Практично і фактично: ставиться чи кома в реченні?

Грамотно писати потрібно не тільки дорослим, але й дітям. Давайте дізнаємося, чи потрібно виділяти комами певні слова.

Останнім часом все частіше можна спостерігати, як коми ставляться там, де вони зовсім не потрібні. І навпаки, чому-то вони пропадають в деепричастных обертах або, що ще більш дивно, у разі використання вставних слів. Можливо, шкільна програма настільки ускладнилася, що бідні школярі просто заплуталися в безлічі правил і прикладів, а слідом за ними «не відстають» і батьки?

Але ж правила російської мови поки ще ніхто не відміняв! Тому давайте розберемося, чи потрібна кома у разі використання таких слів як «практично» або «фактично».

Фактично, практично – чи потрібна кома?

Для початку згадаємо, що ці слова є такою частиною мови як прислівник. Розберемо кілька прикладів для наочності:

  • Ірина виконала практично всі вправи до єдиного. Ставимо питання: як виконала? І відповідаємо на нього: практично.
  • Тепер цю ж пропозицію повторимо зі словом «фактично». Що отримуємо? Виконала як? Фактично.

А тепер згадаймо з шкільної програми, на яке питання відповідає прислівник. Чому, де, куди, коли і найголовніше – як? Саме таке питання ми ставимо перед нашими «важкими» словами, отже, вони є прислівниками.

І знову повертаємося до шкільних підручників і згадуємо, в яких випадках ставляться або не ставляться коми. І переконуємося, що не ставляться коми у разі виявлення обставин, які виражені прислівником, на відміну від виражених деепричастными оборотами (або ж деепричастием).

Пишемо грамотно

Щоб ще більше спростити пошук відповіді на питання «а чи потрібна тут кома», давайте пошукаємо ці слова в числі ввідних, як відомо, завжди виділяються комами. Перегорнувши масу підручників і згадавши, що ввідні слова покликані привертати увагу, вказувати на форму подачі думки, підкреслювати послідовність, передавати почуття і ставлення автора до того, про що йде мова і т. д., ми ніяк не прив'яжемо до цього наші досліджувані «фактично» і «практично». Тому знайти їх там не вдасться, так що давайте грунтуватися на правилах російської мови і не ставити коми там, де вони абсолютно не потрібні.

Підіб'ємо підсумок: шукані слова є прислівниками, і навіть якщо вам дуже хочеться виділити комами – не треба цього робити. Ми довели це практично і тепер фактично знаємо, що коми у даному випадку не потрібні.

Відео: Де треба ставити коми?