Чому не можна накручувати волосся на палець: прикмети проти психології

Звичка накручувати волосся на палець на перший погляд здається досить безневинною. Але насправді, з цією дією пов'язано багато прикмет і психологічних спостережень.

Зміст

Ще в часи наших предків волосся мали магічні властивості. В результаті чого виникло безліч прикмет про локонах, а також прядках. Приміром, існує повір'я, яке забороняє накручувати локони на палець. До даного марновірству також мають відношення досвідчені психологи.

Чому не можна накручувати волосся на палець: прикмети

Прийме, які б забороняли чіпати волосся або накручувати пасма на палець, не так вже й багато. Але більшість з нас постійно згадують їх у повсякденному житті. Наші мами і тата, бабусі і навіть дідусі постійно акцентують увагу на цій згубній звичці і намагаються боротися з нею. А от чому саме це можна робити?

До головних болів

Особливо часто це властиво дівчатам, так як у них довге волосся. Однак якщо у хлопчиків також довге волосся, то у них також може з'явитися ця згубна звичка.

 • Згідно з народними прикметами не можна накручувати волосся на палець, так як це тягне за собою головні болі і до того ж досить сильні.
 • Також існує думка, що накручуючи волосся на палець, ви можете залучити собі багато проблем.
 • Накручуючи пасма на гребінь, ви викличете собі мігрень.

Чому не можна накручувати волосся на палець: прикмети проти психології

Деякі думають, що накручувати волосся на палець — це просто невинна звичка, яка не може завдати ніякої шкоди. Насправді ж вона несе безліч великих психологічних проблем. Експерти в галузі психології в один голос твердять, що якщо ця звичка з'явилася у дитини в маленькому віці, то до того моменту, як він піде в перший клас вона сама собою пройде.

Часто діткам треба помацати свої волоссячко, щоб себе приспати. У старшому віці це служить способом позбавлення себе від стресових ситуацій, проблем, внутрішніх переживань, острах чогось, а також комплексів.

Накручувати волосся на палець: дитяча звичка

Зовсім не страшно, якщо накручування пасом на палець виникає у дітей шкільного або навіть дошкільного віку. Так дитина розслаблюється, заспокоюється і захищається від такого поки ще незрозумілого світу, де він ще нічого не розуміє. Щоб позбутися від цієї звички в першу чергу слід поговорити з дитиною відверто, запитати, що його турбує і стати для нього другом, на якого він може в будь-яку хвилину покластися і розповісти, що його турбує. Слід знайти разом інший спосіб релаксації.

Навіщо накручують волосся на палець діти до 3 років?

Не слід застосовувати силу, щоб відучити малюка накручування волосся на палець. Так ви втратите довіру дитини, але від шкідливої звички його не позбавите. Іноді трапляється, що якщо на цьому кроці постійно загострювати увагу, малюк може робити це щоб вас спровокувати.

Дитина

Рекомендації:

 • Знайдіть заміну. Відверніть увагу іграшкою малюка.
 • Грайтеся з малюком дрібними предметами: збирайте пазли, конструктор лего, робіть вироби з крупи, ліпіть.
 • Масажуйте малюкові долоньки. Нехай він відчує ваші теплі руки і турботу.
 • Спілкування понад усе. Коли мама постійно працює, дитина починає переживати, у нього з'являється бажання покрутити руками волосся.
 • В ліжечку ввечері читайте маляті цікаві казки, співати колискові, цілуйте, коли йдіть і кажіть, що любите його.
 • Якщо все це не допомогло, варто піти в перукарню і обстригти волосся.

Навіщо накручують волосся на палець малюки 4-6 років?

У такому віці це вже не служить заколисуючим способом. Це певний спосіб захисту або перевірки власної захищеності. Особливо часто зустрічається серед дівчаток, так як волосся у них довший, ніж у хлопчиків.

Як впоратися з проблемою, якщо дитина досі накручує волосся на палець:

 • Поговоріть по душах. Прослідкуйте, коли дочка починає крутити кучері на палець. Важливо і настрій, і ситуація, в якій це робиться. Дайте їй відчути, що вона потрібна, вона в безпеці, її ніхто не образить. Вселити в дитини впевненість у собі і своїх силах.
 • Поясніть дитині суть проблеми. Чому така дія не зовсім правильне, чому від нього потрібно позбутися. Скажіть, що коли вона постійно чіпає волосся вони заплутуються, псується зачіска, вони виглядають неохайно. Розмову треба вести в спокійних тонах без криків.
 • Використовуйте сигнал, який буде нагадувати, що не слід торкатися до волосся.

