Безопераційна блефаропластика: особливості і технологія проведення

На що тільки не йдуть жінки, щоб приховати ознаки старіння шкіри. Часто вікові зміни починаються з шкіри навколо очей. З'являються перші зморшки, мішки під очима, випинання жирової клітковини. Одним із засобів, спрямованих на вирішення даних проблем є безопераційна блефаропластика. Що це таке, як проводиться процедура, які її різновиди, розповість ця стаття.

Що це таке?

Безопераційна блефаропластика являє собою інноваційну технологію щодо усунення ознак старіння шкіри навколо очей. Методика має кілька різновидів, кожна з яких спрямована на позбавлення від жировиків верхніх і нижніх повік, зморшок і інших неприємностей. Це своєрідна альтернатива омолодження шляхом пластичної хірургії, але в даному випадку серйозне втручання не потрібна.

На відміну від оперативних методів, процедура не має таких побічних ефектів, як спотворення розрізу очей або поява асиметрії. Декількох типів процедури дозволяє знайти індивідуальний підхід до кожного пацієнта, підібрати найбільш щадний варіант.

Особливості

Дана косметична технологія відрізняється мінімальною травматичністю шкіри. Вона безболісна, розрахована на шкіру з недоліком колагену (навіть тонку і чутливу). Вона може усунути вираженість зморшок, розгладити їх, зменшити обсяг обвислій дерми. Залежно від різновиду і особливостей шкіри пацієнта проводять її допомогою апаратів або ін'єкцій. Це дозволяє розчинити жировий прошарок, вивести зайву рідину, а також регенерувати пошкоджені шари шкіри.

Процес безпечний, практично не має ускладнень, характеризується нетривалим періодом реабілітації. Після проведення сеансу пацієнт може залишити клініку. Сліди від маніпуляцій зникнуть вже через дві-три доби. Крім того, методика не потребує використання наркозу, а це істотно знижує ступінь ризику заподіяння шкоди здоров'ю.

Процедура повністю виключає такі маніпуляції, як приховані або видимі розрізи. У процесі її виконання не виникає кровотеч, а також інфікування тканин. Крім того, процедура дозволяє підтягнути шкіру за рахунок ліфтинг-ефекту.

Однак при зверненні за подібним омолодженням важливо враховувати вік – проводити його бажано до 45 років.

Види

Всі існуючі на сьогоднішній день методики блефаропластики без хірургічного втручання можна розділити на два види: ін'єкційні та апаратні. У свою чергу, кожен тип підрозділяється на кілька різновидів. При цьому в роботі застосовують різні інструменти і препарати.

Ін'єкційна

Ця технологія передбачає введення спеціальних лікарських препаратів під шкіру. Як правило, множинні ін'єкції і розташовуються з певним кроком. Після таких процедур шкіра навколо очей розгладжується, стає пружною і еластичною. Залежно від типу впливу вдається домогтися конкретного ефекту, який важливий для клієнта.

Уколи, що дозволяють усунути зайву підшкірну клітковину на століттях, виконують з використанням засобів для ін'єкційного ліполізу. Це дозволяє посилити проникність мембран клітин, за рахунок чого виходить впливати на жировий прошарок. Як правило, основними компонентами таких препаратів є полівітаміни, рослинні екстракти, а також ферменти. Для досягнення потрібного ефекту ці рідини вводять досить глибоко, щоб зачепити сам жировий шар.

Таким же чином відбувається і боротьба з припухлостями і отекающими століттями, що є однією з актуальних проблем сучасних дам. Після реабілітації набряк спадає, зникає болючість погляду.

Коли необхідно змінити контури повік і вирівняти шкіру навколо очей, застосовують так звані філлери, основним компонентом яких є гіалуронова кислота (або гіалурон). Дана рідина характеризується високою щільністю. При впливі на слабкі і зневоднені клітини епідермісу вона сприяє активації синтезу колагену і еластину. За рахунок рівномірної концентрації під шкірою вона розгладжує її, а також сприяє підтяжки, позбавляючи від виражених складок.

