Таблиця Менделєєва з таблицею розчинності з хімії: роздрукувати для ЄДІ

У цій статті ви знайдете таблицю Менделєєва та таблицю розчинності речовин.

В школі, в кожному кабінеті хімії є таблиця Менделєєва. Це великі наукові праці знаменитого вченого, які є основою знань наших сучасників o хімії. У цій статті ви знайдете і зможете роздрукувати таблицю c хімічними елементами для ЄДІ та таблицю розчинності солей і інших речовин.

Таблиця Менделєєва: роздрукувати для ЄДІ

Перша таблиця з'явилася в 1869 році і в ній було всього 60 елементів. Потім ee розширили і розмістили в ній 118 елементів, які відомі нам на сьогоднішній день. Вся таблиця систематизована і складається з періодів (лави) і груп (стовпці). Тому зараз така табличка називається «Періодична система Менделєєва».

Здається, що ідея самої таблиці Менделєєва оманлива, адже впорядкувати елементи по збільшенню ваги їх атомів — це просто. Крім цього, хімічні та фізичні властивості багатьох рядів атомів схожі c попередніми в цій же таблиці.

  • Така закономірна схожість проявляється у всіх рядів атомів c однаковим зарядом ядра, крім перших, так як вони не мають перед собою інших рядів.
  • Завдяки цьому відкриттю і з'явилася можливість послідовного розташування в таблиці, яка зовні нагадує звичайний настінний календар.
  • Це відкриття великого вченого допомогло об'єднати велику кількість елементів в одній таблиці.

Важливо запам'ятати: Система, придумана Менделєєвим не тільки синхронізує елементи, але і їх властивості. Всі хіміки користуються такою таблицею, щоб знайти правильні відповіді на багато наукові питання.

Нижче розташована таблиця Менделєєва. Роздрукуйте ee, щоб підготуватися до ЄДІ і знайти для себе відповіді.

Таблиця Менделєєва
Таблиця Менделєєва — Лантаноиды і Актиноиды

Таблиця розчинності з хімії: роздрукувати для ЄДІ

Таблиця розчинності дозволяє визначити, як буде вести себе речовина в солях або кислоті, і буде осад в результаті цієї реакції. Щоб перевірити показники розчинів, шукайте місце взаимопересечения стовпця і рядка, і ви побачите, який знак там зображений.

Запам'ятайте: Розчинність — це показник здатності конкретного компонента створювати з іншими складовими однорідність, a саме розчин, в якому ці компоненти знаходяться у вигляді атомів, молекул або частинок.

Вираз показників розчинів можна описати у вигляді концентрації розчиненого компонента в його розчині або у відсотках. Також розчинність може виражатися у вигляді ваги або обсягу, віднесеного до 100 грамам або 100 сантиметрам кубічним розчинника — грам/100 грам або см3/100 см3.

Вираження розчинності:

  • Газоподібних речовин безпосередньо пов'язана з температурою або тиском.
  • Рідких і твердих речовин пов'язано тільки з температурою.

Нижче розміщена таблиця розчинності кислот, основ і солей у воді. Роздруковуйте для використання на ЄДІ, використовуйте і готуйтеся до іспиту.

Таблиця розчинності речовин

Завдяки таблиць, які знаходяться вище по тексту, ви зможете без проблем вирішувати задачі з хімії. Ви не зможете передбачити, які завдання у вас будуть в екзаменаційних бланках. Але, вирішити безліч різних завдань, ви зможете добре потренуватися і вже на іспиті ви легко виконайте будь-яку роботу без проблем. Удачі!

Відео: Періодична таблиця Менделєєва Д. І. — найкраща шпаргалка з хімії