Як зробити матовий манікюр гель-лаком?

Особливості та переваги покриття

Бажання зробити гель-лак матовим сьогодні висловлюють не тільки провідні стилісти, але і самі модниці, які бажають слідувати найбільш актуальним трендам. Втім, якщо глянець легко приховує багато «огріхи» недосвідченого майстри, основа під манікюр без зайвого блиску вимагає більш ретельної підготовки. Нерівності нігтьової пластини можна скорегувати за допомогою правильно вибраного кольору і текстури складу. Крім того, потрібно обов'язково ретельно стежити за якістю виконання роботи, інакше про стійкість покриття говорити не доведеться.

Негласним правилом вважається і підбір колірної гами. Для літа вибирають сонячні піщані, натуральні і світлі тони. Восени і взимку доречні глибокі, насичені відтінки. Навесні балом править квіткова гама.

Глянець на нігтях визнаний недостатньо дорогим та розкішним способом їх прикраси. Сьогодні в моді матове, позбавлений зайвого блиску покриття, фактурою нагадує оксамит або замшу, а іноді і зовсім схоже на річковий пісок або ікринки рідкісної риби. Причому наносити оригінальне покриття дизайнери радять на гелеві форми, що дозволяють забезпечити найбільшу зовнішню привабливість всього декору. Але можна зробити матовий манікюр гель-лаком самостійно або за допомогою майстра? У цієї техніки нанесення є свої особливості застосування. Як правильно наносити топ з матовим ефектом в домашніх умовах і які існують правила закріплення результату — всі ці моменти вимагають уважного розгляду.

Особливості та переваги покриття

Бажання зробити гель-лак матовим сьогодні висловлюють не тільки провідні стилісти, але і самі модниці, які бажають слідувати найбільш актуальним трендам. Втім, якщо глянець легко приховує багато «огріхи» недосвідченого майстри, основа під манікюр без зайвого блиску вимагає більш ретельної підготовки. Нерівності нігтьової пластини можна скорегувати за допомогою правильно вибраного кольору і текстури складу. Крім того, потрібно обов'язково ретельно стежити за якістю виконання роботи, інакше про стійкість покриття говорити не доведеться.

Негласним правилом вважається і підбір колірної гами. Для літа вибирають сонячні піщані, натуральні і світлі тони. Восени і взимку доречні глибокі, насичені відтінки. Навесні балом править квіткова гама.

Серед очевидних переваг матового манікюру на базі гель-лаку можна відзначити:

 • оригінальне дизайнерське рішення;
 • широкий вибір додаткових декоративних елементів;
 • обширну колірну гаму;
 • легке нанесення без зусиль;
 • високу стійкість до механічних пошкоджень при дотриманні технології.

Як підготувати нігтьову пластину

Коли нігті вирішено робити з використанням гель-лаку, дуже важливо переконатися в тому, що вони дійсно будуть готові до змін. Ретельний догляд – ще не все. Дуже важливо своєчасно видалити кутикулу, щоб вона не заважала формуванню декоративного покриття. Крім того, потрібно обов'язково заздалегідь провести обробку нігтьової кромки для надання потрібної форми. Поверхня пластини обробляється баффом, знежирюється за допомогою спеціального праймера. На цьому підготовка до формування матового покриття вважається завершеною.

Особливості нанесення топа

Якщо матове покриття формується вперше, то правильніше буде дотримуватися певної послідовності дій, вже напрацьованої майстрами.

 • На знежирену і відшліфовану пластину нігтя наноситься ультрабонд.
 • База накладається поверх нього, запечатуючи крайку. Всі нанесені шари сушаться.
 • Гель-лак наноситься на поверхню з обов'язковим розподілом на торець. Піддається полімеризації.
 • Після завершення процесу затвердіння наноситься один або два шари декоративного лаку. Число шарів залежить від щільності покриття.
 • Нанесення матового топа. Він рівномірно розподіляється по поверхні нігтя, сушиться під лампою. Додати трохи грайливості декору допомагає промальовування глянцевою лінії фінішним гелем звичайного типу.
 • Після завершального циклу сушіння отримане покриття ретельно обробляється, у тому числі в місці примикання кутикули.

Тримається гель-лак, якщо всі етапи були проведені правильно, до 4 тижнів, не вимагаючи оновлення, зберігаючи задану фактурність.

