Який манікюр краще: апаратний або обрізний?

Бути володаркою красивих нігтів – мрія кожної жінки. Деякі представниці прекрасної статі раз в тиждень беруться за пилочки ножиці, створюючи цими інструментами бездоганну форму нігтів, а інші дами воліють користуватися апаратної методикою, регулярно відвідуючи кращі салони краси. У чому різниця методів?

Особливості методів

Щодня кожна людина стикається з негативним впливом миючих засобів. Повсякденна рутинна домашня робота неякісна вода в крані, холод і навіть яскраві промені сонця можуть створити безліч проблем. Щоб уникнути негативних наслідків, потрібно регулярно приділяти увагу шкірі рук, а особливо – нігтям.

Точне значення слова «манікюр» у перекладі з латинської означає «догляд за руками».

В кожному салоні краси нейл-майстри готові запропонувати своїм клієнтам кілька різновидів манікюру: апаратний і обрізний (друга назва – «класичний манікюр»).

Апаратний

Методика апаратного манікюру – різновид догляду за нігтями. У процесі здійснення процедури видаляються огрубілі шкірні покриви пальців і кутикула. Весь процес супроводжується використанням декількох насадок, що сприяють зняттю товщі ороговілого шару навколо нігтьової пластини. Ця методика вважається найсучаснішою і досить ефективною для створення неперевершеного манікюру.

Для даного способу обробки нігтів майстри використовують спеціальні пристрої, які продаються в комплекті з кількома видами насадок. Процедура апаратного манікюру може відрізнятися, є портативний і стаціонарний апаратний манікюр.

Портативний спосіб означає виїзд нейл-майстра до клієнта, а стаціонарний має на увазі прихід клієнта безпосередньо в салон краси.

Методика апаратного манікюру може бути самостійною або комплексною процедурою, спрямованою на догляд не тільки, нігтів, але і рук в цілому. Використовувати апаратну методику обробки нігтів можна і в домашніх умовах, головне – заздалегідь ознайомитися з тонкощами роботи апарату та інструкцією по застосуванню.

Обрізний

До техніки обрізного манікюру кожна жінка звикла давно. Даний метод широко поширений як в салонах краси, так і в домашніх умовах.

В процесі класичної методики акуратними рухами за допомогою маленьких ножиць видаляється кутикула, кожна нігтьова пластина проходить ретельну обробку. Огрубілі шкірні покриви поблизу нігтів пом'якшуються рослинними маслами, а після – зрізаються.

Варто відзначити, що в косметологічній середовищі обрізний манікюр має другу назву – мокрий. Причина тому криється у попередній підготовці до рук обрізний процедурі, а саме – в распаривающей ванночці.

За допомогою косметичних інструментів нігтям надається необхідна форма. Шкіра навколо нігтьової пластини стає м'якою і ніжною. Після проведення обрізного манікюру можна наносити барвистий склад лаку.

Чим відрізняються?

Класичний (або обрізний) метод манікюру передбачає використання безлічі косметичних предметів:

 • тример;
 • палички на дерев'яній основі;
 • кусачки;
 • спеціальні ножиці із заокругленими кінцями;
 • різні види пилок.

Спочатку за допомогою кусачок коригується довжина нігтів, потім пилкою готується форма, поверхня нігтів піддається шліфуванню й поліруванню. Після цих маніпуляцій наноситься лак.

Відмітна особливість апаратного манікюру полягає у використанні спеціального обладнання з фрезами, причому їх швидкість і напрям регулюються майстром. Сам пристрій поділяється на два типи підключення:

 • мережеве – робота обладнання залежить від підключення до електроживлення;
 • акумуляторне – приходить в дію за наявності зарядженої батареї (варто відзначити, що заряду акумулятора вистачає на тривалий час роботи, але конкретні цифри у кожного виробника трохи відрізняються).

Між обрізний і апаратної методикою існує ряд відмінностей, на які слід звернути увагу.

Цінова політика

Кожна процедура в салоні оплачується за встановленим тарифом, за десять сеансів набігає вам доведеться заплатити велику суму. Зате вартість апарату для виконання манікюру через деякий час в повній мірі себе окупить.

Травматизм

При обрізний методикою манікюру видалення кутикул проходить набагато простіше і легше. Апаратна обробка фрезою в цьому питанні досить незручний і досить тривала процедура.

