Як відтерти скотч з меблів? Способи прибрати скотч з пластику, скла, дерева. Як відмити сліди від скотчу з вікон, стекол, дзеркал? Як видалити сліди від скотчу з оббивки, одягу, тканини?

Способи видалити скотч з меблів, пластику, дерева, одягу.

Скотч — всім відомий канцелярський предмет, який часто використовують школярі. Нерідко такий засіб залишає помітні сліди клею. У цій статті ми розповімо, чим можна прибрати сліди скотча.

Засоби для видалення скотча

Існує маса способів, однак не всі з них однакові ефективні і безпечні.

Огляд:

 • Найбільш безпечними є рослинні і ефірні масла. З їх допомогою можна прибрати навіть застарілі плями від скотчу, але на це знадобиться час. Для того щоб витерти залишки клею, вам необхідно змочити тканину або ватяний диск великою кількістю рослинного або ефірного масла і прикласти до забруднення. Необхідно залишити на кілька годин, для того щоб клей розм'як і масло змогло його розчинити. Тепер ретельно пройдіться диском по забрудненню. Прибрати сліди масла можна за допомогою звичайної мильної води.
 • Впоратися з забрудненням можна за допомогою розчинників. Можна використовувати як агресивні, так і засоби, наявні в арсеналі кожної господині. Підійде уайт-спирт, рідина для зняття лаку, ацетон. Якщо це автолюбитель, підійде бензин. Варто звернути увагу, що такі кошти не можна використовувати на дерев'яних, лакованих поверхнях, тому що вони можуть пошкоджувати лак і зроблять меблі безбарвною або матовою, пошкодивши її колір, а також структуру. При використанні розчинників, необхідно змочити тканину засобом і потерти поверхню.
 • Цей спосіб крім дерева не підходить і для пластику. Тому що деякі вироби з пластмаси можуть жовтіти, при нанесенні на них подібного роду розчинників. Особливо це стосується уайт-спирту або бензину. Прибирати скотч за допомогою розчинників найкраще з металевих або скляних виробів. Тобто, це вікна, дзеркала або скляні поверхні шаф.
Видалити скотч пором

Як видалити, прибрати скотч з дерев'яних поверхонь, меблів?

Все залежить від того, з чого виготовлена поверхню.

Інструкція:

 • Якщо це дерево, то ідеальним варіантом стане рослинне або ефірну олію. Також з дерев'яних поверхонь скотч можна усунути за допомогою звичайного ластику для канцелярського приладдя. Тобто, це звичайна шкільна гумка.
 • Потріть стороною без наждаку по забрудненню. Завдяки липкості, а також особливим властивостям гумки, скотч перетвориться в катишки, які можна буде легко змахнути за допомогою пензлика або м'якої тканини. Зверніть увагу, що скотч може видалятися досить тривалий період часу, тому жіночі пальці можуть втомитися.
 • Щоб спростити собі завдання, рекомендуємо користуватися дрилем зі спеціальною насадкою для шин. Вона також відрізняється матеріалом, виготовленим з гуми, нею легко видалити скотч.
Масло від скотчу

Як відмити сліди від скотчу з вікон, стекол, дзеркал?

Зі скляних поверхонь скотч можна видалити за допомогою будь-якого, навіть дуже агресивного розчинника. Але не варто використовувати абразиви, тобто різноманітні порошки, соду, а також зубну пасту, яку часто рекомендують використовувати для видалення скотча з інших поверхонь. На склі подібного роду засоби можуть залишати подряпини.

Як видалити клей від скотча з тканини?

Що стосується одягу, то з неї скотч видаляється складніше всього. Справа в тому, що клей може засихати, вбиратися в глибокі шари тканини, які потім практично неможливо відіпрати.

Інструкція:

 • Багато справляються з проблемою шляхом замочування. Тобто на деякий час залишають речі в теплій воді з невеликою кількістю плямовивідника, потім перуть у звичайній машині. Не завжди такий спосіб допомагає.
 • Рекомендуємо перед пранням скористатися цікавим і незвичайним методом. Візьміть чисті паперові рушники, прикладіть до забрудненого місця і погладьте праскою. Справа в тому, що при високій температурі клей розм'якшується, переходить в поточний стан, і далі вбирається у структуру рушники.
 • Змінюючи рушники, ви зможете поступово видалити залишки клею, а також забруднення з тканини. Після таких маніпуляцій можете випрати речі в пральній машині.
 • Зверніть увагу, що використання ацетону, бензину, уайт-спирту, а також інших розчинників на тканини не дуже бажано. Це пов'язано з тим, що після застосування подібних рідин, дуже часто на полотні залишаються плями і сліди, які дуже важко потім виводяться.
 • Тобто після застосування даних засобів вам доведеться використовувати плямовивідник і замочувати на тривалий період часу, причому в дуже гарячій воді. Це необхідно для того, щоб масляниста частина на тканини розчинилася, її можна було легко видалити під час прання в машині.
 • Багато господинь вдаються до замочуванню в розчині харчової соди. Це хороший варіант в тому випадку, якщо тканина бавовняна, білого або якогось однорідного кольору, пофарбована стійким барвником. В іншому випадку ви ризикуєте залишити на одязі плями, вона може злиняти.
Сода від скотчу

Як видалити сліди від скотчу з шкіри, оббивки?

Як бачите, видалення скотча може зажадати деякого часу, а також витрат сил, можливо засобів.

Інструкція:

 • Якщо це якісь дорогі тканини, наприклад, шкіряна куртка, радимо вам звернутися в хімчистку для видалення забруднень. Якщо стара річ, вам її не шкода, можете спробувати скористатися будь-яким із зазначених розчинників, на виворітній стороні, щоб плями не було видно.
 • То є ідеальним варіантом для застосування на шкірі є рослинна, ефірну олію, а також уайт-спирт, рідина для зняття лаку з нігтів. У деяких випадках, якщо погано проводилося забарвлення шкіри, барвник може змиватися, утворюючи матові плями.
 • Щоб переконатися в безпеці розчинника, радимо спробувати на тильній стороні куртки, або на непотрібному шматочку, який дуже часто додається разом з биркою до шкіряного виробу.
Скотч на кузові авто

Як відтерти скотч з побутової техніки?

Прибрати сліди скотча з побутової техніки можна за допомогою рослинної олії.

Інструкція:

 • Справа в тому, що емаль, якою покрита побутова техніка, досить стійка до різного роду очисникам. Тому сміливо можете використовувати всі рідкі, а також гелевидні засоби для видалення різного роду забруднень.
 • Це можуть бути кислотні і лужні засоби. Єдиним обмеженням є застосування сипучих коштів, з абразивними частинками, які можуть залишити подряпини на емалі, що в наслідок призведе до швидкого зношування, а також сколюванню покриття побутової техніки.
Скотч

Прибрати скотч досить просто. Не поспішайте застосовувати агресивні розчинники, спробуйте більш безпечні засоби.

ВІДЕО: Способи видалення скотча