Секонд-хенд — ексклюзивний одяг за копійки: особливості, правила покупки. Чи варто купувати одяг у секонд-хенді?

Секонд-хенд являє собою магазин, де продається одяг, так би мовити, з «других рук». Її вартість невисока і завжди можна знайти що-небудь цікаве. Саме це і приваблює покупців. Давайте дізнаємося, чи варто купувати одяг у секонд-хенді і чому.

Секонд-хенди користуються великою популярністю на сьогоднішній день і це навіть незважаючи на те, що в них продаються речі, які вже хтось носив. Хтось стверджує, що це найкращий із способів заощадити, а хтось, що купувати одяг у таких магазинах — марна трата часу. Так чи варто купувати одяг у секонд-хенді? Давайте розберемося в цьому питанні.

Хто купує одяг у секонд-хендах?

Секонд хенд

Коли секонд-хенди тільки з'явилися, то вони були націлені на продаж речей для бідних людей, які з різних причин не могли дозволити собі новий одяг. Це були магазини з великою кількістю всякого мотлоху, де рідко вдавалося знайти щось підходяще. На сьогоднішній день ситуація змінилася. Звичайно, і зараз в секондах часто зустрічаються досить дивні речі, але і цікавого стало дуже багато. Приміром, тут зустрічаються брендові речі. Деколи навіть з бірками. Так що ці магазини стали дуже популярні серед різних категорій населення, особливо в країнах Заходу.

Деякі торгові точки приймають у своїх стінах кілька тисяч покупців за день і треба віддати їм належне — ніяких коробок з незрозумілих ганчір'ям ви не побачите. Все виглядає більш ніж пристойно — вішалки, полички, вітрини, примірочні і так далі. Продавці ввічливі і завжди допоможуть з вибором.

Та й ставлення до покупців стало іншим. Сюди приходять люди різних віків і вони не обов'язково бідують. Крім того, навіть деякі зірки в них заглядають. Таким чином стилісти вирішують проблему індивідуальності. У деяких категорій населення, купувати речі в секонді навіть модно.

Так що бажаючих купити що-небудь цікаве з других чи третіх рук — дуже багато. Але чи доцільні такі покупки?

Переваги покупки одягу секонд-хенді: особливості

Переваги секонд хендів

Незважаючи на всі забобони, одяг з секонд-хенду все-таки непогана і це обумовлено наступними перевагами:

 • Економія

Звичайно, для деяких — справа честі, якщо вони куплять саме дорогу річ. Однак, більшість покупців все ж намагаються економити. Те, що речі в секонд-хендах коштують досить дешево, є великою перевагою. При наявності невеликого бюджету можна зібрати цілий гардероб.

І серед купи одягу завжди трапляються цікаві речі. Це можуть бути фірмові штани, оригінальні футболки та сорочки, які пару раз одягнули і віддали, а ціна на них впала в кілька разів.

 • Дитячий одяг

Окремо варто сказати про одяг для дітей. Як правило, їм кожен сезон потрібно щось новеньке, адже дітки ростуть дуже швидко, особливо маленькі. А як бути, якщо сім'я велика? Кожен сезон батьки збирають гроші і дістають всі свої заначки. І це вимотує.

Якщо врахувати те, як ростуть маленькі діти і їх тіло змінюється, то навіть немає сенсу купувати дизайнерські обновки. Багато батьків перед початком сезону намагаються знайти щось подешевше, адже дитячий одяг коштує дорого. Звичайно, може бути сама по собі вона і недорога, але якщо дітей багато, у них багато потреб, а купувати припадає на сезон, то секонд-хенд є прекрасним варіантом.

Ті, хто купує одяг для дітей у секонд-хендах в курсі, що тут можна придбати все необхідне. Починаючи з дитячого до підліткового віку, тут є будь-який одяг. Деякі віддають її з бирками і жодного разу не використаний. Так, майже нові речі можна забрати задарма. До речі, часто в окремих коробках лежать аксесуари, іграшки, машинки і книжки. Навіть якщо на речі виявиться невеликий дефект, який ви самі можете поправити, то це не страшно, адже ви віддаєте зовсім невеликі гроші.

 • Оригінальність
Що купити в секонд-хенді?

Незважаючи на те, що асортимент одягу на ринку пропонується багатий і цікавий, стати оригінальним в неї майже неможливо. Що стосується речей в секондах, то от саме вони дозволяють зробити образ оригінальніше. Одягаючись у таких магазинах можна навіть не боятися, що у кого-то буде така ж куртка або кофточка. Така унікальність є великим плюсом для тих, хто хоче виділятися.

 • Мода

Часто ті, хто вважає себе просто зразком стилю, вернуть носа від секонд-хендів. Хоча це не зовсім правильна позиція. Так, нових колекцій на вішалках точно не знайти, а от елегантні речі, що відрізняються оригінальністю — цілком. До того ж, не всі знають, але змішувати модні новинки різних сезонів стало дуже модно і можна створити дуже цікавий і оригінальний образ. До речі, в цьому криється секрет вуличної моди. Пошук елементів гардеробу для конкретних образів дозволяє створити свій неповторний стиль.

