Можна хреститися вагітній жінці самої церкви і хрестити чужої дитини: правила церкви, прикмети. Причини: чому не можна вагітним жінкам хрестити чужу дитину?

Чи можна вагітній жінці бути хресною мамою дівчинки, хлопчика: правила церкви, прикмети

З вагітністю пов'язано дуже багато різних забобонів, прикмет і помилок. Так прийнято, що більшість хрестять ще в дитинстві. Але трапляється і таке, коли дівчина наважується на такий важливий крок, будучи в цікавому положенні. Чи варто вірити всім забобонам чи можна сміливо порушувати всі правила (а може лише деякі) – давайте в цьому розберемося детальніше.

Можна хреститися вагітній жінці самої церкви?

Ще з часів язичництва вагітній жінці не можна було хреститися самої або хрестити іншого дитини (про трохи пізніше). Версія була такою, що жінка може вкрасти щастя і здоров'я свого малюка. А взагалі, навколо жіночої статі багато вимог у церковному плані. Наприклад:

 • Не можна входити у церкву, не покритою головою. Обов'язково потрібно зав'язати хустку (шапка, до речі, за правилами не вважається). Цей жест означає, що жінка схиляє голову перед Богом і показує своє смирення.
 • Не можна приходити в брюках. Взагалі, є думка, що жіноча сила розкривається тільки в спідниці або плаття. Штани – це чоловіча частина гардеробу, а дівчина в такому одязі закривати свій емоційний потік.
 • Під час критичних днів не годиться входити в храм. Взагалі, жінка вважається джерелом гріхів, а також моральних падінь.
 • Є навіть таке оману, що вагітній жінці не можна зовсім відвідувати церкву. Повторимося, що це походить від язичницьких народів і бере початок ще з давніх часів. Тоді справа йшла таким чином, що таких дівчат просто намагалися оберігати від поганих очей. А відвідати церкву і відстояти цілу службу, збільшувало шанси отримати пристріт або псування.
  • Сьогодні ж вагітну жінку прийнято вважатися благословенною Богом. Адже вона носить у себе початок нового життя. Більш того, жінка дає життя тіло, а Бог душу.
 • Але от після пологів або викидня) в церкву можна приходити лише через 40 днів. Як говоритися, в ці дні жінка очищається.

Як видно, багато заборон падає на жіночі плечі. І, звичайно, їх потрібно дотримуватися. Але ось пройти обряд хрещення вагітної не тільки не забороняється, а навпаки, схвалюється!

 • Сама ж церква трактує, що таким чином Бог дає своє благословення
 • І не тільки для мами, але і майбутнього малюка
 • А дітки, як правило, народжуються здоровими, міцними малюками, і мають Ангела Хоронителя, який оберігає їх від різних бід і негод
Хрещення вагітної

Якщо говорити про вимоги:

