Як вибрати гель-лак?

Хоча гель-лаки з'явилися в нейл-індустрії досить нещодавно, але вони стали дуже відомими і популярними. Прихильницям цього дивного покриття подобається широка колірна гамма, а також підвищена міцність, яка забезпечує тривалість манікюру. Варто більш детально розглянути склад і особливості гель-лаку, критерії вибору, а також кращі моделі і виробників.

Що потрібно знати про складі?

Гель-лак – це унікальне покриття, призначене для декорування нігтів. Воно чудово поєднує переваги звичайного лаку для нігтів і моделюючого гелю. Саме такий мікс забезпечує створення стійкого покриття полімерної структури. Для його видалення використовується не спилювання, а розмочування. Слід більш докладно розглянути компоненти, які входять до складу цього унікального засобу.

 • Фотоініціатор. Це один з основних компонентів, оскільки саме він забезпечує затвердіння покриття. З його допомогою гель-лак вловлює УФ-промені, активно їх вбирає, в результаті покриття починає полімеризуватися. Цей компонент не є токсичним, а також не впливає на навколишнє середовище. Кількість фотоинициаторов має прямий вплив на процес полімеризації. Якщо час сушіння в лампі є мінімальним, значить, кількість фотоинициаторов досить висока, і під час застосування лампи відчувається сильне печіння, адже процес затвердіння відбувається досить швидко.

Якщо ви відчуваєте неприємне печіння, то варто всього на кілька секунд вилучити нігті з лампи, що дасть змогу дещо сповільнити процес полімеризації.

 • Плівкоутворювач. Цей компонент є відповідальним за створення надійного і міцного бар'єра. Він активно захищає його від впливу факторів зовнішнього середовища. Плівкоутворювач надає покриттю стійкості, адже без нього лак з нігтів б почав злазити вже через кілька днів.
 • Розріджувачі. Вони мають прямий вплив на структуру гель-лаку, а також його кріплення до нігтьової пластини. Кількість і якість розріджувачів відповідає не тільки міцність, але і за те, як в подальшому це покриття зняти. Якщо використовуються розчинники низької якості або в невеликій кількості, то, відповідно, вони відмінно тримаються на нігтиках, але от зняти гель-лак стає справжньою проблемою. Лише деяким виробникам гель-лаків вдається все-таки підібрати ідеальний баланс.
 • Пігменти. Багато дівчат починають вибирати гель-лак саме за кольором, при цьому всі інші характеристики цього кошти відходять на задній план. Саме пігменти відповідають за колір і щільність покриття. Цікаво, що можна змішувати гель-лаки для отримання оригінального колірного виконання.
 • Наповнювачі. Сьогодні компанії-виробники не перестають дивувати своїх шанувальників, пропонуючи нові фактури, кольори і ефекти. З допомогою різних наповнювачів створюються термолаки, топові покриття з матовим ефектом, чи ефектом «котячого ока».

На сьогоднішній день кожен майстер нейл-індустрії знає і використовує гель-лаки. І це цілком логічно, адже це засіб володіє такими незаперечними перевагами:

 • таке покриття дозволяє зміцнити нігті, в результаті нігті з гель-лаком ростуть набагато швидше;
 • відмінна стійкість, яка може бути від двох до трьох тижнів;
 • швидка полімеризація завдяки застосуванню лампи, спеціально призначеної для гель-лаку;
 • навіть короткі нігтики з таким покриттям будуть виглядати ефектно і стильно.

На жаль, гель-лак має і недоліки, до яких належать наступні:

 • застосування досить дешевих покриттів призводить до жовтизни нігтьових пластин;
 • новачки не можуть самостійно зробити собі манікюр гель-лаком із-за відсутності досвіду, тому краще скористатися допомогою професіонала, який допоможе не тільки завдати, але і зняти покриття;
 • не рекомендується часто робити манікюр гель-лаком, варто через 5 сеансів зробити паузу;
 • продукція низької якості може бути гіпоалергенною.

Сучасні гель-лаки відрізняються своїми характеристиками.

