Яке весілля відзначається після 80 років спільного життя?

На жаль, в наш вік споживацтва шлюб став менш значущий. За прагненням заробити або зібрати капітал, мати абсолютно всі блага і нововведення передових технологій ми забуваємо про почуття близьких людей, нехтуємо ними. Розлучення у наш суєтний час став чимось буденним і звичним. Проте все ще є люди старого гарту, які все ж таки цінують своїх близьких. Напевно, це останнє покоління, яке святкує такі великі ювілеї, як 50 років спільного життя, 60, 70 і навіть 80.

Особливо вражає дата 80 років з дня одруження, адже це ціле життя. Ось з таких людей сьогодні потрібно брати приклад, до таких почуттів потрібно прагнути. Зі статті ви зможете дізнатися, як називається така річниця, як її зазначають, і які подарунки будуть доречними в такий радісний день.

Символіка і традиції дати

80 років спільного життя – це цифра довжиною в життя. Такий день прийнято називати дубової весіллям, адже тільки справжні довгожителі, міцні здоров'ям і духом здатні дожити до такої грандіозної дати. Дуб – це дуже стійка рослина, якому не страшні бурі та негоди, саме тому його обрали для позначення цього ювілею. Відомі дуби, вік яких налічує 300 і більше років. Таке міцне дерево вже пережило безліч ударів природи, періодів негод і сонячних днів. Так і союз, якому вже 80 років, вистояв перед безліччю життєвих негараздів і став тільки міцніше.

Такий ювілей зустрічається нечасто, адже подружжю до цієї дати буває вже близько ста років. Як і все рідкісне, ця дата оповита містичними традиціями. Наприклад, прийнято запам'ятовувати всі сни, які сняться напередодні цієї дати. Кажуть, що сни в цю ніч віщі. Найкраща прикмета – побачити в сні дуб, причому в будь-якому прояві або стані. Міцне старе дерево обіцяє чоловікові і дружині довге життя, молоде означає здоров'я і щастя в родині подружжя та їх близьких, зламане дерево дуба або його гілка обіцяють безліч приємних сюрпризів і подарунків, а жолуді сняться до фінансової прибутку.

У цей день прийнято саджати дуб у дворі. У зв'язку з цією традицією також існують цікаві прикмети. Наприклад, якщо саджанець взявся – це означає, що подружжя очікують ще довгі роки спільного життя, якщо ж росток усох – це погана прикмета, треба бути готовим до неприємностей. У цей день разом з батьками можуть посадити дуби і всі їхні одружені та неодружені діти і онуки, ці саджанці стануть символом прагнення до довгого спільного життя, допоможуть підтримати молодих подружжя і їх відносини.

У день дубової річниці важливо придбати в будинок хоча б один предмет меблів з дуба. За переказами така меблі наповнить будинок затишком, а господарів — здоров'ям, притягне в будинок гостей і наповнить його гулом голосів близьких людей.

Як святкувати?

Святкування такого значного ювілею – справа дуже тонка. До нього потрібно поставитися з чуйністю і обережністю, зважити всі «за» і «проти». Перше, що потрібно врахувати – стан здоров'я ювілярів. Тільки виходячи з цього, можна планувати пишне торжество, тихий сімейний обід або скромне привітання поодинці.

Не варто забувати і про настрій «дубових молодят». Майже напевно у них є власна думка, свій погляд на те, яким повинен бути цей свято. Якщо ювіляри хочуть пишне сімейне торжество, то його організацією повинні зайнятися найближчі люди – діти і онуки. Варто запитати у подружжя, чого вони очікують від свята, врахувати всі їх побажання та ідеї. При цьому навіть таке святкування не повинно стомлювати літніх людей, тому не варто робити його занадто помпезним і затягнутим.

Дуже оригінально буде виглядати театралізоване дійство, яке покаже історію пари починаючи з їх дитинства або знайомства і до нинішнього часу. У цьому поданні можуть взяти участь абсолютно всі нащадки пари (від найменших до дорослих). Правнуки можуть показати епізоди з дитинства дубових подружжя, онуки зобразити знайомство і молодість, діти – зрілі роки, а самі ювіляри стануть заключною частиною вистави. Трохи творчості і фантазії – і історія життя стане гарним виставою.

Скромний свято можна влаштувати в теплому сімейному колі. Незайвим буде подивитися сімейні фото, згадати якісь кумедні моменти, сімейні пригоди. Для такого свята можна підготувати кілька колажів або відеоряд з улюблених фотографій ювілярів.

Головне в такий важливий день — подарувати людям похилого подружжю радість, надихнути їх на щасливе продовження спільного життя. Часто для цього досить ласкавих слів і уваги з боку близьких людей. З упевненістю можна сказати, що найкращим подарунком в цей день стане любов і турбота рідних.

Що дарувати?

Враховуючи довголіття «дубових» ювілярів, найімовірніше, їм мало що потрібно – як правило, у старих людей є все, що їм необхідно для комфортного життя. В цей день потрібно дарувати приємні дрібниці, які припадуть до смаку ювілярам. За традицією це повинні бути речі з деревини дуба або містять її, але останнім часом цей звичай багато вважають злегка застарілим, тому дарують те, що вважають потрібним, доклавши до цього якусь дубову дрібниця.

В день цієї річниці ювілярам буде дуже приємно побачити результати свого життєвого шляху. Для цього можна подарувати їм гарне, зелене родовідне древо. Таке дерево можна намалювати самим і прикрасити його фотокартками членів сім'ї або ж замовити його створення досвідченому дизайнеру, який врахує уподобання і смаки сім'ї. Сучасні технології дозволяють роздрукувати такий дизайнерський подарунок не тільки на папері, але і на полотні, тканині, посуді, створити з нього накладки на меблі або теплий плед.

Здавна в день вісімдесятого ювілею весілля прийнято вносити в життя подружжя ще більше затишку. В такий день дарують крісла-гойдалки, це актуально і сьогодні. Таке крісло не тільки подарує комфортний відпочинок літнім людям, але і може значно полегшити їм життя, якщо ті мають захворювання м'язових або кісткових тканин, що супроводжуються регулярними болями.

Актуальні в цей день і такі подарунки, як картини, фото в красивих рамках, сувенірна продукція з деревини дуба, будь дубові меблі та кухонне начиння. Вибираючи подарунок, важливо постаратися вгадати, чи принесе він задоволення людям, у яких вже все є, адже головне для них — міцна любов і сімейне тепло.

Про те, як правильно організувати свято своїм батькам у такій ювілейний рік, можна довідатися з наступного відео.