Ендоскопічна підтяжка лоба: характеристика і виконання процедури

Класичні хірургічні способи підтяжки лоба (фронтлифтинг) з використанням коронарного доступу здатні спровокувати випадання волосся в районі розрізу і зсув крайової межі росту волосся, до того ж ймовірно поява помітних шрамів в районі розсічення шкіри. Післяопераційні гематоми збільшують реабілітаційний період і здатні призвести до виникнення пігментних плям на шкірному покриві і ущільнення ділянок. На тій підставі, що косметична хірургія сконцентрована на удосконаленні зовнішнього вигляду і якості життя майже здорових людей, з'являється потреба впровадження завдають мінімальні травми високотехнологічних способів, таких як ендоскопічний ліфтинг.

Особливості

Сьогодні ендоскопічна підтяжка лоба і ліфтинг брів є самими затребуваними, вимушеними процедурами. Всім жінкам властиво бажання виглядати краще, але до сорока років у частини людей не тільки намічаються, але вже обозначенно присутні яскраво виражені складки (глибокі зморшки). Власне відображення в дзеркалі перестає подобатися, породжуючи поява різних комплексів.

Пластична хірургія давно стала нормою, а операції – доступними широким верствам населення. Однак у більшою мірою, ніж косметичні прояви старіння, людей лякають можливі рубці і тривалий термін реабілітації. З появою нової технології – ліфтингу обличчя за допомогою ендоскопа, що дозволяє здійснювати підтяжку шкірного покриву і м'язів крізь маленькі розрізи і мінімізувати час реабілітації – ця проблема багато в чому виявляється вирішеною. При необхідності в ході процедури можна виправити форму очей і брів, а також позбавитися від зморшок.

В даний час багато клініки здійснюють підтяжку ендоскопом. Сучасний, досить щадний спосіб омолодження дає можливість досягти непоганих результатів без радикального хірургічного втручання.

У більшості випадків процедура користується попитом у жінок, проте і чоловіки досить часто роблять її. До того ж процедура має мало протипоказань і важких побічних наслідків. Подібна методика омолодження своєчасна для тих, хто не бажає робити серйозну операцію або у кого просто ще немає до неї ґрунтовних показань. Позитивний ефект від процедури в середньому утримується 7-10 років. Зрозуміло, все залежить від здорового способу життя і відходу за особою.

Свідчення

Важливим моментом є вік, у якому слід виробляти ліфтинг лоба. Потенційний клієнт хірурга-пластика – це дорослий чоловік від 40 до 60 років. Але це зовсім не означає, що в 70 або 80 пізно коригувати відбиток часу і не можна скористатися послугами хірурга-пластика. Сьогодні також зростає кількість молодих пацієнтів у віці до 30 років, які використовують пластику чола в якості іміджевого, прагнучи за допомогою ендохірургіі підвести зовнішні куточки очей або хвостики брів.

Тому в подібній ситуації така операція має більшою мірою іміджевий або бьютифицирующий характер, а не націлена виключно на видалення вікових змін. Безсумнівно, багато бажають моментально стати молодими, але хірургічне втручання – це непросте і досить небезпечне захід, і для зведення ризиків до мінімуму треба відповідати окремих приписів для претендента на операцію.

Вкрай важливо загальне самопочуття – пацієнт зобов'язаний бути здоровим фізично і стабільним душевно. Курцеві доведеться забути про сигарети хоча б на до - і післяопераційний період.

Ключові орієнтири і показання для здійснення операції з фронтлифтингу майже безмежні, однак основне показання – птоз (опущення) брів в бічній (латеральної) і серединної (медіальної) зоні. Ступінь опущення кваліфікується дистанцією від горизонтально йде на рівні зіниць очей лінії до нижнього кінця брів. Операція показана при скороченні дистанції менше ніж до 2,5 див.

Показання відносні:

 • малоприваблива форма брів – сильно виражений ефект люті, смутку або постійної втоми;
 • нависання верхніх повік – істотне опущення зовнішнього кінця верхнього століття, породжене опусканням брів;
 • широкомасштабний птоз шкіри верхньої третини обличчя з подальшим утворенням надлишку шкіри у верхній частці носової зони, а також птоз кінчика носа;
 • велика в'ялість в районі скронь, з зовнішніх країв лоба і в кутах очей.

  Відносні показання, пов'язані з неприродною активність лобових м'язів:

  • глибокі горизонтальні складки на лобі;
  • велика кількість косих і вертикальних межбровных ліній;
  • присутність складок в корені носа.

  Протипоказання

  При тому, що призначення операції – надати допомогу максимально великому колу людей, є великий спектр протипоказань.

  Втім, основна частина з них супроводжує абсолютно всім хірургічним операціям:

  • високий кров'яний тиск;
  • тяжкі серцево-судинні хвороби – в такому стані всяке хірургічне втручання є небезпечним;
  • цукровий діабет, на жаль, виключає хірургічне втручання як таке, оскільки порушення обміну речовин породжує такий стан шкірного покриву і судин, яке робить естетичні пластичні операції безглуздими;
  • хвороби щитовидної залози – як відреагує організм на зовнішнє втручання, невідомо;
  • порушення згортання крові;
  • важкі хвороби внутрішніх органів;
  • інфекційні хвороби;
  • онкологічні хвороби;
  • надзвичайно мала пружність шкіри – встановлюється особливими способами, а при невеликому рівні пружності розшарування м'язів не мінімізує опущення;
  • істотні пошкодження шкірного покриву біля очей і на лобі.

