Як збільшити чутливість мишки на комп'ютері і підвищити швидкість роботи подвійного клацання, коліщатка?

В даній темі ми вивчимо методи підвищення сприйнятливості комп'ютерної мишки.

Більшість користувачів ПК не мають сенсорних екранів, а для зручності роботи використовують такі системи, як тачпад або миша. Точний відгук маніпулятора забезпечує нормальну і комфортну роботу з інтерфейсом. Але часом такий незамінний помічник починає «зависати» або ж погано реагувати на вимоги. А як поліпшити чутливість мишки, яка б не гальмувала весь робочий процес, ми й поговоримо в цьому матеріалі.

Як збільшити чутливість мишки: варіанти прискорення

При підключенні нової мишки до пристрою користувача можуть не влаштовувати стандартні параметри швидкості. Або ж у процесі користування вона погіршилася. Щоб змінити роботу і поліпшити чутливість мишки необхідно відредагувати параметри DPI (кількість точок в одному дюймі, в яких виражається чутливість комп'ютерної мишки). Зробити це не складно і під силу кожному користувачеві, але варто враховувати, яка версія ОС. Т. к. доступ до налаштувань абсолютно різний.

Важливо: Також варто пам'ятати, що дві різних мишки будуть по-різному поводитися з одним ПК, якщо при цьому ви не проводили ніяких налаштувань. Тому не кожен комп'ютер може розпізнати DPI будь-мишки. Тому спочатку варто правильно підібрати маніпулятор і при необхідності настроїти до максимальної швидкості і точності.

Налаштування допоможуть впоратися з повільною роботою мишки

Але перш ніж приступати до налаштування відгуку курсора, варто врахувати кілька важливих нюансів для цього. Одне з найважливіших значень має модифікація мишки і самого пристрою.

 • Настоянки Windows, які виробляються в «Панелі управління» (потрібно зайти в «Пуск»). Знайти розділ «Миша» (можна вбити в пошуковий рядок, щоб довго не шукати), а далі перейти на вкладку «Параметри покажчика». За допомогою повзунка легко встановити оптимальну швидкість і налаштувати її під себе.
  • Навпроти рядка «включити підвищену точність роботи миші» можна поставити галочку. Але варто бути готовим, що в процесі роботи курсив може сповільнюватися. А це, погодьтеся, подобається далеко не всім користувачам. По закінченню налаштувань не забудьте натиснути «Ок».
Покрокові дії самостійного збільшення чутливості
 • Цілком можливо що, навіть поставивши швидкість на максимум, результат вас може не задовольнити, тому ви можете побажати додати ще. В даному випадку, вам варто скористатися редактором реєстру Windows. Це найважливіша складова ОС, в якій необхідно знайти розділ HKEY_CURRENT_USER/Control/Panel/Mous.
  • Тут вас будуть цікавити такі параметри як: чутливість вказівниками до руху миші (MousSensitiviny) і швидкість переміщення курсору (MousSheed). Якщо результат самостійних налаштувань вас не влаштовує, ви можете будь-коли повернутися до стандартним параметрам, встановленим за замовчуванням.
 • Програмне забезпечення. Це драйвер, який відповідає за роботу встановленого пристрою. Тобто, ті ж налаштування, але стосуються конкретно маніпулятора миші. Найчастіше такі програми йдуть від виробника самого пристрою, які поставляються разом з девайсом, а в разі відсутності можна скачати на сайті виробника.
  • Такі драйвери дозволяють змінювати деякі показники та властивості, тому вплинути на чутливість «гризуна» ви зможете у налаштуваннях встановленого драйвера.
Деякі програми здатні підвищувати швидкісну працездатність миші
 • Збільшення чутливості у програмах. Найчастіше для звичайної роботи на ПК підходить стандартна швидкість миші, а ось у спеціальних іграх, необхідно підвищена точність. Деякі розробники таких програм передбачили подібний функціонал у своїй грі. Тому за наявності такої опції в налаштуваннях програми ви можете спокійно збільшити чутливість маніпулятора. Але варто пам'ятати, що ця функція буде працювати тільки в рамках гри, а не поширюватися на всю ОС.

Регулювання швидкості подвійного клацання для підвищення чутливості мишки

Для оптимізації роботи маніпулятора «миша» не завжди достатньо налаштувати точність курсиву. Іноді потрібно змінити і швидкість натискання клацання, який використовується, щоб відкрити ту чи іншу папку.

Щоб змінити швидкість даної функції, вам необхідно слідувати наступним алгоритмом:

 • в ОС знайти і відкрити «Зміна швидкості переміщення і значок вказівника»;
 • відкрити у вікні «Властивості миші вкладку «Кнопки»;
 • за допомогою повзунка, утримуючи одним натисканням, налаштуйте швидкість подвійного клацання;
 • перевірте швидкість, клацнувши двічі на папку праворуч.
Регулювати кнопки також просто

 • Якщо у вашого «гризуна» є коліщатко, яке, на вашу думку, занадто швидко прокручує інформацію, що її неможливо сприймати, або ж навпаки – занадто довго і занудно.
 • Швидкість переміщення сторінок за допомогою коліщатка також можна виправити в налаштуваннях ПК. Для цього треба натиснути на властивості самої миші і знайти вкладку «Прокрутка» або «Коліщатко» (в залежності від версії ОС). У рядок потрібно ввести число, яке буде відповідати кількості рядків, прокрученных за один поворот колеса. Можна встановити не лише рядок, але і цілий екран, хоча це не завжди зручно, але зате точно швидше.
 • У більш «наворочених» моделей мишок існує і горизонтальне прокручування. У налаштуваннях можна змінити кількість знаків по горизонталі під час переміщення. Хоча такою функцією користуються вкрай рідко, але важливо враховувати цей параметр при налаштуваннях, щоб не переплутати.
Коліщатко контролюєте за такою ж аналогією

Питання, як збільшити чутливість миші, вважається умовним. Оскільки у кожного користувача в цьому свої переваги і мети використання ПК. Варто пам'ятати, що параметри маніпулятора залежить від безлічі факторів. А в першу чергу — від специфіки самої мишки. Буває так, що в драйверах обраної вами мишки немає додаткових функцій або параметрів, хоча трапляється це дуже рідко. Також вони можуть називатися по-іншому.

Якщо після всіх проведених маніпуляцій вами, мишка так і не стала працювати краще, то варто звернутися до фахівця за допомогою. Важливо поцікавитися і тим питанням, не є чи банально на неї пил, яка часто буває однією з основних причин чого і «гальмує» пристрій.

Відео: Як підвищити чутливість мишки?