Будь-який тип ін'єкційних процедур займає не більше півгодини. В більшості випадків для досягнення і закріплення ефекту буває недостатньо одного сеансу. Кількість процедур підбирає лікар, одночасно з цим визначаючись з інтервалами між сеансами. У деяких випадках число процедур може доходити до 5-6.

Інтервал в кожному конкретному випадку буде залежати від особливостей шкіри, її здатності до регенерації, стану пацієнта, його здоров'я.

Апаратна

У дану категорію безопераційного омолодження шкіри повік входять кілька методик.

Найбільш ефективними є:

 • лазерна;
 • ультразвукова;
 • електрична;
 • радіочастотна;
 • термолифтинговая;
 • електромагнітна.
 • DROT-терапія.

Ці технології відносять до безін'екціонним, оскільки для їх виконання користуються спеціальним апаратом. Кожен спосіб має свої особливості та принцип дії, дозволяє домогтися бажаного ефекту, крім пластичну операцію.

Лазерна

Безін'єкційна методика лазером передбачає стимуляцію внутрішнього резерву організму за рахунок розігрівання шкірних шарів. Як правило, необхідна ступінь нагрівання забезпечується проникненням лазера в глибокі шари дерми. Методика дає виражений результат, не травмуючи клітини. Вона є безпечною, не залишає рубців, примушуючи виробляти колаген та еластин.

Завдяки цьому шкіра навколо очей починає вирівнюватися. В основному для подібних маніпуляцій застосовують вуглекислий або ербієвий лазер. Виражений ефект пацієнт може побачити вже після першого сеансу. Обробка може займати близько півгодини. Кількість процедур на курс – приблизно 3-4.

Ультразвукова

Цю методику по-іншому називають СМАС ліфтингом верхніх і нижніх повік. Омолодження шкіри відбувається за рахунок впливу на неї ультрафіолетових променів. В ході маніпуляцій відбувається скручування волокон колагену, від чого скорочується каркас м'язів. Тому шкірні покриви розгладжуються, позбавляючись від зморшок і «гусячих лапок».

Незважаючи на той факт, що процедура не є болючою, при її проведенні пацієнт може відчути певний дискомфорт. Крім тепла при впливі на шкіру ультразвуком, клієнт може відчувати легке поколювання. Тривалість такої процедури у досвідченого фахівця становить не більш півгодини. Кількість процедур одного курсу в залежності від вираженості проблеми може становити до чотирьох.

Радіочастотна

Дана методика (термаж) передбачає вплив на шкіру радіохвилями. Цей спосіб омолодження клітин вважається одним з найбільш безпечних і ефективних. При його здійсненні косметолог застосовує анестетик, оскільки техніка може бути болючою. За часом вона більш тривала, зазвичай становить близько 40-45 хвилин.

Що стосується ефективності, процедура відрізняється глибоким впливом на шкіру. Зазвичай її проводять лише 1 раз. Цього достатньо, щоб отримати тривалий і максимальний ефект омолодження.

Електромагнітна

Таку технологію називають Raylife. Це чудова методика для зменшення глибини і виразності наявних зморшок навколо очей. Ефективна і відносно гриж, дозволяє позбутися від них безопераційним методом. На один сеанс такої апаратної косметології потрібно близько 20 хвилин.

Електромагнітні хвилі сприяють скручування волокон колагену. Це дозволяє шкірі знайти пружність і еластичність. В результаті подібних маніпуляцій вона розгладжується, тому обличчя виглядає молодше.

Приємним моментом такого методу є той факт, що за рахунок використання додаткової насадки фахівець може підібратися до війкового краю, чого не можна зробити при інших різновидах апаратних технологій.

Электроблефаропластика

В даному випадку, щоб привести шкіру навколо очей в порядок і повернути їй молодість, застосовують низькочастотний струм. Принцип заснований на тому, що в процесі обробки шкірного покриву здійснюється нагрівання визначених зон. Сеанс не потребує знеболювання. За своєю ефективністю ця технологія порівнянна з операційною блефаропластикою. Однак на відміну від неї вона не має побічних ефектів або ускладнень.

