Накладки на праску: різновиди, правила вибору і використання

У кожної гарної господині часто виникають питання, пов'язані з побутовою технікою в будинку, адже зробити так, щоб вона прослужила довше, під силу далеко не кожному господарю. А поліпшити деякі властивості, які з часом знизили свою функціональність, і зробити їх більш якісними – це вершина майстерності.

Часто використовуваним помічником для будинку є праска, який і сам потребує ретельного догляду. Щоб він прослужив довше – прасував з такою ж якістю, як і на початку своєї роботи, – можна використовувати додаткову насадку на праску для прасування, яка кріпиться на основу.

Такі накладки дозволяють не тільки захистити базу від механічних пошкоджень, але і зроблять прасування одягу більш зручною і якісною.

Види

За своїм складом розрізняють такі накладки:

  • тефлонову;
  • алюмінієву;
  • фторопластову;
  • силіконову.

Тефлонова насадка

Це найпоширеніший вид насадок, який використовується для запобігання появи на одязі блиску, прилипання до синтетиці, псування аплікацій і пластмасової, механічних пошкоджень поверхні основи праски. Виготовлені такі насадки з термостійкого тефлону, який захищає тканину, що вимагає дбайливого ставлення, від подпаливания і спалювання.

Тефлонові насадки зазвичай є універсальними, так як підходять для будь підошви праски. Це справжня знахідка для делікатних тканин.

На таких накладках є додаткові отвори, які рівномірно розподіляють пар від праски. Установка насадки не вимагає особливих зусиль, так як це виконується досить просто – спочатку вставляється носик праски, а потім натягується спеціальна пружина вже на задню частину. Щоб не обпектися, краще надягати накладку на відключений від мережі праска.

Часто при прасуванні з використанням пари на білизна потрапляє скупчилася накип, але при використанні накладки накип спочатку потрапляє на неї, що додатково оберігає одяг.

Алюмінієва накладка

В основному алюмінієві накладки йдуть в наборі з праскою конкретної марки, призначені вони для прасування тонких тканин. Сам метал покритий м'якою складової, що не зашкодить одяг з тендітною тканини і рівномірно розподілить пар.

Забезпечує краще ковзання по тканині.

Фторопластова насадка

Армовані фторопластові накладки підходять не всім прасок, а тільки тим, у яких підошва потрібного розміру.

Фторопластова накладка

У продажу можна знайти накладки різних розмірів. Такі накладки, як і тефлонові, можна назвати універсальними, але на відміну від них краще захищають тканину від високої температури, так як знижує тепловіддачу майже на 50%.

Силіконова насадка

Такі накладки складаються з силікону. Щоб її встановити, потрібно натягнути край на носик, нагріти праску, і натягнути на інше підставу, закріпивши пружиною.

Ці накладки підійдуть для будь-якого праски.

Відгуки

За відгуками покупців, накладки на праска є просто незамінним аксесуаром, якщо господиня справді хоче зберегти одяг та праска у відповідному стані довгий час. При розгладженні тонких делікатних тканин більше не потрібно використовувати марлю чи тонкі ганчірочки. Якщо поверхня основи праски пошкоджена, то за допомогою накладки можна це виправити, тому що контакту з одягом дефектної поверхні не відбувається.

Тефлонові насадки при тривалому використанні можуть трохи деформуватися, але це можна вирішити за допомогою ножиць – для цього досить акуратно обрізати загибающийся край.

З застосуванням накладки можна забути про чищення праски від прилиплої тканини і бруду, можна не боятися спалення блузки і дряпання основи твердої ґудзиком або аплікацією. Ще величезний плюс полягає в тому, що праска з насадкою не залишає блиску, одяг не лисніє, особливо якщо при прасуванні трапляються шви.

Накладки не страшні й оксамиту, і тонкого шифону. Вони абсолютно не перешкоджають отпариванию і навіть роблять його більш ефективним, оскільки за допомогою них воно більш рівномірно розподіляється.

    Користувачі також відзначають, що більшість що продаються насадок підходить майже для всіх розмірів праски, так як кріплення є універсальним. Подобається і ціна – вона демократична і реальна.

    Огляд однієї з моделей - у наступному відео.