Скроневий ліфтинг: правила проведення та ефект

Вікові зміни – закономірне явище, з яким рано чи пізно стикається кожна людина. Процеси старіння протікають нерівномірно. Їх причинами стають генетика, спосіб життя, наявність шкідливих звичок, активна міміка. З-за цього на чолі, навколо очей з'являються зморшки раніше, ніж у ровесників.

У будь-якому випадку хочеться залишатися молодою і красивою як можна довше. І не кожна з нас вирішиться на складну, кардинальну пластичну операцію. Медицина і наука не стоять на місці, і косметологи пропонують таку процедуру, як скроневий (темпоральний) ліфтинг. Він допоможе позбутися від невеликих зморшок, підтягнути шкіру, розгладити її без серйозних хірургічних втручань.

Скроневий ліфтинг – оптимальна, проста косметологічна операція, відповідна жінкам від 30 до 40 років. Цю процедуру називають темпоральних підтяжкою, результатом якої стане бічна діагональна підтяжка обличчя.

Фахівці виділяють кілька особливостей, їх відносять до достоїнств темпоропластики:

 • процедуру можна проводити практично всім жінкам, які досягли віку 18 років;
 • показання до процедури – наявність різної глибини зморшок біля очей, опущення повік і кінчиків очей, поздовжні зморшки на лобі;
 • процедура переслідує кілька цілей – підняти складку над століттям, зробити хвостик брів трохи піднесеним, підтягнути втратила тонус шкіру щік, скорегувати овал обличчя і промальовувати лінію скул, розгладити зону носогубних складок, прибрати неглибокі зморшки;
 • можливість зміни іміджу – в результаті процедури розріз очей стане вже, з'явиться так званий ефект «східних очей»;
 • є шанс позбутися повністю від неглибоких, недавно утворилися «гусячих лапок»;
 • мінімальний ризик виникнення ускладнень;
 • короткий реабілітаційний період;
 • ефект від підтяжки видно через два тижні;
 • у сукупності з мезотерапією є можливість повністю позбутися від дрібних зморшок.

Особливості процедури

З недоліків можна позначити високу вартість операції. У різних медичних центрах ціни коливаються від 60 до 100 тисяч рублів. Такий ціновий розкид обумовлений популярністю клініки, рівнем обслуговування і майстерністю пластичних хірургів. Але також до мінусів відноситься ряд протипоказань.

Операція – серйозна стресова ситуація для організму, в тому числі лобово-скронева підтяжка обличчя і брів. Будь-який фахівець порадить вдатися до цього способу омолодження тільки в тому випадку, якщо є реальні проблеми шкіри, позбавлення від яких іншими методами не дало ефекту.

Етапи операції

Скроневий ліфтинг – проста процедура, омолоджуюча особа. Підготовка до темпоропластике і сама операція не займає багато часу.

Косметологи виділяють кілька етапів темпоральних підтяжки.

Підготовчий

Перед процедурою лікар повинен в обов'язковому порядку проконсультувати пацієнта про всі нюанси, розповісти про показання, протипоказання та можливі ускладнення.

Показанням є два моменти:

 • перший – вікові зміни, що звичайними, безопераційним процедурами вже не усунути;
 • друге – бажання жінки зробити обличчя молодшим.

Перелік протипоказань великий. Сюди хірурги відносять онкологію, різного роду інфекції, цукровий діабет, гемофілію, психологічні відхилення, вагітність, лактація, ендокринні порушення, зниження імунітету з будь-яких причин. Призначаються дослідження серцево-судинної системи, флюорографія, тести на ВІЛ та сифіліс, загальний аналіз сечі і крові.

Якщо причин для відмови від операції не є, лікар дає ряд рекомендацій.

Так, за два тижні необхідно припинити прийом антибіотиків і гормонів. За три доби забороняється вживання алкогольних напоїв. За добу можна відвідувати лазні, сауни, приймати гарячі і сонячні ванни. За 8 годин до процедури необхідно відмовитися від прийому їжі, а через дві години – від води.

Дані вимоги повинні строго дотримуватися, інакше невідомо, як відреагує організм на наркоз.

Основний етап – операція

Її метод – ендоскопічний, тобто без радикального втручання і широкого розсікання покривів з введенням ендоскопа під шкіру. Вся операція триває максиму одну годину.