 • Якість та функціональність

Ці два параметри вже доведені і вам навіть не варто в цьому сумніватися. Погодьтеся, коли купуєш нову річ, то ніколи не знаєш відразу, як вона поведе себе після прання. А в секонді вже представлені речі після декількох прань. Тобто, вони вже довели свою якість. Якщо річ не буде розтягнутої, її колір яскравий, то можна навіть не сумніватися в якості.

 • Азарт

Покупка речей у секонд-хенді для багатьох нагадує полювання. Адже так приємно знайти щось рідкісне і ексклюзивне за низькою ціною. Для кожного шопоголіка — це приємне заняття. Коли знаходиш на вішалках або в коробках дивовижні речі, то відчуваєш такий кайф, як-ніби ти зловив трофейну рибу. Тому у багатьох покупців прийнято хвалитися своїми обновками перед подружками і в інтернеті.

Як купувати одяг у секонд-хенді: правила

Як купувати в секонд-хенді?

При виборі речей в секонд-хендах потрібно бути уважним і оглядати кожен предмет перед покупкою. Є кілька основних правил, які дозволять вам вибрати якісний і гарний одяг в такому магазині.

 • Річ повинна виглядати як нова

Якщо вам потрібні пристойні джинси для виходу на вулицю, то ніяких поблажок речей робити не потрібно. Незважаючи на те, що це товар з других рук, вони не повинні мати ознак поношеності. Якщо річ використовувалася, то сліди повинні бути мінімальними.

 • Одяг має бути по фігурі

Якщо ви вмієте шити, то не варто вибирати речі, які треба переробляти. Це можуть бути великі, маленькі, вузькі і так далі. Може бути просто є невеликий дефект. Справа в тому, що ви можете просто закинути цю річ і постійно обіцяти собі зробити її завтра. Не факт що це саме завтра настане чи взагалі воно буде дуже нескоро.

 • Ви повинні відчувати себе добре

Тут важливо враховувати не тільки відповідність фігури, але і загальне зручність. Якщо річ не сідає по фігурі, то в ній апріорі не буде комфортно.

Принцип такий — у секонд-хендах треба купувати такі речі, які ви могли б придбати за повну ціну. Одяг повинен бути не тільки дешевою, врахуйте це.

Можуть речі з секонд-хенду бути небезпечними?

Небезпека речей з секонд хенду

Незважаючи на те, що речі в секондах дійсно можуть бути дуже зручними і недорогими, а ще привабливими, є деякі небезпеки, про які ви точно повинні знати, щоб не помилитися.

 • Ілюзорність вигоди

Та ж сама економія може виявитися уявною. При придбанні великої кількості товарів в таких місцях люди зазвичай витрачають набагато більше, ніж при стандартному шопінгу. Так, ці речі більш дорогі, але рідкісні.

 • Фізична чистота

Екологи запевняють, що покупка такого одягу має певні переваги. Це не просто економія, але і здоров'я. Дитяча шкіра дуже чутлива до різних речовин, на відміну від дорослої. Як правило, після декількох прань всі шкідливі речовини з нової одягу вимиваються і нічого не залишається.

При покупці одягу секонд-хендах для дітей, як би дивно ці не було, ми вибираємо більш здорові, тому що їх уже кілька разів прали. Таким чином, шкіра дитини не дасть ніяких висипань або алергії навіть при першому надяганні.

Хоча, багато хто вважає, що це неправда, тому що в такому одязі може бути ще більше хімії. Справа в тому, що основна маса приходить з-за кордону перш ніж вирушити до покупців, вона активно очищається від бруду і бактерій. Якщо цього не зробити, то експортеру просто не дадуть сертифікат на продаж товару. Саме це і пояснює, чому в секонд-хендах часто витає специфічний і трудновиводімиє запах.

Одяг в секонд хенді

Часто навіть лікарі кажуть, що для дітей не варто купувати такий одяг. На їхню думку, занадто дешеві речі несуть у собі більше небезпеки, тому що їх піддають обробці сильними засобами. А вони цілком можуть призвести до алергії або подразнення. Коли дитяча шкіра контактує з такою одягом, то може виникати висип, почервоніння і так далі.

Часто в популярні секонд-хенди приходять жінки з дітьми та вагітні. Не завжди вони виявляються здоровими. Адже в місцях великого скупчення людей хто-небудь завжди виявиться з застудою, а хтось заразиться. Найбільша концентрація шкідливих речовин виявляється в м'яких іграшках, так і одяг може заразити, нехай не від господаря, але від примерявшего точно. Так що при покупці товарів не забувайте про гігієну і обережності. Ні в якому разі не надягайте одяг на голе тіло, щоб не було висипки. Більш того, не торкайтеся особи і не тріть очі.

Вагітні повинні пам'ятати, що для них запах від одягу може виявитися занадто різким, хоча нічого страшного в цьому немає.