 1. Перше, що повинно бути – це внутрішнє бажання. Дівчина повинна бажати цього всією душею і бути готовою.
 2. Навіть перед звичайним походом до церкви потрібно прочитати ввечері молитви і стати відкритою для Бога. Тобто, це повинно виходити зсередини.
 3. Адже не рідко чуємо, що Бог живе всередині кожного з нас. Просто багато чого залежить від нашої внутрішньої віри.
 4. Для вагітної жінки також є ряд спеціальних молитов, які необхідно прочитати перед хрещенням. Це, звичайно, потрібно дізнатися безпосередньо у тій церкві, в якій збираєтеся хреститися. Найчастіше необхідними молитвами стають:
  • Отче наш
  • Богородице Діво
  • Символ віри
 5. Це скоріше не вимога, а просто невелике нагадування. Багатьох вагітних, особливо на ранніх термінах, мучить токсикоз. Адже перебування у храмі може бути довгим, задушливим і виснажливим. Будьте до цього готові, зробіть запас необхідні препаратів (якщо раптом стане погано).
 6. Сам же обряд нічим не відрізняється від звичайного хрещення (в сенсі, не для вагітних).
 7. Важлива умова – жінка повинна свято шанувати Бога і виконувати всі церковні канони, а також не жити в гріху.
  • До речі, такий популярний цивільний шлюб зі сторони церкви вважається брудною і грішним. А також, церква називає це сусідством в блуді. А новонароджений малюк буде мати більш слабкий захист.
 8. В ідеалі (за церковним поняттями) шлюб повинен полягати не в Загсі, а в храмі. Тобто, потрібно вінчання. Але сьогодні дуже малий відсоток пар вирішуються на такий відповідальний крок. Адже всім відомо, що церква не визнає розлучення: «шлюби укладаються і розпадаються на небесах».
 9. І хотілося б трохи додати про зовнішньому вигляді. Це, до речі, стосується не тільки вагітної жінки, яка виступає в ролі похресниці чи хрещеною. Але і будь-якої іншої жінки, яка відвідує храм!
  • Одяг має бути максимально обмеженою. Ніяких яскравих кольорів, чудернацьких фасонів і екстравагантних нарядів.
  • Багато хто помітив, що ті жінки (іноді навіть і молоді дівчата), які регулярно відвідують церкву, носять довгі до підлоги спідниці та сукні. Ноги жінки повинні бути закриті. Це не означає, що всім потрібно носити тільки максимальну довжину, наприклад, спідниці-міді теж допускаються. Головне-уникати міні-спідниць.
  • Перед Богом всі рівні! Ніяких матеріальних, фінансових чи політичних статусів не повинно бути. Тому і зовнішність не повинна вказувати на це відмінність. Тобто, не потрібно надягати на себе безліч прикрас, щоб здаватися багатшими. В ідеалі, з прикрас повинен бути тільки хрестик.
  • До речі, багато носять його на звичайній церковної мотузочку, щоб показати свою смиренність. А зовсім не через фінансового становища.
  • Ні в якому разі не одягати викликає або вульгарну одяг. За церковними канонами одяг не повинна викликати бажання або непристойні думки у протилежної статі.
Хрещення вагітної

Як же проходить хрещення?

 • Повторимося, що ніяких відмінностей немає, крім купелі. Жінку не занурюють у ній, а просто дають вмитися святою водою.
 • Ну і, хресні не носять її на руках, жінка і сама може ходити. Але це справа стосується і вже дорослих дітей.
 • В плані вибору хресних – правила однакові:
  • для дівчини обов'язково повинна бути хрещеною жінка, для хлопчика – чоловік
  • але можна і брати пару. Головне, щоб вони не були у шлюбі, або не вступили в нього надалі. Але справа стосується безпосередньо вінчаних подружжя. Вважається, що духовно вони є єдиним цілим
  • можна брати родичів – бабусю, тітку чи сестру. А хочете, візьміть кращу подругу
  • важливо, щоб людина вірував у Бога, сам був хрещений і знав хоча б прості молитви
 • Головна вимога – це треба сповідатися і причаститися напередодні.
 • Піст – це ще одна умова. Але дітям і вагітним не обов'язково дотримуватися строгих дієт.

А взагалі, процес хрещення – це добрий і позитивний обряд, який і з психологічної, і з духовної точки зору подарує жінці в цікавому положенні (та й, в принципі, будь-якій людині) впевненості і благочестя. І не тільки майбутня мати виходить божу підтримку і благословення, але і її дитина. Вже в утробі він стає духовно сильним.

А чи потрібно сповідатися перед хрещенням?

Можливо, в деяких і зовсім не виникне такої думки або виникнуть сумніви, як нехрещена людина може сповідатися. Відразу варто уточнити – дорослої людини церква просто не допустить до цього обряду без такої дії. Це немовля вважається духовно чистим, який не має гріха або дурних думок. Як же відбувається сповідь і потрібно до неї заздалегідь готуватися.