Оригінальний дизайн в домашніх умовах

Як зробити матовий манікюр гель-лаком унікальним в домашніх умовах? Перше, на що варто звернути увагу – стемпинг або розстановка штампів. На світлому покритті контрастні темні малюнки виглядають дуже виразно і дозволяють домогтися модного ефекту навіть тим, хто не має ніяких художніх навичок. Не менш оригінально виглядає матовий френч, особливо в поєднанні з кінчиками нігтів у відтінках металік. Підходить для використання в поєднанні з матовою основою і місячний манікюр – його часто роблять з різними фактурами, але переважно у відтінках нюд, підкреслюючи глибину основного кольору.

Матове покриття глибокого чорного, синього, фіолетового, винного відтінку – ідеальне поле для модних експериментів з манікюром. Тут можна використовувати манікюрний скотч для створення смужок, трафаретний папір. Не менш ефектно виглядає змішування глянсового та матового топа з переходом омбре до кінчика нігтя. Градієнт створюється за допомогою спеціального пензлика, шляхом змішування відтінків на палітрі. Для найбільшого ефекту покриття використовується не на всіх п'яти пальцях руки, а на одному або двох нігтях, поєднуючись з монохромними рішеннями.

Який колір вибрати для матового ефекту?

Щоб матове покриття гель-лаку виглядало найбільш ефектно, слід звернути увагу на актуальні модні тренди в цій області. Серед найбільш вражаючих дизайнерських вишукувань тут можна виділити глибокий чорний, і сліпучо-білий. Вони дозволяють успішно експериментувати з реалізацією найсміливіших дизайнерських фантазій, а також досить добре маскують недоліки покриття. Ще один фаворит – ультрамариновий колір — від берлінської лазурі до васильків. Володарка світлої шкіри підходить легкість бірюзового відтінку.

Чудово виглядає матовий ефект і в поєднанні з насиченими десертними, пряними і винними відтінками. Благородний бордо, мокко і шоколад, тони кориці або шафрану виглядають в такому втіленні неймовірно ефектно, вони дуже підходять для власниць спекотної зовнішності і смаглявої шкіри. Для скандинавських блондинок експерименти з матовими топами теж цілком доступні – їм рекомендується пробувати на собі блиск діамантів і сонячну кольорову гаму відтінків, використовується для оформлення нігтьової пластини.

Як перетворити глянсове покриття матове

Зробити з глянсового гель-лаку модне матове покриття не складе труднощів, якщо правильно підібрати відповідні витратні матеріали. Найпростіше рішення – застосування абразивного шліфування. Нанесення покриття проводиться класичним способом, після чого, видаливши липкий шар, його поверхня обробляється пилою 180-220. Таким способом усувається надмірний блиск. А щоб не ризикувати стійкістю, фінішне покриття можна нанести в два шари.

Не менш популярне рішення для досягнення матового ефекту – використання спеціальної акрилової пудри. Вона не має власного кольору, але додає ефект бархатистості готовому покриттю. Наносять склад поверх непросушеного топа з використанням віялової кисті. Надлишки пудри видаляються після полімеризації, не залишивши слідів. При цьому результат, отриманий навіть у домашніх умовах, буде вельми вражаючим.

Можна використовувати звичайний лак?

Застосування гель-лаку в поєднанні із звичайним лаковим покриттям і оригінальним матовим топом цілком допустимо, якщо будуть дотримані всі необхідні вимоги та правила. Порядок дій у цьому випадку буде наступний:

 1. нанесення кольорового покриття на нігтьову пластину, сформовану за допомогою гель-лаку;
 2. закріплення вибраного кольорового покриття топовим складом;
 3. видалення залишилася липкості;
 4. нанесення матового топа, призначеного для класичного лакового покриття.

Сучасні тенденції у сфері нейл-дизайну дозволяють домагатися салонного ефекту навіть при використанні бюджетних коштів. Якщо купити матовий лак немає можливості, його варто спробувати зробити самостійно. Для цього ніготь покривають базою, потім на нього наносять суміш лаку і кукурудзяного крохмалю (колір вийде світліше). Після затвердіння покриття придбає бажану матовість. А ось експериментувати з паровою лазнею не рекомендується – стійкість результату буде невисокою. Крім того, у цьому випадку високі ризики отримання опіків шкіри.

Оригінальний і ефектний матовий манікюр опинився на піку популярності невипадково. Він забезпечує високий рівень стійкості завдяки використанню в якості бази гель-лаку, виглядає неймовірно ефектно без значних зусиль. Різноманіття фактур, глибина кольору, і незвичайні дизайнерські рішення — ось те, що може отримати абсолютно кожна сучасна модниця, яка вирішила випробувати на собі актуальні тренди у сфері нейл-дизайну.

Як зробити матовий манікюр, дивіться у відео нижче.