Оніхолізисом після застосування гель-лаку

У гонитві за красою жінки нерідко набувають малоприємні хвороби, безпосередньо пов'язані з тими способами, які використовувалися для наведення краси. Однією з досить поширених проблем у жінок, які часто нарощують нігті або застосовують гель-лак, є оніхолізисом.

Про недугу

Онихолизисом називають ураження нігтьової пластинки, пов'язане з її дистальним відшаруванням. Патологія може розвинутися і на одному-єдиному пальці, а може вразити одразу кілька нігтів як на руках, так і на ногах. У рідкісних випадках відшаровуються всі нігті. У більшості випадків таке відбувається через травматичної дії на пластину (удар, удар, защемлення). Всі знають, що прищемленный ніготь з часом «сходить». Це і є травматичний оніхолізисом. У третині випадків в відшарування нігтьової пластини винні грибки. Чимала частка всіх випадків відбувається саме у жінок, які для догляду за нігтями використовують досить агресивні засоби.

Оніхолізисом не заразний, якщо він не грибковий. Він, за великим рахунком, не заважає жити, і доставляє лише естетичні візуальні незручності: уражені нігтьові пластини виглядають не найбільш привабливим чином.

Причини

Причиною онихолизиса може бути не тільки застосування гель-лаку. Часто проблема позначається при травмі, ураженні мікозом і при алергії.

  • Якщо нігтьова пластина була травмована, то процес досить глибинний, гематома під нігтем здавлює судини, харчування нігтя погіршується. Відбувається зміна його кольору і структури, пластина деформується. З того краю, який був більш рухливим, відбувається відшарування. Чим ширше площа відшарування, тим більше ймовірно приєднання бактеріальної інфекції і супутнього запального процесу. Повністю нігтьова пластина відшаровується рідко.
  • Інфекційне ураження нігтьової пластини цілком може статися і під час обробки нігтів для манікюру, і при інфікуванні грибками. У цьому разі порушується кровопостачання пластини, змінюється її структура, нерідко пластина відходить від ложа повністю. Після лікування можливий повноцінний ріст нормальної нової нігтьової пластини.
  • Алергічний оніхолізисом може розвиватися як реакція організму на деякі види лаку для нігтів, наприклад, на гель-лак, якщо жінка часто його використовує. Якщо жінка не дає нігтям відпочити, то не заповнюється їх водно-сольовий і вітамінний баланс. Не виключено, що довге перебування нігтьової пластини під шаром гель-лаку може призвести до деформації і початку будь-якої форми онихолизиса.
  • Крім цього, не виключено розвиток патології на тлі ендокринних порушень, хвороб шлунково-кишкового тракту, а також частого УФ-опромінення нігтів.

Як проявляється?

Сплутати оніхолізисом з чимось іншим досить проблематично: надто характерні симптоми цієї патології. Нігтьова пластина починає з вільного краю відділятися. Колір нігтя змінюється зі здорового тілесного на сіруватий, оскільки в расслоенное простір потрапляє деяка кількість повітря. Якщо в простір під нігтем на цій стадії потраплять хвороботворні бактерії, то пластина стане жовтуватою, грибки надають їй коричневий окрас, синьогнійна паличка – зелений. Пластина стає нерівною, починає деформуватися. Може з'явитися неприємний запах від нігтя.

Лікування

Займається лікуванням патології дерматолог. Цей фахівець по одному зовнішньому вигляду і результату аналізу на мікрофлору може встановити, чому сталося подібне і запропонувати оптимальну схему терапії. Підхід до лікування завжди здійснюється комплексно. Спочатку усувається причина, що викликала оніхолізисом. Якщо це захворювання, то їх слід пролікувати. Якщо справа в частому манікюрі, нігтям потрібно дати відпочинок і деякий час не фарбувати їх та не піддавати впливу УФ-випромінювання.

Жінці показаний прийом полівітамінів і місцеве застосування вітамінних засобів на нігтьові пластини. Особливо корисні препарати кальцію, заліза.

Дефектну частину при частковому ураженні потрібно регулярно підстригати і обробляти антисептиками. Бажано захищати травмовану нігтьову пластину бактерицидним пластиром. При великий по площі відшарування застосують хірургічне лікування, пов'язане з видаленням нігтьової пластини і очищенням ложа. Після цього накладають стерильну пов'язку.

Для лікування бактеріальних і грибкових уражень можуть використовуватися анілінові барвники, спиртові розчини, а також протигрибкові препарати.

Протягом усього курсу лікування жінці заборонено контактувати пошкодженої нігтьової пластиною з водою, засобами для манікюру, лаками і будь побутовою хімією. Якщо є необхідність помити посуд, робити це потрібно в спеціальних міцних гумових рукавичках, на час купання в душі або ванні потрібно ізолювати хворий ніготь бактерицидним пластиром.

Відгуки

    За відгуками жінок, залишеним на форумах, саме лікування онихолизиса великих проблем не доставляє. Але ось після нього не завжди вдається відновити рівні пластини, іноді деформації в тій чи іншій мірі зберігаються роками. Ще одна небезпека, про яку говорять жінки, криється в ймовірності рецидиву, коли після завершеного курсу лікування жінка вирішує знову звернутися до використання гель-лаку.

    Про те, чому зустрічається оніхолізисом у жінок і як його лікувати, дивіться далі.