Вони можуть бути одне-, двох - і трифазними. Багатьох дівчат цікавить питання, в чому полягають відмінності між однофазним та трифазним варіантом. Варто взяти до уваги наступні критерії:

 • час – однофазний варіант висихає швидше, оскільки трифазний варіант складається з гель-лаку, бази (основи) і фінішного покриття, при цьому кожен шар потрібно окремо сушити під лампою;
 • ціна – звичайно, однофазне засіб завжди коштує дешевше;
 • складність в роботі – безсумнівно, що користуватися однофазним засобом набагато легше, ніж наносити три шари на нігтик;
 • склад – однофазний варіант проводиться без залучення толуолу і формальдегіду, які є досить шкідливими, а без їх застосування не утворюється липка плівка після нанесення лаку.

Важливо: щоб однофазний гель-лак закріпився на нігтьовій пластині, можна застосовувати СВІТЛОДІОДНУ лампу, немає необхідності в обов'язковому порядку купувати ультрафіолетову.

З вищеописаного варто зробити висновок, що однофазний гель-лак значно виграє в порівнянні з трифазним, але багато дівчат віддають перевагу саме йому, адже він дозволяє створювати дивовижні варіанти дизайну, використовуючи різний декор. Розглядаючи трифазний варіант, варто звернути увагу на базу. Досить часто дівчата вибирають каучукову основу, що характеризується густотою, а це дозволяє створювати рівне покриття, вирівнюючи вади.

Критерії вибору

Щоб вибрати якісний, міцний і безпечний гель-лак для нігтів, варто взяти до уваги кілька досить важливих критеріїв вибору. І це правило стосується не тільки новачкам, але і до майстрів нейл-індустрії.

 • Стійкість. Гарне покриття повинна тримати на нігтиках близько трьох тижнів. Варто звернути увагу на інструкцію, яка додається до гель-лаку. Виробник повинен у ній вказати приблизну стійкість свого продукту.
 • Зручність використання. Зазвичай на цей критерій звертають увагу майстра манікюру, але швидкість роботи, а також якість покриття має прямо відношення до клієнта. Варто виділити наступні нюанси:
  1. консистенція гель-лаку повинна легко наноситися, але при цьому характеризуватися хорошою щільністю, щоб не розтікатися;
  2. пензлик повинна характеризуватися зручністю в експлуатації, оскільки це впливає на точність нанесення малюнка;
  3. технологія зняття гель-лаку повинна тривати не більше чверті години;
  4. величезний асортимент кольорових рішень відіграє важливу роль, але також варто звертати увагу і на щільність відтінку;
  5. запах кошти не повинен викликати неприємні відчуття; кошти з різким запахом характеризуються низькою якістю і зазвичай є токсичними;
  6. склад не повинен надавати негативний ефект на нігтики.

Важливо: оптимальним рішенням стане гель-лак, який не тільки відповідає вищезгаданим критеріям, але також характеризується доступною вартістю і має досить великий обсяг флакона.

Професійні майстри нейл-індустрії зазвичай звертають увагу на виробника, адже компанія повинна підтвердити гарантію якості відповідними сертифікатами. Кажучи про якість цього продукту, слід враховувати як стійкість, так і безпеку для нігтиків. Навіть серед бюджетних варіантів можна знайти хороших виробників, які надають гель-лаки досить високої якості.

Кращі база і праймер під гель-лак

База – це основа під гель-лак, яка в першу чергу виконує захисну функцію, адже вона надійно захищає нігтьову платину від впливу барвників, розчинників та інших хімікатів, які зазвичай містяться в гель-лаки. А також база впливає на якість манікюру, багато професіонали впевнені, що саме базове покриття є головним компонентом привабливого манікюру.

Праймер також користується підвищеним попитом і часто використовується при створенні манікюру в різних салонах краси.

Варто розглянути відмінності між базою і праймером.