  Не слід проводити процедуру підтяжки шкіри чола, якщо вона втратила пружність.

  Наявність сильних травм шкіри в районі чола теж є протипоказанням для такого роду процедур. Разом з тим будь-доктор завчасно враховує, підходить пацієнт для операції з позиції індивідуальних особливостей структури кісткової тканини та анатомічних особливостей тіла, які можуть заважати здійсненню операції.

  Технологія виконання

  До стандартних підготовчих процедур відносяться: ЕКГ і здача лабораторних аналізів, перевірка на ВІЛ, запальні захворювання печінки і сифіліс, визначення резус-фактора і групи крові.

  Будь-які причини, що роблять негативний вплив на реабілітацію після операції, повинні бути ліквідовані (інтоксикація, алкоголь, тютюн). За 2-3 тижні до процедури необхідно припинити приймати препарати, що розріджують кров. Те ж відноситься до гормональних засобів. Прийом інших лікарських засобів узгоджується з лікарем.

  В день операції пацієнтові прописують антивірусну та противобактериальную терапію. За 6 годин до операції треба перестати пити і приймати їжу.

  Процедура фронтлифтинга здійснюється як під місцевою, так і під загальною анестезією з використанням високотехнологічного ендоскопічного обладнання.

  При эндолифтинге лобової частини розрізи виконують на волосяному покриві голови, відступивши від межі росту волосся 1-2 див. Чисельність і розміри розрізів визначаються в індивідуальному порядку – це залежить від поставлених цілей. У більшості випадків хірургами проводиться 2 горизонтальних розрізу в скроневій частині, що йдуть уздовж кордону зростання волосся, довжиною 2-3 см кожен, і 3 вертикальних розрізу розміром 1-1,5 см в лобній ділянці голови (один в центрі і 2 по краях).

  Крізь маленькі розрізи вводять спеціальні пристосування, використовувані при проведенні ендоскопічних операцій, які дають можливість зробити відшарування м'язів над переніссям між брів і зміщення опущених тканин, що дозволяє розгладити зморшки перенісся і чола. В один з розрізів впроваджують спеціалізовану відеокамеру, яка посилає картинку на монітор і дозволяє зберегти в процесі операції найдрібніші кровоносні судини, гілочки чутливих черепних нервів, артерії і вени.

  Надавши бровам потрібну форму і потрібне положення, ділянки розсічення шкіри з'єднують спеціалізованими скріпками. Відокремлені тканини в районі скронь закріплюють нитками, а в районі окістя (періосту) – за допомогою шурупів. Безпосередньо після процедури прооперованого можуть з'явитися труднощі зі сходженням верхніх повік. Подібний симптом з'являється в результаті натягування шкіри і, як правило, проходить через кілька днів. Залишилися після операції невеликі шрами швидко загояться.

  Рекомендації

  Відновний період після ендоскопічної операції чола порівняно нетривалий, власне, саме тому так затребуваний цей спосіб.

  Є рекомендації, яких необхідно дотримуватися, щоб підстрахуватися від несприятливих наслідків.

  • У перші 3 тижні постоперационного періоду треба припинити фізичну активність або мінімізувати її.
  • Необхідно дотримуватися дієти та режиму здорового харчування. Для цього треба проконсультуватися з лікарем-дієтологом.
  • Категорично протипоказаний тютюн і спиртне. В процесі відновлення від нездорових пристрастей треба повністю відмовитися. Вони не тільки згубно впливають на загальний стан організму, але й здатні стати рушійною силою в розвитку ускладнень і загальмованого відновлення тканин.
  • Для попередження виникнення набряклості необхідно обмежити себе у вживанні рідини. Крім води, пити можна лише чай і мінералку.
  • Треба ввести ліміт на прийом лікарських засобів. Перелік дозволених медикаментів треба обговорити з лікарем.
  • Спати треба виключно на високій подушці, щоб голова перебувала в піднятому положенні щодо рівня тулуба.
  • При виникненні набряків і синців можна робити холодні примочки. Часом навіть прописуються болезаспокійливі медикаменти. Як правило, достатньо дії звичайних анальгетиків.
  • Миття голови допускається виключно після видалення швів. Перший час після ліфтингу не треба користуватися феном.
  • Категорично забороняються походи в лазні й басейни. Відновити відвідування подібних закладів можна не раніше ніж через місяць.
  • Слід уникати зайвої міміки лоба, а також не розтирати ділянки, які зазнали оперативного втручання.
  • Потрібно носити тугу пов'язку з метою фіксації нової позиції тканин.

     Зрозуміло, будь-яке хірургічне втручання може дати негативні наслідки. Однак ендоскопічний ліфтинг більшою мірою є щадним способом, і завдяки цьому він надзвичайно популярний. Залишаючи відгуки, пацієнти відзначають, що завдяки такій операції особу, за великим рахунком, виглядає свіжим і молодим, набуває правильну форму, шкіра чола розпрямляється, а зморшки робляться непомітними.

     У відео нижче ви почуєте відповіді на багато питань про ендоскопічної підтяжки лоба.