Слайдери для манікюру: що таке, ідеї дизайну і правила нанесення

Слайдер-дизайн сьогодні входить у трійку кращих варіантів декорування нігтів. Його використовують жінки вдома самостійно, ним користуються і професійні майстри, що працюють в манікюрних салонах, виконуючи експрес-дизайн нігтів. У зв'язку з тим, що під цим поняттям найчастіше що тільки не розуміють, варто детальніше зупинитися на особливостях і різновидах декоративного матеріалу, чітко позначивши його переваги, недоліки, способи нанесення та заходи профілактики поширених помилок.

Що це таке?

Слайдерами для нігтів називають декоративні плівки з різним візерунком, розташовані на паперовій підкладці. Деякі різновиди при цьому відрізняються наявністю тонкої захисної плівки, що закриває робочу картинку від механічного пошкодження і забруднення. Як правило, продають слайдери у вигляді готових наборів у певній тематиці і колірному рішенні. Всього в наборі може бути від 10 картинок і більше.

У першому випадку це готові принти на 10 нігтів, у другому – серійні малюнки на різну форму нігтів. Однак незалежно від кількості, принцип кріплення слайдерів не змінюється. Їх переносять з підстави на поверхню нігтя вручну.

Самі малюнки при цьому можуть бути різними, а тому підібрати потрібний варіант сьогодні не складе особливої праці.

Плюси і мінуси

Слайдери для нігтів мають чимало переваг. Вони можуть мати різну фактуру, за рахунок можна збагатити дизайн манікюру незвичайним ефектом. Крім того, покриття можуть мати різну техніку виконання, що дозволяє створювати з їх допомогою ілюзію ручного розпису. Часто важко відрізнити, слайдер на нігтях жінки або малюнок, нанесений тонким пензлем.

Самі декоративні елементи можна назвати справжньою знахідкою для дизайну. Працювати з ними не складно, а тому зробити красиве оформлення своїх пальчиків може кожна жінка, вдома у якої є базовий набір для манікюру. Слайдеру дана висока оцінка професійних майстрів. На сьогоднішній день вони перепробували всі відомі різновиди і прийшли до одноголосної думки про винятковість даного декору.

Не можна не відзначити багатющий асортимент такого матеріалу. Цей факт дозволяє не обмежувати себе в політ творчої думки, втілюючи в життя самі сміливі та неординарні рішення. Немає потреби самостійно придумувати візерунок або орнамент: можна підібрати готові картинки, які підійдуть до конкретної одязі або наявними аксесуарів. При цьому дизайнерські рішення можуть бути найнесподіванішими.

Колірні рішення слайдерів можуть бути найрізноманітнішими. При цьому покриття не змінює інтенсивності кольору весь час, поки слайдери знаходяться на нігтях. Картинки стійкі до ультрафіолету, зображення на них відрізняються чіткістю ліній.

Самі ж слайдери прості в роботі, а тому впоратися з ними може кожна жінка.

Тут не потрібно проходити якесь спеціальне навчання: процес фіксації займає не більше хвилини. У порівнянні з іншим типом декору це найшвидший метод оформлення акцентних нігтів. Крім того, ціна слайдерів цілком демократична. Нанесення такого дизайну в салоні обійдеться в меншу суму, ніж художній розпис на акцентних нігтях. Самі аква-наклейки нешкідливі для шкіри і нігтів. Вони не провокують алергічні реакції, не руйнують нігтьові пластини.

При дотриманні всіх нюансів технології тримається такий декор надійно і міцно. Він не потребує коригування, якщо добре запечатаний з усіх боків. Не можна не згадати і про те, що картинки можна наносити не тільки при виконанні свіжого дизайну. Слайдерами можна прикрасити лаконічний дизайн без декору, який носять більше тижня. Наприклад, можна наклеїти картинки на нігті класичного манікюру.