Заохочуйте і хваліть малюка, адже це його перше досягнення. Таким чином, ви будете мотивувати дитину. Особливо страшно, коли дитина через нервових переживань починає видирати частину волосся. У даному випадку необхідна допомога психолога. Також слід звернутися за допомогою, якщо ви бачите, що в 10 років у дитини ще залишилася ця звичка.

Навіщо накручують волосся на палець діти від 7 до 13 років?

Це вік, коли в одну мить можна втратити довіру дітей. Найголовніше зараз багато говорити на цікаві теми дитини, стати його другом, прислухатися до нього, щоб він відчував свою значимість. Для дівчаток в цьому віці дуже важливі компліменти, батьки повинні робити їх частіше. Так вона відчує в собі впевненість, що вона красива.

Накручувати
 • Це прекрасний вік, коли можна експериментувати із зачісками, і щодня придумувати щось нове. Тим більше, що в світі сучасних технологій це зробити досить легко, просто, подивившись відео-урок в інтернеті.
 • Якщо накручування волосся на палець служить методом заспокоєння, знайдіть альтернативу і спробуйте пояснити, що там вона відволікається, коли намагається на чомусь зосередитися.
 • Психологи рекомендують найчастіше змінити зачіску дівчаткам або повністю змінити імідж — підстригти волосся. Таким чином, звичка сама собою відійде на другий план.

Але не варто ігнорувати таке нав'язливе поведінку дитини, адже наслідки можуть бути серйозними. До найбільш страшним відносяться: різні види неврологічних захворювань, замкнутість, невпевненість у собі, сором'язливість, облисіння, порушення концентрації уваги та погіршення пам'яті.

Дитина підліткового віку накручує волосся на палець

Підвищений переживання чи таємничий образ?

 • У підлітків ця в основному не пов'язано з якими-небудь порушеннями або відхиленнями. Таким чином, юні особи намагаються створити собі в образі якусь загадку, яка так подобатися протилежній статі і притягує його. Але є ситуації, коли допомога психолога і підтримка батьків просто необхідна.
 • Коли юнак чи дівчина ще не усвідомили, що вони подорослішали, і що їх зовнішність змінилася, вони ніяк не можуть з цим змиритися і прийняти як належне і тому постійно чіпають свої волосся і мотають їх на палець. Щоб захистити підлітка від цього згубного заняття слід зайняти його руки малюванням, рукоділлям, віддати на спортивну секцію.
Психологія накручування

Для дівчаток в цьому віці буде прекрасною альтернативою накручування волосся на палець проведення часу разом з мамою. Ви можете робити маски для догляду за волоссям. Але всі компоненти маски повинні бути натуральними. Рецепти можна досить легко знайти в інтернеті з докладними покроковими інструкціями.

Нейропсихологи прийшли до думки, що юна особа крутить волосся, даючи хлопцеві сигнал сексуального характеру. Вона виражає, таким чином, свою симпатію до нього.

Чому волосся накручують на палець дорослі люди?

Всі звички у нас з'являються ще в дитинстві. Доросле життя несе за собою безліч проблем, стресових ситуацій, переживань, спілкування з не зовсім приємними вам людьми, душевними травмами, втратами. Якщо ви, будучи дорослим, не можете справлятися з усіма проблемами дорослого життя, і вам постійно потрібна турбота і підтримка батьків, то саме це і є наслідком вашої тяги.

Але таке небажане дію, як накручувати волосся на палець, може виникати у багатьох дорослих людей, коли вони думають про щось дуже серйозне, у них виникла якась непередбачена ситуація.

Накручування дорослими

Ефективні способи:

 • Укладання або біозавивка.
 • Зачіски з зібраними волоссям.
 • Коротка стрижка.
 • Ознайомлення з наслідками такої згубної звички.

Якщо з проблемою так і не вдалося впоратися, то наслідки можуть бути плачевними і призвести навіть до трихотилломании. Виникає таке захворювання на ґрунті стресів і порушень психіки.

Звички бувають як шкідливими, так і нешкідливими, пов'язані з професійною діяльністю, та з побутовою. Постійне накручування волосся може мати як психологічні, так і фізичні наслідки.

Відео: Накручування волосся: значення мови тіла