Скільки часу роблять манікюр і як довго вона тримається?

Ритм життя сучасної жінки нерідко відточений до хвилин. Однієї з регулярних процедур догляду за нігтями є виконання манікюру. Давайте докладно зупинимося на питанні часу і позначимо, скільки його йде на виконання того чи іншого типу, як довго він тримається.

Особливості

Час, що витрачається на манікюр, буде відрізнятися в залежності від типу процедури. Важливо розуміти, що воно складається з послідовних етапів, кожен з яких займає свою проміжок часу. При цьому яких-небудь жорстких норм не існує, адже в одному випадку за справу береться професіонал, в інших ми виконуємо манікюр самостійно, не маючи певного досвіду.

Це може бути обрізної чи необрізної варіант, з размачиванием нігтів або без нього. Крім того існує експрес-методика, терміни якої стиснуті від 20 хвилин до півгодини. Звичайно, при такому способі майстер не встигає виконати художній розпис, але за півгодини він видаляє кутикулу, призводить нігті в порядок і наносить на них якісне покриття, яке буде прикрашати нігті не менше двох тижнів.

Скільки часу йде на різні етапи?

У середньому, етапи манікюру можуть займати різну за тривалістю час:

 • повноцінна підготовка нігтів з вычищением кутикули і птеригия може зажадати не менше 30-40 хвилин;
 • базу наносять тонким шаром, запечатуючи торець нігтьових пластин приблизно 5-10 хвилин;
 • сушать базовий матеріал у спеціальній лампі від 30 секунд до двох хвилин (залежить від типу і потужності використовуваного пристрою);
 • наносять пігментований гель-лак на нігті тонким шаром приблизно за 5-10 хвилин;
 • сушать покриття 30 секунд-2 хвилини;
 • при необхідності повторюють крок з фарбуванням нігтів кольоровим лаком і запечатуванням протягом 6-10 хвилин і подальшою сушкою;
 • фінішне покриття наносять приблизно 5 хвилин, сушать до двох хвилин;

У завершенні процедури видаляють залишкову липкість з нігтів. Це триває приблизно 2 хвилини.

Як довго виконують в салоні?

Монохромне фарбування нігтів може займати приблизно 40 хвилин за умови, що на нігтях буде нескладний дизайн або час буде витрачено на формування посмішки френча. В середньому, загальна тривалість може становити годину-два. Якщо роботу виконує професіонал своєї справи, вона може займати не більше години за умови, що майстер буде робити складний дизайн з художнім розписом акцентних нігтів.

На тривалість процедури може вплинути і нарощування пластин. В середньому, у професіонала, який виконує апаратний манікюр з нарощуванням, на один ніготь йде близько 3,5-4 хвилин. За цей час фахівець встигає зняти старе покриття, прибрати довжину, вирівняти арку, шліфувати нігтик і вичистити кутикулу.

Якщо нігті складні і потрібно прибрати відшарування, час може збільшитися.

Не можна не враховувати спосіб виконання дизайну. Довше часу йде на ручний розпис та викладання каменів, слайдер-дизайн дозволяє скоротити тривалість манікюру. Якщо майстер використовує водну техніку дизайну, час збільшиться, адже доведеться витратити на створення візерунка, його подальше перенесення на ніготь і запечатування, щоб покриття не відійшло з першим миттям рук.

За годину можна виконати простий дизайн. Коли потрібен креативний підхід, не можна вкластися в ці рамки. Наприклад, бабл-манікюр робити дуже довго, створюючи з тонких шарів гель-лаку ефект круглої жуйки. На нього не вистачить і двох годин часу, оскільки сушити і запечатувати доведеться кожен нанесений шар.

Скільки сохне і тримається лак?

Сохнуть покриття на нігтях по-різному. Для звичайного лаку залежно від його щільності та густоти може знадобитися кілька хвилин. Що стосується гель-лаків, вони сохнуть максимум дві хвилини, навіть якщо це шар зі слайдером. Не можна збільшувати час сушіння, оскільки від цього покриття може взятися бульбашками.

Якісно виконаний манікюр може триматися на нігтях без необхідності коригування від двох до чотирьох тижнів. В окремих випадках клієнтки можуть ходити з дизайном до двох-двох з половиною місяців. Однак майстри неодноразово підкреслюють, що перехаживать з нафарбованими і нарощеними нігтями вкрай небажано. Корекцію необхідно робити приблизно через два-три тижні з моменту виконання манікюру.

Чи варто скорочувати?

Щоб не нашкодити довговічності манікюру, не варто скорочувати основну методику. Не можна нехтувати часом сушіння, так як це призводить до швидкого відшарування нанесеного покриття. Скоротити час можна шляхом спрощення дизайну. Наприклад, замість розпису можна використовувати втирку, стемпинг, слайдер-дизайн. Якщо манікюр роблять без дизайну, він займає менше часу.

Як зберегти покриття?

Мало хто замислювався про те, що ми самі нерідко скорочуємо носкість манікюру. Щоб надовго зберегти результат, важливо прислухатися до рекомендацій спеціаліста:

 • не можна постійно розпарювати руки і довго тримати їх у гарячій воді;
 • потрібно оберігати пальці від контакту з побутовою хімією;
 • небажано робити часті ванночки для рук;
 • не можна стукати нігтями про тверду поверхню;
 • важливо наносити шари тонко, просушуючи їх весь відведений для цього час;
 • не можна забувати про обов'язковому видаленні дисперсійного шару після кінцевого запечатування нігтів;
 • незалежно від того, скільки триває манікюр, не можна неякісно робити запечатку торця;

Не можна навмисне терти нігті один про одного, дряпати ними що-небудь.

У першу добу після нанесення лаку важливо оберігати руки від контакту з водою: довге перебування в ній сприяє відшарування лаку. Крім того важливо правильно виконувати манікюр. Наприклад, частою причиною відшарування є затікання лаку за кутикулу і бічні валики.

Які існують способи скорочення часу на виконання манікюру, можна дізнатися з відео.