 • Гель-лак не наноситься на нігтьову пластину, попередньо варто пофарбувати нігтики базою. Якщо розглядати праймер, то тут справа йде трохи інакше, оскільки праймер є додатковим засобом, можна зробити якісний манікюр і без його нанесення. Хоча професіонали часто використовують цей продукт.
 • База є незамінною як для домашнього використання, так і для салонного. Праймер зазвичай купується майстрами в салонах краси. Для особистого використання дівчата в основному його не застосовують.
 • Суттєва різниця цих продуктів полягає в текстурі. Так, база зовні дуже нагадує по консистенції звичайний лак, оскільки є такою ж тягучою. Праймер можна порівняти з водою, адже він практично рідкий.
 • База – самовыравнивающее покриття, яке створює надійний захист нігтьової пластини від фізичних ушкоджень. Після нанесення бази вони стають гладкими, рівними і красивими. Праймер виступає в якості проміжної ланки між гель-лаком і базою.
 • Ще одна відмінність полягає в тому, що база є просто незамінною при створенні манікюру за допомогою гель-лаку, а праймер застосовується набагато рідше.

Він ідеально підходить при нарощуванні нігтів, оскільки чудово відокремлює поверхню нігтів від міцною фактури гель-лаку.

Щоб вибрати кращу основу під гель-лак, варто звернути увагу на рейтинг найбільш затребуваних і популярних засобів преміум-класу.

 • UV Base. Це чудовий варіант від відомої французької компанії Beautix. Це базове покриття характеризується пензликом відмінної якості, оскільки вона є пружною і плоскою, що дозволяє зручно наносити покриття на нігтики. З цим покриттям гель-лак буде триматися на нігтиках більше двох тижнів, як запевняє виробник. База відмінно вирівнює нігтик, характеризується рідкою консистенцією. Вона досить швидко полімеризується – якщо застосовувати УФ-лампу, то буде потрібно всього декілька хвилин, а от в LED-лампи – тільки півхвилини. При використанні основи не виникає неприємних відчуттів. Обсяг складу становить 15 мл Якщо розглядати недоліки цього продукту, то варто відзначити досить високу вартість.
 • Kodi Rubber Base. Це каучукова самовирівнююча база, розроблена американським виробником Kodi. Вона чудово вирівнює нігтик і забезпечує надійне кріплення з гель-лаком. Компанія пропонує це покриття в декількох обсягах – 7, 8 і 12 мл. А ось баночки обсягом 14 і 30 мл представлені без пензлика для професійного застосування. По консистенції база є досить пластичною і щільною. Вона застигає дуже швидко – в УФ-лампі всього за дві хвилини, а в LED-лампи потрібно не більше 30 секунд. Ця база відмінно підійде для кріплення слайдерів або страз. Серед недоліків варто відзначити високу ціну продукту, а також той факт, що пензлик є не для всіх зручною, варто звикнути до неї.
 • UNO Rubber Base. Цей продукт характеризується самовирівнювальних ефектом. Виробником є відома компанія UNO. Цю базу варто застосовувати для ослаблених і ламких нігтів. При її використанні немає необхідності застосовувати ще й праймер. Цей засіб є в'язким і густим, а завдяки розчинної формулою його можна знімати без використання шліфувальних апаратів і пилочок, які завдають механічні пошкодження нігтьової пластини. Виробник випускає цей продукт в пляшках по 15 мл Вона представлена з зручною пензликом, що складається з коротеньких щетинок. Процес полімеризації покриття здійснюється від 30 секунд до декількох хвилин в залежності від обраної лампи.

А серед недоліків бази варто виділити високу вартість і невелике печіння, що виникає під час її сушіння.

Якщо розглядати кращі недорогі основи під гель-лак, то варто звернути увагу на кілька продуктів.