Інфекція

На відміну від апаратної обробки, обрізна методика несе в собі ризик порізу гострими косметичними предметами, як наслідок – можливе зараження (якщо інструменти погано оброблені).

Якість

Процес полірування і подальшого шліфування нігтьової пластини за допомогою апарата має ідеальний результат. При обрізний методикою отримати максимальний ефект, на жаль, не вийде.

Що безпечніше?

У сучасному світі обрізна методика манікюру, незважаючи на високий ризик травматизму, має широке поширення. Кутикула повністю зрізається з основи нігтьової пластини, від чого на шкірі можуть виникнути непомітні порізи. У відкриті ранки може потрапити інфекція, викликавши зараження крові. Тому дуже важливо, щоб всі використовувані інструменти були ретельно оброблені спеціальним розчином. У свою чергу, методика апаратного манікюру не несе ніякої шкоди.

За всіма показниками світова косметологія визнає апаратну методику обробки нігтів більш щадною. Класичний манікюр передбачає використання ванночок для розм'якшення шкіри навколо нігтів, які після висихання залишаються м'якими і ніжними, але, на жаль, нетривалий час.

У свою чергу, апаратний манікюр не вимагає замочування рук, огрубіла шкіра обробляється спеціальною фрезою, видаляє омертвілі клітини.

Що в підсумку вибрати?

Після ознайомлення з основними характеристиками обрізного, апаратного манікюру у багатьох представниць прекрасної статі виникає питання вибору. Сказати конкретно що краще, а що гірше – неможливо. У кожної методики є свої незаперечні плюси і мінуси. Єдине, на що варто звернути пильну увагу, – тип нігтьової пластини.

Виходячи з усіх характеристик апаратного манікюру, можна підвести підсумок, що свідчить про те, для якого типу шкіри і нігтів він підходить:

 • дана методика підходить людям, у яких досить швидко відновлюється кутикула після видалення;
 • власникам проблемних нігтів (обробка з можливістю регулювати швидкість дозволить акуратно обробити нігтьову пластину, не порушивши при цьому її цілісність);
 • процедуру апаратного манікюру рекомендується проводити перед нарощуванням або виконанням френча;
 • дана методика підходить власникам нігтів з близько розташованими судинками.

Розглядаючи докладну методику обрізного манікюру, слід сказати, що техніка його виконання підходить кожній людині. Звичайно, порівнюючи з апаратним способом обробки нігтів, можна знайти масу недоліків, але саме класичний манікюр з'явився раніше, і його технічна сторона розроблялася з урахуванням особливостей різних людей.

На сьогоднішній день зробити конкретний вибір на користь того чи іншого способу обробки нігтів можна, але досить складно. Власникам здорових нігтів краще робити класичний манікюр. Процедура займає багато часу, але нігтьові пластини не піддаються ризику.

Власникам проблемних нігтів краще звернути увагу на апаратний метод.

Відгуки

Сучасні жінки стверджують, що апаратний манікюр володіє масою позитивних якостей. По-перше, робота майстра по часу скорочується в кілька разів, нігті набувають бездоганний зовнішній вигляд на тривалий термін, акуратна кутикула стає м'якою і податливою, підкреслюючи при цьому довжину нігтьової пластини. По-друге, наголошується безпеку виконання процедури. Ризик отримати ранки на шкірі зводиться до нуля. Дуже зручно користуватися апаратної фрезою при обробці нарощених нігтів.

На користь обрізного манікюру схиляються представниці старшого покоління. По-перше, ця методика досить звична, а після багатьох років практики в домашніх умовах займає небагато часу. По-друге, поверхню нігтьової пластини обробляється, шліфується і полірується спеціальними пилочками, не знімають з нігтя основний товщини.

У кожної методики є свої шанувальники і недоброзичливці. Молоденькі дівчата намагаються йти в ногу з часом, вимагають якісний манікюр за короткий відрізок часу, відповідно, схиляються до апаратного способу. А ось для видалення кутикул і ручної підготовки форми нігтя вибирають класичний манікюр.

Вивчаючи відгуки більшості представниць прекрасної статі, можна підвести підсумок, що апаратний манікюр більшою мірою підходить ламким і розшаровуватися нігтям. Акуратна і ніжна обробка фрезами не завдасть шкоди нігтьовій пластині.

У свою чергу, володарки здорових і сильних нігтів радять всім своїм рідним і знайомим використовувати обрізну методику манікюру.

Поради фахівця щодо вибору манікюру у відео нижче.