Сповідь – це велике таїнство примирення з Богом, коли визнаються всі свої гріхи. І потрібно не просто визнати, але й покаятися всією душею. Такий обряд проходить у присутності священика, який і буде молитися за прощення ваших гріхів. Сповідь буває:

 • особисте покаяння, коли тільки одна людина говорить з батюшкою
 • загальне очищення душі, коли збираються кілька чоловік, а сама процедура має узагальнений характер
Вагітна у церкві
 1. Насамперед потрібно визнати свої гріхи. Щоб було легше потрібно попросити у церкві брошурку, яка допоможе знайти їх і усвідомити. Але вона може бути лише наводкою, сліпо переписувати список не потрібно. Інакше сповідь візьме формальний характер.
 2. Смертельні гріхи. Так, саме ті сім страшних гріхів, про які ми всі знаємо ще з дитинства. Нагадаємо:
  • гордість або, кажучи іншими словами, презирство. Нагадаємо, всі ми рівні перед Богом і для нього не існує ніяких статусів.
  • заздрість. Думаю, пояснень не вимагає – це бажання зла і негоди іншим.
  • обжерливість. За канонами Біблії їжа нам потрібна для того, щоб жити. Але ніяк не навпаки.
  • блуд. За церковним поняттями це не лише безладні зв'язки з статевими партнерами, але і навіть секс до весілля або у так званому цивільному шлюбі. І не тільки, навіть хтиві погляди або думки на адресу іншої людини (в сенсі, не чоловіка або дружини) теж відноситься до цієї категорії.
  • гнів порівнюють з отрутою в душі. Розгніваний чоловік схожий на бесноватую особину.
  • жадібність або корисливість теж відноситься до даних гріхів.
  • лінь або, іншими словами, зневіру.

Звичайно, сповідатися потрібно і за такі гріхи, як убивство, крадіжка і обман. До речі, аборт теж вважається великим гріхом, оскільки було скоєно вбивство людини, який ще не народився.

 • Не вірування в Бога, створення кумирів або, ще гірше, звернення до ворожок і змов – це ті гріхи, які спрямовані проти Господа.
 • Є й такі гріхи, які спрямовані проти свого ближнього. Тобто, нехтування людьми та їхніми потребами, обговорення або наклеп на чужу адресу. Не тільки обман, але утримання, наприклад, заробітної плати чи відмову в ній. І навіть таке невинне дію, як безкоштовний проїзд, наприклад, в тролейбусі, вимагає покаяння перед Господом.

Звичайно, це все надто узагальнене і служити лише для наведення. Перший раз корисно буде записати гріхи на папері, щоб потім було легше. І, обов'язково, вказуйте особисті гріхи!

 1. Багатьох ще цікавить, як правильно висловлювати свою думку. Адже церковний язик трохи своєрідний. В цьому питанні не варто щось вигадувати, а висловлювати свою думку так, як є. Тобто, простою і доступною мовою.
 2. Невелика наводка – гріхів багато, а якщо почати ще і докопуватися, то список може стати нескінченним. Тому, говорите про найстрашніших і великих гріхах.
 3. І остання настанова – почніть змінювати своє життя ще до сповіді. Якщо є якісь явні гріхи, які ви здійснюєте, почніть від них відмовлятися ще до таємного обряду. А який сенс буде в сповіді, якщо ваш спосіб життя після цього не змінитися. Але і різко перевернутися він теж не може. Тому, починайте працювати над собою вже сьогодні.
 4. Ставтеся до всіх з добротою і живіть у світі. Господь говорив: «Прощайте і прощені будете!». Тому, перед сповіддю обов'язково вибачте всіх своїх кривдників.

Після сповіді потрібно обов'язково причаститися. Робиться це для того, щоб захистити свою душу і тіло від нечистої сили і тих самих гріхів, потрібно спробувати плоть Ісуса (хліб) і випити його кров (вино).

Хрещення вагітної

Деякі рекомендації:

 • Жінкам не можна фарбувати губи! І взагалі, бажано, церква приходити без косметики
 • Не можна руками чіпати Чашу
 • І не можна хреститися біля Чаші
 • Причащатися можна тільки один раз в день
 • Не можна цілувати ікони або розмовляти поки не вип'єте після причастя теплого чаша і не з'їсте антидор. Як правило, вони розташовуються на іншому столику, трохи в стороні

До речі, всі ми в якійсь мірі грішні, тому сповідатися і причащатися потрібно регулярно або хоча б з деякою періодичністю.

Чи можна хрестити вагітній жінці церкви чужої дитини: правила церкви, прикмети

Ми вже розібралися, що вагітним не тільки можна, але і потрібно проходити обряд хрещення. А всі негативні думки – це всього лише язичницькі забобони. Але ось чи можна їй хрестити чужу дитину.