 • Soak off gel Rubber base coat. Цей продукт китайського виробництва від компанії Bluesky є одним з кращих серед базових покриттів під гель-лак середнього сегмента. Він відмінно вирівнює нігтик, при цьому потрібно нанесення одного шару. Цю основу можна використовувати для пошкодженого та ламкого пластин. Об'єм пляшечки складає всього 10 мл, але його витрати є досить економічним. Цей продукт багато називають кращим за співвідношенням якості та ціни. Він підходить для роботи з різними гель-лаками. База досить легко наноситься на нігтики завдяки середньої консистенції, Вона не розтікається, забезпечуючи рівномірний розподіл. Вона твердіє як в УФ-лампі (2 хвилини), так і в LED-лампи (1 хвилина). Серед недоліків варто підкреслити досить різкий запах, який багатьом не подобається.
 • SOBS-02. Це чудова легко розчинна основа від російського бренду Lianail. З нею досить легко і швидко працювати, оскільки для її зняття можна застосовувати як розмочування в спеціальній рідині, так і спилювання. Щоб отримати максимальний шар захисту і забезпечити надійне зміцнення нігтів, слід наносити її у два шари. Виробник пропонує її в обсязі 10 мл По консистенції цей засіб є середньої густоти. Її можна використовувати для полімеризації в УФ-лампи, так і в LED-приладах. До достоїнств продукту відноситься і досить прийнятна ціна. Але на жаль, він нездатний приховати явні дефекти на нігтиках, а також має невеликий об'єм, тому засіб досить швидко закінчується.
 • Base Gel Polish Rubber. Відома корейська компанія TNL створила чудову базу під гель-лак за доступною вартості і відмінної якості. Вона добре маскує повністю всі нерівності на нігтьовій пластині і забезпечує стійке зчеплення з гель-лаком. Крім того, цей продукт сприяє зміцненню нігтів і є повністю безпечним. Консистенція продукту – не дуже густа, тому вона не тільки легко наноситься, але і міцно тримається під різні варіанти декору. Для полімеризації варто використовувати УФ-лампу. Користувачі відзначають, що у процесі затвердіння вона не призводить до паління. Обсяг пляшечки 10 мл

Недолік засобу полягає в тому, що воно трохи розтікається при нанесенні, а також під час сушіння.

Окремо варто розглянути рейтинг кращих праймерів, які досить часто використовують професіонали нейл-індустрії при роботі з гель-лаком.

 • TNL. Продукція від цієї корейської компанія користується великою популярністю завдяки відмінній якості. Праймер чудово захищає нігті від тріщин і сколів, а також тривалий час зберігає початковий манікюр.
 • Ezflow. Цей бренд пропонує як безкислотні, так і кислотні рішення праймерів. Окремо представлена серія, яка розроблена спеціально для гелевих або акрилових покриттів, але можна знайти і універсальні засоби, що підходять для цих двох матеріалів. Всі праймери від бренду Ezflow виготовлені без використання ароматизаторів та барвників, а також вони висихають всього за кілька секунд. Їх часто купують для роботи з гель-лаком або шелаком.
 • Runail. Продукція цієї компанії теж є досить популярною. Праймер Runail дозволяє якісно видалити будь-якого роду забруднення з нагідок, в тому числі і жир. Зчеплення з гель-лаком відбувається досить швидко і якісно.
 • IBD. Цей бренд вже близько 30 років радує своїх шанувальників якісною продукцією для ламких нігтів. Хороший результат праймерів IBD зробив компанію досить популярною.
 • Le Vole Ultra Bond виробляє праймери, що відповідають за безпечну дегідратацію, а також дезінфекцію нігтьових пластин. Засіб є гіпоалергенним, не проникає глибоко в нігтьову пластину, що відноситься до явних переваг.
 • Lady Victory. Компанія розробила велику лінійку засобів для створення манікюру. Праймер відмінно знезаражує, знежирює нігтики, а також гарантує міцне зчеплення з гель-лаком. Оскільки виробник не використовує кислоти при виготовленні праймерів, то вони є безпечними в застосуванні.
 • Vogue Nails. Праймери від цього бренду є досить агресивними, оскільки надають не найкраще вплив на нігтики.

Але при цьому вони дозволяють надійно зафіксувати манікюр більш ніж на місяць.

Найстійкіші моделі

Особливої уваги заслуговують модель гель-лаків, які є стійкими і якісними. Варто окремо розглянути їх рейтинг.

