Як правильно писати «тут» або «сдесь»: правила

У даній статті ми поговоримо, як правильно писати — «тут» або «там».

Слово «тут» завжди пишеться з «з» спочатку і вона не вважається приставкою, вона входить в корінь. Визначити правильність написання тут або тут, можна з допомогою розбору морфемного складу. Тобто, треба зрозуміти, чим конкретно вважається перша буква слова.

Як правильно писати «тут» або «там»: правила

Тут або тут

Слово «тут» викликає у деяких труднощі з написанням тому, що існує багато інших слів, які починаються на «сд». Для них літера «з» є приставкою — зрушувати, звалити, скачати.

Якщо переглянути всі правила граматики, то буде видно, що приставки «з» просто не буває, є тільки «за». Вона буває у словах навіть незалежно від того, яка слідом йде літера — приголосна, дзвінка або будь-яка інша. Визначити, приставка вказана в слові допоможе морфемный складу.

Слово «тут» являє собою наріччя, яке вказує, що предмет існує в якомусь місці, але не називає його:

Тут розташувалася велика галерея художника

Щоб зрозуміти, яка буква буде вказана на початку слова, потрібно розібрати його склад і видозмінити. У нашому випадку це неможливо, тому що слово «тут» звучить так, як воно є і повністю складається з кореня. Зрозуміти, чому саме так, а не інакше допоможе походження слова.

Сучасне слово вийшло в результаті різних змін початкової форми «сьедесе». «Сь» раніше означало «цей». Спочатку зник м'який знак, а глухий приголосний біля дзвінкого став дзвінкими і це було закріплено в остаточному варіанті. «Се» мав слабку фонетичну позицію і був змінений на «сь». Так і з'явилося слово «тут».

З усього вищесказаного можна зробити висновок, що в сучасній російській мові слово «тут» завжди пишеться саме так і це просто потрібно запам'ятати.

Відео: Як правильно, тут або тут?