В залежності від вираженості проблеми курс може становити від 4 до 8 процедур з обов'язковими інтервалами, необхідними для повного відновлення клітин. Тривалість 1 сеансу — не більш півгодини.

Термоліфтінга

Щоб стимулювати вироблення колагену і еластину, в даному випадку використовують принцип нагрівання. Відбувається нормалізація обміну речовин, активація росту клітин, регенерація тканин. В цьому випадку дія на клітини здійснюється інфрачервоними променями. Після впливу на проблемні зони шкіра набуває пружність і підтягнутість. Проходять темні кола навколо очей, знижується припухлість, стають менш глибокими зморшки. Один сеанс може займати від 30 до 40 хвилин, для курсу буває необхідно від 2 до 6 процедур.

DROT-терапія

Такий метод характеризується точковим принципом впливу на проблемні ділянки шкіри. Як і в інших технологіях, він спрямований на активацію вироблення колагену. Курс не вимагає більше двох процедур для того, щоб шкіра стала еластичною і пружною. Однак процедура може здатися болючою, тому її нерідко проводять з знеболенням. Оцінити ефективність можна через тиждень з моменту проведення маніпуляцій.

Якщо порівнювати тривалість ефекту, варто зазначити, що вона може досягати при:

 • ін'єкційних методиках – до 2 років;
 • обробці лазером і ультразвуком – до 7 років;
 • термолифтинге – близько 4 років;
 • вплив низькочастотним струмом і DROT-терапії – не більше 5 років;
 • Raylife – від 3 до 5 років;
 • термаже – близько 5 років.

Свідчення

Основними причинами, за якими фахівець може призначити подібну процедуру, є:

 • дистрофія клітин епідермісу;
 • поява носослезной борозни;
 • поява темних кіл навколо очей;
 • припухлість і набряклість;
 • необхідність розгладження зморшок сітки під очима;
 • птоз (опущення верхніх повік);
 • недолік вологи в клітинах шкіри;
 • жирові складки.

Протипоказання

Незважаючи на відносну безпеку, проведення безоперационной блефаропластики можливо далеко не завжди.

Основними причинами, за якою кваліфікований лікар не буде її робити, є:

 • гострі вірусні інфекції, включаючи герпес;
 • цукровий діабет;
 • ячмінь;
 • системний вовчак;
 • судинні зірочки на шкірі;
 • ламкість судин;
 • аутоімунні патології;
 • онкологія і гемофілія;
 • погана згортання крові;
 • алергічна реакція на компоненти застосовуваних препаратів;
 • захворювання серцево-судинної системи;
 • простудні захворювання.

Також існують і інші обмеження. Наприклад, не можна проводити блефаропластику при вагітності, а також під час годування грудьми і при менструації. Це пов'язано зі зміною гормонального фону. Що стосується «місячних», найкращим періодом для проведення процедури вважаються перші кілька днів після закінчення проблемних днів.

Ще одним протипоказанням є вікова категорія до 20 років. Як правило, в такому віці блефаропластики немає сенсу. Не можна проводити подібні маніпуляції і пацієнтам, які користуються кардіостимулятор.

Як проходить?

Перед тим як приступити до самого омолодженню, фахівець призначає консультацію і проводить повний анамнез. При цьому з'ясовується наявність алергії, а також протипоказань. Якщо лікар вважає, що процедура можлива, він заміряє і оцінює товщину шкірних покривів навколо очей. Також він з'ясовує ступінь її деформування.

Сама локальна методика може проходити за різними алгоритмами залежно від різновиду. Але у всіх випадках перед впливом на шкіру її очищають. Макіяж знімають повністю, використовуючи косметичне молочко або дерматологічне мило. Після цього на шкіру можуть нанести спеціальний гель з анестезуючою ефектом (якщо це необхідно).