 • CND. Такий лак забезпечує надійне гелеве покриття, яке тримається на нігтиках більше 7 днів. Для його використання немає необхідності в застосуванні бази, колір не тьмяніє, а покриття характеризується міцністю. Це засіб не містить шкідливих компонентів, володіє хорошою пензликом, а також представлено в широкому колірному виконанні. Серед мінусів варто відзначити, що він сохне довше, ніж вказує виробник на флакончику. В середньому ціна становить 400 рублів.
 • Masura. Ця компанія виробляє як одно-, так і трифазні гель-лаки. Якщо розглядати однофазне засіб, то можна обійтися без використання бази і топа. Більшість гель-лаків має зручну пензлик для нанесення. Якщо розглядати трифазні лаки, то варто відзначити широкий асортимент кольорових рішень, серед яких користуються попитом яскраві тони, що характеризуються жіночністю і витонченістю. Продукція бренду чудово наноситься на нігтики, не має різкого запаху, а також не вигорає під сонячними променями. Серед мінусів варто виділити важкий зняття гель-лаку, а також і те, що склад є синтетичним. Купити такий гель-лак можна починаючи від 170 рублів за флакон.
 • Kodi Professional. Гель-лаки є професійними, але за прийнятною ціною. Ці засоби чудово тримаються на нігтях, тому його вибирають ті дівчата, що часто займаються домашніми клопотами, при цьому не люблять застосовувати рукавички. Такий лак купують як для салонного використання, так і для домашнього. Придбати гель-лак можна обсягом 7 або 12 мл. Економічний витрата і великий вибір кольорів відносяться до плюсів продукту. Але на жаль, одного шару недостатньо для створення гарного покриття, краще відразу наносити його в два шари. Ціна одного флакончика становить 400 рублів.
 • TNL Professional. Це яскравий представник високої якості і доступної ціни. До достоїнств гель-лаку ставиться досить хороший вибір колірних рішень (393 відтінку), щільна структура і легкість нанесення. Насичений колір не вигоряє під ультрафіолетовим випромінюванням. Але цей засіб має неприємний запах, схильне до растеканиям і не може протриматися на нігтиках більше тижня.

Його вартість – 110 рублів.

 • Bluesky. Китайський бренд пропонує гель-лаки відмінної якості, оскільки вони надійно тримаються на нігтьовій пластині більше трьох тижнів. Покриття включає зміцнюючий лак гель для нарощування нігтів. Досить нанести засіб всього в один шар для гарного результату. Для висихання підійде УФ-лампа. Лак не втрачає яскравості навіть при частому контакті з водою. Але варто відзначити, що світлі відтінки вимагають нанесення в два шари, а також на флакончиках не вказують номер кольору, тому доводиться підбирати по відтінкам. Він коштує всього 70 рублів.
 • In Garden. Виробник пропонує галь-лаки з унікальним складом, оскільки при їх виготовленні застосовує полімери, силікон, смоли і компоненти, які надійно захищають нігтики від зовнішнього впливу. За короткий термін нігті стають міцними і відновлюють пошкоджену структуру. Покриття надійно тримається до одного місяця, при цьому не страждає від контакту з водою. Гель-лак наноситься рівномірно і швидко. В асортименті представлено близько 170 відтінків. Гель-лак погано лягає без застосування каучукової бази. Його ціна становить від 485 рублів.
 • Gelish. Цей продукт відповідає сучасним вимогам до гель-лаку. Він відмінно виробляє зміцнення нагідок, володіє гіпоалергенними властивостями, тому не призводить до почервонінь і подразнень. У продажу представлено 150 відтінків, але кольори можна змішувати для отримання нових, незвичайних і ультрасучасних рішень. Лак-гель має тривалий термін зберігання, з легкістю знімається. Його ціна – 480 рублів.
 • Solomeya. Цей гель-лак характеризується відмінним складом, який включає натуральні компоненти. Виробник не використовує шкідливих розчинників, барвників або синтетичних смол. Це засіб характеризується підвищеною стійкістю завдяки полімерній структурі. Його легко наносити, а також покриття є стійким до різних зовнішніх впливів. Єдиний недолік полягає в тому, що слід відкрутити флакончик, щоб побачити колір гель-лаку.

Вартість невисока і становить всього 125 рублів.