 • Енергетична чистота

Цього аспекту для багатьох не існує, от тільки це не означає, що це так. Можна надягати чужу річ? Тут справа не тільки в огиди, але й енергетиці. Нерідко ми використовуємо те, що не наше — носимо подружкину біжутерію, купуємо одяг в секондах і так далі. Причому далеко не кожен задумається, які наслідки від цього можуть бути для енергетики та дарма.

Кожна людина володіє певною енергетикою і якщо вона не співпадає з вашою, то може виникнути протидія, від якого ви постраждаєте. Всі речі дають власникам свою енергетику. Це дозволяє віруючим людям відмовитися від подібних покупок.

Ви взагалі думали про те, хто носив цю річ до вас? Якщо це був життєрадісний і позитивна людина, то все відмінно, але ж скільки хворих, нещасливих, сумних людей здає туди речі. Хтось навіть після небіжчиків віддає. До речі, фахівці у галузі енергетики стверджують, що хороша енергія рідко передається новим власникам, як правило, це погана. Саме тому ми можемо погано почувати себе в одязі, який раніше носив інший чоловік. Безперечно, мало хто може зв'язати раптову хворобу з новою курткою, та й взагалі з приводу енергетики речей мало хто думає. Але, якщо одному пощастило, то не факт, що іншим теж.

Хоча і надто зациклюватися на цьому немає сенсу. Тим більше на дитячому, адже її зазвичай здають просто тому, що малюк виріс.

Як правильно прати речі з секонд-хенду і прибрати чужу енергетику?

Як прати речі з секонд-хенду?

Не рекомендується надягати річ відразу ж після покупки, адже ви не знаєте, хто її вже поміряв. В першу чергу її потрібно випрати.

Як випрати одяг з секонд-хенду для дорослих?

Якщо вас не лякають можливі небезпеки придбання речей в секондах, то все одно варто хоча б подбати про власну безпеку. Вам потрібно попередити можливу шкоду для здоров'я і правильно випрати одяг, прибрати всю хімію.

Існує кілька правил прання дорослого одягу з секонд-хенду:

 • Виперіть річ як мінімум тричі, щоб температура була не менше 60 градусів
 • Для прання використовуйте антибактеріальний порошок
 • Ставте функцію подвійного полоскання або робіть це вручну
 • Якщо на речах є етикетки, тобто вони абсолютно нові, то їх теж треба прати, адже вони перебували серед інших речей, що пройшли обробку
 • Часто специфічний запах видаляється тільки після декількох прань

Як випрати дитячий одяг з секонд-хенду?

Дитячий секонд хенд

Якщо ви придбали одяг для дитини, то для нього обробка буде дещо інша:

 • Два рази можна випрати з простим порошком, а на третій використовувати засіб для малюків. Обробку речей правильніше робити з гіпоалергенним порошком, тому що він добре усуває бруд і не шкодить дитячій шкірі.
 • Для прання слід встановити більш високу температуру і тривалість прання. Досить хоча б 60 градусів, але можна встановити і 90.
 • Якщо куплені речі в плямочках, то за годину до основного прання замочіть їх у гарячій воді з порошком. Він допоможе розм'якшити забруднення. Ще можна купити спеціальний дитячий плямовивідник, тому що звичайний занадто агресивний і для дитячої шкіри не підходить.
 • Можна скористатися рідиною для полоскання. Додавати її треба в останню фазу, щоб не нашкодити дитячій шкірі.
 • Ще варто добре прополоскати одяг. Якщо ваша пральна машина не має дитячого режиму, то краще активувати додаткове полоскання.
 • Після сушіння речі треба добре пропрасувати на відповідних режимах.
 • До речі, такий же догляд повинен бути і за іграшками. Все що можна виперіть або промийте. Іграшки з батарейками краще всього мити в посудомийних машинах.

Як прибрати чужу енергетику з речей з секонд-хенду?

Енергетика речей з секонд хенду

Якщо ви дуже боїтеся, що на речах могла залишитися погана енергетика, то скористайтеся кількома порадами, які допоможуть вам її прибрати:

 • Замочіть речі в тазі з сіллю на кілька годин, а потім добре промийте під краном і виперіть. Сіль володіє сильними магічними властивостями і чудово прибирає чужу енергію.
 • Перш ніж надіти чужу річ, зробіть обробку парою з полину або чебрецю. Ці рослини краще інших прибирають погану енергію.
 • Можна окропити речі святою водою.
 • Зверніться до предмета подумки. Це теж допомагає. Скажіть про себе, наприклад — «Дорога річ! Я знаю про твоє минуле, я його поважаю, але прошу тебе служити мені вірою і правдою, як попереднього господаря».

Так чи варто все ж купувати одяг у секонд-хенді? У кожного на цей рахунок власна думка. Одні навіть близько до таких магазинах не підходять, а хтось пишається своїми здобутками. Істину, як завжди, потрібно шукати десь між. Речі з секонду дійсно можуть стати відмінною паличкою-виручалочкою, якщо у вас обмежений бюджет або ви хочете поекспериментувати. Головне, не забувайте про можливу небезпеку і дотримуйтесь заходів обережності.

Відео: чи Варто купувати речі в секонд-хендах — мій гардероб