоджуйтеся цим процесом.
 • На здоровому і якісному харчуванні. Всім відомо, що здорова їжа – запорука довголіття та фізичної активності. Не шкодуйте грошей на горіхи, фрукти, морську рибу та фермерські продукти.
 • На спідній білизні. І не варто переконувати себе в тому, що його ніхто не бачить, крім вас. Психологи переконані, як дама відноситься до нижньої білизни, так вона відноситься і до власної сексуальності і своєму тілу.
 • На своєму емоційному і душевному стані. Наш настрій має великий вплив на здоров'я, стосунки в сім'ї, досягнення в роботі і якість життя в цілому. Тому не шкодуйте часу на те, що покращує ваш настрій або допомагає фізичному та духовному розвитку.

І не треба виправдовувати економію на собі браком фінансів. Навіть якщо немає коштів на дорогі косметичні салони, можна знайти рецепти домашніх масок для догляду за обличчям. А якщо немає можливості придбати стильний і модний одяг, можна навчитися шити самій. Головне – рахуватися зі своїми бажаннями.

Прагнучи позбутися від звички бути жінкою «економ-класу», багато дамочки можуть зануритися в нестримний шопінг. Не робіть таку помилку. Не варто викупати собі купу непотрібних речей. Так ви витрачаєте всі свої заощадження, а потім будете мучитися почуттям провини. І в підсумку знову станете на собі економити.

Не можна затарюватися непотрібним

Позбавляйтеся від звички економити на собі поступово. Вчіться щедрість по відношенню до себе улюбленої. Запитайте себе: «Що може мене потішити?», «Чого я зараз хочу?». Найчастіше жінки «економ-класу» до такої міри звикли пригнічувати власні бажання, що не можуть відповісти на подібні питання. Частіше запитуйте себе, чого вам хочеться. І обов'язково робіть для себе.

А поради психологів підкажуть, як це правильно виконувати:

 • Складіть список того, що може приносити вам радість щодня. Список не обов'язково повинен відображати матеріальну сторону. У нього можуть входити просто заняття, які приносять вам задоволення: почитати книгу, спокійно випити кави, записатися на танці.
 • Перестаньте себе жаліти. Перестаньте економити спочатку у своїх мріях і бажаннях. Ви повинні перебудувати себе і не вважати похід в СПА-салон або модний бутік марною тратою часу і фінансів.
 • Купіть те, про що мріяли дуже давно, але вважали непотрібною тратою грошей: золоту прикрасу, хутряну шубку, карколомне мереживну білизну або дорогу сумочку. Сенс такої покупки в тому, щоб ви відчули, як це здорово – балувати себе.
 • Даруйте собі непоправної і важливий ресурс – час. Не прагніть спочатку зробити всі справи, а потім вже зайнятися собою. Всі справи зробити просто неможливо. Коли зробите щось одне, з'явиться інше. Тому займіться власною персоною. Влаштуйте собі раз в тиждень тільки «ваш» день. Оголосіть своїм домашнім, що цей день ви присвятіть виключно відпочинку і задоволень. Нехай вони в цей час самі справляються зі своїми справами. Повірте, сім'ї, де заведено таке правило, набагато більш щасливі і дружні, так як жінка не валиться з ніг від втоми і завжди перебуває в гарному настрої.
 • Почніть щомісяця відкладати гроші, які витратите виключно на себе. Навіть якщо ваш дохід невеликий, відкладайте хоча б маленьку суму. А накопичивши достатньо, не піддавайтеся спокусі купити щось потрібне і корисне по господарству. Використовуйте ці гроші тільки на те, щоб побалувати себе кохану.
 • Замініть свій старий халат, в якому ходите вдома, на гарну домашню одяг. Ви здивуєтеся тому, як моментально відчуєте позитивні зміни всередині себе. Коли ви будете відчувати себе красивою в будь-якій обстановці, ваше життя гарантовано стане краще.
 • Відвідуйте місця, поважніше і розкішніше, ніж звикли. Не бійтесь заглядати в дорогі магазини. З задоволенням приміряйте ексклюзивний одяг, навіть якщо зараз вона вам не по кишені. Випийте чашечку кави в модному і престижному кафе. Привчайте себе до розкішного життя. І нехай ці заклади поки будуть не найкращими. Але ви поступово збільшите свою готовність мати більше, ніж звикли.
 • Завжди ставте чоловіка, що вам потрібно те-то і те-то. Нерідко жінка економить на собі і не говорить чоловікові про брак грошей, жаліючи його почуття і не бажаючи засмучувати. І той перебуває в повному невіданні. Коли з'являються зайві гроші, чоловік спокійно може купити новий телефон або музичну установку. І щиро не розуміє, чому його кохана так образилася. Тому чоловік повинен знати про ваших потребах і бажаннях. Складіть список того, що вам необхідно: одяг, взуття, абонемент в спортзал, косметика. Покажіть список чоловікові і обговоріть з ним фінансову сторону.
 • Свідомо балуйте себе, купуючи те, що зробить ваше життя приємніше, смачніше і яскравіше. Саме ваше життя, а не чиюсь іншу.
Балуйте себе

Навіть якщо у вас не вийде повністю позбутися звички економити на собі, не турбуйтеся. Продовжуйте працювати над собою. З невеликих кроків складається великий успіх.

Пам'ятайте, що ми не можемо полюбити ближнього, не полюбив перш самих себе. Не бійтеся отримувати задоволення в житті. Так ви зробите щасливою і себе, і ваших улюблених людей.

Важливо: Чому не можна економити на собі?