З якого віку можна нарощувати нігті і чому існують обмеження?

Прагнення до краси властиво кожної особи жіночої статі. Примітно, що бажання бути чарівною виникає в самому ранньому віці. З дитинства малятка придивляються до маминої косметиці. Зрозуміло, що в очі в першу чергу кидаються яскраві і блискучі прикраси, у тому числі помади, тіні і лаки. З появою дизайну нігтів на них звертають увагу дівчатка.

Якщо відвернути малят можна з допомогою іграшок, то дівчина-підліток, наполегливо вимагає зробити їй нігті «як у мами». Батьки підлітків часто задаються питаннями, варто виконувати прохання дочки, з якого віку можна нарощувати нігті, не побоюючись негативних наслідків.

Думка фахівців

Якщо запитати у кількох майстрів про те, зі скількох років можна нарощувати нігті, відповіді будуть різними. Але фахівці єдині в одному: однозначної відповіді не існує. Дорослішання відбувається у всіх по-різному, отже, і допуск до косметичних процедур доступний індивідуально для кожної дівчини. Однак при будь-яких обставин до 14 років вдаватися до корекції нігтів у вигляді їх нарощування не слід.

У підлітковому віці дитячі нігтики відрізняються м'якістю і підвищеною ламкістю. Долоньки ще продовжують зростати, а разом із ними відбувається зростання нігтьових пластин. Серйозне втручання в цей природній процес неприпустимий.

Важливо й те, що в період статевого дозрівання у дівчаток суттєво змінюється гормональний фон. У зв'язку з його нестійкістю, велика вірогідність відкидання накладних нігтів від «рідних». Накладні пластини не буде довго триматися.

Ще одним аргументом проти модного процедури є те, що юні особи ще не звикли доглядати за руками. Крім того, різкі рухи, в тому числі на заняттях фізкультурою, неминуче призводять до поломки та іншим вад красивих накладок.

Враховуючи всі негативні наслідки, відповідально ставляться до своєї роботи фахівці відмовляють занадто юним особам в подовженні нігтьових пластин. Послуга виконується виключно за згодою батьків.

Модна процедура не нешкідлива

У більшості випадків нарощування виконується виключно з бажання покрасуватися.

Між тим спочатку процедура була задумана як практична операція, здатна приховати:

  • нерівності поверхні нігтів;
  • їх розшарування;
  • ламкість і тьмяність;
  • непривабливу форму.

Спосіб, використовуваний для рішення проблем, виявився настільки хороший, що швидко увійшов у моду. Сьогодні прикраси на кінчиках пальців рук можна побачити у школярок і студенток, у дам середнього віку і у пенсіонерок.

Слідування модним віянням змушує юних осіб скоріше стати володарками красивих штучних нігтів. Мало хто замислюється про негативні наслідки процедури. А вони є. І більший шкода заподіюється ще не зміцнілим дівочим нігтиками.

Порушення природного поверхневого шару нігтя здатне привести до маси неприємностей і навіть захворювань. При глибокому спилюванні ніготь може не відновитися повністю. Через порушену структуру в нього можуть проникнути грибок, бактерії. Позбутися від грибкових захворювань непросто. Вони здатні перерости в хронічну форму і залишитися на довгі роки.

Крім того, нестійкий гормональний фон взрослеющих дівчаток здатний зіграти з ними поганий жарт. Організм нездатний адекватно реагувати на матеріали для нарощування нігтів. Часто спостерігаються різкі алергічні реакції на хімічні препарати. З'являється набряклість, свербіж, печіння або запалення. Іноді відзначаються такі прояви, як кропивниця та атопічний дерматит, розвивається екзема.

Сушка накладеного гелю відбувається під променями ультрафіолетової лампи. Далеко не всім ця процедура буде до вподоби. Місцевий спрямована дія ультрафіолету теж здатне заподіяти шкоду молодим особам з незміцнілим гормональним фоном.

Чим відрізняється від звичайного манікюру

До того як робити нарощування, майстер виконує ті ж операції, що і для традиційного манікюру:

  • очищає нігтьові пластини;
  • видаляє кутикулу;
  • підрівнює форму.

Перераховані дії повністю нешкідливі. Вони допомагають підтримувати руки в чистоті, роблять їх красивими. Для штучного подовження виконується «нехороша» операція. Гладка поверхня, яка є підтвердженням здоров'я, безжально спиливается.

