Навіщо придумали і для чого потрібен маленький кишеню на джинсах?

Мабуть, не знайдеться такої людини, у якого в гардеробі немає джинсів, адже ця модель штанів не тільки дуже практична, але і стильна. Їх лаконічний дизайн відрізняється зручністю, який створюється особливим кроєм і наявністю кишень. Про один із них – найменшому, розташованому праворуч усередині основного кишені, ми сьогодні і поговоримо, адже напевно багато задавалися питанням – для чого він призначений?

Трохи історії

Як відомо, перші джинси з'явилися як уніформа для робітників – золотошукачів. Вони цінували штани з щільного деніму за їх зручність, надійність і довгий термін служби. Ковбої "Дикого Заходу", яким доводилося подовгу перебувати верхи на коні, також оцінили джинси, і з часом вони стали, поряд з ковбойським капелюхом, уособленням їх епохи.

Саме період золотої лихоманки і панування ковбоїв пов'язують із створенням джинсів з маленьким кишенею з правого боку, розташованому всередині основного кишені. Він з'явився в 1873 році, коли дизайнер бренду levi's Майкл Рега вперше вніс дану модель в каталог компанії.

Реклама марки Levi"s у другій половині XIX століття

Основні версії

Як вже зазначалося, джинси служили робочої одягом, тому всі їх деталі, в тому числі і маленький кишеню, мали практичне призначення. І все ж суперечки про те, для чого конкретно він був створений, тривають досі. Давайте розглянемо основні версії появи цього елемента джинсів, адже деякі з них – досить цікаві!

Версія перша: Для ковбоїв. Відомо, що вони були завзятими курцями, але, не маючи великих коштів для частої покупки курильних приналежностей (зокрема, популярної досі запальнички Zippo), потребували особливо гарному місці для їх зберігання. Маленький кишеню якраз вміщував цю запальничку, і навіть верхи на коні на великій швидкості ковбой не втрачав її.

Ковбої воліли джинси інших видів одягу з-за їх практичності і великої кількості кишень

Версія друга: для годин. В кінці дев'ятнадцятого століття в моді були годинники круглі невеликі годинник, ланцюжок яких кріпилася на шлевке, а самі вони містилися в цю кишеню. З часом годинник «переїхали» на зап'ясті, а джинси так і залишилися з маленьким кишенею.

Версія третя: для любителів екстазі. Як не дивно, маленький кишеню джинсів має свою кличку - «Rugs packet» ( з англ. «фармацевтичний пакет»). Поліцейські частенько проводили рейди по робітничих кварталах, а в цьому кишеньці цілком можна було заховати кілька таблеток забороненого препарату з наркотичною дією. Версія дещо сумнівна, але також має право на існування.
Маленький кишеню - дуже сумнівне місце для зберігання заборонених речовин

Версія четверта: для золотошукачів. У період золотої лихоманки робітники на руднях знаходили самородки самих різних розмірів. А так як їх робота була фізично дуже активною, існував ризик втратити таку дорогу знахідку. Тому дизайнери джинсового одягу і придумали спосіб зберегти знайдене золото, передбачивши для нього окремий надійний кишеню.

Такі зливки цілком поміщалися в маленький кишеню джинсів

Що можна покласти або як його застосувати?

Способів застосування описуваного кишені існує величезна кількість. У той час, коли масово користувалися телефонами-автоматами і таксофонами, у нього було зручно покласти монети. Зараз в ньому спокійно вмістяться кілька жетонів метро, але сучасні технології, ввівши в обіг пластикові картки, забрали у кишені цю функцію. Для тих, хто все ж таки віддає перевагу мати з собою трохи готівки, цей кишеню дуже стане в нагоді – в нього без проблем вміщається кілька паперових купюр.

Маленький кишеню може служити "гаманцем" для невеликої кількості готівки

Починаючи з періоду сексуальної революції багато молоді люди стали завжди носити при собі презерватив, а цей кишеню ідеально підходить для контрацептиву і за обсягом, і за розміром.

Використовувати маленька кишенька на улюблених джинсах можна і для гаджетів – невеликих MP3-плеєрів або iPod. До речі, фірма levi's створює все більш цікаві моделі з малими кишенями. Однією з останніх модних новинок є джинси з вбудованими навушниками і плеєром, гучність якого можна регулювати, не дістаючи пристрій з кишені.

Одна з новинок компанії - джинси з вбудованим плеєром

Напевно такі джинси стануть найулюбленішими для більшості меломанів! Тим більше що проблем з пранням вироби виникати не буде – адже маленький кишеньку з вбудованим девайсом завжди можна відстебнути.

Щоб наочно продемонструвати всю красу маленького кишені на джинсах, компанія levi's вже давно зняла рекламний ролик на цю тему. Приємного перегляду!