Процедура включає в себе кілька етапів.

 • Введення анестезії. Пропонується два варіанти – загальний і місцевий наркоз. Лікар вибирає оптимальний виходячи зі стану пацієнта.
 • Розсічення області скронь. Надрізи з обох сторін чола проходять уздовж лінії зростання волосся, їх довжина – не більше трьох сантиметрів.
 • Введення ендоскопа, завдяки якому зображення переноситься на спеціальний монітор.
 • Підтягування тканин. Підтяжка відбувається до бажаного результату. Натяг фіксується, надлишки шкіри видаляються.
 • Накладення на розрізи швів.
 • Накладення стягуючого пов'язки.

Операція нескладна. Розрізи робляться невеликі, у зв'язку з чим швів майже не видно і вони швидко загояться.

Післяопераційний

Час перебування в стаціонарі – не більше 10 годин. Цього достатньо, щоб пробудитися від анестезії. Через два тижні необхідно приїхати до лікаря для оцінки результату і зняття швів.

Реабілітаційний період

Реабілітація – важливий етап після операції. Дотримуючись простих правил, можна максимально посилити ефект ліфтингу.

Хірурги радять суворо виконувати всі приписи на цей період.

 • Носити пов'язку до 14 днів. Конкретний строк призначає лікуючий лікар. До цього моменту в жодному разі не можна самостійно знімати пов'язку, оскільки шви ще можуть кровоточити.
 • Обережно вмиватися, уникати попадання води на ранки.
 • Відмовитися від відвідування басейнів, пляжів, лазень, саун, солярію.
 • Виключити будь-які фізичні навантаження, відвідування тренажерних залів.
 • Мити голову можна через тиждень після операції.
 • Виключити алкогольні напої, курити.
 • Не застосовувати уходовые косметичні засоби – креми, тоніки, лосьйони. Дозволяються прописані лікарем медикаментозні засоби, що відновлюють шкірні покриви.

Не треба боятися больових відчуттів, вони пройдуть через тиждень. Реабілітаційний період недовгий. Якщо беззаперечно слідувати рекомендаціям лікаря, результат перевершить всі очікування.

Повернення до звичайного життя може зайняти від двох тижнів до 20 днів.

Можливі ускладнення

Будь-яка операція може викликати ускладнення. Ліфтинг не виняток. Лікарі попереджають, що навіть ювелірна і акуратна робота залишить після себе синці і набряки. Це нешкідливі ускладнення, вони проходять швидко. Змащуючи спеціальними засобами місця оперативного втручання, шкірні покриви скоро прийдуть в норму.

Загноение місць розсічення лобової частини – наслідок набагато серйозніше. Викликано воно зневагою антисептичними вимогами – не обробка рани і використання нестерильних інструментів. Проблема вирішується дезінфікують і антисептичними розчинами.

Зараження – рідкісне явище, можливо при роботі недосвідчених, некваліфікованих фахівців. Перед операцією потрібно переконатися в рівні професіоналізму і майстерності хірурга – прочитати відгуки, навести довідки, попросити диплом та інші документи.

Темпоральна підтяжка майже не має ускладнень, тому користується великою популярністю у жінок і чоловіків.

Відгуки пацієнтів

  Фахівці єдині в думці, що скроневий ліфтинг – оптимальна процедура для усунення невеликих зморшок. Але також пацієнти здебільшого висловлюються позитивно про темпоропластике.

  Частина клієнтів косметологічних клінік відзначають легкість операції, мінімальність протипоказань.

  Іншим подобається, що процедура займає небагато часу. Це важливо у сучасному темпі життя, коли треба скрізь встигнути.

  Багато вибирають темпоральну пластику з-за тривалого реабілітаційного періоду. Два тижні – і жінка посвіжішало, помолодшала, відчуває себе чудово.

  Але є дами, які більше ніколи не вдадуться до пластичних операцій. Деякі пацієнти зіткнулися з ускладненнями, ризик настання яких мінімальний. Іноді зустрічається нагноєння швів. Неприємний наслідок, що, якщо вчасно не зреагувати, може призвести до великих неприємностей.

  Всі пацієнти зійшлися в одному – перш ніж лягати «під ніж», необхідно упевнитися в досвідченості і кваліфікації лікаря.

  У відео нижче пластичний хірург наочно покаже і розповість, як проходить дана операція.