Рейтинг фірм

На сьогоднішній день у продажу можна знайти величезний вибір гель-лаків як від російських виробників, так і від зарубіжних компаній. Багато хто віддає перевагу китайським маркам, оскільки продукція характеризується високою якістю і прийнятною ціною. Щоб зробити вибір гель-лаку серед широкого асортименту брендів, варто розглянути список кращих фірм.

 • Bluesky. Це популярна компанія, яка пропонує універсальні засоби 2 в 1, які включають як базу, так і основне покриття. Гель-лак відноситься до середньої цінової категорії. Компанія пропонує лінійку гель-лаків Elpaza, які відрізняються новою формулою. Покриття є досить стійким і якісним. Завдяки відмінній щільності гель-лак можна наносити лише в один шар.
 • Kodi. Ця компанія пропонує продукцію як для домашнього, так і для професійного застосування. Бренд, відомий у багатьох країнах. Постійні покупці отримують накопичувальну знижку, що дуже подобається постійним клієнтам.
 • Oxxi Professional. Цей бренд виготовляє якісну продукцію для стильного манікюру і педикюру. Широкий колірний діапазон дозволяє експериментувати з різними тонами. Багатьох приваблюють гель-лаки з декором, які мають неповторний відлив або блискітки.
 • OPI Products. Ця компанія має дуже багато нагород за продукцію у сфері нейл-арту, адже використовують при виготовленні засобів свої запатентовані розробки. Величезна колірна палітра є одним з основних переваг компанії.
 • Canni. Цей бренд з'явився більше 10 років тому і надійно зайняв своє місце в нейл-індустрії. Компанія пропонує безпечні гель-лаки, які не містять шкідливих компонентів, легко наносяться, мають зручну пензлик.
 • Akzentz. Цей бренд, відомий багатьом завдяки дуже стильної і якісної лінійці Luxio. Гель-лаки забезпечують гарне і міцне покриття. Глянцевий блиск і надійна захист від зовнішніх чинників належать до достоїнств продукту. У цій лінійці представлено 140 колірних рішень. Продукт не має різкого запаху, легко наноситься і швидко, а також відрізняється гіпоалергенними властивостями.
 • Diva. Німецька якість за доступною ціною подобається багатьом. Виробник пропонує широкий асортимент кольорових рішень, використовує якісні компоненти для створення гель-лаків, праймерів і баз.

Гелеве покриття досить довго тримається на нігтьових пластинах.

 • Nayada. Цей виробник пропонує гель-лаки для зміцнення і стильного дизайну нігтів. Яскраві колірні рішення, зручне використання і тривалий термін зберігання відносяться до сильних сторін цієї продукції.

Відгуки

Сучасні модниці приділяють велику увагу своїм нігтиками. Більшість використовує для створення вишуканого і оригінального манікюру саме гель-лак. Дівчата зазначають, що цей засіб дозволяє створити стійке покриття, яке тримається зазвичай до одного місяця. Воно надійно захищене від зовнішніх факторів, в тому числі від контакту з водою і ультрафіолетових променів. Більшість гель-лаків ще й зміцнює нігтьову пластину. Велика кількість виробників пропонує продукцію за доступною ціною.

Незаперечною перевагою гель-лаку споживачі виділяють той факт, що його можна застосовувати не тільки в салонах краси, але і для домашньої експлуатації, якщо мати лампу для висушування. Для полімеризації гель-лаку потрібно всього від 30 секунд до декількох хвилин. Багато виробників дозволяють використовувати лак без попереднього нанесення бази або праймера.

   Але зустрічаються й негативні відгуки, хоча в основному вони стосуються окремих виробників, які на ринку з'явилися зовсім недавно і пропонують продукцію низької якості. Професіонали рекомендують купувати продукцію від відомих компаній, які в основному орієнтуються на застосування натуральних компонентів. Деякі гель-лаки тримаються всього кілька днів, інші – призводять до паління під час полімеризації покриття, а треті – взагалі, псують верхній шар нігтьової платини, тому без хорошої бази від них краще відмовитися.

   Порівняння популярних марок гель-лаків дивіться у наступному відео.