 • Звичайно ж, так. За церковними правилами ніякої заборони немає! Більш того, будь-батюшка навіть знайде в цьому і позитивний момент – малюк в утробі теж отримує позитивний духовний заряд.
 • До речі, діти все чудово чують ще у мами в животику, тому всі молитви і пісні під час богослужіння він теж чує. А це, безсумнівно, піде і дитині, і мамі на благо.
 • Найголовніше – це те, щоб вагітна жінка вірила в Бога і могла дати духовну настанову своєму хрещенику.

Якщо говорити про прикмети:

 • Ми вже вище зазначали, що подібне твердження було за часів язичництва – вагітна жінка може забрати щастя і здоров'я у хрещеної малюка.
 • Але християнська церква нічого подібного не підтримує. Більш того, навпаки, схвалює.
 • Якщо жінка яку охрестив, християнської віри, психічно здорова і не служитель церкви, тоді сміливо може стати хрещеною.
 • Єдине, що викликає сумніви – це час. Сама церква трактує це тим, що у мами з'являється свій малюк, і їй буде важко приділяти достатньо часу своєму хрещенику.
 • Це не прикмета, а просто невелике повчання – вагітної важко буде вистояти службу. Особливо на пізніх термінах.
Вагітна хрестить дитину

Яка роль хрещеної у житті дитини:

 1. Жінка повинна навчити хрещеника читати молитви. Та й читати їх йому теж не повинна забувати, адже це одна з основних обов'язків.
 2. Загалом, православним вихованням повинні займатися хресні батьки.
 3. Навчати всім православним вченням і канонам теж входить в їх обов'язок.
 4. Прищеплювати любов до церкви і до ближнього людини, вчити бути добрим, смиренним і поблажливим.
 5. А також, хресні повинні показати хрещеника, що таке любов, і показати, наскільки це важлива якість.
 6. І, безсумнівно, хресні – це ті люди, які повинні захищати дитину від спокус і спокус.

Причини: чому не можна вагітним жінкам хрестити чужої дитини і краще відмовитися?

Міф про те, що вагітним не можна хрестити дитину, розвіяли. Є ще одне марновірство – не можна відмовлятися від ролі хрещеного. Так, трохи відійшли в сторону, але це важливий аспект. Церква вважає, що відмова від такої ролі не вважається гріхом. Якщо виникають сумніви, то їх краще відразу обумовити або зовсім відмовитися.

У вагітної жінки з боку церкви немає заборон з приводу хрещення самої або чужу дитину! Але бувають випадки, коли все ж краще відмовитися.

 • Коли хрестити потрібно дівчинку. Так, ми вже говорили, що для дівчинки важливіше всіх хрещена мама. І весь обряд хрещення більше лягає на жіночі плечі. Тому, вагітній жінці просто фізично важко буде утримати дитину весь час на руках.
 • Якщо є медичні застереження. Звичайно, це пов'язано з тим, що весь час потрібно стояти на ногах, а сам ритуал займає приблизно годину.
 • Якщо хрестини в літній час, тоді теж краще відмовитися. У церквах немає кондиціонерів, думаю, всі в курсі. Тому всередині може бути дуже душно. І знову – вагітна просто не зможе довго вистояти.
 • Це, напевно, найголовніше – коли є сумніви, що жінка не буде приділяти належної уваги хрещеника і не зможе прищепити любов до церкви і ближніх. Та й, загалом, навчити жити в любові, мирі та гармонії з собою і оточуючими.
 • Або коду сама ж жінка не дотримується всіх церковних канонів і рідко відвідує храм.

Як видно, ніяких строгих заборон немає. Церква навпаки схвалює і хрещення самої вагітної, і хрещення чужу дитину, будучи в цікавому положенні. Більш того, звідки і на підставі чого виникли подібні забобони – не відомо! Християнська віра нічого подібного не забороняє, а вважає, що це навіть на благо!

Важливо! Вагітна жінка може бути записана в ролі хрещеної за документами, але всю службу вона не зобов'язана вистояти. Щоправда, в такому разі, з купелі малюка повинна дістати рідна бабуся!

Відео: Чого не можна вагітній жінці. Таїнство хрещення. Виховання дітей. Мамина школа