Однак при масі достоїнств у слайдерів для нігтів є і кілька недоліків. Наприклад, вони не так вже ідеально лягають на поверхню нігтів. Практично завжди доводиться прибирати дрібні складочки, розправляючи їх, домагаючись рівного покриття. Залежить це від типу плівки, яку використовують у виробництві.

Незважаючи на те що сама фіксація проста, можна порвати картинку при її розправленні по поверхні акцентного нігтя. Крім того, проблемою може стати округлість нігтьових пластин. На опуклі нігті картинка лягає не так рівно, а тому доводиться доповнювати технологію етапом коригування деяких дефектів.

До інших недоліків можна віднести не завжди якісну плівку з нанесеним малюнком. Деякі зразки рвуться, а то і кришаться, коли їх намагаються натягнути, усуваючи складки. Також комусь може здатися недоліком необхідність підгонки слайдера за формою конкретного нігтя. Однак потрібно розуміти, що нігтьові пластини у всіх різні, а тому виробник пропонує картинки з різним розміром.Деякі з них допускають коригування розмірів і підгонку по формі нігтя.

Види

Слайдер-дизайн включає в себе кілька різновидів водних наклейок. Всі вони потребують попереднього розмочування декоративного елемента перед відділенням його від паперової підкладки. В іншому ж вироби діляться на дві лінійки: варіанти на весь ніготь і картинки на невелику його частину.

Незалежно від різновиду аква-картинки можуть мати різну товщину, що і визначає складність фіксації декору до покриття нігтя. Існують варіанти з еластичною плівкою. Вона зручна, коли необхідно трохи підтягнути слайдер, закриваючи світлу підкладку на нігтьовій пластині. Аналоги з більшою товщиною складніше у роботі, надавати їм потрібну форму і ввігнутість доведеться довше.

Тонка плівка хороша тим, що на ній практично непомітні дрібні дефекти у вигляді складочок.

За типом фону слайдери для нігтів діляться на дві категорії: вони бувають з пігментованою і прозорою основою, на яку нанесений малюнок або фотодрук. Прозорі варіанти використовують на покриття основного фону. За рахунок цього вони створюють ефект ручного розпису, такі різновиди сьогодні в ціні. Аналоги на кольоровій основі зручні тим, що без зайвого завзяття дозволяють створити ефект малюнка, нанесеного на рівномірно нафарбований пігментованим лаком ніготь.

Стосовно плівки з кольоровим або монохромним фоном варто відзначити, що саме тут визначальним фактором технології і є товщина слайдера. Справа в тому, що тонка плівка не може повністю перекрити вихідний колір нігтьової пластини. До того ж такий слайдер буде виглядати чітко і насичено тільки в тому випадку, якщо попередньо виконати під нього білу підкладку. Клеїти такі картинки на яскраві і темні тони лаку марно: від цього зображення потьмяніє і може втратити первісну привабливість.

Щільна ж плівка тут буде кращим рішенням, адже під неї не потрібно фарбувати ніготь в білий колір. Тим самим можна скоротити дорогоцінний час на нанесення і сушіння одного шару, спрощуючи стандартну технологію дизайну зі слайдерами. Що стосується відмінностей між картинками на всю поверхню нігтя або його частина, то саме часткові зображення виконують на прозорій основі, хоча деякі майстри для будь-якої особливої задумки копітко обрізають мотиви слайдера, щоб приклеїти його лише на частину нігтя.

Основними різновидами слайдерів можна назвати варіанти з суцільною заливкою і аплікації. Однак і ті, і інші варіанти можуть бути виконаними в дусі аерографії. Досягається це за допомогою тривимірного зображення або так званого 3Д ефекту. Приміром, слайдери можуть передавати ефект градієнта, ілюзію об'єму. Наносять такий варіант декору на будь-фон підкладки.

Також варто врахувати, що слайдери не є універсальними картинками для рук і ніг. Насправді компанії виробляють різні варіанти, на що зазвичай вказує маркування товару, а нерідко і спеціальна картинка. До того ж кількість картинок для ніг менше, адже в педикюрі зазвичай наклейками водного типу прикрашають переважно нігті великих пальців. Такі зображення крупніше картинок для рук.