Якщо проводять лазерну блефаропластику, з метою попередження пошкодження очних яблук їх захищають спеціальними лінзами. Потім приступають до основних маніпуляцій по омолодженню. В самому кінці сеансу оброблені ділянки навколо очей заспокоюють холодними компресами. Крім цього їх можуть покрити антисептичними препаратами, щоб знизити ризик інфікування організму пацієнта.

Реабілітація

Реабілітаційний період після подібних процедур невеликий, тому це не особливо позначається на соціальній активності. Як правило, запалення починають проходити достатньо швидко. В окремих випадках можлива легка набряклість і почервоніння. Зазвичай почервоніння починає сходити на другу добу. Іноді з'являються маленькі синячки.

Набряклість, з'являється відразу, не є ускладненням. Це реакція шкіри на подразник. Лікар може призначити спеціальний препарат, що дозволяє позбавитися від неї протягом п'яти-семи днів. Іноді разом з появою набряку в період реабілітації у пацієнта відзначається сльозоточивість очей, причиною появи якої є звуження слізних каналів. У такому разі спеціаліст може призначити конічний зонд. До інших можливих реакцій шкіри відносяться підшкірні гематоми. Пункція для їх видалення потрібно рідко, оскільки зазвичай вони проходять самі.

Основними правилами, прискорюють загоєння шкіри в домашніх умовах, є оберігання її від негативних факторів навколишнього середовища. Важливо уникати тривалої інсоляції. При прояві нетипових ознак необхідно відразу ж звернутися до дерматолога. У перші дні можна заспокоювати шкіру кремом.

Вмиватися відразу небажано (особливо після ін'єкційних методик). Поки шкіра не відновиться, варто виключити відвідування солярію, лазні, сауни і навіть басейну. При виході на вулицю бажано одягати головний убір. Нерідко в період реабілітації косметологи рекомендують відмовитися від фізичних навантажень, різких рухів і тренувань, а також шкідливих звичок.

Важливо розуміти, що швидкість протікання реабілітації буде залежати і від віку пацієнта, а також від ступеня впливу і гормонального фону. В окремих випадках після процедури може відзначатися свербіж в місцях обробки.

Важливо розуміти, що чим менше ви будете торкатися до шкіри, тим швидше вона відновить свою структуру. Небажано спати, уткнувшись обличчям у подушку, не можна чесати повіки і терти їх.

Рекомендації

Щоб шкіра оброблених ділянок гоїлася швидко і без ускладнень, фахівці рекомендують не користуватися кілька днів декоративною косметикою. Не можна закупорювати пори і маскувати місця обробки тональним кремом або пудрою. Не можна користуватися кремами, якими раніше пацієнт не користувався (це може привести до появи алергії). Перші кілька днів з моменту проведення маніпуляцій краще обійтися без фарбування вій, а також різних коректорів.

Необхідно дати шкірі можливість відновитися без додаткових навантажень. Якщо повіки не запалюються, не варто зайвий раз обробляти їх кремом. Інша справа, коли є почервоніння, які не сходять протягом двох діб. Якщо на місці обробки прогресує набряк, треба терміново йти до лікаря.

Щоб процедура була успішною, потрібно починати з правильного вибору клініки. Знайти її можна, вивчаючи відгуки тих, хто вже неодноразово проводив подібні процедури. Варто вибрати кілька варіантів, наявних у вашому регіоні, щоб мати можливість порівняти думки фахівців на первинній консультації. Також бажано попросити відповідну дозвільну документацію на проведення таких сеансів.

Відгуки

Безопераційна блефаропластика досить ефективна. Так вважають ті, що робив цю процедуру не один раз. Вона не позбавляє шкіру від зморшок повністю, але помітно скорочує їх кількість і вираженість, що доводять фотографії жінок. Візуально відмінності більш ніж очевидні: усуваються мішки і набряки під очима, погляд стає відкритим і легким. За рахунок цього обличчя виглядає молодшим і відпочив.

Відгук про безоперационной блефаропластики дивіться у наступному відео.