Шорсткість потрібно для кращого прилипання матеріалу нарощування – гелю або акрилової пудри.

Догляд за руками для дівчаток

Деякі матусі, не зациклюючись на дрібницях, самі пропонують дочкам зробити гарні прикраси. В одних превалює бажання зробити все можливе, щоб дочка була самої вишуканої в класі. Інші вважають, що тільки так можна відучити дитину від звички постійно гризти нігті відростають. В обох випадках мами неправі, якщо дівчаткам ще не виповнилося 16 років.

Від нарощування більше шкоди, ніж користі. Неважливо, хто виконує процедуру: приватник або досвідчений майстер солідного салону. В результаті якістю своїх рідних нігтів наноситься істотна шкода.

Нерідко молоді матусі фарбують нігтики маляткам в дошкільному віці. Їм здається, що в цьому нічого поганого немає. Однак лаки містять шкідливі речовини. Наприклад, формальдегід, виділяє неприємний запах, речовина токсична. Отрутою є й інший входить до складу лаків елемент – толуол.

Ніжним дитячим ручкам не варто контактувати з токсичними речовинами, здатними проникати в організм крізь шкіру. Пари отруйних речовин потрапляють в легені при вдиханні. До летального результату у малих дозах вони не приведуть, а алергічні реакції викличуть дуже легко.

Для зовсім юних осіб призначається дитяча косметика. У неї входять лаки на водній основі. Стійкість вони не відрізняються і змиваються водою. Зате і шкоди від таких складів немає ніякого.

Лаки останнього покоління: 3-Free, 5-Free та аналогічні не містять шкідливих речовин. У них немає ні толуолу з формальдегідом, ні дибутилфталат. У деяких повністю відсутні шкідливі речовини і навіть аромату. Нехай це не самі дешеві препарати, зате нешкідливі. Якщо дуже хочеться порадувати доньку красивими нігтиками на свято, або «розфарбування» потрібно для виступів, варто скористатися лаками з приставкою Free.

Вікові обмеження

Навряд чи варто проводити штучне подовження в 13 років. Дехто висловлює думку про те, що робити нарощування можна вже в 14 років. Досвідчені фахівці не радять проводити дану процедуру раніше 16 років.

Насправді вік не слід вважати критерієм, з якого можна експериментувати з власним тілом. По-справжньому ефектно руки, прикрашені нарощеними нігтями, будуть виглядати лише на повністю оформилася фігурі.

У перехідному віці, коли дівчинка перетворюється в дівчину (звичайно від 12 до 16 років) пропорції окремих частин тіла можуть не відповідати один одному. В цей час наявність забарвлення на кінчиках пальців швидше викличе насмішки, ніж захоплення. Мамам варто пояснити дочкам, що їх бажання передчасні. Пройде зовсім небагато часу, і модний манікюр стане доступним.

Догляд за нарощеними нігтиками

Довгі нігті вимагають особливої уваги. Існують певні правила поведінки для тих, хто їх нарощує. Наприклад, двері слід відкривати обережно, одяг одягати без поспіху, обережно розстібати блискавку на сумочці і взуття. Доведеться відмовитися від ігор з м'ячем: волейболу, баскетболу, гандболу. Так і іншими видами спорту краще не займатися, щоб уникнути пошкодження модного прикраси.

Рухливі підлітки ще не оволоділи мистецтвом управління власним тілом. Тільки до закінчення формування жіночого начала, а відбувається це в більшості випадків до 17 років, рухи набувають плавність. Лише тоді настає час показати себе у повній красі. В останніх класах школи дівчата набираються досвіду в догляді за собою, і довгі нігті будуть прикрашати своїх власниць, а не заважати їм у повсякденних справах.

Будь-які, навіть незначні, навантаження відображаються на нігтях. З'являються тріщини, заломи, вигини. Прикро, коли ламається штучна частина. І дуже боляче, якщо разом з красивою платівкою надломлюється і відривається «жива». На загоєння травмованої ділянки буде потрібно не один місяць. Доведеться чекати, коли свій ніготь відросте. Про колишню красу на цей час можна забути.

Процедура нарощування нігтів пов'язана з певними ризиками.

Що вибрати: зважитися на процедуру, зробити традиційний манікюр або просто використовувати гель-лак без нарощування – вирішувати, звичайно, самій дівчині. Але батьки просто зобов'язані попередити дочка про всі можливі неприємності.

Варіант дитячого манікюру дивіться у наступному відео.