Слайдери можуть мати глянсову або фольгированную поверхню. Крім цього, вони бувають монохромними, кольоровими, голографічними і навіть кілька об'ємними. При цьому відрізнятися може сам малюнок: крім фотодруку, виробники створюють дизайн під справжню акварель, виконану в мокрій техніці. Виглядає такий тип картинок дуже красиво, його нерідко використовують для імітування ручного розпису.

Як використовувати в дизайні?

Слайдери для нігтів унікальні своєю самодостатністю. Однак, незважаючи на це, вони допускають подальше декорування нігтів. Крім того, досвідчені майстри нерідко користуються такими картинками, коли їх клієнтки запізнюються, але просять зробити особливий дизайн акцентів. І тут на допомогу майстру приходять фарби на акриловій основі, тонкі кисті і всілякі блискучі елементи.

Зважаючи дрібного зображення на картинках стрази до них слід підбирати теж крихітного розміру. Ще краще комбінувати стрази з бульонками (мікроскопічним бісером для манікюру). Це дозволить вписати їх в дизайн більш органічно. Стрази можуть прикрашати зображення точково. Наприклад, це можуть бути:

 • оченята на крильцях метелика;
 • тільце бабки або павучка;
 • відблиски котячих очей;
 • середини квіток;
 • зерняток пшеничного колоска;
 • своєрідні нирки або бутони на гілках;
 • підстави корони;
 • імітація відблиску на логотипі Модного будинку.

Крім того, слайдери можна використовувати як інструмент створення сезонного дизайну, що є однією з модних тенденцій цього сезону. Саме картинки краще будь-якого декору можуть передати потрібний настрій пори року. Наприклад, осінній манікюр можна прикрасити принтами оранжево-вогняних листя і стиглих ягід, малюнками дощового міста. Підтримати зимовий дизайн варто малюнками з в'язаної фактурою, а також картинками засніжених морозних візерунків на вікнах.

Тематика для літнього манікюру може бути найрізноманітнішою. Це і геометрія, і метелики, і квіткові мотиви, а також рослини і етнічні орнаменти. Для весни можна використовувати картинки птахів і блакитного неба.

Як правильно наносити?

Наклеювати водні картинки нескладно, але це вимагає деякого часу і акуратності. Варто підготувати пінцет, плоску кисть, серветки для манікюру і трохи води. Крім того, знадобляться манікюрні ножички, щипчики для видалення надлишків слайдера.

Незалежно від того, в домашніх або салонних умовах виконується дизайн, робити його слід строго за встановленими правилами нанесення і фіксації. Готують базу, топ, УФ-лампу, баф, пилку, дегидратор, безкислотний праймер, самі наклейки і за бажанням декор. В принципі, всі 4 методики дотримуються єдиної технології, відрізнятися вони будуть лише засобом, використовуваним під вибрану картинку.

Використовувати під слайдер можна звичайну прозору білу базу, топ або ультрабонд.

Щоб правильно перекласти слайдер, виконують кілька послідовних кроків. Розглянемо варіант роботи з слайдер-дизайном на прикладі техніки з прозорою базою.

 • Нігтям надають однакову форму, позбавляють пластини від отросшей кутикули і врастающей з боків шкірки.
 • З поверхні пластин знімають глянець, використовуючи м'який шліфувальник (баф).
 • Поверхня нігтів обробляють бескислотным праймером або дегідратором.
 • Далі на акценти наносять шар базового покриття і сушать його приблизно 2 хвилини в УФ-лампі.
 • Після шару бази створюють підкладку у вигляді шару білого гель-лаку з його подальшим просушуванням.
 • Наносять ще один шар бази, не сушать.
 • Картинку вирізають по примірної форми нігтя, вирівнюючи її біля основи, серветку змочують у воді і кладуть прямо на неї слайдер. Через 30 секунд знімають пінцетом плівочку з підкладки і переносять на невысушенный шар бази.
 • Розправляють дизайн пензликом і сушать разом з базою, збільшуючи час для повної просушки.
 • Верхній край із зайвою плівкою підпилюють, тим самим позбавляючись від надлишку декоративного матеріалу. При наявності складок їх акуратно розплавляють праймером, ледь торкаючись пензликом до дефектів.
 • Виробляють запечатування слайдера, покриваючи його топом і просушуючи топ в лампі.
 • Через 30 секунд після сушіння з нігтів знімають залишкову клейкість.

Якщо потрібно використовувати білу базу, кроки з прозорим базовим покриттям і білим лаком пропускають. Крім того, потрібно врахувати той факт, що зняття захисної плівки з робочою основи є обов'язковим кроком перед зволоженням слайдера. Якщо це не робити, захист зрідниться з основною плівкою, що істотно ускладнить роботу зі слайдером. На звичайний лак картинку клеять, поки лак не висох. Після її зверху покривають прозорим матеріалом.

Чому відшаровуються?

На жаль, іноді вже після двох-трьох днів картинки починають вимагати заміни. Іноді слайдер може і зовсім відшаровуватися від поверхні нігтя. Відбувається це з кількох причин.

 • Слайдер погано запечатаний. Щоб не допустити відшарування потрібно обов'язково проходитися по торцю нігтя шаром топа.
 • Картинка погано разглажена, є повітряні кишені. Відбувається це тому, що пензликом не випрасувані ділянки картинки, є складки. Розрівнювання має бути ретельним.
 • Дизайн не просушений повністю. Після того як на базу або інший матеріал завдадуть слайдер, висихати в лампі він буде повільніше. Потрібно обов'язково збільшити час сушіння.
 • Топ завдано не на всю картинку. Щоб уникнути такої помилки, потрібно кілька разів пройтися по всьому нігтя.

Фахівці не опускають слайдери у воду, оскільки від цього на лицьову частину картинки вона може потрапити. Її, звичайно, можна видалити, але вона також здатна стати причиною відшарування водної наклейки.

Цікавим варіантом є перенесення зображень і їх запечатування моделюючим засобом з прозорою текстурою. Називається таке оформлення нігтів акваріумним дизайном. Виглядає такий манікюр об'ємно і стильно. Використовувати можна самі різноманітні картинки. Їх наносять на шар бази після того, як нігті подовжать полигелем або акрилатиком. Зверху покриття запечатують декількома шарами моделюючого кошти. При правильному виконанні технології триматися наклейка з використовуваним іншим декором всередині буде дуже довго.

Гарні приклади

Дизайн зі слайдерами може бути самим різним, що демонструють оригінальні ідеї фотогалереї.

 • Гарний дизайн в яскравих тонах з мереживними акцентами на безіменних пальцях виглядає стильно і виразно.
 • Неординарне рішення для прихильниць готичних субкультур відмінно поєднується з об'ємним декором.
 • Квіткові орнаменти можуть стати відмінною тематикою темного манікюру.
 • Космічний дизайн сьогодні особливо популярний, таке оформлення нігтів може прикрасити навіть буденне вбрання.
 • Мереживна сітка на акцентних нігтях червоного манікюру виглядає неймовірно жіночно.
 • Сезонний манікюр в холодних відтінках з пейзажем зимової тематики не може не подобатися сучасним модницям.
 • Оригінальний дизайн з поєднанням геометричної тематики і слайдера під художній розпис не може не привертати загальну увагу.
 • Лаконічне рішення з використанням слайдерів на прозорій основі в приглушеному бірюзовому відтінку дихає жіночим початком.
 • Ніжний манікюр зі слайдер-дизайном в блакитних тонах здатний гідно доповнити повсякденний цибулю сучасної городянки.

Про те, як зробити манікюр зі слайдерами, дивіться у наступному відео.